Цветя цъфтят,Слънчо се смее,НОЕМВРИйчето навън дивее - 18

  • 46 544
  • 743
# 465
Ехееее, браво на Рая smile3501
Виж целия пост
# 466
 smile3501 Присъединявам се !!!
То си е за почерпка J.R. Аз сигурно купон ще вдигна ако го направи нашия хубавец, но се очертава  това събитие да не се случи скоро  Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 467
Здрасти от Костенец! Днес сме с температура, незнам дали прекалихме  със слънцето или е друго само бързо да минава.
Благодаря за пожеланията, и за многобройните предложения за ресторант ако чакам на вас вкъщи щях да си остана Laughing. В крайна сметка бяхме в Beso, хареса ни но детския кът е на другия край а за нашите мъници без придружител не може та повече стояхме там както се сещате.
Отивам да прочета сега кой каква я е свършил и в кое гърне!
Виж целия пост
# 468
хелоу и от духовития Обзор! Не завиждам на току що пристигащите - такъв вятър духа тук, че ми идва да си сложа анорака. Категорично днес бански няма да обувам  ooooh!

Нейка, вчера инцидентно, пак заради вятъра решихме да се отидем на разходка до Варна, до морската, и не успях да ти намеря телефона да ти звънна  Cry. Оглеждах се, ама не те видях за съжаление... Возихме се на влакчето и отидохме до зооградината да видим мечето. Hug

браво на Рая, ето че усилията са дали резултат! Това е за стимул на все още не успелите /и не започналите  Embarassed/.

Алиске,  hahaha да, понякога е така, не можеш да разчиташ на 100 процента на темата - кой видял питането ти, но няма отговор и затова не пише, кой не влизъл отдавна, бяха времената когато за ден се изписваха по 5-6 странички... така че както казва една бълг.поговорка "помогни си сам за да ти помогнат и другите" или нещо такова  Wink. В интерес на истината не съм ходила на ресторант откак Пламена не стои в количката newsm78

а в момента така сме се ояли от този ол инклузив че като се върнем с радост ще стоя на диета  Twisted Evil
Виж целия пост
# 469
Норче, недей се ядосва, че и да беше се обадила, нямаше как да се видим. Вчера сестра ми правиха освещавка на апартамента и през деня майка ми гледа Ева, че аз правих питка и торта  Mr. Green И в Морската градина събота и неделя рядко ходим, че много хора има, нали са почивни дни.
Вятърът може да не ти харесва, но нашият тати е повече от щастлив. Днес ходихме с него на плаж на Камчия, той да гони вятъра в морето, а ние да се печем. И както си беше студено поизкъпахме Ева, уж да се каляваме, ще видим зимата резултата  Mr. Green
Виж целия пост
# 470
Хейй, ето ме и мен! wavey
Айде да поспрете да пишете малко да мога да ви догоня, че от няколко дни се каня... и ей ме на, пак си крада от съня!  Smile Joy
Аз се наработих - цели 3 седмици изкарах, а експеримента с гледането на Бобчо от бабите беще всъщност добър. На мен поне ми дойде добре на работа, хубаво ми беше да ми помагат в домакинството, амааа да не се заседяват... Че накрая вече щях да удуша едната родителка (познайте коя  Laughing ) Детето не беше много щастливо, и добре че ми е тихичко и кротичко, просто се примиряваше със ситуацията, но поне разбра че мама отива някъде и се връща и вече съм по-спокойна, че мога пак да го оставям (само да имаше на кого).
Сега си имаме нови вълнения, с няколко майки ще си правим родителски кооператив, където ще си гледаме децата. Много съм ентусиазирана и много се надявам да се получат нещата. То ще си е нашата лична ясла, само където ние ще контролираме нещата... Wink Наели сме си апартамент, сега си търсим готина учителка, ако някой знае нещо, да свирка... Толкова засега!
Neya, скоро и ние ще пътуваме към Варна, та много ми се иска и на мен да ви видя, поне с теб да се запозная, че съм много изостанала в това отношение.  Simple Smile
А софийските мами  - е, хайде среща, де!  Laughing
Поздрави на всички писали и четящи наоколо, нямам време сега да чета и да се включвам по темите, ще гледам скоро да се реванширам!  Hug
Виж целия пост
# 471
Elsun какъв е този родителски кооператив? Вие ще сте учителките ли? И колко ви излиза? Да се присъединим още хора-аз се сещам за мен и Мия може би, нас ни няма из яслите приети Simple Smile
Виж целия пост
# 472
Elsun какъв е този родителски кооператив? Вие ще сте учителките ли? И колко ви излиза? Да се присъединим още хора-аз се сещам за мен и Мия може би, нас ни няма из яслите приети Simple Smile

Eх, maymunski, да знаеш колко ме е яд че не поех самата аз инициативата по-рано.... но не предполагах, че тук може да има съмишленици и пишех само в съответните теми. Пък ние даже и сме ти наблизо, до южния се помещаваме.. Значи основно ще се гледат от учителки децата ( 2 броя мислим), на които ние ще плащаме заплатите, + наема на апартамента и текущи разходи - не се получава чак толкова много, определено е повечко от държавна ясла(където обаче всички сме категорични, че не искаме да ходят децата ни), но ще е по-евтинко (може би наполовина) от частна ясла... Идеята ни беше да се съберем 7 деца и да се делят разходите, но се оказва че има много желаещи и вече сме май към 9.... То нищо не се знае, може някой да се откаже, ще видим как вървят нещата. Но пък ако има доста желаещи, ще ги насочим към втори кооператив да се прави... Та ако си заинтересувана и видя някакъв вариант, ще ти свиркам. Peace иначе и родителите ще даваме дежурства, който има желание и възможност. Изобщо идеята е ние да си определяме кой и как ще ни гледа децата.
Напоследък идеята се възприема от доста хора и в София поне постоянно се откриват нови кооперативи. Дори май в Люлин се заформя в момента, та на Мия ще и е по-добре там предполагам. Ако се интересувате ето тук инфо: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=584929.0
(това сме ние) и тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=487123.0 най-вече!
Виж целия пост
# 473
Браво на Рая, J.R, разбирам те напълно, и аз го чакам този момент ама има да си чакам Crazy...
Аз да се оплача - минавах покрай офиса, видях се с някои колеги и так ми стана смачкано, все едно че никога не съм работила с тях, то вярно че повечето се смениха и останаха такива с които съм била за малко, но никой не ме чака Cry и така тъжно ми стана... Не съм мислила, че ще се чувствам така...
Виж целия пост
# 474
Оооо за тези кооперативи аз съм много за,даже на Кики преди време колко пъти съм и казвала че много искам ...но нямам парички да наема някой апартамент и да мога да се занимавам с няколко деца.Е да вярно в тези кооперативи всички разходи се делят...ама покрай кахърите с работата на татито,финанси ала бала,бях забравила за тази идея.Честно казано те са страхотна алтернатива на ясли и градини.Бях казвала на Кикито че ако имахме по-голям и свестен апартамент можех да гледам Ади и Мишко вместо да се мъчи с тази ясла...амъ нъцки.Ще взема да поразровя из бг мамата за кооперативите,добре че ме подсети Елсънчето.
Виж целия пост
# 475
Миа ами глави се за учителка. Пък си води и Мишко.
Виж целия пост
# 476
Ехоо, здравейте мамчета Smile

Борис за 1 месец е качил кило и половина и 7 см . Обаче ми се разказва играта с това цокане през 2 часа, вечер пусна аванта - цока на 3  Mr. Green Излезнаха му пъпчици и след ваксината направо се изприщи , а сега вече и крустите го погнаха. Все се надявах да не е е с капризна кожа като батко си, ама уви... Залепиха ни и пъпчето с копринен лейкопласт ,да та се прибере малко. Друго , друго ...ааа. Не е акал от два дена, направо съм бясна , защото мокрите са си ок, само дето не ака. Алекс поне почна да не "ака" по седмица и кусур към третия месец , та се ядваше после със захранването от 4тия по спешност с тиква и синя слива Smile

Иначе сега съм в трепнене как ще му понесе на Алекс яслата - от 1ви септември го пускаме. Първо си мислех да го пусна само за седмица , колкото да го запиша , че да не ми носи бацили. Обаче много крив и труден става от ден на ден, може и да ревнува вече  newsm78 Та сега мисля да го пускам , пък ако се разболее ще се мъча да ограничавам контактите с Бобчо. Ми ето сега мъжо е болен и колкото и да стои настрана , все си има контакт...

С баткото снимах всеки месец , сега и Бобо го метнах Smile
https://picasaweb.google.com/104509964120702606386/1Month#
А тука снимах с камерата , как Алекс целува Бобо
http://www.facebook.com/video/video.php?v=1913253030617

Много са ми сладки мъжете , сега остава и да ме слушат 

Вес:
:смях се  много на случката с крема Simple Smile ти се радвай ,че е крем ,че майка ми е разправяла как съм се била омазала с извинение с лайна  :mrgreen

Малее Норче, как няма се обадиш , мен ме е яд сега...

Джей Ар : браво на вас, а се чудя кога да го почна Алекс, дали да не изчакам да е пробват с него на яслата  Mr. Green
Виж целия пост
# 477
JR браво и на вас! Ние пак започнахме от няколко дена с опитите сега поне сяда на гърне че преди голямо тръшкане беше,продължава да казва след като е мокро вече дупето, а вчера каза ака и рев че му е мръсно дупето...
Нея и ние така правехме с моя мъж, обаче само за преспиването защото Гого много рядко се будеше като голям вече да суче.
Elsun това за кооператива е много добра идея, чувала съм го и съм си мислела да се организираме с други мами ама покрай мене все баби ги гледат или професионални гледачки и майките нямат доверие на други майки. Та ще попрочета малко и аз по темата.
Миналата седмица ходихме до една частна ясла да разпитаме как се нещата, питах и за сладки неща. Казаха ми като има РД разрешават торта със сертификат и сокове натурални, друго не може.
От сладките неща ядем бисквити обикновени, няколко пъти е хапвал по малко вафла Чайка, наблягаме на плодовете.
Сок - изцеден сок, компот и от бебешките сокчета ако няма друго подръка последно на Гербер пи с морков за мое учудване.
Мляко ние ядем само кисело.

Да ви се оплача, на терасата ни особено като духне вятър се носи от някъде ужасна воня, да играем на терасата се отказахме вече но с прането въпроса не мога да го реша. Мислехме първо че от някаква шахта но най-вероято е от комшиите или над нас или под нас колкото и абсурдно да звучи. Отгоре имат котка но не ми се вярва да е от това, и аз съм имала котка.
Елвиресте ще трябва да наваксвате с ресторанта, намираме някой хубав с детски кът и хоп ранна вечеря Simple Smile
Лили много сте пораснали!
 
Отивам да спя че пак стана утре.


Виж целия пост
# 478
Привет и от мен, дами.

Лили
- чуден е малкия  Hug Мило ми става като си спомня за тези тревоги. Я кажи, по-лесно ли се преживяват като си минал вече по този път или пак си е тръпка?

Идеята за кооператива е супер и според мен...

Алиске - не можете  ли да проучите от къде е миризмата?  Thinking Направо ужасно  Sick

Момичета, хайде да си организираме среща през почивните дни. Аз мога понеделник - вторник, че сме на сватба извън София събота и неделя.
Виж целия пост
# 479
Лилито,  Heart Eyes за малкия! Да си призная честно за теб дори не съм се и надявала да се видим - все си мисля че с 2 деца и то в тази ранна възраст си е цяло приключение да се облечете и излезете... като се сетя за да оправя Пламена за разходка, тоест да я облека и сложа в количката и аз да се облека ореваваше целия блок  #2gunfire. Я кажи и на мен ми е интересно - как е с 2 деца? справяш ли се с вниманието за всяко едно от тях? Остава ли за тебе  Wink. Какво е чувстовото пак да кърмиш, да внимаваш за пъпче и т.н.? Междудругото от това което си спомням с Пламена съм чела по кърмаческите блогове - за кърмаче само на кърма до 6 ден неакане не е проблем ако го виждаш че е спокойно, не му е твърдо, подуто коремчето и т.н. Така че не му се шашкай на бебчо от 2 дни неакане Simple Smile

Весс, и аз съм за среща!

Ми Алиске освен да си направим някоя среща за вечеря с децата и да ни открехнете малко в тая посока  Laughing

това за кооперативите звучи интересно Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия