За храните- митове и легенди

  • 50 049
  • 790
# 255
А какво е мнението ви за солта? Много противоречива информация се намира.
Моето мнение е, че когато не е обработена е полезна. Затова в къщи консумираме хималайска сол.
Виж целия пост
# 256
А, нали... едно нещо ми кажете поне, което мога да ям без притеснение и да давам и на детето си...
Гласувам за яйцата от селски кокошки, киселото мляко и сирене от домашно мляко и семената от био магазина.

За сладоледа какво знаете? Децата го искат, съвестно ми е да им отказвам...
Виж целия пост
# 257
За сладоледа не знам какво знам, освен личния ми опит.
Едно, че избягвам да му чета етикета, а второ - преди
години, през лятото и докато ни нямаше, се развали хла-
дилникът ни, а в камерата - сладолед. След не знам кол-
ко време стоене на топло, така нареченият сладолед си
стоеше разтопен, на пихтия. ММ рече, че и бактериите
го не щат, да се не начудиш ние от къв' зор го харесваме  Joy
Затова не чета етикетите. Но си мисля да правя вече
домашен, поне знам какво слагам.
Виж целия пост
# 258
А, нали... едно нещо ми кажете поне, което мога да ям без притеснение и да давам и на детето си...
Гласувам за яйцата от селски кокошки, киселото мляко и сирене от домашно мляко и семената от био магазина.

За сладоледа какво знаете? Децата го искат, съвестно ми е да им отказвам...
Голямо съдържание на транс мазнини, ама това мен не ме спира понастоящем и си ям без задръжки (но аз нямам проблеми с холестерол, триглицериди и пр.), децата ми не ядат сладолед.

Може би за тях (децата си) да правиш домашен?

Виж целия пост
# 259
Още един мит ми беше разбит, този за био храните. Абсолютно ми е забранено да се доверявам на понятието био продукт, независимо дали се отнася до Бг или чужбина.
Тук може ли по-подробно?

Никой продукт не може да се нарече био, защото почвата и въздуха са отровени и истински био продукти няма. Освен това е невъзможно да се отгледат по-голямата част от растенията поради горната причина, така че е наложително да се ползват изкуствени торове и препарати. Био продукт е малко силно казано по тази причина Simple Smile Вече е доказано, че биологичните лекарства имат същите странични ефекти, както и чистата химия, с която ни тъпчат, а това навежда на мисълта, че и с био продуктите нещата не са по-различни. Tired
Не съм съгласна с тези твърдения  Crossing Arms

Това не са мои твърдения, а на едни от най-добрите гастроентеролози, при които ми се налага да се лекувам. Аз всъщност нямам мнение по въпроса, защото съм скарана с естествените науки Embarassed Приемам техните твърдения, както и наставленията на диетолозите какво да ям и какво не. Не се замислям и не споря дали грешат, защото ме засяга само крайният резултат, а той засега е добър. Нямам други претенции. Simple Smile
П.П. Що се отнася до лечебния глад Laughing много е полезно гладуването, няма шега. Трябва обаче да е под контрола на лекар задължително. Аз провеждам, но не си позволявам нищо, което не съм съгласувала с лекарите си. Не еспериментирайте, може да е опасно!
Виж целия пост
# 260
А, нали... едно нещо ми кажете поне, което мога да ям без притеснение и да давам и на детето си...
Гласувам за яйцата от селски кокошки, киселото мляко и сирене от домашно мляко и семената от био магазина.

За сладоледа какво знаете? Децата го искат, съвестно ми е да им отказвам...


    Това с домашните яйца и мляко обаче е много спорно, тъй като трябва да си сигурен в животните и хигиената на хората, които ги гледат, а също и какво ядат. Много хора в квартала ни купуват от зеленчуците, подправките и млякото на разни бабички от Горубляне и околностите- нито кравите пасат на чисто, нито зеленчуците са за препоръчване. Същото е и с разни малки недоказани мандри, няма никаква гаранция какво мляко изкупуват и влагат, нито за чистотата при производство на сирене и кашкавал.
   Аз купувам мляко и яйца, когато ходим на село, но разбрах, че кравата пасе до едно хвостохранилище... въобще купуването от село, просто така, без да е примерно от собствените баба и дядо не е достатъчна гаранция. Даже когато ходихме на гастроентеролог за дъщеря ми, тя направо не препоръча да се дават неща от хора, по добре от контролиран все пак производител.
Виж целия пост
# 261
Ирис, така е.
Аз купувам от един турчин, който живее на село и всеки ден идва на работа в града. Чист човек - чисти дрехи, чисти обувки, къпан. Не бих купувала от всеки срещнат.
А киселото мляко, което се получава след закваска е ммммм, божествено. Сега се учим да правим и кашкавал от това мляко.
Виж целия пост
# 262
темида, а колко далеч е селото от нефто-комбината? Ако е от
селата покрай Айтос - бива, ама ако е от ония, дето са под ко-
мините - не е голяма файда.
Виж целия пост
# 263
темида, а колко далеч е селото от нефто-комбината? Ако е от
селата покрай Айтос - бива, ама ако е от ония, дето са под ко-
мините - не е голяма файда.
Далече е, далече. В Айтоския балкан. Laughing
Виж целия пост
# 264

Никой продукт не може да се нарече био, защото почвата и въздуха са отровени и истински био продукти няма.

Това не са мои твърдения, а на едни от най-добрите гастроентеролози, при които ми се налага да се лекувам.

Никак не обичам доморасли експерти по всичко като този гастроентеролог, който може и да е добър в областта си (стомашно-чревния тракт), но не е експерт по земеделие и хранителна индустрия, нито по качествотото на почвите и въздуха. Пълни глупости говори. И понеже бил гастроентролог, може ей така, с лека ръка, да изхвърли в кофата работата на куп хора, експерти в своята област, производители, организации, които замерват замърсяването и качеството, сертифицират, контролират. Изобщо, опита на цяло поколение да се върне към по-чисто земеделие и храна. Да ходи да се гръмне.

От друга страна, не казвам, че всичко със знак "био" е наистина био. Като всяка индустрия, в която има много пари, и тук има опити да се заобиколят правилата, както и продукти, които сигурно не отговарят на изискванията. Но определено твърдя, че ИМА чисти продукти и региони. Не само аз, а и органзиции и държави, които са спечелили доверието на хората, както и милиони критични хора, които им се доверяват.
Виж целия пост
# 265
Хора, от къде купувате Хималайската сол?  Rolling Eyes

а това не е ли много евтино? http://www.byalataorlitsa.com/produkti/himalayskata-kristalna-sol-rozova/content
Виж целия пост
# 266
Солта аз купувам от здравословните магазини. В Бургас знам 3 такива. Цената от линка е съвсем нормална. Виж грамажа и ще се ориентираш, че хич не е евтино. Peace
Виж целия пост
# 267
Солта аз купувам от здравословните магазини. В Бургас знам 3 такива. Цената от линка е съвсем нормална. Виж грамажа и ще се ориентираш, че хич не е евтино. Peace

Просто сравнявам.
Виж най-долу на страницата цените, аз се хванах за главата http://www.vodorasli.com/himalayska_sol.htm
Виж целия пост
# 268
не им вярвам за тази сол.
Виж целия пост
# 269
Е, това е прекалено. В София купувам от тези магазини:

http://www.bioslunceluna.com/shop/osnovni-hrani/sol.html
http://www.balevbiomarket.com/podpravki/sol.html?SID=792c461f611 … f877c0c0c&p=1
http://biomag.bg/продукти/

Както и от Елемаг, Хит, Фантастико.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия