Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 114

  • 109 457
  • 746
# 675
Феичке,не знам колко си напред с материала,за всеки случай да те подсетя,да не сложиш фигурките направо върху крем,защото ще се разтопят.Ако не ти е покрита тортата със захарно тесто,под всяка фигурка намажи с масло или шоколад.Извинявай,ако те подценявам с тези съвети,просто нямам идея дали си правила нещо,не си ми позната от темата,а знам колко е важно да зарадваш детенцето..Успех!!!!
Виж целия пост
# 676
оххххххххххххх..... точно това щях да направя   #Crazy мислех да ги  сложа направо върху тортата  #2gunfire добре че прочетох малко по-навреме
iskrone мерси много за предупреждението само една рибка попадна в сметаната, но каквото стане с нея, няма връщане
Виж целия пост
# 677
Аз определено не съм наясно какво правя . Не съм правила друга торта освен бисквитена  Rolling Eyes . Обикновно за подобни случаи поръчвам , както направих и този път. Аз съм истинско бедствие в кухнята - доказах го и тая вечер като съборих тортата на детето .... и останахме без. Отскочих до магазина и купих готови блатове и сметана и запретнах ръкавки да заменя съсипаната тортата
Без малко и нея да съсипя  #Crazy
Виж целия пост
# 678
sugarveil http://www.sugarveil.com/mat/index.htm

 Нещо от рода на Роял Айсинг , но нечупливо и пластично . Какво точно е , как се прави има цяла тема в СС , досега не са успели да разгадаят рецептата .
 Самата силиконова подложка е наистина скъпа , ако някой иска да прави точно този вид дантели определено ще му е необходима . Иначе според мен може да се използва и обикновено силиконово килимче . Могат да се правят наистина красиви неща
Искре кога порастнахте бре , че и на 3 м ...браво !!! И  малката и тортичката са много сладки   Heart Eyes
Виж целия пост
# 679
Здравейте момичета!Искам да попитам,дали някой може да ме насочи как мога да направя торта под формата на ягода.Аз имам някаква идея:торта като сърце,облечена в червена ММ,филиран бадем за семенца,а от зелена ММ да оформя зелената част.Ако някой може да ме насочи към снимка/за да ми е по-нагледно/ще съм благодарна. HugУсмихнати почивни дни на всички!
Виж целия пост
# 680
devora3
ето тук една  ягодка   .На пиши  торта  ягода в гугъла  идай  на  изображения  излизат няколко  интерести  ягодки
http://www.google.bg/imgres?q=%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0+%D1 … =1366&bih=665

и  едно по сложно  изпълнение   на   ягода
http://www.flickr.com/photos/debbiedoescakesnet/2306008984/
Виж целия пост
# 681
DANGAB,много благодаря за отговора!Втората е страшно красива,но бих пробвала да я направя първо за нас у дома,за да съм наясно.Иначе ми е необходима за 10 парченца и мисля,че и първият вариянт ще ми свърши работа!Още веднъж благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 682
iskrone  зарадва ме страшно много с твоя коментар. А за глюкозата не е малко. На 1 килограм захар  се слага 1 супена лъжица , така ,че смятам  на малкото количетсво което аз правя е добре 1/2 чаена.  Ето какво имам аз като инфо :
Карамел от тръстикова захар (аз ползвам наша по обчсними причини )
Продукти:
1 кг. захар
500 мл. вода
1 с.л. глюкоза
...1 с.л. оцет
1 . Смесете в тенджера захарта и водата.
2. Когато сместа достигне температура от 130 градуса, добавете глюкозата и оцета.
3. При достигане на 145 градуса, дръпнете сместа от огъня. Така, когато сместа достигне 150 градуса е готова за декориране.
Това е официалната рецепта на Роберто Гони за приготвяне на карамел. Имайте предвид, че задължително трябва да имате термометър, с който да следите температурата. Ако искате карамелът да няма типичния си цвят, а да е като бял порцелан, не добавяйте глюкоза.Вижте повече

Е аз температура не меря , няма как . Но се получава.
За по неопитните като мен  по късно ще пусна няколко малки трика с които ще се справят без проблем  с правенето на торти които са без покритие.

morska_feq хич не се притеснявай и  на мен една торта ми отиде на пода . Само имай вяра в себе си и нещата ще се получат.
Виж целия пост
# 683
Здравейте,момичета!
Феичке,купешката торта е трябвало да падне! LaughingИначе момченцето ти нямаше да има неговата си торта с крем, направена от мама Heart EyesДа ти е жив и здрав рожденика  bouquetА мама вече да не поръчва досадни торти от сладкарница,защото нейните няма как да не са най-хубавите Hug
Искроне,много е сладка тортичката,но тази красота до нея, я засенчва напълно Heart Eyes LaughingДа ти е жива,здрава и много да ви радва  bouquet
Аз,хм...,да ви покажа детската, която правих за първи РД на една мъничка Ани...Първа толкова детска ми е,първа на два етажа,за пръв път слагам бишкоти за релеф...Идеята за буквите,разбира се,не е моя-не бих могла да измисля нещо такова Blush EmbarassedБях я видяла някъде в нета,но не я копирах,а после-не я открих WhistlingПадна рисуване,докато наглася нещо подобно #CrazyАко някоя от вас си я познае-извинявам се за "кражбата" и благодаря за идеята Hug  bouquetНо много ме озадачи реакцията на бабата на Ани,която я получи.Цитирам дословно:"Е...не е лошо...Малко е бледичка,ама става...Аааа,къде пише името?"-тук посочвам трите букви-"Оу,ми то от тия кафявите неща,малко трудно се чете,ама нищо- аз ще казвам къде да гледат..."  ShockedТо, че дефекти има-ясно!Че не са малко-още по- ясно!Но все си мислех че поне дизайна е детски...такъв,шареничък, с меченца...Знам ли... newsm78 newsm78

За лошите снимки-извинявайте!Снимах я набързо,че нещо с времето се разминахме.
Виж целия пост
# 684
Ееех отпускарско време! Темичката позамря, но все пак има красоти!
Бетина поздравления за сватбената! Нежна, изпипана, страхотна! Само не разбрах каква е тази сватба по средата на седмицата и къде съхранява това изящество докато булката си го взе?
Марина страхотен букет! Честити ти придобивки!
Гуфи откъде толкоз търпение за тоз километричен пост бе момиче Laughing Тортата ти е предизвикала много щастливи усмивки и грейнали очички! Продължавай смело напред!
Огче върна си ти ника, така по-си ми харесваш. Както винаги весела, изпипана тортичка, че и куп мъфини!
Дестини хубава морска, те са ми слабост! И 370 сладки!!! Достойно за похвала!!!
Искроне и тортичката е хубава, но онова бузестото само да ми падне... както си нямам момиченце-крадвам си го да знайш. А жабешкото тортище е върха-БРАВО, справила си се отлично! Ама и половинката ти помага, поздрави и за него! Щях да падна от смях с историята с водното конче hahaha
А сега пускам днешната си тортичка:
[/URL
Маринка бабата да си гледа работата и плетките! Тортичката е много хубава, харесва ми идеята с буквите! Уви не успях да си копирам снимката, ако имам повод бих използвала идеята, но и аз като теб ще импровизирам.
Феичке Честит Рожден Ден на момченцето ти! Да е здравичко, палаво и умно дете, и много щастливо с направената от мама вкусна торта с крем! Чакаме снимкииии
Виж целия пост
# 685
Цолова-чудна тортичка си направила---за сватбата да кажа- сватбите през седмицата излизат в пъти по-евтино от съботно неделните - сватбата бе на наши приятели които женят дъщеря си и беше в сряда през деня ритуалите  а ресторанта вечерен  Laughing
Марина-тортата е чудесна така че не ги вземай навътре думите на бабата -а идеята за буквичките наистина е много оригинална
Виж целия пост
# 686
Аз нещо нямам вдъхновение напоследък и само ви чета без да правя. Марина, бабата да си гледа работата... тортата е страхотна и много нежна.
Виж целия пост
# 687
Леля Ог,страхотно както винаги.Не спираш да ме изненадваш и изумяваш.
Марина,много хубав букет.
Дестини,морската е супер но за сладките как успя незнам.
Искроне,тортичката е супер но таз звездичка дето си снимала до нея напълно я засенчва.
Цолова,страхотна е тортичката само дето си въртях лаптопа за да я огледам.Животинките са прекрасни а за зебрите нямам думи.
Марина,хич не и се връзвай на бабата.И аз си го имам едно такова У ДОМА.Тортата е много детска със нежни цветове.Много ми харесва.
Ето и нещо от мен.Фланелка на Барселона като предница и гръб са на едно по желание на клиента.Има доста нещица които виждам сега и е можело да пипна,но следващият път.

Виж целия пост
# 688
Такаааааа, приспах домашните и дойдох да си почина сред вас.

Леля Ог, направо ми иде да ги нагушкам далматинците ти! Прекрасни са! Тоолкова са живи!

Мина, просто няма твоя торта, която да не ми грабва сърцето. Прекрасни произведения! Тази с черното цвете е  почти това, което си представях за своя рожден ден. Друг е въпроса дали мога да постигна такова съвършенство.  Tired Е смених си идеята де ... да се впиша в следващото предизвикателство.

Дестини, голяма производителност бре! Много хубави сладки и торта. Малко героите са преяли, но пък как да ги съди човек, на този хубав плаж.

Искроне, абе много хубава тази Цвета бе. Лелеееееее, чак ми се прииска второ вече, ама малко да избутам първото  Sunglasses. А за кончетата видох аз от какво са, ама сега пък като им е мерак на хората....  Mr. Green Whistling Ох, пак я гледам....... какви сладки устенца имааа.......

Морска фея, честит рожденник. Чакаме снимки и дано момчето ти е безкрайно щастливо с прекрасната си торта пълна с крем и обичта на мама.......

Тоя шугървейл сега какво го показахте. Тоолкова обичам дантели и ми дадохте още един повод да мечтая.......  Crossing Arms

МаринаД
, тортата  ти е прекрасна и никак не е бледа. Много ми харесва. А мечетата и буквите са супер. Не обръщай внимание на всезнаещите.......  Rolling Eyes

colova, страхотна торта. Много ми харесват всички животни и...... абе всичко много ми харесва. Ама и аз повъртях лаптопа  Crazy

Дитсан, супер е блузката! Браво!

Айде и от мен една тортичка.


Ама как може да съм тоолкова зле със снимането просто не знам. Моля един по желание да ми проведе нагледен урок.......  Praynig Crazy Всичко изглежда като прашно, а всъщност е блестящо......  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 689
Здравейте мацки. Чета ви аз, по-рядко коментирам, но ще ме извините, надявам се.

Не мога да не отбележа колко много си паднах по тортето на Свещунка, още ми е отворена устата и ще я затваряме по оперативен път, УНИКАЛНА! Талант си, безспорен.

Дитсан, гледах блузката и много ме впечатли логото по нея, ръчно си го правила, нали? Супер дребни детайли, изпипано много. Само не ми харесва подложката как блести.

Леля Ог, кученцата са суперски, видях тортата още в отчетната ни тема и без да ми казваха чия е, веднага я познат, цветовете са много твои, много нежни. Зеленото ти е много приятно. Каква червена боя ползваш?

Татит, тортенцето е много шармантно. За снимките те разбирам, аз съм много зле също и често пъти ефектите по тортите ми изглеждат на снимките като дефекти.

Цолова, супер животинска тортичка, с много наситени цветове, но тази килната снимка ми разби погледа. Не може ли да е изправена, че да се види това, онова  Blush?

МаринаД, бабето е ултра мега смотано, това което описваш ме кара да негодувам и да ме хваща яд на хората, които идея си нямат колко време отнема направата на една торта, не говорим за средства, а за творчески процес, който тази "мила" дама с няколко реплики е обезценила тотално. На такива просто им дай една торта конфекция за 15 лева с напоени блатове с цигарен дим и надпис от 100 годишна бита сметана и да им е честито. Пфу..... Тортата ти е много идейна, пък макар и вдъхновена от нета. Аз самата се вдъхновявам често от там, крадвам си детайлчета, копирала съм модели торти, но това не означава, че не съм го пипнала и направила аз. Всяко нещо отнева време, труд, средства, на който не му харесва да отиде в сладкарницата.

Та да си дойдем на думата, днес нашето момиче става на 5 годинки. Тортата й я подготвям почти месец, с много фигурки искаше да е, да са застъпени повечето герои от любимото филмче - Принцесата и жабокът и за това си дадох време и ги врътках в продължение на две, че и повече седмици, но определено се забавлявах, много. Тортата вътре е кокосова торта дъга. Снощи се вдъхнових от водните кончета на Димитрана, опитах да ги докарам, но с желатина се сбихме и не се получи добре, но колкото, толкова. На кратко, пожелавам на нашата Стефунка да ни е жива и здрава, будна и талантлива, останалото ще се нареди!



Uploaded with ImageShack.us

Тук има още снимки http://maruli4.snimka.bg/cooking/torti.361843.24430497.big
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия