Априлки 2012, тук се съберете и радостта си споделете!

  • 37 230
  • 748
# 705
Добре дошли на новите маминки   bouquet Лека и безпроблемна бременност!

На всички с появило се зацапващо течение (като мен) искам да изпратя четирилстната детелинка, която е в аватара ми. Вярвам, че Бог е с нас и ни пази Praynig Аз си пия Утрогестан-а, до 12 г.с. ми е изписан, тоест 4ти месец.

Ама да ви питам...Аз пък сега имам едно жълтеникаво течение. Съвсем малко количество и съвсем бледо жълто, но не е бяло. Вие имате ли такива симптоми? Особено тези, които са на Утрогестан? Аз вече го пия, а не го слагам вагинално. Днес ще питам и докито... newsm78

Дано днес си видя порасналото детенце и чуя сърчице Praynig

П.П. Не сънувам нищо... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 706
Добро утро мили мами! По въпроса с домашните любимци - имаме куче, което живее само на терасата и котка, която се беше окотила преди 3 месеца с 4 котенца - аз израждах hahaha сега ни остана само едно от щуравите котачета + майката + кучо + 2 деца и само бебо липсва. Joy Не смятам да се разделям с тях, засега съм оставила санитарните грижи за котките на другите, но иначе редовно се гушкаме.  В дом с животни децата растат по друг начин! Peace
Виж целия пост
# 707
Здравейте мами,аз също имам куче на 3 год.Смятам ,че няма проблем за плода ако животното се обезпаразитява и ваксинира редовно. Simple Smile
Виж целия пост
# 708
Здравейте Simple Smile!
martiana почивай си, положителни мисли и всичко ще е наред  Hug аз доста често изпадам в някакви странни състояния на мисли, особено ако ме заболи нещо, но знам, че всичко ще е наред този път  Hug
samm от както ми спря кафеникавото зацапване съм с такова жълтеникаво  Rolling Eyes може да е от лекарствата, може и нещо друго да е, но на док. ще питам  Rolling Eyes Успех днес на док.  Hug
100lidka и на мен ми се появяват от време на време и веднага се "почерпвам" с едно но шпа  Simple Smile
за куче/котка - много обичам (особено кучета), но бебе и животно съм твърдо против (мое лично мнение)  Peace аз от кога мрънкам на мъжа ми да си вземем куче, а той само казва: "нали ще си имаме бебе, какво куче  LaughingMr. Green (а и имам предупреждение, че ако вкарам куче в апартамента, може да си ходя аз)
за сънищата -  не сънувам, ама аз и не спя... как да стане  Rolling Eyes
за дрехите -  нося си старите, стават ми, просто не са ми удобни тесните, корем нямам, а и съм близо 2кг минус  Rolling Eyes
за студа - от началото на Август си ходя с чорапи, дълги ръкави и панталони в къщи, спя с одеяло, постоянно ми е студено  Rolling Eyes
това е за днес, ужасно ми се повръща и смятам утре никаква работа - ще си стоя в къщи Simple Smile
лек ден и успех на всички, ако някой е на  док  Hug
Виж целия пост
# 709
mirenamell Благодаря ти  Hug но откачам тия дни от притеснение, ето и днес зверски ми се вие свят - не мога да ходя и незнам дали не е някакъв страничен ефект, снощи сънувах че загубих бебчо а знаете колко е истинско на сън  Cry абе надявам се да се оправя бързо но ако всеки ден ми се вие така свят аз наистина незнам как ще се предвижвам .....
Виж целия пост
# 710
samm , и аз имам такова жълтеникаво течение откакто намалих Утрогестана . /вече съм на 2 х 1, понеже ми ставаше ужасно лошо от него/  Доки каза, че било нормално, но аз се надявам да ми пусне микробиологични изследвания заедно с другите изследвания ,които ми предстоят.
Ако твоят доктор ти даде някакво логично обяснение- сподели!
Виж целия пост
# 711
martiana ,утрогестана през устата ли го пиеш,ужасно ми действаше на мен,затова минах вагинално,от тогава съм 6
Виж целия пост
# 712
Е, щом и две от вас го имат това течение, значи си е от лекарството най-вероятно. Днес като каже нещо док - ще пиша. Аз затова спрях да го слагам вагинално и почнах да го пия орално, за да проследя течението. Защото като го слагаш вагинално изтичат и от самото хапче малко разни неща все пак и става едно мазало...не можеш да разбереш какво се случва...Аз го пия 2х1 и нямам някакви значителни оплаквания, та мисля да продължа през устата да си го приемам.

За дрехите и аз забравих да кажа, че си ходя с досегашните и нямам никакъв проблем. Не са ми малки за момента. Нямам и корем. Само като се наям много си става като много наяден, пак няма общо с бременски Laughing Така че вие с тези дрехи за бременни ме замислихте...Я поне дайте идеи за магазини, защото рано или късно и до това ще се стигне Grinning На мен хич не ми се иска да купувам много такива дрехи и после да се чудя какво да ги правя. Ама пък от друга страна ще сме най-бременни есен-зима и ще са едни палта, якета...А и аз работя в офис, не мога да си позволя какви да е дрехи, все пак трябва да се съобразявам с етикет определен...
Виж целия пост
# 713
samm - ето ти линк с тема за дрехи за бременни Simple Smile тук има доста Simple Smile

Момичета аз още не съм се присъединила към вас, но обещавам след няколко дни да се представя и да се присъединя, затова пък редовно си ви чета и съм запозната със всички Ви Simple Smile
С някои от Вас съм си комуникирала на лични така че не съм чак толкова безизвестна Simple Smile

Eто го: http://forum.mamita-bg.com/index.php?topic=657.0
Извинявай имам го този навик да забравя paste  Embarassed
Виж целия пост
# 714
Къде е линкът newsm78

Благодаря! Намерих си моя магазин Simple Smile Супер удобен ми е в квартала: http://boyorgirl-bg.com/
Виж целия пост
# 715
Аз мисля зимата да карам на рокли и гащиризони. Майка ми може да шие и съм си дала още отсега поръчките, но по-нататък ще ми взема мерки. Също и от еко кожа ще ми трябва нещо като пелерина, защото не се вижда зимата да вляза в палтата си  Laughing
Сигурно ще си купя някои неща, но за момента е рано, а и бях славила много преди забременяването и все още всичко ми е широко.
Виж целия пост
# 716
martiana, това с виенето на свят е от утрогестана ... аз както и да го взимам - вагинално или през устата - ако са 2 на веднъж, вървя като линейка - а вече цял месец го взимам и все ми е така (е, намалиха ми това през устата на 1бр - сутрин)...
и кошмарите - имах ги - може да е съвпадение, но започнаха с утрогестана ...сега като се замисля - започнали са с прокървяването. Сега като съм спокойна на тази тема - няма кошмари ... само равносметки за миналото, но това е друга тема, която ще зарежа!

за животните - имам куче на 7 г. то не е куче, де: дакел ... не мога да си представя да го махна, знам, че е откачено - но той си ми е като първото детенце... бабата на мъжа ми разправяше оня ден - махни го, докато е време, щото като се роди бебето може да му гризне някой крак или ръка, нали месцето на бебето е млечно и крехко...
????????!!!!!!!!!!!!! той, хайванът само насекоми може да убива, бяга от котенЦА, ама - нейсе... цялото семейство смята, че има време да ме вразуми, но аз си знам!!! Прочетох, че са опасни акитата на котетата ... имам и риби - бях чела някакви градски легенди за храната на рибите - ако е изсушена от живи неща (хич не разбирам от това), можело да попадне в кръвта на човек (разбирай бременна) и да навреди ... някоя да е чувала нещо такова?? Аз за всеки случай минах на люспи за рибки засега.
Виж целия пост
# 717
samm значи сме "съседи" Simple Smile, съдейки по адреса на магазина и на мен ми е близо Simple Smile
Виж целия пост
# 718
benitabeni, аз по-нагоре в темата споменах, че съм в Бъкстон и даже търся компания за йога за бременни тук: http://mettasense.com/bg/typesofyoga/#prenatal  Grinning Когато ни позволят спорт, де...Дано е скоро Rolling Eyes Аз още днес ще питам док Thinking

Момичета, да се допълня: имаме сърдечна дейност Kissing Heart #Milti newsm35  party006
Док каза, че ембрионът е чудесен, витален, отговаря на 7 г.с. и 4 дни, 1.33 см. Всичко се развива нормално. Само видях пулсациите, не съм ги чула, защото ми обясни, че според последните изследвания в областта не е добре да се гледа плодът на доплер преди 11 г.с., защото има силно излъчване и може да го увреди.

Питах за жълтеникавото течение - каза, че ако няма други симптоми не е обезпокоително, вероятно е от Утрогестана или пък се е сгъстила влагалищната секреция като цяло.

За спорт - след 12 г.с. Следващият преглед (27.09, 12 г.с.) ми завеждат картон и почват да си ме следят.

Много съм щастлива. Утре ще съобщя в офиса и ще почерпя за здраве.
Виж целия пост
# 719
Имаме си сърчицеееееееее  newsm44 !!! Вчера го видяхме и сме много, много щастливи. Момичета имам едно питане - вие когато видяхте сърчицето колко бяхте големички. Защото видях, че една мама пише 1,33 см, а при нас ислезе 2,62 см! Малко се тревожа и защото видях в един сайт, посочени см в 8 седмица - 1,6 см. Някой знае ли друг сайт с размери и трябва ли да се тревожа. Не ми казаха в коя седмицата съм на прегледа, а аз от вълнение забравих и да питам. Моля ви споделете, че ако се окажа в по-голяма седмица, ще трябва да се поразбързам с ЖК и изследванията. Благодаря много на отзовалите се  Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия