Имената, които не понасям.

  • 75 196
  • 1 224
# 615
Аз познавам Райчо и Гочо - и двамата под 10г, познавам и Кичка в тийнейджърска възраст - просто ужасТ Crazy
Виж целия пост
# 616
Аз познавам Райчо и Гочо - и двамата под 10г, познавам и Кичка в тийнейджърска възраст - просто ужасТ Crazy
Горките деца ooooh!
Виж целия пост
# 617
Ужас!
Между другото, споменах ли Райна? Така се казва едно бебе около нас. Предполагам е на бабата кръстено, защото братчето е с подобно старческо име, затова предположих че семейно са привърженици на традицията.
Не се чуствам старица newsm78 Принципно за мен не го харесвам заради разни гадни асоциации от детството иначе си мисля, че не е лошо традиционно име.
Виж целия пост
# 618
Гочо, стига бе... Да не обидя някой, но на село едно време винаги кръщаваха прасетата Гочо, не мога да направя никаква друга асоциация с това име, ужасно ми звучи за човек. Иначе имам чичо Райчо, като звучене не ми харесва много, но значението му, поне по този край, от който е чичо ми, е слънце и много ми харесва.
Виж целия пост
# 619
Найден - тръпки ме побиват.
Методи също не го понасям.
Виж целия пост
# 620
  не харесвам всички дълги имена, които завършват на -слава и -мира като Красимира, Станислава, Мирослава и т.н. все от този род.
Мхъх... и аз така. Но пък виж, Белослава ми е някак си красиво и звучи много специално и уникално. Като бях малка, бях чула от някъде името Белослава и безумно се влюбих в него. Свързвах го със Снежанка. А според думите на майка ми бях точно такава - "бяла като сняг, бузки алени като кръв и коси, черни като абаносово дърво" - безумно се гордеех с това, докато не пораснах и не тръгнах на солариум, да ставам църна  Crazy Човек как си съсипва приказното значи  ooooh! Ама що пък като малка бях решила, че Снежанка е всъщност Белослава... Сигурно заради това "бело" като сняг  Mr. Green

Момчил и Младен - ще се изкажа грубичко и с едно дума: ВЪХХХ  Shocked  Найден - също. Обикновено кръщават така децата без родители и звучи безкрайно тъжно  Confused
Сега си спомних, моя близка преди години ми разказа за дете на нейна позната, което се казвало Океан, на галено Оки. Май гуднес. Кви ли не откачалки има... 
Виж целия пост
# 621
Сетих се за моя позната , чието момченце е Тото. Мислех, че е само това и я попитах дали не е нещо с италианска препратка и с ужас разбрах, че в действителност е Тотко / на дядо/. Тя също не го харесва и дори го спестява като име където може. Не мога да си представя цял живот да крия името на детето си....
Виж целия пост
# 622
Позната имам-Тотка  Mr. Green Забавно ми е,но така да си кръстиш детето...
Виж целия пост
# 623
Ами това дете би могло да стане някой двуметров стокилограмов мъж на име...Тотко. Същото е като с мой братовчед, който официално е Петьо, но се представя като Петко, защото за неговите габарити Петьо звучало "несериозно"
Виж целия пост
# 624
То има по закон опция за смяна на името де,на който не му харесва или не му звучи или пък е смешно,обидно,неприемливо Flutter

Например Сашо-вместо Александър,ами какво бащино име и фамилия ще имат децата и внуците му?Сашови? Crazy Така се казва между другото съученик на сина ми.
Виж целия пост
# 625
Колега на мъжа ми е Сашко.Всички мислят , че е Александър и той не отрича. А детето му е с презимето Сашков.
Виж целия пост
# 626
Имам братовчеди (братя са), кръстени са Сашо (на дядото Александър, който е починал години преди да се роди) и Митко (на бабата Митра).
Та децата са Сашова и Миткова  Joy Отврат 
Виж целия пост
# 627
Не че има разликата  и звученето да е в пъти по-добро, но от Сашо презиме или фалимия е Сашев, а не Сашов. Peace
Виж целия пост
# 628

Тотки има много по нашия край, но за Тотко за първи път чувам.
Виж целия пост
# 629
Познавах един Океан. По дяволите! Как ме е яд, че не се сетих първа да го кажа! Wink

/ооо... объркала съм темата... това е за необичайните; готино име е, според мен/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия