Сестра в детска ясла си позволява да бие децата

  • 11 235
  • 72
# 30
В този спор няма да се намеся, но има нещо от изказванията тук,което ми прави впечатление.

Педагог съм и работила с деца. Никога не ми се е случвало някое от групата, да излъже родител, че е бито. Просто никога. Замислете се, как така в главата на едно 2 годишно дете ще се зароди подобна мисъл. Съгласна съм, че може да преувеличи дадена случка, но изцяло да си го измисли... newsm78

Ако едно 2-3 годишно дете, се чувства спокойно и щастливо на дадено място, защо по дяволите му е да лъже, че е бито?

тороманова, какво означава да направи поразии или закача бебе? И ако го прави, вместо да му се обясни, че не е редно и че са малки, удара с вестника би свършил по-добра работа ли?

Виж целия пост
# 31
В този спор няма да се намеся, но има нещо от изказванията тук,което ми прави впечатление.

Педагог съм и работила с деца. Никога не ми се е случвало някое от групата, да излъже родител, че е бито. Просто никога. Замислете се, как така в главата на едно 2 годишно дете ще се зароди подобна мисъл. Съгласна съм, че може да преувеличи дадена случка, но изцяло да си го измисли... newsm78

Ако едно 2-3 годишно дете, се чувства спокойно и щастливо на дадено място, защо по дяволите му е да лъже, че е бито?

тороманова, какво означава да направи поразии или закача бебе? И ако го прави, вместо да му се обясни, че не е редно и че са малки, удара с вестника би свършил по-добра работа ли?



Знаеш ли как може да се получи, ако инициативата е в родителя, ако майката пита детето: "мамо, теб някой бие ли те на градината ?" и то може да каже: "Да", "Кой те бие ?" и детето ще си избере някой, който реши на момента: "лелята" - примерно.
Много зависи как се пита детето  Peace
Моето хлапе не се чувства доволно и щестливо в градината, честно казано  Confused Не го бият, и въпреки това не е особено доволен като го оставям.
Мисълта ми е, че не е само двете крайности - или е бито и тормозено, или е доволно и щастливо.
Като гледам децат в градината на сина ми, малко са доволните и щастливи деца, повечето предпочитат да не ходят, въпреки че никой не ги бие  и тормози  Wink
А нежеланието да ходят на градина може да роди доста интересни истории, моят например казва, че има "Ох" на крачето и се преструва, че не може да ходи или си крие якето и казва, че няма яке, значи не може да отиде на градина  ooooh!
Виж целия пост
# 32
Всичко зависи от директорката, ако е взела мерки навреме, още след първото оплакване, може би тази сестра нямаше да си позволява да бие децата. Имам много близка приятелка директорка на детска ясла. Трябва да ти кажа, че тя за няколко години уволни окол 4-5 учителки и лелки от персонала, заради грубо отношение към децата. В момента много внимателно си избира персонала и следи непрекъснато да няма такива изцепки, затова и яслата е една най-предпочитаните. Едната учителка дори я беше заварила да влачи едно дете по пода за ръката, а то да пищи. Каза ми, че е била толкова ядосана заради горкото детенце, че за първи път в живота си е хванала някого за гушата. Естествено веднага я е уволнила и е уведомила родителите. Така че, това е доказателство, че всичко зависи от директорката, ако иска може да прекрати тези безобразия.


А може ли да кажеш, в коя ясла е тази директорка. Бих искала детето ми да посещава такова заведение!
Виж целия пост
# 33
Във връзка с проведената родителска среща по повод оплакване от с. Балева и персонала, прилагам подписка на родители в тяхна подкрепа. Подписката е направена по предложение на родителският актив на яслата!
Виж целия пост
# 34
Във връзка с проведената родителска среща по повод оплакване от с. Балева и персонала, прилагам подписка на родители в тяхна подкрепа. Подписката е направена по предложение на родителският актив на яслата!


Извинете, но според мен за да има по-голяма тежест тази подписка най-добре щеше да е всеки родител собственоръчно да напише името си и да се подпише. Тук виждаме списък на имена написани с един и същ почерк, подписи и нищо друго..Не е отбелязано никъде по какъв повод са тези подписи, защо и т.н.т. За мен така представеният документ няма никаква стойност!
Виж целия пост
# 35
Не мога да разбера тази mona-bonbona, като твърди, че е дъщеря на въпросната лелка, откъде има такива списъци с подписите на родителите?!  И откъде-накъде ще ги публикува в нета?! За това си има институция и отговорни служители, така че, монке, най-добре престани да се излагаш.
Виж целия пост
# 36
Ако моето дете е тероризирано в яслата, се чудя, дали някакъв си подпис/подписи биха ми въздействали да не защитя детето си и да търся отговорност. Ако ще и министър-председателят да се е подписал там...
Комунизмът не свърши ли вече?
Виж целия пост
# 37
Комунизмът не свърши ли вече?
в детските градини - не, поне докато там работят старите кадри  Peace
Виж целия пост
# 38
да, цари си комунизма и още как.
Вчера питах лелката до колко е раб. време на яслата и ми казаха- "до 17.30 трябва да е вземеш- всички ги взимат до тогава".Слава богу успявам, но се счупвам от бързане. А иначе ми поискаха служ. бележки на мен и мъжа ми, че юни и юли не можем да си вземем отпуск, за да може да продължи да ходи..Занесох, добре че мъжа ми се води при нас на работа но за мен всичко това е издевателство над родителите.Ако могат без деца да оставят групата и да си гледатат сериалите на спокойствие- екстра ще е . Може би трябва да се закача раб. време на градините по входовете им, защото виждам често има спорове с раб. им време и своеволия.
Виж целия пост
# 39
да, цари си комунизма и още как.
Вчера питах лелката до колко е раб. време на яслата и ми казаха- "до 17.30 трябва да е вземеш- всички ги взимат до тогава".Слава богу успявам, но се счупвам от бързане. А иначе ми поискаха служ. бележки на мен и мъжа ми, че юни и юли не можем да си вземем отпуск, за да може да продължи да ходи..Занесох, добре че мъжа ми се води при нас на работа но за мен всичко това е издевателство над родителите.Ако могат без деца да оставят групата и да си гледатат сериалите на спокойствие- екстра ще е . Може би трябва да се закача раб. време на градините по входовете им, защото виждам често има спорове с раб. им време и своеволия.
Служебни бележки, вземане на децата до 17.30 - какви са тези глупости бе, хора, защо си траете при подобни ситуации?
Имам 2 деца. Първото ми беше в една ясла, второто сега е в друга. Не бих допуснала подобна подигравка с децата. В крайна сметка, работното време в яслите не е до 17.30 ч. Дори не знам до 18 или до 19 ч. е, защото аз лично си вземам детето до към 17.30 часа, рядко се налага да просроча с някоя минута, но винаги ми се казва "Ние затова сме тук". Ами да, затова са там. И аз когато съм на работа, дори да съм си я свършила и да съм свободна и да си пиля ноктите, не си тръгвам - стоя си на работното място, докато дойде края на работното ми време. И не смятам, че в яслите и градините нещата трябва да са по-различни. Родителите сами допускаме такова безобразие, защото си мълчим.
При първото ми дете веднъж се случи да го вземем малко по-късно и го заварих в помещението, където са гардеробчетата, облечено готово като за тръгване, барабар с лелята. Ами - пускали СОТ-а и затова. Естествено, едно оплакване и нещата са дотам. Всичко зависи от директорите. Не мисля, че ще останат равнодушни, ако им се поднесе оплакването подобаващо. Всеки сам да си го изтълкува. Не може обаче да ни се дава ултиматум - до 17 или до 17.30. И в яслата на дъщеря ми повечето деца ги вземат од 17 часа, ама имат баби, лели и т.н. При нас обаче положението е такова - на работа сме, не можем да си тръгнем по-рано, но не съм я сварила нито разплакана, нито напрегната или стресирана - и сама да е, има си хора от персонала с нея, чакат хората и така трябва да бъде.
И понеже се изместих от темата - не дай Боже да разбера, че сестра или леля е ударила детето ми! Може би има единични такива случаи, всеки си изтърва нервите, но да си ги изтърва всеки у тях си - за мен подобно поведение в ясли е недопустимо и последствията трябва да са жестоки!
Виж целия пост
# 40
Аз пък се чудя това детска градина ли е или концлагер? Биене с вестник,залепяне с тиксо на устата,затваряне в тъмна стаичка. И верно,не лелките са виновни,а директорката-тя е за смяна. Явно позволява подобни неща да се случват...Не е нормално и вече ми писна да чета коя лелка как набила дете... Tired
Виж целия пост
# 41
 #2gunfire някой така да посегне на детето ми ще го застрелям.
Виж целия пост
# 42
Да,неприятно е,определено.Необходими са сериозни промени в ДГ и ДЯ.А по отношение на работното време има много нагъл персонал,за който раб.време приключва между 16:30-17:30 максимум.Наглост.
Виж целия пост
# 43
Много лошо, искрено ти съчувствам и те разбирам. Дано се вземат мерки!
Срам ме е, защото аз съм от тези родители, премълчали си при подобни инциденти.  Embarassed
Моето дете много бързо свикна с яслата, малко повече време й отне да свикне с едната госпожа/когато тя беше сутрин плачеше/. Скоро бях питала детето какво са правили в градината, обясняваше ми, че пеели, а госпожата танцувала, показа ми и танца. След това я питах дали ходят на гърне, дали се е изпишкало в гърнето. Като отговор на този въпрос получих, че госпожата е била по дупето и главичката.  Shocked
Виж целия пост
# 44
Като ви чета, направо не мога да повярвам, че такива неща се случват на толкова малки дечица. Нямам думи просто, за да си изразя възмущението. Лично аз в такава ситуация веднага бих поговорила със сестрата и с директорката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия