Юнчета 2009 темите си тук споделят. Тема 113

  • 31 811
  • 740
# 585
здравйте!

завърнахме се от шведското балтийскоморие Simple Smile. Много хубаво си изкарахме - имаше дни с плаж и плацикане в морето, дни с разходки и игра. Бяхме на много хубав кумпинг в бунгало, Стефан тичаше навън на поляната, въобще голямо спокойствие. И никаква жега - в дните за плаж беше около 25 градуса - кеф, а когато беше по-хладно (2 дни беше облачно) си направихме хубави разходки из острова.

Утре заминавам за 1 седмица за Англия и много ще ми липсват мъжете ми...След тази ваканция, така свикнах да сме по цял ден със Стефан, че хич не ми се занимава, но това ще е последното ми пътуване така или иначе, че вече се стягаме за новото попълнение.

Св., дано скоро нещата се подобрят. Споделяй как върви адаптацията на Бобата - за мен е много интересно и полесно Simple Smile.

По повечето от въпросите не мога да се включа, тк памперса не съм махнала още. Може би ще стане към есента/зимата, тк сега нямам сили да го водя да пишка през 30 мин.

И два въпроса от мен
1) Когато махнахте памперса, какъв е горе-долу интервала за пишкане - 30 мин/60 мин, повече? Може ли детето да издържи една нормална разходка от 1.5-2 часа, без да му се допишка?

2) ходите ли още с количка?
Ние взехме лятна, лека, при нас е мираж ходенето без количка, ако искаме да стигнем до някоя цел за нормално време. Принципно ходи за ръка хванат, но само в посока, в която той реши. Иначе почва едно теглене, дърпане, искане да го нося и тн...Виж, ако отиваме за сладолед, ходи, и знае даже сам да стигне до магазина (ходи пред мен, без аз да му показвам посоката), но ако е за друго, е голяма мъка. Затова излизаме с количката, а пък той обича да се вози...

Приятна вечер от мен!
Виж целия пост
# 586
Благодаря за хубавите пожелания на rosip,poly-poly,petya tag,anyto,tanka 80 Hug

Приятно изкарване на Петя и всички ,който ще са и са на почивка Simple Smile

Ние много отдавна сме с климатик,то нечовешко без него,но нещо не охлаждаше и го взеха на ремонт.Добре ,че бързо го оправиха ити нямаше големите жеги.
На рождените дни ,прекарахме Супер!
Моят човек е на 9 ,а аз на 10. Joy
Той ме заведе на много романтично място,вечерта имаше тематично парти.
Навсякъде по край шатрите,който са под открито небе имаше свещи и запалиха едни железни украси във вид на животни,който са изрязани и вътре запалиха огън.Страхотно се виждаше.
В градината имаше и др.подобни нещица,а сервитьорките ги гримираха във вид на нещо, като фей!
Под открито небе потанцувахме зедно с децата,имаше страхотна видео стена.
Много, отдавна не бях така се забавлявала Peace
Децата оделно играха на дет.кът,след това танци-манци и направо ги изморихме Joy
На др. ден,нали бях аз,ходихме на нос Калиакра,ресторанта е на самия нос и има неворятен изглед ,почти навсякъде море.И както хапваме ,до брега видяхме дерфини,Емито много им се радва.

Приятен ден на всички!!!  bouquet


Виж целия пост
# 587
Честит Имен Ден на Марина! Да е много здраво и сумихнато дете! Майка и да вземе да почерпи, да не се скатава  Wink
Бела, направо си ти завидях за приятното изкарване.
Аз чакам лаптопа ми да изсъхне, добре, че е жега. Едно момиченце го заля с вода  Grinning
Сега пиша от настолния, но нЕма такава скорост тука... и... затова изчистих къщата. Друго си като не вися на комютъра  Grinning
Виж целия пост
# 588
Михайлова честито за климатика.  Hug Да се охлаждате и заради нас в жегите.
Ние в предната квартира имахме, но в тази не, а апартамента е южен и кво да ви кажа. Всичко се охлажда с вентилатор.
На въпросите на anjeelina и snowwhite: Вечер сега спи само по потник, без завивка и не се поти. А честно да ви кажа и не ми се е случвало отдавна вечер като спи да се поти. А през деня ако се изпоти го преобличам.
Иначе за памперса и ние от два дни сме без памперс напълно, само вечер като спи слагам. И сяда сам на гърнето и почва да пиша. Не казва дали има ами отива на гърнето и си сяда. Отначало го държах голичък и направо си вършеше работата, но после взех да му слагам слипчета, че да се научи да ме изчаква и да ги събувам. Защото първите два-три пъти сяда в/у гърнето с гащичките и уж пиша вътре  Joy
А количка вече не използваме. Само триколка, но много рядко.
Днес за първи път кара колелото без педали. Останах много доволна и се справя сам. Не иска да му помагаме. Wink
Джери  Grinning
Това е от нас. Целувки   bouquet
Виж целия пост
# 589
Джери климатика е Краун 12сетица 600лв. от ТермоКлима.
Ние го вземаме само и единствено за летните месеци защото аз по принцип съм против климатиците и всички електроуреди въртящи въздуха но вече не се издържаше на жегата. ooooh!

Понеже самия ми апартамент е много топъл зимата с печките с които се отоплявам съм много доволна и сметкити ми за ток са малки зимата Peace
И предвид това че сина ми имаше асматични проблеми няма да ползвам климатика на топло.
А иначе казаха че е най тихия от всички марки правени в Китай и за сега не се чува но да видим как ще е догодина.
Добре че брат ми познава шефа на фирмата и ми го монтириха веднага Mr. Green че иначе щях да почакам седмица.

Лека вечер на всички  bouquet
Виж целия пост
# 590
Да се похваля- лаптопа е пушка  Mr. Green
Виж целия пост
# 591
Джери, супер!

Снеже, щях да ти пиша - с Боби количката я ползвахме само като бяхме в чужбина, иначе от доста време не я ползваме, но и той е същия като Стефчо като ходи - непрекъснато се отклонява, мотае. Може би просто не ходим на толкова дълги разстояния, а ако се наложи, баща му го носи и затова спряхме да взимаме количка. Затова и за Андрей не сме купували нова количка, а си ползваме старата, но купихме един борд, на който по-голямото дете може да стъпи и да се вози, ако се умори. Засега не му харесва на Боби, а и е неудобна с него за бутане количката, та не знам какво да ти препоръчам...

Боби сега е за 4 дена на село с баба си и дядо си - засега са супер доволни от него, но да видим... Ние малко имаме възможност да си поемем въздух, че иначе сме супер заети с него. И още една случка - оня ден се разхождаме с Боби и с Андрей в парка. По едно време баща му среща съученик и спира да си говори. Боби го наблюдава известно време и после отива и му казва - "Чичо, не, не може!!!" Ама почти му го изкрещя и много категорично размаха юмрук. Аз го питам: "какво не може?" и той: "Не може да взима Андрейчо"

Та явно човека си е изградил фантазията, че този чичко ще вземе Андрейчо, притеснил се е и е решил изрично да му забрани...

Виж целия пост
# 592
Сядам да ви изчета с кафенцето, мили мои  Simple Smile

Преядох с диня и сега се чудя къде ще побера голямата чаша с кафе...

През нощта бях събудена от силен трясък. Реших, че ще вали, пък то били взривили някакъв клуб на Сливница.

Ели ми я тръшна някакъв вирус и вече втори ден е с доста висока температура. Хем не й се лежи, хем като стане не й е добре... Четем приказки цял ден или й пускам филмчета, но на нея не й се седи вкъщи. Гледам Павел да го държа по-далечко от нея, но като са в една стая, не ми се получава особено.

Поли Поли, иска ми се да те попитам на какво се дължи фактът, че вече не съм сред приятелите ти във Фейса?! Стана ми странно, че ми се премахнала оттам, а тук отговаряш на писанията ми  newsm78

Момичетата, чиито деца ходят на ясла, имам няколко въпроса:

1. Васерманът за колко време става и колко струва?

2. Сменят ли памперсите на децата ви редовно в яслата?

3. Какви неща носите на децата си там?

4. Колко често боледуват дечицата ви?

Аз вече се видях в чудо с тези памперси. Сигурно вече повече от месец седи по гащи вкъщи, но не си казва, когато му се ака или пишка. Само 2-3 пъти си свърши работата там, където трябва и то след като аз настоях. Сам не се сеща...
Виж целия пост
# 593
1. Васерманът за колко време става и колко струва? - във всяка лаборатория е различно, но предполагам че за седмица! Иначе ние ги направихме в понеделник, а всички резултати бяха готови в петък. Излезе ми 13лв., но имаше и други, които се заплащат. Та всичко ми струва 25 лв. някъде.
2. Сменят ли памперсите на децата ви редовно в яслата?- Не! Вкъщи Вито си казва, че има пиш, като се държи за бубата и казва "пи-пи". От два дни се разправям с тях да го водя по слипчета и там да сяда с другите деца да пишка и да не ползваме вече памперс, а те ми се дръвчат че не си бил казвал. Аз им казах, че вкъщи казва, но... те не можели да се занимават със всяко индивидуално newsm78. /А в момента са само 11 от 21 деца/. Трябвал да казва "има пиш". Аз не мога да разбера той в яслена група ли ходи или вече е в градината  Thinking. Още малко и свободни съчинение ще искат да може да пише.  Naughty
3. Какви неща носите на децата си там? - всичко: памперси, пижамка било лятна или зимна, слипчета, къси гащи, тениски, протектор, хавлии, втривка, кърпа за лице, 20бр. памучни кърпи, пластмасови чашки, наилонови торбички и сигурно има още, но вече не помня. Само мога дат и кажа, че му преместих гардероба там и смятам в петък да си ги взема, все едно ще ги пера и да занеса само няколко, че знам ли къде ще отидат  Crazy

4. Колко често боледуват дечицата ви? - ами отначало ходи две седмици, а 10 дни беше болен. Сега кара втората след като фпо,длс, та ще видим докога  Peace

И аз искам да се включа по въпроса на Полито към Поли Поли. Щом за едно изразено мнение се сърдиш, значи няма смисъл да общуваме и в този форум. Поне аз не виждам такъв. Naughty Не знам как е възможно за такива дребни неща да блокираш приятелите си, било то и виртуални. Не че много съм ощетена откъм приятели с това блокиране, но ми е чудно в действителност  истинските ти приятели, като си изкажат мнението как реагираш? newsm78
Виж целия пост
# 594
Здравейте и от мен!
Върнахме се от балкана и вече кроя кога пак да заминаваме!
Бела, звучи страхотно как сте си изкарали рождените дни, браво!
А за нос Кариакра какво да кажа - приказно е просто! Страхотно място.
Оф, мен  току що ме "зарадваха" от яслата, че карантината ще продължи до 8 август и имало още 1 дете още не ошаркало се, та може и да я удължат... Ужас просто, цяло лято си изкараха децата вкъщи. Добре , че още не съм почнала работа, та си го гледам, другите родители как се справят незнам....
Климатик имаме от години, зимата се отопляваме на тях, а сега също ги пускам защото като се върнахме от балкана децата им беше много трудно да се климатизират, там в 20  ч. вече обличахме дългите ръкави и поларените горнища, а тук изгинахме от жега. Първата нощ въобще не спаха от топло, а снощи спахме на климатик и си спаха добре.
Поли, за яслата не ти отговарям, защото при вас може да е по-различно, но тук децата като тръгнат на ясла и много бързо махат памперсите.
Пожелавам приятно изкарване на всички, които са на почивка, нашата ще е края на август чак, но сега се разправям с капарото, с Албена,  та се настройвам, ама като гледам явно и другата седмица ще направим една караванка, щом кщато децата ще са си тук...
Поли, Роси, явно повечето от форумските сме изключени от списъка на Поли, по различни причини, но всеки има право да си избира приятелите и с кого му е приятно да общува и да споделя мисли, снимки и настоения  Peace
Полито, бързо да оздравява Елито!
Виви, ох, аман от болести, бързо оздравяване и на твоите сладури! Пиши по-често, че ми липсваш, като с деца най-близки до възрастта на моите, и винаги ми е интересно като описваш ежедневието ви  Hug
П.П. Снеже, радвам се, че сте си починали добре! Да, наистина децата ни изморяват, но и е много весело с тях вкъщи, и аз се чудя няма ли да ми е мъчно като тръгнат пак на градина.
А за Зара - ох, разбирам те мнооого, ама много добре. Аз затова до 1.5 г. на Преси бях като ходещ робот, слаба и без сили - то 4 г- само бременности и кърмения, системно недоспиване... Особено безсънието много ме мъчеше.. Абе много е трудно с деца с малка разлика, но ноистина като поотраснат сякаш се подобряват нещата...
Виж целия пост
# 595
Аз да напиша два реда, за да не си мислите, че съм ви забравила Hug
Ходя на работа от един месец вече и определено навлизам, но да ви кажа често, май съм затъпяла  newsm78 Очаквах, че за една-две седмици ще се ориентирам, а то ми отне един месец... срам...
Кати е в Троян от неделя насам. Много ми беше тъжно като я оставихме, но нямаме избор. Яслата не работи вече, а не върви да изляза в отпуска ей сега. Но съм спокойна поне, защото тя там се чувства прекрасно. Яде, спи (през деня де), ходи на гърне, мие си зъбите редовно, идилийка. По цял ден са на разходки, игри и забавления.
Ние се възползваме от нейното отсъствие и сме се хвърлили на боядисване след работа. А, снощи ходихме на кино, от 4год не бяхме ходили. Абе много шумно в това кино, подскачах на седалката от време на време.
Ох, иска ми се да отговоря по темата за яслата, но ще е утре. За мен най-трудната част беше адаптацията. Детето направо си преболедува посещението на яслата. Но пък редом с минусите има и доста плюсове.
Аз така и не разбрах, дали и аз съм блокирана. Както винаги съм изпуснала последните събития.
Виж целия пост
# 596
На мен ми се промениха плановете за морето.  Rolling Eyes Наложи се спешно да се върна на работа и ще заминем чак на 01.08. Нямах време и за предварителна настройка и сега ми е много трудно, не че работата ми е тежка, но се прибирам и веднага се мятам да оправям, пускам перални, готвя, излизам с децата. После като се приберем е вече време за вечеря, къпане, приспиване и аз вече съм гроги.  Tired Даже телевизия не ми се гледа. Сядам за малко пред компа, защото в работата за сега нямам нет, взимам душ и в леглото.

Виж целия пост
# 597
Ето ме и мен  по въпросите на Полито 87 за яслата:

Много съм доволна от нашата ясла. Жорко вече е старо куче - ходи цяла година. Нося памперси - определено ги слагат на гърнета, но той нищо не казва,  по 3-4 на ден. И веднъж месечно пакет мокри кърпи и салфетки. Нищо друго. Даже пижамки не нося - спят със "служебни". Там ги перат и стерилизират. Като започна занесох 5 лигавника и 5 носни кърпи. И тях перат. Никога не съм го взела изцапан или наакан. Изобщо - доволна съм.

Сега са в сборни групи, но на Жоро не му прави впечатление - той ходи с удоволствие.
 
Лека вечер на всички   Hug

Грети, Ради  - къде сте
Виж целия пост
# 598
Хрис, ние само виртуално се питаме къде сме Simple Smile)

болна съм, едно разстройство ме свали вчера и днес съм вкъщи Sad дано да не е вирус, че ме е страх за Петър.

1. Васерманът- за един ден стана, в частната лаборатория. Не беше много скъпо.

2. Сменят ли памперсите на децата ви редовно в яслата? Не мога да преценя. Не виждам проблеми.
Обаче аз не успявам да махна памперса. За сега го държа по гащи вкъщи, за да му е прохладно. Последният път избяга, докато се наака и не искаше да сяда на гърне.

3. Какви неща носите на децата си там? Всеки ден по 5 памперса и 2 седмици не носихме, защото имаха. Всеки месец по 1 пакет носни и 1 пакет мокри кърпички и 2лв за вода. Само това.

4. Колко често боледуват дечицата ви? Петър е от боледуващите деца. През седмица се налага да остава болничен.

Прецакаха ни нещо с тези сборни групи. Уж нямало места, а вчера ми поискаха бележка за отсъствията, които ТЕ ме накараха да приема.

Петя, ти на каква работа се върна? Нали си операционна сестра?
Виж целия пост
# 599
Здравейте и от мен!   bouquet
Много отдавна не съм писала, но в никакъв случай не съм ви забравила. Чета ви редовно и си сверявам часовника. По много от моите въпроси намирам отговори при вас и за това не се налага да питам. И все пак реших да драсна някой ред.

Бях много притеснена за тръгването на Иван на ясла и за това си планирах отпуската през лятото. Той е много привързан към мен. Остава единствено при баща си и майка ми. Не дава да го пипне никой друг, дори леля му, свекърва ми, свекър ми, брат ми, никой, за непознати да не говорим. Никак не е общителен. Исках да тръгне на ясла за да се по очовечи малко, но въпреки това се чудех как ще остане там без мен. За моя голяма изненада детето се държи много мъжки.   Rolling Eyes Първите дни заплакваше на врата за секунди докато влезе вътре. Лекичките ми казват, че през деня е много добричък и въобще не плаче. Като отида да го взема обаче се скривам да видя какво прави той си стои спокойно и си играе, но като ме види започва да плаче  (малко колкото да се пожали и като им каже ме чао спира). След това вкъщи много ме следи да не изчезна от погледа му. Преживява го по негов си начин но се радвам, че там не плаче. Преди да тръгне на ясла не се е хранил сам и нямаше такива претенции, но сега е ужас, има си претенции за порция пред него на масата, за прибори и сам да яде. Много ми е смешен. Явно там ги учат да се хранят сами. Казват ми че се храни много добре. Вчера искаше сам да си яде таратора и накрай вдигнах ръце и му го дадох, той се помъчи с лъжичката и като не стана загуби търпение вдигна паницата и си го изпи. Бях го забравила този момент. Четири седмици преди да тръгне на ясла му махнах памперса , за да го подготвя (той ходи от 04.07) Там му оставям само за спане един . И Иван не може да говори и не казва че има пиш, но ако го наблюдаваш, като му се до пишка започва да се държи за пишката. Първите дни в яслата имаше по два чифта напишкани гащи и аз им казах да не го чакат той  да им каже, а  да  го питат по често. Ако му се пишка той казва да и тръгва към гърнето, ако ли не отказва. От тогава няма напишкани гащи. Не, че са проблем за мен тези два, три или повече гащи които ще изпера, но просто им казах защото може и той като не ги познава и да не иска да им казва. Иначе първите дни като го махнах не искаше да пишка в гърнето и се криеше от мен и като си свърши работа се показва да го преобуя. Пишкаше по – често, но сега вече започна да задържа повече. Голямото пишкане в гащите беше 3-4 дни. Случва се и сега понякога да се опусне малко, ако не го попитам, а той се заиграл, но това го намирал за нормално. В яслата нося само резервни дрехи, мокри кърпички и пижама която всеки петък взимам да изпера. Лигавниците и кърпите са си техни. Никога до сега не съм го взела изцапан. За боледуването – да,  очаквам да боледува повече там. Като тръгна ходи една седмица и се разболя после се лекувахме една седмица и сега е втора седмица на ясла. Още не е стара пушка, но не плаче сутрин, а само като ме види за малко и спира.  Като цяло съм  доволна - за сега. Притеснявах се как ще се държи с дечицата, защото той не обича по малките дечица, някак си странеше от тях, а си играе с по - големи от него (предполагам, че това, е защото контактува вкъщи с  кака му и батко му, а те са на 9 години).,  но е започнал да се заиграва и с децата в яслата. Ще спирам, защото стана много дълго. Но така е като не съм писала близо от година. Сега пак може да не пиша известно време за да не омръзвам.
Все пак ми се иска да ви попитам нещо- всичките ли дечица говорят така добре както описвате тук. Иван има много малко думички в речника си. Хич не иска да приказва това дете. Иначе те хваща за ръка и ти показва какво иска, всичко разбира какво му говориш но не иска да говори или не може не знам.
Е сега вече ви казвам чао и приятен ден.     Hug  
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия