Попитай Нивиана /3/

  • 187 900
  • 752
# 690
-  но сивото е повече от розовото.

Подът и плочки на стените ( няма да се сменят):
+ в комбинация

Кухня - трапезария, западна, светла, а следобяд влиза много слънце директно в прозорците, има щори в меко жълто (като големия правоъгълник). Има тапициран ъгъл, на който ще се сменя дамаската.

Виж целия пост
# 691
ябълка, от къде си взехте вратите? и колко ви излязоха??
Виж целия пост
# 692
Здравей, Нивиана,
бихме желали и ние да се допитаме до професионалното ти мнение относно кухнята и всекидневната ни:
http://medunkabg.multiply.com/photos/album/48#photo=1


Много професионална скица, благодаря.
Само искам да ви помоля за двата общи размера - показани с оранжево.
И тогава  ще  ви отговоря.
Въпреки , че предполагам , че е мащабна, предпочитам да ги имам.




Нивиана, побутвам си питанките с надеждата да не остана много назад!
Виж целия пост
# 693
Малко спам,, аз пък да не знам, че съм изпреварила модата с 15 г. и точно сега ще развалям кухнята.  Grinning
... това зад плота на кухнята се нарича бак сплаш, поне така му казват в Америка. Напоследък е модерно плота и баксплаша да не са в един цвят, а да са различни. Или контрастни или подобни - например - сиво напръскан гранит за плот и малки, мозаечни плочици за баксплаш.


Виж целия пост
# 694
Нивиана,
много ти благодаря за съвета! Hug
Да, точно "невидимо" ми се върти в главата засега, по-натам може и арт.

П.П. А мислиш ли, че пак цветът на стените трябва да ми е ориентир,
за да постигна невидимост,
при положение, че на това място се събират и трите врати почти долепени -
на всекидневната, нишата и банята - П-образно,
а стената продължава съответно след вратите на всекидневната и банята
и то не са стени точно големи, а колони!? Thinking
Голямо заобесняване... Blush

Виж целия пост
# 695
Нивиана,
много ти благодаря за съвета! Hug
Да, точно "невидимо" ми се върти в главата засега, по-натам може и арт.

П.П. А мислиш ли, че пак цветът на стените трябва да ми е ориентир,
за да постигна невидимост,
при положение, че на това място се събират и трите врати почти долепени -
на всекидневната, нишата и банята - П-образно,
а стената продължава съответно след вратите на всекидневната и банята
и то не са стени точно големи, а колони!? Thinking
Голямо заобесняване... Blush



Тавана тогава. Да се стече. Защото пода е  шарен и не може да го дигнем. На нишата не го броим врата-  отваряща се стена. На банята е огледало.Врата - като я подчертаваме  - е само на дневната.  Смисъла е да не вземе някой гост да влезе в  нишата.  Да  не прилича на врата. Не знам какви са стените,  но някакво бяло, кремаво  пдч...

А стените  не са само там, те се възприемат  докато се движиш из  антрето.
Може и цветно зелено стъкло, ама защо?

Дизайна и архитектурата  по принцип са логични.


Виж целия пост
# 696
medunka,  малко време ми отне да го наместя, давам ви да си прецените дали съм се разминала много.

А и доста време го въртях. Според мен направете  камината  център на композицията  - и да може да се  гледа и от двете  помещения - да ги обедниява и разделя едновременно.
Мисля че е рано да се говори за съил, или поне не мога да го реша еднозначно. Ако е рустикова камина, и пода пред нея е подобен, може да отидете  в средиземноморския.
Уплътнявам стените  със  шкафове. Като гледам  , съм  ви запушила и двете  врати от старание;)) по скоро тази в дневната да остане.

 Обърнете внимание на подиума като решение.









http://niviana.snimka.bg/experiment/bgmama.596977.25016716.big
Виж целия пост
# 697
Нивиана много моля,ако можеш да ми дадеш съвет спешно!Ще боядисвам кухнята-модерно ли е още  да се боядисва  вдва цвята и евентуално какви комбинации са актуални!

Благодаря ти предварително!
Виж целия пост
# 698
Чета често и се радвам на добрите цветови комбинации. Благодаря, Нивиана!

Moже ли да попитам:
В кухнята ми техниката е бяла,
има барплот гранит в сиво-черно-бежово-пепелно розово.
 Бледожълто-сиви плочки ( пясъчен цвят).

 Сега ми предстои да поръчвам кухня.
Какви съчетания да избера?

Стените мога да пребоядисам при нужда. На едната има тапети от Домко в сиво-черни шарки, но на бял фон и като цяло доста бели - в подобно съотношение на цветовете:


 

Още снимки по-долу:


Да разбирам, че  бар плота остава, а сменяме  кухнята.
Като гледам колко жълто имате, май  сиво черно би било добра  комбинация. Или долен ред бяло, където е техниката. Една снимка  би  ми помогнала повече,  сега самопринципно.
Сиво , жълто и черно не е лоша  комбинация.


,




Виж целия пост
# 699
Нивиана много моля,ако можеш да ми дадеш съвет спешно!Ще боядисвам кухнята-модерно ли е още  да се боядисва  вдва цвята и евентуално какви комбинации са актуални!

Благодаря ти предварително!

Кое да е модерно да се боядисва в два  цвята?
Аз  понякога  боядисвам помещение  в  6  цвята,  в последната  къща изброиха  42 цвята.
Ако ви кажа че е актуално зелено и черно?
Няма как да отговоря  принципно във въздуха, предвид че не обсъждаме тенденции, а става  въпрос за частен случай.
Ако се затруднявате много ,направете  я бяла.
Виж целия пост
# 700
Нивиана извинявай ,не съм се изразила правилно-ще се опитам да обясня-стените на кухнята досега ми бяха боядисани бели и сега искам да ги променя.Та в този ред на мисли какво да направя-да боядисам в един цвят цялата кухня или в разлини цветове стените.До скоро  боядисването на стените в различни цветове беше актуално,но все още дали е-какви са тенденциите?Едноцветна или шарена-може би е въпрос на вкус, но все пак.
Раздвоена съм и не мога да реша,затова моля за съвет!
Дано съм била по ясна!
Виж целия пост
# 701
Ама става  като теглене с ченгел:)) 

Ще сложа правила за задаване на въпроси ))))))


 smile3511




  А самата кухня - какви са й шкафовете  на  цвят?
Колко стени видими свободни  има, в нея ли е трапезарията, отделно помещение  ли е, как е осветено, в коя световна посока е прозореца, понасяте ли лилаво..?

Няма как да си личат много 2 или 3 цвята, предвид  че  шкафовете заемат височина над 220 см.
Тоест е най-видим тавана един вид.

Боядисвайте  нещо тъмно наситено ако  искате да ви е различно.

Един цвят. Изберете сложен цвят, неярък.

Не е че не искам да ви отговоря, просто нямам достатъчно информация да го направя.



,,
,,,
,



Ето малко от един любим сайт, ако ви се чете. И картинките са достатъчни де.

http://www.lifeofanarchitect.com/top-10-modern-kitchen-design-trends/

Виж целия пост
# 702
И verra32,   не ми обръщайте  внимание на професионалните избухвания ))

Опитайте с  нещо  близко до кухня  - цвят  шоколад, кафе , канела, плътно доматено, жълто спагетено, топло. 
Може би сините  биха  били отблъскващи за кухня.
Виж целия пост
# 703
Благодаря, Нивиана! Аз от самото начало съм фен на жълто-сиво - бялото. Гранитът ми бърка нещата, защоро бежевее, розовее ... но ще мисля още.

Моят малък принос в знак на благодарност, като стана въпрос за зелено и черно.
http://www.lifeofanarchitect.com/the-shade-store-installing-roller-shades/
Макар че чрни греди на тавана ми действат подтискащо, затова пък подът е сладък.
Виж целия пост
# 704
Черното стяга !  Принципно.
Гранитът  към което  го наклоните - ще приеме неговия  цвят.



И няма  лошо в зеленото или черното, ами  в това дали аз/ти/ние/вие/  ще  го понесем  и  ще  ни хареса.
И не е  въпроса за комбинациите  по принцип,  ами за частния случай.
Ще се върна аз пак към идеята за поучително-образователни семинари  )))))


,

,





Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия