За храните- митове и легенди

  • 50 049
  • 790
# 195
Нали на патриотъм сме го ударили Simple Smile
По една ракйка със салатка трябва да се разнообразява Simple Smile
Виж целия пост
# 196
Вчера по Фиеста Джулия Чайлд се възмущаваше от новата практика да се консервира риба-тон само с вода, а не с олио.
Съгласна съм с нея.
Виж целия пост
# 197

Като стана дума за заблуди, четох преди десетина дена една статия за Омега 3 киселините. Предполагам всеки може да я намери чрез Гугъл. Анонсът беше, че американски учени установили че тези киселини (държани на пиедестал толкова години) са "добри приятели" на рака.  Shocked

Става въпрос за омега 6 най-вероятно, има такова нещо даааа....но при последните ми опити (преди няколко месеца) да открия отново такава информация ударих на камък.
Виж целия пост
# 198
Вчера по Фиеста Джулия Чайлд се възмущаваше от новата практика да се консервира риба-тон само с вода, а не с олио.
Съгласна съм с нея.

Че тя жива ли е още? Мисля, че почина преди няколко години.  Thinking
Виж целия пост
# 199
Вчера по Фиеста Джулия Чайлд се възмущаваше от новата практика да се консервира риба-тон само с вода, а не с олио.
Съгласна съм с нея.

Че тя жива ли е още? Мисля, че почина преди няколко години.  Thinking
Аууу, така е. Точно преди 7г се е споминала жената, ама аз пак изоставам  Mr. Green
Записите обаче остават.
Виж целия пост
# 200
И на мен ми попадна тази глупост, че омега-3 мастните киселини предизвиквали рак на простатата, а трансмастните киселини предпазвали от такъв. Според мен този извод може да е направен от разумни хора само ако проучването е било спонсорирано от производители на маргарин. Впрочем ето друго виждане по този въпрос:
http://www.marksdailyapple.com/fish-oil-prostate-cancer/
Виж целия пост
# 201
Рибата тон, консервирана с вода е изключително гадна.
Виж целия пост
# 202


Става въпрос за омега 6 най-вероятно, има такова нещо даааа....но при последните ми опити (преди няколко месеца) да открия отново такава информация ударих на камък.

Не, за Омега 3. Ето една от статиите.
http://vnews.bg/news/26684

и на английски - тази е от 2006
http://www.healthandage.com/Consumption-of-omega-3-fatty-acids-d … not-reduce-cancer

и  съвсем нова
http://www.allvoices.com/contributed-news/8932288-omega3-fatty-a … f-prostate-cancer
Виж целия пост
# 203
Рибата тон, консервирана с вода е изключително гадна.
Дори не съм си и помисляла да си причиня подобен садо-мазохизъм.
Виж целия пост
# 204
Рибата тон, консервирана с вода е изключително гадна.
Дори не съм си и помисляла да си причиня подобен садо-мазохизъм.
Направо си е мазохизъм.
Аз геройски се опитвах да си го причинявам с диетични цели, но безуспешно.
Както и да се отказвам от гъшия дроб.

Освен да ви компенсирам за темата с перилните препарати с друга за всичко, което далеч не е здравословно, но просто не можеш да се откажеш от него.
Виж целия пост
# 205
Мазнините са полезни. Не знам откъде дойде тази простотия с отричането им.
Виж целия пост
# 206
Да, де, знам.
Ама като съм дебела, направо са ми вредни.
И не искам да си захранвам мозъка с омега 3 и 6.
Виж целия пост
# 207
Доста е напреднала темата, не мога да я изчета цяла, но някъде мярнах за биохраните(това слято ли се пише, или отделно).
Ще ви дам само един пример - големият ми син работи след училище в един магазин на известна тук хранителна верига. Работи в отдела за плодове и зеленчуци. Връчили са му една ролка с етикети био той ги лепи. Естествено са му казали къде, но това е етикет - може да се лепне навсякъде. И не е много ясно кой определя дали е био, или не.
Аз винаги съм била скептична към подобни продукти.
Виж целия пост
# 208
А какво е мнението ви за солта? Много противоречива информация се намира.
Виж целия пост
# 209
А какво е мнението ви за солта? Много противоречива информация се намира.

В смисъл? Аз поне не съм срещала информация да е полезна. И като съдя по кухнята на далечния изток и дълголетието на хората в този регион съм склонна да вярвам, че солта е изключително вредна. Е, то там и житейската им философия няма нищо общо с нашата, оттам и нивото на стреса, та не знам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия