Учи се да ходи СЕПТЕМВРИйското дете, хапва си от всичко, смее се, расте!

  • 27 999
  • 741
# 285
Рали.. по добре не излизай
Виж целия пост
# 286
Еееееееее ,Рали ,за толкова малко време доста къръщини.
Виж целия пост
# 287
чакайте да ви кажа днес къв ден имам  Crazy като че ли днес е моя петък 13-ти ooooh!
отивам сутринта в 8 в болницата и майка ми звъни към 9  без 15 че Рая реве от час и не може да успокои по никакъв начин Confused прибирам се набързо детето нервно та е чудо. Дадох панадол и се поуспокои но днес излезе дъждовен Tired
Решихме да отидем до метро да купя прах че има промоция 3 л Персил за 10 лв и отидохме. Майка чакаше в колата с детето. Връщам се - няма ми ключа за колата- УЖАС! Детето нервничи че не ще да стои без колата да се движи ooooh! аз се връщам в метро и почвам да диря ключа откъдето съм минала Laughing йок ключ. Излизам вече да викам такси на майка и Рая да вървят в апартамента, майка намерила ключа в коша на Рая. Аз съг го сложила там за да и сложа коланите и като тръгнах да паля- не помня къде съм го оставила ooooh!
както и да е от там тръгнах да карам майка на работа Рая заспа в колата та мир. Прибирам се аз и на входа на пресечката към блока старец се опитва да си вдигне патерицата от земята. Спирам като добра гражданка Blush и слизам да му помогна. Човека ми благодари и аз се качвам в колата Crazy въртя ииииииии колата не може да запали #Crazy ooooh! познайте кой ме бута за да я паркирам #Crazy стареца ooooh! ooooh! ooooh! Рая се събуди започна да мрънка....добре че дойде едно момче та помогна и паркирах пред първия вход Tired сега съм у нас и няма да излизам. Днес не ми е ден

 rotfImao rotfImao rotfImao rotfImbo rotfImbo
извинявай,Рали,на теб със сигурност не тие смешно, но така написано от страни доста се посмях .

а нашата мома май си сменя режима и сега пак ме хвърли в музиката - започна да се буди в 6:30-7 и хапва,после придремва с мен на спаляната и към 9 окончателно се буди,но сега незнам да и давам ли да яде в 10-11 или  newsm78 да спи пак ,както си беше преди и да си яде в 12. абе сложна работа,сега до де разбера кога, какво и как  #Crazy зор ще видя.
Виж целия пост
# 288
 Joy hahaha hahaha hahaha
Рали, сори, ама и на мен ми стана много смешно, особено дето старецът ви е бутал за да паркираш. Не е бил толкова зле човека явно.
Никакво излизане днес, и за вас, ама и за мен. И на мен днес не ми е ден. Део е болен и е вкъщи и така ме ядосва, че с всяко излизане на връщане го прибирам с рев. Направо ми иде да го удуша гадта.  Та затова вкъщи ще седим, поне да не го смачкам. А иначе е хремав, яко кашля, възпалени уши и конюнктивит, който за капак лепна на сестра си.  ooooh!  А пък тя, горката, заради тия неспирни дъждове и влага пак почва да кашля, та й увеличавам инхалациите пак.
За къпането, аз още ги къпя и двамата всеки ден. Но сега се замислям за Ема и то не за друго, ами и нейната кожа е доста суха и може да поразредим къпанията.  newsm78
Днес малката повърна два пъти - веднъж докато я инхалирах и то в инхалатора, а другия път на обяд цялото пюре. Чудя се заради кашлицата ли е или пък да не е някой вирус...
Гале, това което описваш като обрив около дупето май не е от храна. Ема е с обрив от храна и е по тялото (корема и гърба) и имаше и на лактите. Той е релефен, като пипаш кожата  е цялата на дребни точици. Сега и давам противоалергични капки, ама много бавно минава, но поне не излизат нови.
Честити месечинки на празнуващите днес.
Виж целия пост
# 289
И моите деца изкараха това с конюктювита,кашлица и сополи,не минахме без АБ за съжаление.
Виж целия пост
# 290
 wavey привет,привет
Не съм ви изоставила,чета ви стриктно,но като стигна до разписване и окапвам.
Луда станах вече с двамата в къщи,но няма как.Ясла за каката не се очертава,не ни приемат,уж имахме връзки ама  нещо ни помислиха за много богати и ни поискаха сума която аз не желая да давам,пЪк Crossing ArmsВлади си расте и хубавее,на мама добричкото е то.И добре,че той ми е послушен,че иначе...Единствения му кусур е ,че бавно се захранваме,но не иска това дете пюрета и това е.Но открих,че домашните повече му допадат и сега освен всичко останало покрай грижите им трябва и да им готвя поотделно  chefВзимам и кухня на каката от време на време,но и тя предпочита на мама манджите.
От месец и половина вече съм им направила железен режим(пу-пу да не се урочасам),но заспиват вечер заедно към 8.30,следобедния сън също го докарахме заедно да го сънуват,и на дребното само му остана едно предиобед дето си го спи и в това време имам 30-40минути само зан какат,че е станала много докачлива,ревлива и тръшкаща се.
Миналия месец Влади беше 8.700 и 72см,сега в събота пак ще го мерим,че сме и на проба за Манту,нямаме белег.Но като гледам подрешките би трябвало да е дръпнал сериозно този месец.

Гледам за умения си говорите,Влади се изправя сам,сяда сам,лази много добре и вече като го държим за ръчички си прави крачки съвсем спокойно,не прикляка много е стабилен.Даже има зор сам да се пуска.
Номера,знаем няколко,дава пет точки,мие ръчички(сам даже ме подсеща да я пея) Laughingдава
 боц,има една игра "иди си,ела си" и нея я играем,опитва се да пляска,но нещо му се разминават ръцете hahaha,чук главичка също много му допада,така се засилва,че ако не се пазя може и да си счупим главите Mr. GreenВика сестра си много смешно като не му обръща внимание.Казва бнещо като Аяяяяя,но с як крясък GrinningСрички всякакви повтаря,най-много да-да,заради песничката "бански на лалета" тя ни е фаворит.
Извинете за количеството...ще гледам да съм по редовна Blushтова ми е и записа  bouquet
Виж целия пост
# 291
Здравейте!!!
Уморих се ...  newsm61 Опитвам се да приспя мойто диваненце от 11 и най-накрая се гушна и заспа при баща си.Незнам вие как се справяте,ама аз винаги го приспивам на ръце,а сега и така не става.
Гушна го той ме рита и пищи,слагам го в кошарата той се изправя и стои прав:1crib:,а очичките му вече червени.
Иначе обръща се на всички посоки,сядя сам и седи стабилно,хваща се и се изправя, а вече явно е решил, че е по-силен и си пуска едната ръка. Няколко пъти го виждам да се придвижва прихващайки се.
Проблема ми е ,че за секунда не иска да остане сам.Не мога до WC- то да отида,храната не мога да му приготвя- то рев и пищене .Сега вече не иска да седи в стаята с друг,ако някои от нас с татко му не е там.Абе мойто си е зверче.
ние се къпем всяка вечер и мисля още дълго да  е така. това си е част от ритуала преди лягане, а пък и сега още повече му харесва къпането нали си седи в коритцето  bath1  
Виж целия пост
# 292
И на мен не ми е ден...Счупи ми се количката. HAUK MALIBU. Рамата и от двете страни се счупи. Ужас. Дано утре ни дадат оборотна докато тази я оправят, че хич не ми се купува количка точно сега... Ноо утре със сигурност ще съм си вкъщи. А времето ще се оправя. Много ме е яд!!

Иначе ходихме за пръв път на пясъчника и на Иво му беше толкова интересно какво правят по-големите деца Simple Smile. Ама дивнето взима играчките им Simple Smile. Те добре, че децата виждат, че е малък и не му се сърдят. Все по-уверено ходи, но не ми пуска ръката. Държи ме здраво Simple Smile.

Сега заспа изморен от играта навън. Смятам вече всеки ден (когато имам количка) да го водя на пясъчника. Определено има нужда от контакт с други деца. Не само с възрастни.

Хубава вечер!
Виж целия пост
# 293
И на мен не ми е ден...Счупи ми се количката. HAUK MALIBU. Рамата и от двете страни се счупи. Ужас. Дано утре ни дадат оборотна докато тази я оправят, че хич не ми се купува количка точно сега... Ноо утре със сигурност ще съм си вкъщи. А времето ще се оправя. Много ме е яд!!

няма да ти дадат оборотна ами направо ще ти подменят рамата
и нашата така стана още декември месец
има някаква партида дето не излезли качествени рамите.
не се притеснявай  Peace
Виж целия пост
# 294
излизах Mr. Green Mr. Green Mr. Green
ходихме да я прегледат че нещо ми се струва че покашля Crazy и има "чакай да я преслушам..... оф нищо не чувам", след малко пак същото Laughing Laughing Laughing и отидохме при личната да я види Crazy жената каза че на нея нищо и няма, но на майка и hahaha hahaha hahaha
та минахме и на консултация- заковахме 7 кг и 69,5см Peace цели 700гр е качила този месец. Предния бяха 100 ooooh! сега има дупара която да хапя Joy baby_neutral
Виж целия пост
# 295
 Whistling
Виж целия пост
# 296
Здравейте, момичета Simple Smile!
akspet, много мило, че си се сетила за мен Hug! Една голяма Hugи за Даниелкка, която ме беше "търсила" преди!
Честити месечинки на празнуващите малки порастнали човечета!

Ние сме горе-долу добре. Дарка е навън с дядо си, а сутринта аз я извеждах. Вчера и днес при нас е голяма жега и влага. А детето го пазя доста от слънцето (така съм поръчала и на дядо й - все пак той е повечето дни навън с нея). Не съм почнала да я мажа, въпреки че й пристигна защитния фактор - взех един с натурални съставки, пък ще го видим какъв е.
Иначе аз в работата си имам малко притеснения, защото уволниха неправомерно моята шефка и има голямо недоволство сред всички служители. Босненка е - много свестен човек и страхотна като шеф! На нейно място дойде една лицемерка латиноамериканка - да не ви разправям какъв театър разиграва. Но те в играта са и по-големите шефове. Та сега всички ще трябва да внимаваме повече, че не знаеш за какво и от къде ще ти дойде.
В тази връзка да кажа и аз, че останах впечатлена от вашите професии! Аз не мога да се похваля с някаква солидна професия или кариера. Завършила съм туризъм в Бл-д и не съм доволна от специалността там въобще. Така се случиха нещата, че после наистина работих в тази сфера на няколко места - държавна почивна станция, хотел, туроператор. Последното ми беше доста приятно, но заплащането беше просто смешно. След това работих почти 5 години в офиса на една обувна фабрика. Правехме обувки на ишлеме за Италия. Аз се занимавах с преводите на кореспонденцията и с телефонните разговори с италианците. После започнахме да обръщаме повече внимание и на вътрешния пазар, и аз отговарях за складовата част. Тук като дойдохме започнах в хотел - най-черната работа. Слава богу, че беше само 4 месеца, че щеше и моя кръст да замине. След това имах огромния късмет да намеря настоящата си работа, която е пак почти неквалифицирана, но е много лека, а най-важното е, че медицинската застраховка и другите придобивки са доста добри. Нямам работа за 8 часа, та мойта готина бивша шефка ми даваше да върша доста неща в офиса. Така и аз не скучаех, а и на тях помагах. Но тая скочубра сега дето се настани в офиса... сигурно ще вземе да ме дебне, да ме обвинява в разни неща. Добре, че моята длъжност е профсъюзна, та имам силен гръб, но до кога - ще видим. Но е крайно време да се замисляме и аз, и мъжът ми, за нещо по-стабилно. По-миналата година изкарах няколко курса по счетоводство (оперативно), хареса ми, а и се справях доста добре, но май не е лошо да изкарам някоя по-сериозна квалификация по счетоводство. И така.
За живота извън Б-я - ами какво да ви кажа, все пак като човек от другата страна на нещата - аз никога, ама никога не бях имала намерение да емигрирам някъде. Винаги си ми е  било добре в Б-я, въпреки че наиситна нямахме добри переспективи с мъжа ми последните години, преди да дойдем тук. Много съм трудна на промени, просто вътрешно се съпротивлявам на всяка по-голяма промна, дори и да знам, че е за добро... но все пак и зодията ми такава инертна и прекалено търпелива Rolling Eyes. Но сега като погледна назад, съм много доволна, че мъжът ми взе нещата в свои ръце и се решихме да опитаме. И тук не е раят, всеки би трябвало да го знае, едва ли има перфектна държава. Има доста неща, които могат да бъдат променени или подобрени. Но просто нищо не може да се сравни с хаоса, който цари в която и да е област в Б-я, за съжаление. Иначе си минах през типичните фази на носталгия, но отдавна вече не съм имала "кризи" Simple Smile. Единствената голяма мъка са ми родителите естествено и страхът нещо да не стане с тях и аз да не съм там Cry. Те са сравнително млади и все още работят, но... Сестра ми също е там, но все пак винаги има шанс да се съберем. Разбира се и добрите приятели, които останаха. Но хората вече нямат толкова време едни за други както преди, дори и там. Та на този етап нямам никакво желание да се прибираме за постоянно. Вече съм пълна песимистка по отношение на това дали някога страната ни ще се оправи, за съжаление. Предпочитам и детето ми да расте тук за сега. След време може да мисля и другояче, защото и тук демографията се променя към не много добро. Не съм расистка заради самия расизъм, но фактите са си факти. Но за момента се чувствам добре. Разбира се семейната ни ситуация може да наложи и връщане в Б-я в един момент, но това ще е компромисен вариант за нас. ... Но стига съм философствала по този въпрос.
galka, за пшеничния зародиш писах в предния си пост. Чакай да копирам написаното:
Но искам да ви споделя какви две супер полезни храни й въведох, и по-скоро могат да се нарекат естествени хранителни добавки - пшеничен зародиш и ленено семе. Четох за тях в сайтовете, по които се ръководя за захранването, а и от други източници. За лененото семе всички сме чували разбира се - най-вече за омега-3 мастните киселини, които съдържа. Но пшеничния зародиш дори не знаех какво представлява точно, въпреки че бях чувала за него. Нужни са съвсем малки количества на ден и от двете. А и двете могат да се добавят към каквото се сетите - каши, пюрета, в кисело млекце. Който прави хляб вкъщи, може да добавя към рецептата. Също така към каквито и тестени неща да правите, бисквитки за децата и т.н. Имаше съвет също и за овалване в зародиш на пързалящи се парченца плод примерно - когато почнат сами да си хващат храни. Всъщност ето две места, от където можете да прочетете - на английски де, но съм сигурна, че има материали и на български http://www.homemade-baby-food-recipes.com/wheat-germ.html и http://www.wholesomebabyfood.com/flaxforbaby.htm. Освен всички друго, и двете действат добре на стомахчето, така че и при запек са идеални.
Само да добавя, че пшеничния зародиш, който аз купих, е печен. В повечето случаи се продава така. Виж твоя дали е такъв. При всички случаи той се държи в хладилника след отварянето му за първи път. А пресният - веднага, но не знам той колко издържа и дали се ползва без някаква топлинна обработка.
Вие постоянно споменавате, че давате на малките някакви готови бисквитки - а те нямат ли захар newsm78? Аз не съм давала още, но мисля да й направя някой ден някакви без захар. Вие до къде сте с даване на храни за хващане? Аз опитвах на Дара да й давам някакви парченца, но тя взе да ги мачка и да си играе с тях. Но трябва май по-редовно да й предлагам храни вече и в този вариант. Аз на парченца й давам някои неща, но й ги слагам директно в устата.
За къпането - много ми стана смешно, щото аз точно почнах да я къпя (от два месеца вече де) всяка вечер, а вие сега решихте да разреждате Laughing. Май по съвсем различни схеми се движим Simple Smile. Аз почнах най-вече заради въвеждането на някакъв ритуал по заспиване. Естествено много важно е и това, че детето се забавлява, а и това, че все пак наистина се цапат повече вече. Но със сапун я къпя цалата един-два пъти в седмицата. А всяка вечер - само дупето и ръчичките. Кожата не й е станала по-суха. Аз по принцип не я мажа с нищо, само дупето ако се зачерви леко - с малко зехтин, ако е повече - с крем за подсичане. Ако й правя масаж, което е рядко - също ползвам зехтин.
За обувчиците за прохождане аз смятам да взема от тези с мека подметка, от този тип - http://www.amazon.com/Robeez-Wild-Hibiscus-Pre-Walker-Months/dp/ … 247121&sr=1-1. Но ще обмислям още, защото може и да не са подходящи за лятото.
За болките в гърба и кръста говорехте (sweet maniche-то и други) - много трябва да внимаваме сега като вдигаме постоянно децата, а и каквито и да е тежки неща - с приклякане (т.е. използване на силата на краката, а не на кръста). Аз се опитвам и гимнастика да си правя чат-пат, дори и 5-10 минути сутрин са от полза. Но и мен си ме боли де, особено като си усуча кръста. Мъжът ми сега го лекуваме с едни хомеопатични инжекции - страшно добри отзиви има за тях в темата за дисковата херния в Здравословния подфорум. И да не ви казвам, че и за мед.сестра ставам вече, щото аз му ги бия  Laughing. Та така - там са ни надеждите.
Ами добре, момичета, да не ви надувам повече главите Simple Smile... Приятен ден на вас, и лек и безавариен да е с децата, пожелавам Wink!
Виж целия пост
# 297
здравейтеееее Hug
с мъжо си купихме масажни седалки, може да се ползват в автомобил и на всяко едно столче, да си легнеш върху тях и т.н мноооого добро. В кауфланд ги намерихме намалени от 70 лв на 20 Crazy
Виж целия пост
# 298
Добро утро. Tommelise, защо не взехте повечко седалки и за нас Simple Smile)))

Чудя се как да изляза днес  без количка. А е такова прекрасно слънце... Имам една кола, дето се бута. Вкъщи доста я ползваме, освен да пробвам как ще е с нея до градинката и обратно.

Приятна разходка на всички. Simple Smile
Виж целия пост
# 299
Здравейте милички,скоро не съм писала,но при нас нищо ново!Записах Диди на детска кухня,но не цялото меню,само едно готвено на ден,давам и го в 12 на обяд,засега ги яде манджите,не им се цупи!И ние се къпем през вечер,но чакам още да се посгрее и минаваме двете ж банята по "чучура"  Mr. Green,всеки ден!Диди седи вече но само ако я сложа,сама неможе да се вдига,а като я сложа на крачета е много стабилна!
Люляче,много хубав пост  newsm74.Предполгам,че хората си мислят,че като сте в чужбина и живота ви е песен,но само ти си знаеш,през какво си преминала  Hug!Важното е че вече си свикнала  Heart Eyes!Ако не се лъжа и ти беше телец,та новата шефка ще я изтраеш  Mr. Green!И аз подавам на Диди,разни неща,дори трохички,а тя гледа и мачка,стиска ръчичката,не се сеща да хване с пръсчетата и да сложи в устата,а мести цялото юмруче  Mr. Green!
Я да попитам,момичетата,които смятат скоро да правят кръщене,ламбадата(голямата свещ),колко см трябва да е-1м,50,90см?Аз ги гледа,но са различни,а украсите им са страхотни и какви подаръчета ще давате на гостите?
Оле и аз се олях с поста  Mr. Green,спирам.
Слънчев и усмихнат ден мами и бебетааа  Mr. GreenHeart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия