Цьолиакия-тема 7

  • 176 852
  • 859
# 525
Здравей minch не се притеснявай ,всичко ще бъде наред.Разкажи по-подробно за резултатите и за това какво точно ви назначи Докторката.Моята дъщеричка имаше същата диагноза а освен мен ,тук във тази темичка има още мами които могат да ти помагат с информация ако имаш нужда ,няма страшно  newsm10
Виж целия пост
# 526
Здравейте,
откриха ми непоносимост към глутен. След много изследвания и не-повлияване от лекарства направих кръвен тест. Резултата още не съм обсъдила с лекарката, защото е във ваканция.
Мъчих се няколко месеца с разстройство и другите симптоми, отслабнах с 10 кг.
Веднага след като спрях храните съдържащи глутен се подобрих, общо взето за 2-3 дни усетих разликата.
Имам обаче едно усещане в хранопровода, сякаш съм се задавила с храна, нещо което не мога да преглътна. В началото мислех, че е някакъв "ефект" след гастроскопията, но продължава вече втора седмица. Въпроса ми е - случвало ли ви се е такова усещане, дали има връзка с глутеновата непоносимост?

Напасвам се още с храните. Днес си позволих майонеза на Олинеза, четох подробно описанието на опаковката, не пишеше нищо за нишесте. Дано наистина да няма.

Пожелавам подобрение на всички Hug
Виж целия пост
# 527
Diki  майонезата на Олинеза ,която е домашна в пластмасовата кутия със сигурност няма глутен.Или поне така ме увериха от производството им.Бях писала имейл ,а и докато бяхме на диета сме яли ,не сме имали проблем  Peace
Виж целия пост
# 528
Poxy как така когато сте били,вече несте ли?Мила в снимките ти видях едно руло писала ли си рецептата някаде
Виж целия пост
# 529
poxy 80 благодаря за подкрепата  Hug, със сигурност ще ми изникнат въпроси, сега тепърва се информирам за ситуацията. На епикризата й пише: лактазен тест 5.6...5.4...4.4 ммол/л (патологичен) Д-ксилозен тест 13 мг% (патологичен), имунология за целиакия - отр IgA 0.35 г/л (граничен). Все още не съм много наясно точно какво означават тези резултати, трябва да направим една допълнителна консултация, че на тази не ни отделиха достатъчно време. Докторката каза диета 6 месеца без глутенови и млечни храни, тя си суче още, така че това поне ще ни е от полза за млечните.
Виж целия пост
# 530
minch здравей!Нашите резултати бяха горе долу същите,не мога да кажа с точност защото пиша от работа,но диагнозата ни беше Целиакоподобен синдром.Ако спазваш стриктно диетата ,без никакви нарушения ,има много голяма вероятност да преминете отново на глутенова храна след диетата.Ние спазвахме 3 мес. безглутенова и доста по.вече,може би около година и половина безлактозна диета.При нас беше доста по-сложно защото дъщеричката ми беше на около 2 и пол. год. и беше свикнала на обикновенна храна.Беше ни доста трудно но вие сте още малки и ще ви бъде по-лесно.След като спазвате 6 месеца бузглутеновата и безмлечна  диета ,ще повторите изследванията и ако всичко е наред -отново ще се захраните с глутен.В общи линии това е основното.Съветвам те да си отделиш малко време и да изчетеш нашите темички за Цьолиакията от първата тема до сега и ще намериш отговори на много въпроси.Ако нещо друго те интересува питай,всички мами тук са много отзивчиви  Peace
Лони87  -рецептата е :2 яйца се бият с 5 с.л. захар, после постепенно 5 с.л.  безгл .брашно+1 ванилия. Пече се 10-15 мин. в правоъгълна тава (40/25) с намазнена пекарска хартия. Горещо се отлепва от хартията, намазва се с мармалад, моя от праскови (крем, шоколад, смлени ядки) и се навива стегнато, завива се пак с хартията и да стегне в хладилника. Става дълго към 25 см и може отгоре да се намаже с разтопен шоколад или пудра захар.

 
Виж целия пост
# 531
Мерси за рецептата,веднага ще си го направя.А ако сложа 1 к.л. ксантан гума дали ще се получи още по-добре,а и сиропираш ли с нещо макар че мисля че не newsm78
Виж целия пост
# 532
Лони87   мисля ,че няма нужда от ксантан гума но както си решиш.Ако случайно си пропуснала ,ето линк към темичката със безглутеновите рецепти:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=533454.0
Виж целия пост
# 533
Тази страница е от Германия, но правят доставка по цял свят. Магазина е за безглутенови продукти. Дано сам била полезна!
http://www.querfood.de/
Виж целия пост
# 534
Здравейте, искам да ви попитам от къде си купувате ксантан гума. Вече се снабдихме с изписаното ни безглутеново брашно и искам да се пробвам в правенето на хлебче Simple Smile Благодаря ви предварително и се извинявам ако сте писали по-напред в темите, имам мнооого да чета Simple Smile
Виж целия пост
# 535
Моля споделете впечатленията си от д-р Георгиева от Варна. Може и на лични.
Виж целия пост
# 536
minch аз си я поръчан от тук,но се обади по телефона за поръчка.1кг  ксантан гума излиза между 14-16 лв

http://www.analytica-bg.com/bg/enzymes-food-additives/pages/about/
Виж целия пост
# 537
Zdraveite momi4eta ima li niakoe sirene i kqa6kaval na koeto ima znak ili pi6e 4e sa bez gluten za6toto az ne6to ne smeia da davam kato ne e otbeliazano
Виж целия пост
# 538
Моля кажете ми някаква рецепта за тесто(може и за хлебопекарна) да става и за мекици и за друго
Виж целия пост
# 539
Искам да попитам - бланшираните картофи за фритюрник дали имат глутен? Дали ги овалват в нещо нишестено?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия