Израел 54

  • 44 776
  • 739
# 330
Бубе, аз още се чудя как моя мъж издържа Wink ставаше сутрин в 5 часа, ходеше на работа чак в Гиватайм, а живеехме и учехме в Бат Ям и улпана му беше в другия край на града Sad и се прибираше към 9 часа. Аз учех през деня, а в 16 часа взимах Стефи от градина и го чаках да се прибере Wink в началото нямах приятели, нямаше даже и форум и се побърквах  Wink но сега се сещам за Израел  само с хубаво Peace
Виж целия пост
# 331
Аз както винаги пак съм с различно мение Simple Smile за работата- от както съм в израел (само година) вече съм работила на 3 места , като всичко си беше супер ! и има много възможности за англо-говорящи. има много сайтове специално за тях. работа за бейбиситър се намира супер-лесно, дори се оплакват,че не достигат свестните бейбиситърки !  такава може да се намери както в английските сайтове , така и в израелските (просто ползвайте гугъл транслейт да си преведете обявите и звънете! ) има и разни community centers където постоянно се търсят ситърки. аз си оставих номера там и до сега ми звънят Simple Smile) но се отказах от тази работа, лесничка е , но се печели малко (по 30 шекела на час средно)
има работа за съпорт в много фирми за англо и руско говорящи( и това работих) както и data entry от къщи Simple Smile)) това ми беше последната, тази малко по-трудно се намира, много търсене иска .
а за барманки винаги има работа ,само да имаш добър външен вид и опит и да можеш да работиш вечер, но човек с диплома не виждам защо ще се хваща на такава работа...

израел в който живея аз все е по-различен от този ,който всички тук описват  newsm78   въпрос на нагласа  явно Wink

прекрасен ден на всички !!
Виж целия пост
# 332
на 25 сам и съм оле хадаш.чакахме една година защото парво дойдохме само на екскурция но решихме да останем за постояно,тръгнахме да оформяме документи.свекърва ми има гражданство мъжа ми получава чрез нея,аз нямам кражни роднини  от тук и се оказа проблем,наехме адвокатка и така и аз чрез мъжа ми получих,но тук бурокрацията е като в бг,8 месеца чакахме отговор, но нищо и адвокатката вика ще ги съдим дето толкова време няма отговор,точно тогажа пак решиха да протестират и не работеше съда,че като се на протестираха след още три месеца ни се обадиха да отидем ще ни дадат теудат заути.и адвокатката ни взе 12 000 долара за услугата аз работих на черно като чистачка,мъжа ми нищо не можа да си намери защото на всякаде искаха документи.така изкарахме една мъчителна година.
а и в улпана където единствената работа която ми предложиха беше да съм чистачка за 21 шекела ,оказах азако искаь такаква работа ще я работя за 40 шекела не за 21 да на черно са 40,но аз просто не искам тая работа Cryда се надяжам че ще си намеря в някоя фабрика.
Виж целия пост
# 333
Райче, почти всички в темата пишем с голяма любов за Израел и даже с насмешка говорим за трудностите през които сме минали Wink всеки е минал по различен път на адаптация, срещнал е различни проблеми и ги е решил Peace
Не мисля,че си на по-различно мнение, просто всеки е с различна квалификация, образование и настройка за работа Wink.
Виж целия пост
# 334
 Hug  jakinik     


Виж целия пост
# 335
Рая, и аз имах предвид, че в наши дни интернет предлага наистина неограничени възможности - вече буквално целия свят е пред теб... Повечето от хората търсят по старите начини. Възможностите всъщност са навсякъде около нас, но не всеки ги вижда...
Виж целия пост
# 336
tigar-migar     typeuu  дам  Peace    ( ее, жалко,че няма Лайк в БГ-мама )
Виж целия пост
# 337
Ассе, били сте в много кофти ситуация, но важното е, че сега сте с документи  Hug Мислила ли си да учиш? Аз минах първото ниво на улпана, в моя край така и не намерих второ. Намерих курс за преквалификация, но беше само за евреи и мен не ме допуснаха дори и срещу предложеното от мен заплащане. Работих около една година и се чудех на къде да поема. Разпитвах всички познати, какво работят, какви часове, колко получават, от какво естество им е работата. Гледах в джоб Бг какво се търси и така избрах какво да уча. Сега съм към края на второто ниво, отново се чудя на къде ще продължа и издирвам фирма за стаж. Заради това, че не шофирам е доста по-трудно да излезе нещо, но аз съм упорита и знам, че ще успея да намеря моя офис. Тук е пълно с обяви по моята специалност, но със стаж а няма фирми, които да дават този стаж  Crossing Arms
Ако решиш да учиш избери си къде искаш да учиш и какво и проверете в Мисрад клита дали и каква част са готови да ти заплатят. През това време обикаляй и ти по магазини и кафета, ресторанти и пускай автобиографии (другия вариант е както ти предложиха да работиш чрез интернет) Да, ще работиш за минимума и ще учиш, ще ти е трудно, но после ще имаш един добър старт  Peace

Това е моето предложение и така както постъпих аз, не означава, че трябва да приемеш и да минеш по моя път  Peace
Виж целия пост
# 338
Boryana благодаря ти  bouquet.на първо време ще запиша втори улпан аз изкарах  алеф сега чакам да ми доиде дипломата и наи вероятно ще запиша бет.сега на 10 август ще ходя в министерството на абсорциите защото ми свършват помощите и маи някакви други ще се пускат и там ще питам.аз мислих парво да науча езика и после да запиша някакав курс,но ми казаха че имало и на руски,може и сега да стане,не че и руския ми е перфектен,но е по добър от иврита ми де. newsm78.
Виж целия пост
# 339
Ако имаш опцията да учиш още иврит и чувстваш, че от това имаш нужда давай смело. Аз нямах тази възможност за това сега уча и професия и език. Разбира се не съм влязла в колежа веднага след Улпана, натрупах практика с езика, придобих самоувереност и така се метнах...Мой съвет- не учи на език различен от иврита. Знам, че е зверски трудно, но при добро желание и с помощ от добри приятели всичко се оправя  Peace Аз съм ползвала много помоща на момичетата тук от темата и те винаги са се отзовавали на секундата, така че хващай се да учиш а ние ще помагаме  Hug
Виж целия пост
# 340
Благодаря на всички за инфото!
@Боряна ти какво учиш и каде че ми е интересно?получаваш ли някаква стипендия или заплащане?  и аз съм си го мислила като вариант с ученето
@ассе 25 мъжа ти преди да дойдете в израел имаше ли гражданство или не?
@raia07 Какви са тези  community centers?Някакви контакти?Какво преставлява data entry, че нещо не разбрах за какво става дума,конкретни фирми и контакти имаш ли?


Някой може ли да помогне с нещо конкретно намиране на работа (връзки или нещо подобно Simple Smile  )
има ли някой от вас от Реховот или района за да може някой ден да се срещнем?
Виж целия пост
# 341
robertn, аз живея близо до Хайфа а всички останали са в и или около Тел Авив.
За ученето: Аз не съм еврейка и нямам никакви права или стипендии. Уча счетоводство в колеж и си заплащам сама таксите. Няма да завърша висше образование, един вид курс е моето учене на края на което получавам диплом. Завърших първо ниво януари, а октомври ще завърша второто ниво. След това трябва да реша с какво ще продължа: трето ниво, данъчен съветник или да запиша бакалавър някъде  Thinking Имам 2 месеца да реша ииииии незнам какво да правя  Thinking Уча в Михлала ле минал (Бизнес колеж) имат клон и в Тел Авив. Разполагат с много специалности и имат 85% успеваемост с олим хадашим (това ще рече, че 85% от олимите им завършват курсовете)

За срещичка, момичетата сега са в Бг или току що родили ( елинда  Hug ) а и е голяма жега, но на есен с песен се надявам да се срещнем пак в Азриели  Peace На есен ще дойдат и Алекс с Верано та партито ще е пълно  Crazy
Виж целия пост
# 342
  Едно въпросче към мамите и татковците (Бубе, и към теб, като най-активна напоследък във форума)
В Бг, като падне пъпчето на бебето, се хвърля на място, където родителите си мечтаят детето им да учи, работи или живее. Тук има ли нещо такова? Според мъжо-няма. Вие какво направихте с пъпчетата на вашите деца?
Виж целия пост
# 343
Ели, пазя си го при халките ни, но ще го хвърля някъде, където си заслужава  Wink Аз иначе никакви обичаи не спазвам, но някой като ми хареса и съм първа  Laughing (иначе традицията си е българска, явно част от суеверията и езическите обичаи)


Мъничко, Ментов беше на протеста на Ибн Гвирол, когато арестуваха част от протестиращите. И вчера мислеше да отиде за подкрепа, но как не помислихме за вас, на него сам не му се ходеше. А и имаше някакво семейно сбиране... Стискам палци, много респектиращо се вдигнаха хората...

Нали вече няма бременни и мога да си позволя да кажа - наядох се на малини, къпини, касис и боровинки  Mr. Green Всъщност - не, не се наядох, имам апетит за още Mr. Green
Виж целия пост
# 344
robertn:мъжа ми нямаше гражданство,това обаснявах по нагоре беше ни много трудно той не работеше една година,оффф добре че минаха тия дни чак не искам да си спомням.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия