Хърватия

  • 173 781
  • 732
# 195
Виж целия пост
# 196

Албума ти е личен. Трябва парола, за да се разгледа.
Направи го публичен, ако искаш да го видим.
Виж целия пост
# 197
Виж целия пост
# 198
             Снимките са само за проба. Те за това са и без надпис. Благодаря за съветите.
             Не ми се вижда обаче много читав сайта. Така може да напълня форума.
             Ще видим. Или ще видя друг адрес, или ще ги редактирам.
             Нищо! Важно е, че пътя е намерен.
             Това е крайбрежната алея в района на гр. Малинска. Тя една и съща и на двете снимки, но в различни места.
             Като изпедепцам занаята, повече!
             Нали знаете, първо господ създал идиотите. Това било да се обиграе. После създал училищните настоятелства.
Виж целия пост
# 199
момичета и момчета  Hug Grinning, изчетох цялата тема и благодаря много за споделените мнения  bouquet  bouquet  bouquet...ще съм благодарна да ме насочите към някой хотел, близо до сръбската граница, където можем да пренощуваме със семейството ми....пътуваме за първи път от Швейцария за България с колата, децата са на 5 и 8...плановете са да стигнем близо до сръбската граница, да пренощуваме в Хърватска и рано сутринта, след закуска да продължим...ако някой е пътувал по същия начин ще съм благодарна да сподели...благодаря предварително   bouquet Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 200
момичета и момчета  Hug Grinning, изчетох цялата тема и благодаря много за споделените мнения  bouquet  bouquet  bouquet...ще съм благодарна да ме насочите към някой хотел, близо до сръбската граница, където можем да пренощуваме със семейството ми....пътуваме за първи път от Швейцария за България с колата, децата са на 5 и 8...плановете са да стигнем близо до сръбската граница, да пренощуваме в Хърватска и рано сутринта, след закуска да продължим...ако някой е пътувал по същия начин ще съм благодарна да сподели...благодаря предварително   bouquet Hug Heart Eyes

amei Здравей, преди да влезете в Сърбия най-добрата възможност е да нощувате в Славонски брод, Хърватска. На 80 км. е от границата със Сърбия. Минавали сме по този път десетки пъти, спирали сме тук, многократно. Хубаво градче с няколко хотела, от едната и от другата страна на магистралата. Но щом е само за преспиване, вие ще бъдете изморени, най-удобен е хотел Zovko-Slavonski Brod:
http://www.hoteli-zovko.com/kontakt.htm
 Отбивате от магистралата, към града и след няколко минути сте в хотела, до бензиностанцията в ляво от пътя. Наоколо няма нищо друго, този хотел е само за такива, които пътуваме и на другият ден отново. На сутринта се връщате малко и отново се качвате на магистралата. Трябва да внимавате да не изпуснете отбивката, после става сложно.
Има голям и удобен безплатен паркинг и интернет. Не е нищо особено, но за една нощ върши идеална работа. Спокойно е. Цена 60-70 евро за двойна, може и тройна, заради децата, към 90 евро.
Може да резервирате предварително в няколко сайта. Ако искате мога да ви кажа още хотели, но във вашият случай няма смисъл.
Ако имате нужда от друго съм на разположение.
Виж целия пост
# 201
благодаря много за отговорът, Bled  Hug  bouquet...
за съжаление ми се отваря страницата само на хърватски...
идеята ни беше да пренощуваме в някое градче, защото с децата по късно от 17.00 не може да продължим...ще са уморени, кисели и т.н...да можем спокойно да се настаним и да се разходим малко, че след 12 часа в колата хлапетата ще ги е хванала щръклицата  Crazy 4 звезден хотел не ни е нужен, търсим някое по спокойно място, дори и да е по далечко от магистралата....ще се радвам, ако споделиш още някое място   bouquet, благодаря предварително  Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 202
благодаря много за отговорът, Bled  Hug  bouquet...
за съжаление ми се отваря страницата само на хърватски...
идеята ни беше да пренощуваме в някое градче, защото с децата по късно от 17.00 не може да продължим...ще са уморени, кисели и т.н...да можем спокойно да се настаним и да се разходим малко, че след 12 часа в колата хлапетата ще ги е хванала щръклицата  Crazy 4 звезден хотел не ни е нужен, търсим някое по спокойно място, дори и да е по далечко от магистралата....ще се радвам, ако споделиш още някое място   bouquet, благодаря предварително  Hug Heart Eyes

amei Няма проблем, мислех че търсите нещо само за нощувка.
Можеш да видиш хотел Zovko и тук, щом там не отваря:
http://book.bestcheaphoteldeals.com/europe/croatia/Slavonski_Bro … avonski-brod.html

Тогава, влизате в града и най-евтин вариант, и не лош е Rooms Levicki:
http://www.sobe-levicki.com/index_en.php
Също има как да се резервира, ако решиш.
Възможно най-удобното място за разходка в центъра.
Виж целия пост
# 203
След 10 дни отивам на екскурзия, в Дубровник съм за ден без нощувка, ще спим в Будва. Гледах забележителностите, но освен крепостните стени кое да не пропускам, то църкви има много, но да усетя и атмосферата на града(до колкото е възможно за ден), ама и да не изтърва нещо важно, че да ме е яд после.
И от агенцията ни казаха куни може и да не вземаме, а аз четох че е желателно.
Виж целия пост
# 204
След 10 дни отивам на екскурзия, в Дубровник съм за ден без нощувка, ще спим в Будва. Гледах забележителностите, но освен крепостните стени кое да не пропускам, то църкви има много, но да усетя и атмосферата на града(до колкото е възможно за ден), ама и да не изтърва нещо важно, че да ме е яд после.
И от агенцията ни казаха куни може и да не вземаме, а аз четох че е желателно.

ilianagm  Всичко което можеш да видиш в рамките на ден е зад Gradska Vrata Pile, тоест вътре в крепостта. За друго едва ли ще има време острови, околности и т.н. Най-много да опиташ да се качиш с лифт до планината Srd, точно над града. Гледката е невероятна.
За куните, винаги е добре да имаш местна валута, а още по-добре е да си е купиш в България.
Поздрави, успех.
Виж целия пост
# 205
Bled, благодаря отново   bouquet...а къде е най добре да се пресече границата ? Липовац е пункт на самата магистрала, но предполагам че там ще е лудница....алтернативни варианти Wink?
Виж целия пост
# 206
Bled, благодаря отново   bouquet...а къде е най добре да се пресече границата ? Липовац е пункт на самата магистрала, но предполагам че там ще е лудница....алтернативни варианти Wink?

amei Пресичате на магистралата, опашка може да се образува, инцидентно или ако се сменят.
Виж целия пост
# 207
Bled, благодаря отново   bouquet...а къде е най добре да се пресече границата ? Липовац е пункт на самата магистрала, но предполагам че там ще е лудница....алтернативни варианти Wink?

amei Пресичате на магистралата, опашка може да се образува, инцидентно или ако се сменят.

 Hug Heart Eyes  bouquet
Виж целия пост
# 208
Върнахме се от Хърватска и Черна гора в понеделник.Още са в мислите ми непрекъснато,въпреки динамичното ми ежедневие.Прекрасни гледки Simple Smile.Отидохме най-вече заради Плитвичките езера,но се влюбих в Дубровник.Остров Локрум е много приятен и особено след дългия ни път беше супер-релакс и красота.Куни е желателно да имате.Ние си бяхме купили от Тавекс,има ги в почти всеки МОЛ,в последно време все от тях си вземаме всичко,което ни трябва освен евро.В куни е задължително да се купува билета за крепостната стена в Дубровник примерно,пък и иначе ти  смятат курса при покупка както им падне.
Котор не ми хареса особено или просто бях с големи очаквания за града от това,което бях чела.Будва ми хареса повече.Направихме и 2 плажа,хотелите ни бяха все на брега на морето.Ужасно изгорях с уличен тен по крепостните стени,всичките ги катерих все в  следобедните часове af.В Черна гора очаквах да е по-евтино,ама само така бях си чела.Чадър и два шезлонга 8Е,без напитки примерно като в Гърция,зехтин исках да купя от Котор- 7.5Е половин литър  Shocked.Имаха пазар на открито-страхотни сирена особено козето и пушен кашкавал,ама само за опитване eat.В тези жеги не бих рискувала нищо  да купя.Още много впечатления и гледки са ми пред очите.Страхотен сладолед хапнах в Дубровник.Аз иначе у нас не ям и не обичам много(то е химия и лед) и страхотна чистота въпреки многото туристи.Много яко празнуваха учениците завършването на учебната година-цял следобед огласяваха Дубровник Стария град с тъпани и викове и целите бяха изрисувани.Първо помислих,че е футболна агитка.После си мислим, че нашите абитуриенти са шумни.Там са  абитуриенти всяка година. Mr. Green
Силно се впечатлих от планините на Черна гора-невероятна красота,но и страшни.За пропастите няма да пиша,направо затаявам дъх като си ги спомня и ми беше доста страшно в някои моменти. Close
Виж целия пост
# 209
Inkа, много увлекателно разказваш  Hug Предстои ни екскурзия до Черна гора и Дубровник през септември и събирам информация. Би ли споделила ако се сещаш, какви са приблизително цените в Дубровник и Черна гора. Споменаваш крепостта в Дубровник - колко е входа, сладоледа примерно на каква цена е, и още нещо ако се сетиш, все ще ми е от полза. Не сме наясно колко куни примерно трябва да вземем. Ще имаме един ден престой в Дубровник и три в Черна гора.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия