Израел 54

  • 44 776
  • 739
# 300
Ами ние с мъжа дойдохме на екскурзия много ни хареса и решихме да останем.На мъжа ми  майка му живее в Бней Брак от 10 години и ние сега живеем при нея.След нова година ще се местим.Иначе бяхме до преди две седмици в един улпан-кибуц Рамат-Йоханан учихме иврит,но не сам доволна особено,обучението не беше особено на ниво,сега искам да запиша още един улпан вероятно в Петах Тиква.Искам да науча иврит но ми е трудно,няма учител на българси и аз се затруднявам да разбирам като ми обасняват.Иначе много ми харесва тука,но няма никакви познати,приятели тука.На 17 август ще ходим до БГ за две седмици и като се върнем ще търсим работа.ние сме оле хадаш каквото и да значи това.
Виж целия пост
# 301
asse25, добре дошла при нас  bouquet
Виж целия пост
# 302
благодаря Tada Tada Tada
Виж целия пост
# 303
asse25, никъде по улпаните не се преподава на език различен от иврита, това е техниката на обучение. Моето обучение е преминало в рисунки, игри и песни. Много гадаехме думичките и чак ако до последно не вдявахме учителката ни казваше думата на руски или англ. Всичко е в търпението и упоритостта. Все пак ако имаш нужда от помощ тук има момичета, които биха ти помогнали ( ако аз мога и аз бих помогнала)
Оле хадаш означава новопристигнал, буквално бих ти го превела като идва+нов... Явно улпана наистина не ти е помогнал след като и това незнаеш  Thinking Мента беше говорила за един Улпан в ммммм Бат Ям ако не греша, предполагам, че скоро ще се включи и може да те насочи. Аз съм далеко от центъра та не съм запозната изобщо...
Виж целия пост
# 304
аз знам какво значи оле хадаш.но имах предвид като статут какви сме все такаж статус ли ще имаме не сме много наясно.
Виж целия пост
# 305
Здравейте на всички!! Не знам за вас, но аз ходих на улпан в Реховот и останах много доволна, ако някой се интересува може да му дам инфо.Както казва asse25 никаде по улпаните не се преподава на бг трябва да се досещаш какво може да е но така се запомня най-барзо поне при мен беше така.
Виж целия пост
# 306
Новодошъл си докато се чувстваш такъв  Peace Аз след 3 години все още се чуствам такава, но и понякога ме устройва напълно. Дава ми извинение за грешки в иврита, някои удобства в колежа, ако ми трябва помощ като чуят,че съм новодошла хората скачат да помогнат. Възползвам се от екстрите  Mr. Green Ако вие с мъж ти се възползвате от сал клита... ами ще сте новодошли докато текът помощите, после вече се приема, че можете да се спасявате сами  Peace

Добре дошла и на теб robertn ,
Аз съм от комисията по посрещането  Joy Всички други спят, пият или има розови нощи  Whistling
(обърках се от сменянето на ника ти та не разбрах последно мъж ли си жена ли си, извини ме Simple Smile )
Виж целия пост
# 307
Трябва ми улпан в тук в околноста защтото вазнамерявам през деня да работя а вечер да уча.
Boryana - omm благодаря за изчерпателния отговор.
Виж целия пост
# 308
blagodarq!!! asse25 каде се намира твоя град, че все още не мога да се ориентирам с градовете
Виж целия пост
# 309
амо до Тел Авив,Рамат Ган,Петах Тиква.
Виж целия пост
# 310
Асе, Бат Ям е близко до Петах Тиква... Това е част от Тел Авив по същия начин като Рамат Ган Peace Тел Авив се разделя от Рамат Ган от една главна улица над която минава мост, много весело  Joy Научих го като ходих до една съфорумка, мъж ми вика ще идем пеша, аз  Shocked Как от Тел Авив се ходи до съседния град пеша  Joy Реховот е по-далечко...
Виж целия пост
# 311
Цитат
Аз съм от комисията по посрещането  35 Всички други спят, пият или има розови нощи 
Има и работещи  Laughing нощни в син екип
Аз си чета всичко ....и за улпаните, и за градовете и кибуците ...въобще съм подготвена  Mr. Green
Виж целия пост
# 312
Танче, защо в син екип??? Нещо съм изтървала ли?
Виж целия пост
# 313
Ето ме и мен  Grinning  Добър вечер на всички!
Радвам се, че имаме толкова много нови гости!Добре сте ни дошли!  bouquet

А на ветераните-  Hug Hug Hug

Новините при мен са стари-все още не сме сменили квартирата.Отказваме се вече на 2 пъти и то преди подписване на договор.
Едната квартира ни се стори твърде малка-59 кв.м.(въпреки,че беше 'меция'-точно до Дизенгоф център, с асансьор и паркинг за 4000).
А другата -в шхунат Монтифиори,чисто нова и прекрасна-5100   Confused :...но  без пукната детска градина наоколо...Това е нов  квартал, до Азриели и Мисрад Апним.И както се оказа в последствие -в него живеят само моми и ергени...Деца няма.... Confused Единствената детска площадка бе осеяна с кучешки акита...
Продължаваме с огледите и е доста изморително. Tired
Очаквам и се надявам, че ще има влияние протеста, който върви в момента...Целият Ротшилд е  осеян с палатки -над 370 на брой...Както и цялата държава...Май-май Биби ще си ходи...
Та това е накратко.

Ассе25, аз съм учила в улпан Гордън, Тел Авив.Счита се за един от най-добрите в страната. Намира се на улица Ласал, пресечна на Бен Йехуда. Моите впечатления от това място и преподавателите там са прекрасни.Ако не ти е далече, ти го препоръчвам горещо:
http://ulpangordon.com/contact/
Виж целия пост
# 314
Ееееей ето го Червеничкото Hug Не се отчайвай ще намерите  Peace Аз иначе за този Улпан говорех ама явно съм се пообъркала. Сега се сетих, че тогава мента живееше в Бат Ям и разказваше как е пътувала... Иначе и Цани завърши там Улпан имам още една приятелка, която също завърши там  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия