Израел 54

  • 44 775
  • 739
# 390
Цитат
Танче, не си казвала за новата работа, но определено ти завиждам на цветовата гама на работното ти облекло
Предполагам ,че завиждането ще приключи след като ти кажа къде започнах работа  Laughing А облеклото си го купувам сама и така внасям цвят ...започнах работа в Спешно отделение ...яслата хич не ми беше на сърце ...както и да е ...няма да занимаваме аудиторията с моята особа ,я какви теми сте подхванали
Виж целия пост
# 391
Shte chakam da svarshi liatnata vakancia Tanche za da mi razkajesh na skype
Виж целия пост
# 392
Мимкис, благодаря за поправките! Hug Не съм човек, който лесно се обижда. Радвам се, че ги уточни тези неща. Мисля, че са много важни.
Напълно съм съгласна с теб,че проблема е в системата и 'законите, са тези, които правят разделението'.
И през цялото време се опитвам да го кажа но явно не ми се получава.

Народът не протестира срещу социалните помощи и това на кого се дават те  Crossing Arms  

  

Ментуш, никога не съм твърдяла подобно нещо!

Целта на протеста  я споменах още в самото начало и не знам защо вече няколко пъти ми се струва,че не си ме разбрала още тогава. А си се хванала за последното изречение.

Какво се хвана ти с тези олим сега не разбирам.

Добре, че Илка не се захвана в защита на религиозните, че щях да пиша обяснения тук до утре сутринта...

 
Виж целия пост
# 393
Добре, че Илка не се захвана в защита на религиозните, че щях да пиша обяснения тук до утре сутринта...

аз към религиозните съм с особено мнение и не бих се хванала туку-така да ги защитавам  Naughty
Виж целия пост
# 394
Мъничко Ч, напротив, за религиозните отдавна има настроения, но защо съм се хванала за олимите - заради конкретни изречения. Не е едно.. И споменаването на бежанците пр. ме подразни, но олимите са ми най-близки като опит, впечатления, преживявания, знания. Изобщо обяснението за кризата с това, че се дават пари и субсидии на бедните... ми, да се дават - ако на тяхна сметка трябва да си купя жилище, по-добре да си живея в двустайната квартирка под наем, както и досега... И да се благодаря, че не съм бежанка, ола хадаша или друга социално слаба, че да опирам до техните помощи. На такива и ние даряваме пари между другото.

Ще ти пиша на лични  Peace


Илка, не знам какво му става на детето с тази площадка - предните дни го водих и не беше в такъв стрес. Confused Е, и не е показвал особена наслада, но очаквах да свикне, а стана обратното. Чак като седнахме на тревата се успокои, но пък нямаше как всички възрастни да седнем на малкото му одеалце на тревата  Simple Smile Това са ми двете трудности тук: място за игра навън (освен тревата), подходяща за лазещо дете-бебе, и бутането на количката (тук имам и аз вина, че за полета купих евтина количка... Blush)

Бубе, за срещата съм за! И през септември и през октомври и през ноември  Mr. Green Само август ми е с малко дни, но пак мога да дойда на среща  Wink
Виж целия пост
# 395
 Танче, честито ново работно място, май това ти е по на сърце Wink Успех  Hug  Занимавай ни с твоята скромна особа Laughing Дамите ги видях във фейса растат и хубавеят, пу,пу... Много са сладки Heart Eyes
    МЧ, аз да си доуточня, знам, че не си от крайно докачливите Wink Как върви търсенето на квартира?
     Илка, един религиозен въпрос, аз май и преди питах newsm78- брашното за маца от какво е и сигурно ли е,че е без глутен newsm78
   Момичета и момчета по мошавим ве кибуцим Laughing, сезона на змиите е в разгара си, внимавайте, излизат основно сутрин и вечер. Преди малко една мина пред количката, направо се втерясах Sick #Crazy
        
Виж целия пост
# 396
Момичета и момчета по мошавим ве кибуцим Laughing, сезона на змиите е в разгара си, внимавайте, излизат основно сутрин и вечер. Преди малко една мина пред количката, направо се втерясах Sick #Crazy
       

Аз съм свикнала да си гледам в краката, кофтито е като ходя да тичам  Tired Иначе преди 2 дни Тут си е играла в двора с някакво змийче, отново  Crossing Arms
Виж целия пост
# 397
Mimkis, брашното за/от маца е с глутен! 

Брашното, от което се прави маца принципно не е много по-различно от брашното, от което се прави хляб. Има особеност в това как се приготвя самата маца, т.е. не се оставя да втаса, ами веднага се слга да се пече. Времето за приготвяне на маца мисля беше, ако не се лъжа, 18 минути - от замесването до изпичането. Ако престои повече мацата не е кашерна за Песах.
Има разбира се и мажа шмура, при която пшеницата се наблюдава и специално съхранява още от момента на жътвата та през брашното и до печката, да не би да се намикри междувременно. Но пак си е жито.

Брашното от маца е смляна маца и съответно пак си е с глутен.

Евентуално ако има някакво по-различно брашно за маца, което да е царевично, картофено, то може ще да е без глутен. Но традиционно мацата си е от класическо пшенично прашно.

Дано съм била полезна.
Ако ти трябва безглутреново брашно за Давид може да пробваш от елда. Много ми го хвалят напоследък.
Виж целия пост
# 398
Илка, мерси много не знам защо така съм се заблудила ooooh!, тук правят царевични питки по ресторанти и кафета за Песах вероятно за това. Елдата е полезна, но мен алерголожката ме навика, че съм му дала, повръща ненормално от нея Tired МИсля и двамата да минем на безглутенова диета за няколко месеца, помага при лактозна непоносимост и съм решила да пробвам. Опитвам се да направя балансирано меню. Благодаря за информацията Hug
Виж целия пост
# 399
Елдата е силен алерген, иначе е добра за безглутенова диета (моята свекърва е вече години - ок. 4, на такава диета - без захар и глутен, на нея и действа много добре). А брашното при нас се намира трудно, от всички био магазини около нас само в един го предлагат и то е смляно на място, сложено в найлонова торбичка и с флумастер е написано на пликчето косемет...

(правя без глутен и тези нахутени хлебчета, обаче от тях много се пръцка  Blush но това не го смущава малчо Laughing)
Виж целия пост
# 400
И аз си мислех за нахут, но той май не е много препоръчителен за бебешорковци?  newsm78 Аз на Ида й дадох хумус след 1г. сякаш, не си спомням  Thinking
Много трудно ми звучи без млечни, без глутен, без алрегени ....  ooooh!
Тук в Пикадили съм виждала безглутенови спагети, макарони, дори и кори за лазаня. Предполагам, че и в Израел има подобни неща.


Мента, този сайт е много интересен. Ето какво ще разглеждам в "обедната ми почивка"  Mr. Green
А тези нахутени хлебчета смятам да ги пробвам. Само да се обзаведа с нахутено брашно.    chef
Виж целия пост
# 401
Аз съм виждала бисквити на Осъм  Peace
Виж целия пост
# 402
mimkis, виж какво открих:
http://www.zoya.bg/%D0%91%D1%8F%D0%BB%D0%BE-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D … %D0%BA%D0%B3.2038
Виж целия пост
# 403
Цитат
сезона на змиите е в разгара си, внимавайте, излизат основно сутрин и вечер.
Що бе,аз целогодишно си излизам  Mr. Green
Виж целия пост
# 404
Ние такива змии като теб Танче много ги обичаме, нас ни притесняват едни дето им викат цефа. Цефата хапи отровно а ти само ни цАлуваш нежно    Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия