АВГУСТинче "вънка" вика, по игрите иска то да тича! Тема 28

  • 33 483
  • 735
# 420
Скайпетя и аз се изчерпвам от към закуски....филии,филиии...ама и те му омръзнаха ooooh!
Май ще пробвам пак юфката и кус-куса...може да ги прояде.Утре ще е на пържена филия Peace
Виж целия пост
# 421
Добро утро!
Аз днес съм ранобудна,станах в 6 и чакам мъжете да се събудят и да тръгваме на малка почивчица.Нямам търпение да се разсея малко и най вече да се видим малко с мъжа,че от работа и ежедневни глупости загубухме романтиката  Cry.Вчера си искарахме един страхотен ден.Една приятелка ми беше на гости и след нея дойде майка ми да ми погостува,така че нямаше празно и скучко Laughing.Митко беше във възторг от идването на баба му на негова територия и много се фукаше с нещата си LaughingЧао за сега момичета и приятен уикент  bouquet
Виж целия пост
# 422
Честит имен ден на Бърборанка и на Яна от Видин!!!А и на всички,които празнуват днес Hug


Виж целия пост
# 423
Закуските, които давам - филия с масло и сирене, със домашен мармалад, с масло и мед, препечена с масло и мерудия, с пастет, с масло и салам, с лютеница и сирене, пържена филийка, принцеса с кайма или с яйце и сирене, бутер банички със сирене, мекици, попара

ДА ви питам нещо:

1.Как обличате децата за сън на обед и вечер?
2.С какво ги завивате?
3.НА плажа с памперс ли ще са или голички?
4.Фонтанелата затворена ли е вече?

Дано се пораздвижи малко темата,че едва кретаме. Laughing Hug

Рибката, приятно изкарване на почивката!  bouquet
Александра, имам го същия проблем с работното време и направо не знам как ще си търся работа... ooooh!Ама не го мисля от сега,че имам други грижи.Като м удойде времето-тогава.Стискам ти палци да си намериш нещо готино, каквото на теб ти харесва. Hug Hug
Лиде, ами не знаят каква е алергията ми.Аз лично предполагам,че е от цъфтежите.Но ми е от 3 години, малко съм дъртичка за алергии.Но може да има връзка с това,че съм работила доста години постоянно на компютър , по цял ден.И може би за това очите ми са се изнежили.... newsm78
ХАриелка, как си?
Дани, забравих ти от къде беше? newsm78 За десет лева на легло дали ще има условията, които са ми необходими за малко дете? newsm78

Извинете ме ,че не пиша на всички поименно, но отивам да правя закуска,че всеки момент ще се събудят зверовете.А ще ходя до общината да взимам бележка на една приятелка.Идея нямам къде ще оставя количката,че там няма как да вляза с нея...
Лек ден! Hug

Честит празник на всички, които празнуват!
Виж целия пост
# 424
Честит имен ден на именничките ! Да сте живи и здрави, все с добро да ви се чува името и много да ви слушат в къщи.


От към идеи за закуски и аз съм в дефицид. Обикновено е принцеса или пържена филийка, преди закусваше често кускус, по едно време почна да го отказва...Трябва да я пробвам пак, дали ще го приеме. Миналата година хапваше много овесени ядки, но зимата която прекарахме на село почти не и предлагах и сега не ще дори да ги види. При нас като цяло обаче и обяда и вечерята са сложни, защото трябва да е нещо, което да и е лесно да го яде сама. Не успее ли сама с един - два опита захвърля лъжицата/вилицата и няма ядене. Бях правила гювечета, страшно им се нахвърля, ама се отказва, защото и са малко сложни. Мусака сигурно също няма да и е интересно, та не питайте каква мъка ми е кво да сготвя....

На въпросите:

1.Как обличате децата за сън на обед и вечер? - и следобед и вечер спи по потниче и памперс или боди потник.
2.С какво ги завивате? - С едно чаршафче, докато е будна сама се завива с него, заспи ли се отвива. Почти винаги сигурно цяла нощ спи открита, просто аз не се събуждам и няма кой да я завие.
3.На плажа с памперс ли ще са или голички? - Плажа тази година ще го пропуснем
4.Фонтанелата затворена ли е вече?  - Не я бях поглеждала, сега я погледнах, ами има още малко за да се затвори напълно.
Славенче, забравих да ти пиша, че и моите очи ми играят номера. Според бившият ми личен лекар е някаква алергия към слънцето, защото на слънце като стоя почват да парят до такава степен, че направо не виждам, на сянка се успокояват. Слава Богу, такива "кризи" имах много често преди три години някъде, сега да са веднъж годишно и то не толкова силни, че чак да не мога да видя от сълзене и парене.
Трябва да си направя аз едни изследвания за алергии по принцип, ама тука алерголог нема...
Виж целия пост
# 425
Дани, много благодаря, че си се сетила!  Hug Ето и приятна лятна почерпка по случай този слънчев и цветен празник Еньовден!! Wink



Хубав уикенд на всички!
Виж целия пост
# 426
Честит имен ден и на Амбишъс  Hug Да си много здрава и оби4ана  Heart Eyes

Славен4е - за обли4ането - аз не се броя, 4е тук е хладни4ко още.
За фонтанелата - аз не смея добре да натисна и да видя до къде е, а и май няма да усетя и да разбера до къде е, но на преглед не съм го водила от много време да го теглят и там също не ги проверяват  newsm78
За плажа - съм му приотвила костюм4е със слънцезащитен фактор 50 и шап4ица към него и отдолу ще му взема от гащи4ките за плуване. Това цялото нещо не е само заради слънцето, а и заради по-4увствителната му кожа и така ми е препоръ4ано от дерматолозите, дори под него да е с дебел слой от неговият крем за суха кожа. Това е по-скоро за басейни, но ние и басейн ще имаме, така 4е съм се подготвила и за такъв вариант.
А защо си мислиш, 4е си дърти4ка за алергии  Mr. Green  hahaha То може да се пряви винаги, ама и аз съм с такава 4увствителност и като се замисля, май ми бяха пак по-така и преди да се занимавам с комп. особено много   newsm78 От около 14 годишна съм го забелязала и с годините се увели4ава  newsm78
skypetia - ние основно сме на пълнозърнести закуски с прясно мляко, но ако ми се опре, което е супер рядко му правя препе4ена филика с масло, сирене и малко, ама много малко сладко от малини или бороинки и се излъгва покрай сладкото да изяде 1-2  Mr. Green
Айде, 4е голям мръъъъъъъннннннн  ooooh!

Виж целия пост
# 427
Здравейте, момичета!

Честит празник на всички Янчета в темичката ни!   bouquet   bouquet   bouquet Да са здрави, щастливи, много усмихнати и винаги положително настроени!  Hug  Hug  Hug

Трейска, Славенче, благодаря ви, момичета, засега съм добре. Днес ходих да нося изследванията си на док - кръвни, стерилна урина, микробиология - всичко е чисто и в граници, дано все така да е.  Praynig

Скайпетя, ами за двете неща - коластрата и зелената енергия давама 106 или 104лв. бяха на дистрибуторски цени. Но тези дни разглеждам сайта на iHerb и мисля оттам да си поръчам, лошото обаче е, че там са много видове и не знам точно кои да избера. Иначе цените са им мноооого по-приемливи от тукашните, както всичко останало в чужбина, разбира се. Точно тези, които взимам аз на Аквасорс в този сайт ги няма, така че просто трябва да се доверя на едни и да поръчам.
За закуските - ние си караме още на тези от миналата година - класическа попара, кус-кус, качамак, грис, домашна юфка, юфка, овесени ядки задължително - всичко това го предлагам със сирене и масло, също така пр. мляко с корнфлейкс или пр. мляко с бисквити. Софи си ги яде всичките. Аз филии не предлагам, по принцип яде, но предпочитам да й давам от тези закуски. Следобедната закуска й е прясно мляко и някакъв плод или кисело мляко/йогурт и някакъв плод.

Славенче на твоите въпроси:
1. Следобяд спи по гащички и потниче само, а вечер с памперс и боди потник.
2. Завивам я само с чаршафче, но тя също като Кати, почти постоянно се отвива, изритва го и така си спи незавита по цяла нощ.
3. Няма да ходим на море тази година, но ако бяхме отишли, щях да я държа голичка, а от време на време да й слагам бански, само гащички.
4. Фонтанелата на Софи е затворена напълно.

За проблемите с очите нали знете, че светлите очи по принцип са по-проблемни и трябва много да ги пазим. Аз само зимата не нося слънчеви очила, иначе през всички останали сезони не ги свалям, без очила на мене самата ми е много дискомфортно, че и глава ме заболява.

Виж целия пост
# 428
Привет и от нас Simple Smile

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ЯНЧЕТА!!! ДА СА ЖИВИ И МНОГО ЗДРАВИ!!!

Мерси за отговрите за подготовката за почивката. Явно най-сериозни са хората с най-много опит Simple Smile 

1, и 2 На обед спи по потниче и памперс и леко чаршафче, а вечер по горнище с къс ръкав и чаршаф. Като си лягам към 12 - 1 часа му навличам едно чувалче, щото ние спим на широко отворена врата и става хладно в малките часове, ако не е завит.
3, На плажа мисля да е с бански или голичък. Но ще купя и памперс бански за всеки случай.
4, Фонтанелата не съм я пипала отдавна, но май ни беше казала педиатърката, че се е затворила вече.

И ние закусваме като Софи на Хари. Само от време на време правя печена филия с яйце и сирене. Обаче ако се получи суха и той много не я яде. Иначе други филийки не предлагам. Мисля че той предпочита нещо не толкова сухо. И май трябва нещо ново да измисля, че и на мен ми омръзнаха, пък да не говорим на него Simple Smile

Със свалянето на памперса сме до никъде. Реших да прекъсна, че нещо зъби, хранене .... много се събра. Може би след 1-2 седмици пак ще пробвам да го събуя напълно.

Аз вече си мечтая за почивката, а преди това си мисля каква торта ще направя на малкия за РД. Някой май беше питал преди къде и как ще го празнуваме. Ами мислим да е в Ст Загора, с родата, в двора на моите родители. Ще украсим с балони, ще направя голяма торта и така. Няма да е на заведение, че нещо криза има .... А иначе това му е подаръка за РД и вече си го получи http://www.mytoys.de/Beeboo-BEEBOO-Holzlaufrad/Laufr%C3%A4der/Ki … a02.07.07/1524534
За сега не му се кефи особено  Confused

Лек ден на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 429
Никой нищо не е писал цял ден....излагате се Crossing Arms Я бързо да идвате да казвате как е времето Mr. Green
При нас естествено е лошо,точно когато почивам  и мога да отида на плаж  #Cussing out А и Нико не е ходил цяла седмица и така искаше милия на "патъка"да си играе...той нали не влиза във водата,та и пясъка му е достатъчен Mr. Green

Снощи ме хвана летния вирус пък...добре,че имах ампула против повръщане,та днес съм вече наред,пак си спазвам диета де...хапнах само едно кюфте,вместо две Mr. Green
Чакам Нико да стане от обеден сън и отивам да си купя пемза и ще си правя педикюр,че краката ми плачат вече....хубаво щеше да е да отида на маникюрист...ама ме сърбят пък 25 лв. да дам за крака Crossing Arms
И така,да кажа,че:
1.Как обличате децата за сън на обед и вечер?-с пижамка с къс ръкав и къси панталонки,днес даже е и без памперс.
2.С какво ги завивате?-аз искам с едно чаршафче,но той се е заинатил и упорито си иска олекотената завивка,че с нея заспива,а после я сменям ,според времето.
3.НА плажа с памперс ли ще са или голички? -гол,за сега,но ми се ще да му купя бански,той така или иначе не се мокри,поне да не му влиза пясък в дупето.
4.Фонтанелата затворена ли е вече
-никаква идея нямам,изобщо не знам как изглежда една затворена фонтанела...нито пък отворена...те и двамата с едни големи коси бяха  Laughing
Виж целия пост
# 430
Здравейте Simple Smile
Честит празник на патерици на Янчетата ни.
Ние днес сме с температура, май е от зъбите. Много мрънка милия и нищо не иска да яде. Няма от какво друго да е де, дано бързо я смъкне. Я кажете по колко дена я държат тая температура от зъби? Аз много трудно мога да я измеря, само веднъж успя, беше 38, зашото Дани изпада в паника като се опитам да му пъхна термометъра.
 
Относно закуските - аз филии изобщо не давам, той не обича суха закуска, а и тук няма свестен хляб за филии. Давам ядки - овесени, ечемични, елда, просо, 5 зърнени, мюсли. Всички ядки ги давам с прясно мляко и плод, всеки ден различен плод слагам - ябълка, манго, пъпеш, круша, банан и каквото още имам в наличност или на пазара. От време на време давам кус кус, домашна юфка, макарони - със сирене.

На въпросите:
1. За спането - следобед спи по слипчета и блузка с къс ръкав, вечер спи с пишамка долнище и горнище с дълъг ръкав и памперс.
2.Завивам с одеалце, но той го изритва и спи отвит.
3.За плажа - ще сме голички сигурно и от време на време с бански.
4. Фонтанелата е затворена.

Дани, дано те размине вируса.
Хари, добре, радвам се, че държиш фронта.
Елиа, много е готино вашето колело. Да му е честито и безаварийно да го кара.
Александра, трудно е вашето хранене  #Crazy #Crazy #Crazy.

За рождения ден още не съм мислила, и ние ще му купим колело, но нямам идея къде ще го празнуваме, най - вероятно на село.

Ох, кажете какво правите при тая температура, че Дани нищо не иска да яде и само мрънка, а слюнки му текат от устата постоянно.
Виж целия пост
# 431
Трейси, ако е над 38 градуса давам температуропонижаващо - панадол, нурофен (каквото имам).Понякога не успявам да дам нищо през устата и тогава слагам свещичка.Иначе му давай повече течности да пие, кисело мляко ако обича.При нас Т от зъби е била най-много около 3-4 дена.Много им пада имунитета в тоя момент и може да му даваш нещо имуностимилиращо.Аз давам вит.Ц 5 дена в такива случаи.ОСвен това аз давам и нурофен три пъти на ден като обезболяващо и противовъзпалително.Но ти ще си прецениш дали да даваш.Дано скоро ви мине! Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 432
Трейси - не е само от жегата, по-скоро от зъбките не иска да яде  Rolling Eyes Но не се притеснявай и това минава, само гледай да го наливаш с те4ности, за яденето той сам ще покаже кога ще прояде пак. Нас ни отнема седмица-две и аз изпадах в ужас, но и сега сме леко в такава фаза с последните кътници, но яде колкото останалите деца, а не както той си знае, което е много добре  Mr. Green Аз като изпадне в криза да реве от зъби давам панадол, хем за Т, хем за болкоускопояващо. Тук има едни вълшебни прах4ета, хомеопати4ни, които действат за по-малко от минута като му го дадеш  Shocked Ashton&Parsons Температура не ми е вдигал много, май 1 или 2 пъти като дам сироп4е и пове4е не вдига, дано и при вас да е така, но знам 4е до 1-2-3 дена ниска до 38 може да поддържа от зъбки.
П.С. - и аз давам вит. Ц няколко дена за засилване на имунитета, 4е това е най-гадното всъщност - не яде и пада имунитета, а бацилите само това и 4акат ...
Виж целия пост
# 433
Здравейте,ние зе завърнахме!
Супер си искарахме,починахме си и сме супер доволни и от хотела и от обслужеането и гостоприемството на собствениците(който ни станаха приятели  bouquet).Митко и той много се забавлява,само дето аз се побърках да го пазя от басейна.Все искаше да играе около него и да се навежда да взима топките от  него,направо ужас Crazy.Сега Митко е при майка и аз си почивам малко,ходих и на праж,но няма такъв вятър.Нещо темичката не върви,всички сме навън и на никой не му се пише...
1 следобед спим по боди ,а вечер е с пижамка(панталонки и блузка)и памперс(въпреки,че от няколко дни памперса ни е все сух сме си с него).
2 когато заспива държи да е завит с чаршафче,но вечер си спи отвит.
3 за плажа-държа да е с бански,че цялата му пиша после е с пясък и едвам го измивам
4 фонтанелката ни е затворена още преди годинката,но имаме още круски(дори съм забравила как се пише тази дума newsm78) по главата.
И аз да питам плачат ли вашите деца когато им миете косата?Митко изпитва някакъв ужас когато го мия и ревеееееее Crazy
Виж целия пост
# 434
Момичета, ние със Софи пак изчезваме за една седмица в Кюстендил. Да не се чудите къде сме.
Пожелавам ви весело настроение, здрави деца и много приятни мигове на тези, които са на почивка!  Hug  Hug  Hug
До скоро!  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия