След "1001 нощ" приказката продължава с проектите на нашите любимци - 172

  • 38 727
  • 742
# 75

   12 април -
Международен ден на авиацията и космонавтиката



12 април е денят на първия в историята пилотиран космически полет /1961 г./ на космонавта
Юрий Гагарин с кораба "Восток" и се отбелязва като Международен ден на Авиацията и
космонавтиката от 1969 г. по решение на Международната федерация по авиация (ФАИ).

На 12 април, 1961 г. в 6 часа и 7 минути по Гринуич - 9 часа и 7 минути московско време Юрий
Гагарин излетя и направи с кораба "Восток" една обиколка около Земята. На височина 7
километра Гагарин катапултира и се приземява с парашут близо до спускаемия апарат, на
колхозно поле в Саратовска област.

Целият космически полет е продължил 1 час и 48 минути, но остава завинаги в историята на
човечеството като полета на първия космонавт в света.

Земляните поздравиха Вселената с гласа на
ВЕЛИКАТА ВАЛЯ БАЛКАНСКА-ИЗЛЕЛ Е ДЕЛЬО ХАЙДУТИН
 

Това е и моят поздрав за  вас!

Виж целия пост
# 76
Снимки от Космоса Heart Eyes



Виж целия пост
# 77

    Привет момичета!

   Благодаря!!!  bouquet  bouquet  bouquet

   Новият трейлър е много интригуващ! Защо припадна Хатидже? От страх, вълнение или нещо друго?
   А Хюррем беше толкова отчаяна! Изгуби благоволението на султана! (дори ми стана мъчно за нея)Махи ликува, интригата между тях се задълбочава!
Виж целия пост
# 78
marman, не мислиш ли, че има доста голям процент фикция в този исторически филм?  newsm78 newsm78 Султанът толкова лесно повярва на всички приказки в харема, без да се проучат нещата...  Rolling Eyes И на мен ми е мъчно за Хю, но пък тя защо остана така безмълвна, когато султанът я обвиняваше?  newsm78 Не й беше присъщо, май...  Mr. Green
Важното е, че филмът става все по-интересен и все по-великолепен!   bouquet

mar_tomova, тази песен на Валя Балканска е наистина УНИКАЛНА!  Hug Hug
Виж целия пост
# 79
   Абсолютно съм съгласна с теб, jupetrov! Преди време бях писала, че вероятно съвсем правилно критикуват филма някои от много добре запознатите със събитията турски историци. Да, султанът повярва, че Хю е виновна много бързо. От днешна гледна точка това изглежда наивно, но ролята на Валиде в харема е безспорна и се предполага, че синът й трябва безусловно да й вярва.Всъщност напълно е възможно Мерал Окай да пише собствена версия на събитията, използвайки реални исторически факти.Въпросът е как ще приемем филма - като художествен факт или като документален. Но съм съгласна, ме понякога такива "пропуски"( султанът вярва без да проверява) може да олекотят образа на Сюлейман.И без това има критика, че  Ибрахим е по-ярък образ от този на султана.
Виж целия пост
# 80
ÜNLÜ OYUNCU HALİT ERGENÇ'TEN İLGİNÇ İTİRAF!Halit Ergenç bazen sert bir iş adamı, bazen umursamaz bir eş veya şimdilerde olduğu gibi, padişah olarak çıktı karşımıza. Peki ama Ergenç gerçekte nasıl biri? Oyuncu, Elle dergisinin sorularını yanıtladı



Тук има и интервю с Халит, но мисля, че е последното, което Варна вече преведе.

http://www.gecce.com/haberler/magazin/unlu-oyuncu-halit-ergencte … tiraf-167284.html

  Аз също мисля, че е старо интервю и вече е превеждано от Варна! Защо го представят като ново???Но... има нещо ново - снимката! Grinning Grinning Grinning
   
Виж целия пост
# 81
  Абсолютно съм съгласна с теб, jupetrov! Преди време бях писала, че вероятно съвсем правилно критикуват филма някои от много добре запознатите със събитията турски историци. Да, султанът повярва, че Хю е виновна много бързо. От днешна гледна точка това изглежда наивно, но ролята на Валиде в харема е безспорна и се предполага, че синът й трябва безусловно да й вярва.Всъщност напълно е възможно Мерал Окай да пише собствена версия на събитията, използвайки реални исторически факти.Въпросът е как ще приемем филма - като художествен факт или като документален. Но съм съгласна, ме понякога такива "пропуски"( султанът вярва без да проверява) може да олекотят образа на Сюлейман.И без това има критика, че  Ибрахим е по-ярък образ от този на султана.
Виж, за последното изречение изобщо не съм съгласна! Naughty
Представяш ли си обратната версия - Окан като Сюлейман, а Халит като  соколар, а после везир?! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes?!  Изглежда абсурдно!  Mr. Green Никак не са правдоподобни такива изказвания (четох една от последните статии на някакъв турски автор - направо смехотворен!Mr. Green Mr. Green
Мисля, че образът на СС е толкова изпипан и добре разгърнат във всеки епизод и от сценаристката, и от режисьора, и главно от актьора, че няма какво повече да се желае!  Hug Peace
Виж целия пост
# 82

     Е, и аз не си давам този Сюлейман и начинът , по който Халит го представя! Wink Изобщо не мога да си представя разменени ролите! #Crazy
     
Виж целия пост
# 83
Marman,съгласна съм с двете с Жу,че филма е повече художествена измислица.Търси се интереса
на масовия зрител.Но смятам,че всички събития от този 46 год.период ще бъдат показани.
Според мен Халит много добре разви образа на Сюлейман,искаше да му придаде по-човешки вид,
да се пошегува с приятел,в спалнята се държи като всички нас.Нали в нашата ,,светая светих,,
далеч от чужди погледи,всички ние се любим,смеем се и показваме емоции.Явно за това бяха критиките,трябва и в спалнята да е със скиптър и корона и да създава деца с поглед.Окан също
се справя добре с ролята си,сценаристката беше споделила,че Ибрахим й е любим образ и затова
му отделя по-голямо внимание,не вярвам и любовта му с Хатидже да е била такава,но нали се
гони и рейтинг.Според мен и двамата са подбрани добре за ролите си.А кого харесвам....няма
смисъл да го казвам,посветихме за него и семейството му стотици теми.
Виж целия пост
# 84
Според мен и двамата са подбрани добре за ролите си.А кого харесвам....няма
смисъл да го казвам,посветихме за него и семейството му стотици теми.
Жане,марман,Жу    bouquet  bouquet  bouquet
Не мога да си представя Окан Ялабък като султан..може би,защото видяхме вече Халит като такъв! Hug Hug Hug
И това,което виждам,и на мен ми допада. Hug
Вчера някак си не разбрах статията ,в която се коментираше играта  на Халит.. Thinking
Аз не я разбрах за себе си,а Варна беше направила прекрасен превод,както винаги. Hug
Какво значи,че едва сега ,в последната серия,той наистина е влязъл в ролята си?!
Дали съм пристрастна,но си мисля,че и самия Сюлейман ще се развива като владетел и сигурно и това е част от замисъла на сценария.И той ще прави грешки,понякога ще се предоверява,друг път няма да има доверие на никого..Може би и това иска да покаже Мерал Окай,чисто човешката страна на образа..
А и за момента ,който коментирате,султанът вярва на майка си,нейната дума е изключително важна за него..
Тъжно ми е за Хюрем,но си мисля,че оттук нататък ще започне промяната в нея .Тя настрои всички срещу себе си -едните я мразят,а другите изпитват страх от нея ...Ето,дори и султанът я отпраща .И сигурно обратния път към сарая няма да бъде лесен.
Виж целия пост
# 85
Мари,благодаря ти за всичко,което си споделила!  bouquet  bouquet  bouquet
А песента е уникална-и аз като Жу ,не мога
 да намеря по-точно определение за нея. Hug
Виж целия пост
# 86

Miha  Flowers Bouquet Flowers Bouquet Flowers Bouquet
Виж целия пост
# 87
Всъщност напълно е възможно Мерал Окай да пише собствена версия на събитията, използвайки реални исторически факти.
Hug Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 88

           Simo  newsm51 newsm10  love001

   
     



   Голяма  битката с багажа! Joy Joy Joy Виждам колела на детска количка!Вероятно и Али е в джипа! Heart Eyes
Виж целия пост
# 89
Привет ,момичета !!! Hug
Наработихте ли се ??? Thinking АЗ...да  bowuu Grinning  и пия кафе ....хайде ....направих и за вас ....



Днес компания ми прави СЛЪНЧИЦЕТО АЛИДЖИМ... Grinning  На него сервирах топло млекце
Heart Eyes Hug Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия