При Бобо годинката вече се търколи, СЕПТЕМВРИЙЧЕТА очакват рождените си дни!

  • 29 029
  • 751
# 570
Дана ей това се казва наддаване! Simple Smile
браво на Данито  Heart Eyes
Виж целия пост
# 571
Ех че хубаво пак да Ви чета bowuu  bouquet

И ние този месец сме наддали 400гр сравнително много с предните месеци (по100-200гр)
Моето Преси както началото на всеки мес.си сменя режима и не спи не яде както трябва.Сега за морето все ще го измисля на момента хем не искам с нея, хем не мога да се с разделя с нея  #Crazy.Мъча се да я слагам на гърнето  Mr. Green неще и неще да прави нищо там ,вече в чудо се видях помагайте.Давам играчки пускам ТВ-ра и пак се изпъва като струна newsm78.Какво да направя ,как да я накарам да се изпиша там ???
Виж целия пост
# 572
Нищо не можеш да направиш, Плами. Когато тя реши ще си потръгнат нещата от самосебе си. Не настоявай, а пробвай от време на време.
Честита месечинка на Катрин!  bouquet Heart Eyes
Виж целия пост
# 573
                                                           Здравейте момичета! Hug
Лощо време и пак затишие във форума.
Ние все сме си така злояди
6:30-180 мляко
10:30-11:00-10-тина лъжички попара,кус-кус,80 мляко
14:30-15-тина лъжички место/зеленчуково пюре,60-80 мляко(понабляга на месцето)
18:30-15-тина лъжички плодово пюре или някоя каша със зор и пак толкова мляко
21:30-22:00-180 мляко
От 10-ти месец я почвам на 4 хранения Wink
Иначе за първи път толкова малко наддадохме 0,050 и вече сме 8,550 и 74см,но така ще е не заставаме за минута.Поради тази причина и не можем и да спим през деня,защото като се унесе и я сложа в леглото и веднага се надига да се изправя по решетките #Crazy #Crazy #Crazy
Имаме си две зъбчеат от 07.06 и сега ни излизат от отгоре 4 наведнъж #Cussing out
Абе имам един проблем с Ели,който мн ме мъчи и мене #2gunfire-миличкото като я сложа седнала и почва да си свива и опъва крачетата и пъшка,като чели нещо я сърби.Иначе дупето не е зачервено.В тази връзка педи й гледа гънките и каза,че не са симетрични,но пък добре стъпвало детето....и сега съм в една чуденка dontknow ако някой имам някакви предположения,моля да сподели!
Иначе ние си купихме сандалки на К&К http://www.k-k.bg/shoes/product_info.php?p=64&products_id=814 ми доволна съм,нямам забележки Peace
Виж целия пост
# 574
Геник, несиметричните кожни гънки невинаги индикират проблеми  Peace И дъщеря ми имаше, но не са довели до друго. Ако сте си минали прегледа при ортопеда, няма от какво да се притесняваш. А ако случайно сте го пропуснали, просто го направете сега.
Виж целия пост
# 575
Да,Дана знам,че несиметричните гънки не винаги са проблем.Сега ни предстои прегледа при ортопед,понеже на 6-те месеца и понятие си нямах,че е препоръчителен прегледа,а нашят д-р все трябва да го юркаме за направления(така беше и за кръвните изследвания).Дано всичко да ни е наред със ставите! Peace
Просто се чудя,какво може да го тормози това дете толкова Sad ooooh!
Виж целия пост
# 576
Геник - само да вметна, че Иво също се опъва и не иска да сяда, но при него е на инат, не иска да стои на едно място... Много често го храня в движение, или докато си играе в стаята Simple Smile.

А като се заиграе, също ли не иска седнала?


Честита месечинка на Катрин Simple Smile

А за морето..много ми липсва. 7 години живях във Варна, и ми беше толкова хубаво, че мога да го виждам когато си поискам, а сега....за две седмици в годината..

Лека нощ от мен и спокойна!
Виж целия пост
# 577
А като се заиграе, също ли не иска седнала?
Ами тогава е спокойна.Интересното е,че като я сложа на пода не прави така,а когато е седнала на крака ми,в проходилката,на столчето за хранене,в люлката й или в бънджито. newsm78
Виж целия пост
# 578
Момичета, от известно време се каня да ви питам...какви кремчета за ядене/десерт давате на децата си? Аз каквито и да се сетя все се правят с прясно мляко, а за него е рано да се дава още.

bubolechence, не те виждам как се оправяш сама. Друго си е да те отмени мъжа или друг възрастен за час-два денем. И ти си човек, не само мама Simple Smile Така е като си гледаме сами децата. Аз точно по този въпрос се бях ядосала на мъжа ми онази вечер(а той много ми помага) и като се случи това с Иван ми изби без задръжки. Важното е, че ме разбра за какво реагирах така. То е ясно, че и аз да бях можеше да се случи и да го упреквам за това е грозно. Много бързо му зараства раничката и слава богу няма да му посинее под оченцето. Ей, пак се убеждавам, че всичко се връща! И понеже бях лоша и се карах на мъжа как не ми е огледал детето, вчера след обед падна и от спалнята. Беше заспал там и не исках да го местя да не го събудя. Аз реших да измия съдовете, защото когато е буден само трупам и нямам възможност да мия. Оставих отворено да слушам , но той се е събудил и не се обади както обикновенно прави, ми направо е тръгнал да идва при мен.

Лита, важното, че Мити е добре. Неизбежно е да има такива моменти между родителите.

Вече не мога да го оставям самичък, все ще направи нещо да се удари или пък ще ми крещи и реве, което ме кара да бързам изнервящо. Vesi_evi, ако имах празна стая само с килим може би щях да го оставям за мъничко.
Много е нестабилен още, не може да ходи без упора, но е смел и се пуска, съответно пада веднага. Онзи ден в парака го пускам да ходи на земята и го държа за ръце...еми не иска да мръдне и се извива и се сърди да го пусна. Сякаш иска да ми каже 'какво ме излагаш да ме държиш като бебе за ръцете, аз мога и сам да ходя'
Днес дойде да се гушне в мен и с един глезен звук ми показа колко е доволен, направо ми разтопи сърцето Simple Smile

Дана, браво на момчето! Само така да върви Wink

Фъстъче, и вие ли се отбивате сами. Дано да е временно и пак да си засуче, че има нужда особено ако не ти яде много твърдата храна.

nat003, честита месечинка! Много любим шоколад,  Heart Eyes ще си взема 3-4 макар да имам да свалям още 4 кила  Blush

Олях се с писането! Лека и спокойна нощ на всички!
Виж целия пост
# 579
Desunique, кремчетата от ДМК са с малко сухо мляко.. аз дадох, но не му хареса. Пудингчето на ХУМАНА с ванилия не му понесе добре и разстрои стомахчето му. Следващото изядох аз - и мен ме хвана!!!  Sick Иначе йогуртчетата им се харесват. Кисел можеш да направиш, но не знам дали ще се одобри..  Rolling Eyes
веси–еви, оставям го, докато готвя или домакинствам нещо.. горкият ми, седи си кротко (нали не може да пълзи  Rolling Eyes), играе си... Но го наглеждам на всеки 4-5 минутки. Иначе 15 мин. без надзор са си много според мен!!! Особено за по-подвижни дечица като вашите... колкото да е обезопасено, все пак..
Виж целия пост
# 580
Аз не бих дала крем със сухо мляко, има толкова добри варианти за десерти с АМ, кисело мляко с плодове, дуети с извара.
Виж целия пост
# 581
Добро утро, момичета Simple Smile!Да се похваля, първа нощ близнаците са на гости у баба си, без мен, само с каката!Сега им звъннах, спали са стандартно, както в къщи, с кратки приплаквания!Ееее, толкова съм щастлива, че вече от време на време баба ще ги взима  Laughing!Каката я взимаха от 3 месечна възраст, но тия двамата калпазани, чак сега, на 10 месеца се осмелиха  Simple Smile
Сега си пия кафето, като бял човек Simple Smile!И после започвам да чистя, без да ми щъкат дребни из краката  Laughing
desunique , аз и преди споделях, че нашата кухня има само 1 меню.Аз знаех това и включих прясното мляко, в десерти и зеленчукови пюрета, още преди да тръгнат на кухня.Сега вече ядем всичко.За моя радост всичко е наред!Ние на кухня ходим от 8 1/2 месеца.
_Dana_, чуседни новини за Дани  Heart Eyes !Нека проблемите ви останат зад гърба ви, от тук нататък Peace!Внимавай, да не го направите дебел, ей  Wink
Хубав и исмихман ден на всички  Simple Smile!
Виж целия пост
# 582
Ilik123 Браво  Joy били сте младоженци, аз ПРЕСИ веднъж и я оставих и после плаках за нея в колата.А НА сутринта бързах да ида да си я прибера  newsm78.
Антония благодаря за отговора и аз съм на същото мнение за гърнето., но понеже е характер от сега  #Crazy ме е страх да не прави после напук и да си напикава като се крие от мен. НО  съм и мнение пишша не пиша да се слага за малко всеки ден да си знае ,че там евеннтуално се прави нещо  Mr. Green
Аз следобед давам данонино  особенно когато я мъчат зъбките(които все още са само  2бр)и тя си го хапва.Да не говорим ,че тук имаме някакви задръжки за храните и хората дават Д. кухня на децата си колкото могат по рано.
Нашият режим на хранене е
7,00 мляко
9,30 попара
12,30 пюре
16,30-17,00 данонино или каша или нишесте с биксвити
19,30-20,00 мляко и после вечеря с мама и тате от манджичката Peace
(грамажа който яде е 150мл)
Аз също оставям Преси сама да играе, но ако не и е добре все се катери по мен и ме търси.
Обикновенно готвя като се влачи за крака ми  hahaha
На всички хубав и слънчев ден , моят мъж на работа и аз умирам от скука Rolling Eyes
Виж целия пост
# 583
desunique, все още се кърмим сутрин, преди следобедния сън и преди заспиване вечер. Много се надявам да не се отбие, поне до годинката да изкараме. 

Колкото до яденето- все още не яде като хората, вечер си спи непробудно, няма драми със зъби тия дни, но просто не иска да хапва. Ами колкото толкова.

Кремчета правя от нишастяните, само с вода за сега, слагам плод понякога или бисквитка. 
Виж целия пост
# 584
Фъстъчка, защоооо, в нишестето няма нищо полезно. То е преработено брашно, което не е носител на така полезните съставки. По-точно количеството им е силно намалено и това не е пълноценна храна. Нарушава се хранителния баланс!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия