Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 20

  • 55 185
  • 811
# 480
Поздрави от морето, момичета. Малко е напрегнато положението тук, че дребният е много кисел, сигурно от смяната на обстановките и многото роднини, които искаха да го мачкат през уикенда. Сега сме само 3мата в едно селце на север, но явно му доскучава на детето, но пък мястото е спокойно и красиво  Laughing

marychery, Калоян така пишка  и от известно време ме човърка дали е нормално.

И като сте заговорили за изследванията и упойките, чували ли ли сте или познавате ли анестезиолог, с който мога да се свържа, че ни предстои сцинтиграфия и въобще не знам от къде да започна с търсенето на такъв лекар.
Виж целия пост
# 481
А пък малкия като пропусне един ден - и той със същия проблем - понеже почва после да го боли - става по-голямо акото и по твърдо и той си има позиви, но го връща навътре и стиска здраво. И така като го направи няколко пъти и стигаме до 3-4 дена без ходене от страх че ще го боли.
Олив, бях ти писала това за нас и точно на нашия случай ми приличаше и вашата история, понеже ако имаше реален запек, то щеше да помогнат в този случай разхлабващите храни, които и даваше, дуфалак и тн.
Стискам Ви палци всичко да е наред с урината и да нямате повече бактерии. Кога мислиш да пускаш стерилна?
Виж целия пост
# 482
marychery, стискам палци и на Миши урината да е чиста.
Виж целия пост
# 483
red shoe , не може ли да се свържеш с анестизиолог в болницата, където ще ви правят сцинтиграфията? В Пирогов ли ще бъдете?
danaeka, не се притеснявай излишно, като си правиш редовни изследвания, всичко ще е наред през бременността. Аз имам прриятелка, която и двете си бременности изкара почти постоянно с някакви бъбречни кризи от камъни/песъчинки и разни цистити и си има две здрави деца - на 14-15 години и 10 год. Peace
Стискам палци за всички дечковци за хубави стерилни урини!  Simple Smile
Виж целия пост
# 484

И като сте заговорили за изследванията и упойките, чували ли ли сте или познавате ли анестезиолог, с който мога да се свържа, че ни предстои сцинтиграфия и въобще не знам от къде да започна с търсенето на такъв лекар.


На мен ми даде телефон на анестизиолог д-ра, който прави сцинтиграфията (детето беше на 2 месеца и анестезиолога отказа). Питай също някой от екипите в Пирогов. Знам, че някои поемат подобни случаи.
Аз не направих сцинтиграфията тогава и за нас се оказа правилното решение.
Виж целия пост
# 485
Ние правихме сциентиграфията в Александровска без анестезиолог и упойка, тогава малкият беше на 2,6г. Ангажимент за анастезиолога пое педиатърът ни, но тогава се оказа, че всички  такива специалисти от Пирогов са на някакво обучение. Може и от Токуда, но там е по-сложна процедурата. По съвет на педиатъра и специалист от Пирогов решихме да направим изследването без упойка, в Александровска едва се съгласиха,  на наша отговорност.
Сциентиграфията спаси моят син, от толкова наложителните и неизбежни операции. Оказа се, че бъбреците функионират чудесно и са с ненарушена структура. Неизвестно за мен остава защо в Бг това изследване не се уважава и използва. До колкото съм запозната, лекарите на запад, основно на него разчитат. Когато проф. Марбергер предложи да направим сциентиграфията, в Бг ми казаха, че е излишно изследване Thinking newsm78. Когато отидохме в Александровска за изследването и им показах всички изследвания и диагнози, никой не вярваше, че детето е израстнало проблема, въпреки приложените снимки и изследвания. Двама лекари го гледаха на ехограф, преди сциентиграфията, защото не вярваха, че е възможно Rolling EyesНакрая и сциентиграфията опроверга  и последните им съмнения. Имах предвид, че още едно изследване никога не е излишно, лично аз бих направила 100 изследвания, за да се чувствам спокойна и избегна операция.
Виж целия пост
# 486
При нас случаят със сцинтиграфията беше по-различен:
Цветната урография показа, че бъбрека не функционира. Доц. Кюркчиева каза, че трябвало да го махне, но за да се застраховала искала и сцинтиграфия. Направих всичко за да я организирам, но не успях. Консултирах се междувременно с други уролози и разбрах, че щом цветната урография е показала нефункциониращ бъбрек, то и сцинтиграфията ще покаже същото. След направената операция (от д-р Момчилов) се разбра, че се е усукал уретера, което е причинило хидронефрозата и буквално е "запушил бъбрека", т.е. от там не е протичала урина изобщо. Сега може би ще се наложи да направим изследването, но вече детето е на 3г и ще е по-лесно.
Ако тогава бях направила сцинтиграфията, доцентката можеше и да извади бъбрека, колкото и парадоксално да звучи.
Виж целия пост
# 487
При нас случаят със сцинтиграфията беше по-различен:
Цветната урография показа, че бъбрека не функционира. Доц. Кюркчиева каза, че трябвало да го махне, но за да се застраховала искала и сцинтиграфия. Направих всичко за да я организирам, но не успях. Консултирах се междувременно с други уролози и разбрах, че щом цветната урография е показала нефункциониращ бъбрек, то и сцинтиграфията ще покаже същото. След направената операция (от д-р Момчилов) се разбра, че се е усукал уретера, което е причинило хидронефрозата и буквално е "запушил бъбрека", т.е. от там не е протичала урина изобщо. Сега може би ще се наложи да направим изследването, но вече детето е на 3г и ще е по-лесно.
Ако тогава бях направила сцинтиграфията, доцентката можеше и да извади бъбрека, колкото и парадоксално да звучи.
В Бг. за това, се прави консултация с всички  възможни специалисти в облстта(което пак не е гаранция за окончателна диагноза), но най-добре и с лекар в чужбина.
Виж целия пост
# 488
А пък малкия като пропусне един ден - и той със същия проблем - понеже почва после да го боли - става по-голямо акото и по твърдо и той си има позиви, но го връща навътре и стиска здраво. И така като го направи няколко пъти и стигаме до 3-4 дена без ходене от страх че ще го боли.
Олив, бях ти писала това за нас и точно на нашия случай ми приличаше и вашата история, понеже ако имаше реален запек, то щеше да помогнат в този случай разхлабващите храни, които и даваше, дуфалак и тн.
Стискам Ви палци всичко да е наред с урината и да нямате повече бактерии. Кога мислиш да пускаш стерилна?
Да, точно това е и при нея, надявам се с много говорене и добър хранителен режим да отшуми. Според хомеопатичката това донякъде е следствие и от операцията, защото тя и катетъра си е грубо вмешателство в тази област, затова сега пие специално лекарство, с което да излекуваме това, и заедно с Коластра и Зелена Енергия на Аквасорс тя вярва, че ще успеем да се справим. Факт, че снощи имаше нещо сходно дори на разстройство, но само веднъж, и се чудя вирус ли е, или тези неща подействаха. И на какъв режим да е днес, запичащ или разхлабващ. Laughing
Мисля след 4-5 дни да пусна стерилна урина, да премине действието на фуролина, за да видим дали са оцелели е-колите.
Виж целия пост
# 489
Хм, при нас няма симптоми на бактериална инфекция Thinking. Според докторката е носител на Е. Коли в урината. Вчера пуснах нова стерилна урина, но установих, че въпреки друга лаборатория урината я правят на едно и също място с предната.
Ако излезе пак бактерията ще да пие АБ, дремещата инфекция трябвало да се лекува. Досега не е боледувал, не е пил и АБ. Нещо за профилактика при прием на АБ? Смисъл да не хване гъбички? А и има чувствителен стомах, дали ще го заболи от АБ?
Ако не бях пуснала стерилна, нямаше и да се разбере, че е носител.
Ох, ще ме извините за многото въпроси, притеснено ми е   Embarassed.
Какво значи пишкането с прекъсване? Вчера докато го чаках за стерилната така пишкаше. Преди това не е, когато съм го хващала да пишка.
А и последно, като няма симптоми на уроинфекция може ли с нещо друго да се лекува,  не с АБ.
 Hug на всички
Виж целия пост
# 490
Kalifornia, задължително давай пробиотици успоредно с антибиотика  Peace
Виж целия пост
# 491
Kalifornia, въобще не е задължително да има някаква симптоматика при наличието на бактерии. При нас също нямаше, освен по натрапчив мирис на урината, но някои родители и хора с не толкова изразено силно обоняние - не биха обърнали внимание на това.
Лечението се назначава според антибиограмата - може да не е антибиотик - ако е чувствителен на суметролим или нитрофурантион/ фуролин/ може и без антибиотик, но лекаря ще прецени колко дълъг да е курса на лечение и дали трябва да има поддържаща доза за известно време, понеже този тип бактерии са доста упорити и в повечето случаи е желателно и препоръчително да има и опашка. За да избегне гъбички е задължително даването на пробиотик - нашия лекар препоръчва линекс -да изсипвам в храната таблетката, може и биогая също и тн. кавото решиш - мажното е да даваш пробиотик.
Относно пишкането с прекъсване - по-добре обърни внимание дали пак ще го направи или е инцидентно, защото казваш , че преди това не го е правел. Не се притеснявай излишно. Засечи няколко пишкания и тогава го мисли - може да е играел, всичко може....
Виж целия пост
# 492
Моля някой да ми обясни какво представлява -/опашка/.Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 493
опашка на лечение с антибиотик ли?ако е това-след силен антибиотик,да се продължи лечение с уроантисептик продължително време ,заради бактериите.
Виж целия пост
# 494
А кои лекарства са уроантисептици?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия