Кан, Ница, Монако ...

  • 157 625
  • 754
# 225
Беше ли вече там ?

Аз винаги държа на добрата локация и съм склонна на компромис с категорията заради удобството. Държа основно да е чисто и рейтинг над 7 в TripAdvisor Simple Smile
Виж целия пост
# 226
Беше ли вече там ?

Аз винаги държа на добрата локация и съм склонна на компромис с категорията заради удобството. Държа основно да е чисто и рейтинг над 7 в TripAdvisor Simple Smile

Не съм, но много ми се ходи.  Sad

Аз също много държа на локацията, а мъжът ми много държи на останалото. Когато пътуваме, аз избирам района, а често той избира хотела.  Laughing
Рейтинга също е много важен, чета подробно и всички коментари...
Виж целия пост
# 227
В началото на септември бяхме зя една седмица там. С помощта на темата направихме екскурзията. Бяхме в Грас, Антиб, Кан, остров Света Маргарита, Ез, Кап Фера /вилата на Ротшилд/, Ница и 2 дни ходихме в Монако. На мен най-много ми хареса Монако. Затова отделихме два дни. С комбиниран билет от 19 евро посетихме Двореца, Океанографския институт/музей/ и Музея на Наполеон. Отделно посетихме и личната колекция с автомобили на Алберт. Половин ден за разходки из града и дори плаж. Преди да си тръгнем от Монако хвърлихме монети, за да се върнем. Очарована съм от вилата на Беатрис Ротшилд в Кап Фера. Много красиво. Не исках да тръгвам от там. И пеещите фонтани бяха страхотни. Гледката, която е в съзнанието ми още е от крепостта на Антиб. В Ница освен общоизвестните забележителности е интересна църквата Жана Д'Арк. Прилича на джамия и Исус е негър. Много съм доволна, въпреки французите. В центъра за градски транспорт в Ница, откъдето се купуват карти не говорят друг език освен френски, естествено. И в информационния център се опитаха да говорят само на френски... До Сен Тропе не стигнахме. Живот и здраве искам пак да се върна в Монако, но може би от Италия...
Виж целия пост
# 228
Това с официалното облекло направо го забрави. Хората се обличат съвсем нормално в Монако - не са целите във Версачета  и изобщо не се интересуват как и с какво си се облякла. Манталитетът не е като в Бг, където те сканират от главата до петите.
Между градски транспорт в Монако и такъв в Бг има една тънка разлика Grinning Спокойно можеш да си облечеш най-хубавите дрехи - няма да се изцапат.
И аз не виждам смисъл да плащаш за някакви турове - ходи си и си зяпай и спирай където искаш.
Виж целия пост
# 229
Абе баш обичат да си се фукат с новите дрехи , ама в казината и шик ресторантите.
Иначе по улицата са си съвсем нормални ... е тук там някое минъонче шофиращо огромния си Ролс Ройс и подобни гледки Simple Smile

А за градския транспорт си е баш така , освен това там хората се къпят и го няма този специфичен аромат с който свързваме градския транспорт.
Над казиното минава автобус , който ходи направо до стария град и двореца , но е по-приятно човек да се спусне пеш покрай пристанището.

На мен лично Монако ми е прекалено стерилно и по-харесвам Ница за разходки.
Иначе плажа е хубав и си заслужава .

За хората с възможности "Отел дьо Пари" предлага неотразима гледка :

http://www.hoteldeparismontecarlo.com/luxury-rooms-suites/diamon … inston-churchill/

Мисля обаче ресторанта им е леко надценен Wink
http://www.hoteldeparismontecarlo.com/restaurants-and-bars/le-lo … xv-alain-ducasse/
Виж целия пост
# 230
Извън сезона сме за тази тема , но ми се иска да питам  Mariposa maravillosa -  изкачихте ли го този баир? Wink
Виж целия пост
# 231
Да попитам, въпреки, че имам време - април става ли за тази посока?
Взела съм едни билети за по една седмица до Рим - април и до Милано - юни.
От Рим по-бързо се стига до Ница - затова питам за април.
Виж целия пост
# 232
Става , то Ментон е най-топлото място във Франция.
Ето какво може да видиш дори през зимата Simple Smile


http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/2738564/page/0/fpart/1/vc/1

Най-много да е малко ветровито в Ница, както навсякъде покрай морето или да превали дъжд. За плаж разбира се не става.
По-вероятно да е слънчево и приятно ... с близо 300 слънчеви дни в годината  , лошото време там ще е наистина лош късмет Simple Smile
Виж целия пост
# 233
Благодаря!
Виж целия пост
# 234
Извън сезона сме за тази тема , но ми се иска да питам  Mariposa maravillosa -  изкачихте ли го този баир? Wink
Малката, все едно ми четеш мислите - тъкмо си завърших разказа за там. Ще ти пратя на лични  Wink
А краткия отговор на въпроса ти е - само до половината  Grinning, но ако бях сама нямаше да ми се опре  Wink!
Виж целия пост
# 235
Моя човек доста мрънкаше , че го смъкнах по пътеката на Ницше от Ез надолу до Ез сюр Мер.
Тъкмо днес се оплакваше , че нещо надавал на килограми и му обяснявах , че няма страшно - догодина трябва да пробваме и в посока нагоре Wink. Реши , че не е толкова луд и ако искам щял да ме чака направо горе.
По пътя тогава срещнахме единствено възрастна двойка французи  , които с по една тояжка геройски катереха...
Виж целия пост
# 236
Ами аз незнам какво толкова имат против хората катеренето, включително и моят мъж  Laughing И така наистина се поддържа добра форма. Аз например като съм на почивка или екскурзия ям наистина ужасно много, но пък рядко се случва да лежим, без да има някакви ходения по цял ден, така че това определено компенсира и се прибирам с едно - две кила на долу  Wink!
Виж целия пост
# 237
Момичета, ние обмисляме едно ходене до Риверата това лято (ах, как ме сгрява тази мисъл в студените зимни дни  Sunglasses)
Мислим да отидем на Формула 1 в Монако. Някой бил ли е там по време на Формула 1?  Имате ли съвети какво да се и да не се прави? Следващата стъпка е да преглътна цената на билетите  Sick
Виж целия пост
# 238
Мда ... и цената на хотелите Wink
Точно по време на фестивала в Кан и "Монако Гран При"  цените от Монако до Кан полудяват.

Ами какво по-специално мислиш да правиш по време на Формулата ?
Виж целия пост
# 239
Мда ... цените определено са доста солени ...
Малката, ние искаме да отидем на самата формула ... Знаеш ли как става придвиждането до града по това време?  Иначе гледах самите билети и има едни по 500, които предлагат добра гледка на състезанието (поне така пише) ... само трябва да преглътна цената или просто да се откажа - хаха  Joy

Иначе смятаме да прекараме около 8 дни покрай Кан, Монако, Ница и после да отидем до Carcassonne.  Имам начертан един първоначален план и още го модифицирам ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия