Идеи за бизнес 15

  • 106 593
  • 699
# 135
Имам нова работничка в склада и по няколко часа на ден съм с нея да я обучавам. Та си говорим някои неща между служебните. Синът й е на 22 г. и има 100 кошера. От 1-2 години се занимава с това. Когато я питах дали са участвали за финансиране, реакцията й беше гневна, дали субсидия на човек от нашия град, който нито кошери, нито намерение за такива имал, а комисии били минавали и т.н. Жената накрая заключи, че всичко е лъжа и измама. А на мен ми стана едно такова гадно. Въпреки, че съм доста цинична по отношение на държавност в страната ни, явно някъде дълбоко има някаква надежда в мен. За промяна. Ама надали.
Виж целия пост
# 136
А, те пчеларите се оплакват, защото искат на едро да им го изкупуват по 7 лв. Бащата на приятелката ми имаше 120 -150 кошера, всяка година се договаряше с фирми на нормалата изкупна цена 3,5 -4 лв. Не е станал милионер, но определено от това си изкарваше прехраната и обучението на децата.

*Pukanka* , на мен ми прави впечатление, че като чели имаш различни очаквания към малкият и среден бизнес, в последните постове звучиш леко пренебрежително. Този бизнес не винаги прави големи пари, обикновенно доходите са около добрите заплати в страната. Дали ще иска да расте е избор на собственика, може да си почива, или да критикува. И за това този бизнес се цени, защото е независим и се предполага, че упражняващите го могат да бъдат коректив.

Между другото във време на криза ще оцелява може би по-добре. Вчера говорих с мой състудент, съдружник е във фирма с 400 души персонал, определено му беше доста трудно  и отговорно за всички тези хора.
Виж целия пост
# 137
Таня, в мене няма и грам пренебрежение към който и да е. Ще ти кажа какво ме дразни тука. Дразни ме че 300 пъти говорим как масово се затварят магазини за дрехи и в същото време се пръкват 300 човека които отварят такива точно в момент на криза. И като влязат тука и напишат " Ще отварям магазинче за дрехи" ми се при....ра вече. Grinning Незнам , но ми се иска да се пише повече кой как се справя в кризата, какви начини е намерил за да оцелее и да се раждат нови идеи, а не всичко да се върти около магазинчета за дрехи.Новите не си правят труда да прочетат 5 страници назад, и затова се повтаряме с едно и също всеки път. Ето, например бизнеса с охлюви не е кой знае какво но веднага ме освежи, просто защото не е ДРЕХИ. Това с меда също е по-добра идея от магазинче с дрехи. Поне може да се размишлява как сполучливо да се печели с мед. Или с охлюви. И да се пробва. А дрехи под път и над път и е такава дупка ,че скоро няма да има хляб в тях. Изключвам ВУ, но и това е вече банална тема.Изключвам и максидрехите и бельото,което е необходимост.

Виж целия пост
# 138
Тези дни си мислех, че на мене ми се занимава със разни сувенири. Няма голямо предлагане на български такива, които могат обаче да се продават и навън. Примерно икони, дърворезби, кукли и такива разни.Италианци и гърци са луди по религиозните сувенири, за разлика от българите. Ще търся да се свържа с такива производители и да изнасям навън. Не че не ми върви в другите бизнеси. Просто аз съм си работохолик.
Виж целия пост
# 139
Пуканка, ако мадамата с охлювите беше изчела темите, дето сме ги писали и дето си правих труда да ги издирвам и да ги пльосна на 1-ва страница, щеше да види, че по брой обсъждания идеята за охлювите се доближава до тази с магазинче с дрехи ВУ. Както и гъбарската. Така, че не се гневи, ами виж и ти старите теми.

А понеже те интересува кой как се справя в бизнеса си и понеже нашите имат нещичко, макар и минимално общо, ще ти кажа. Повишавам собствените си изисквания към собствения си бизнес.
Стоката, която предлагам на клиента е с качество, което не може да се сравни с миналогодишното, а за това от преди 2 години да не говорим. И съм максимално
честна към клиентите си - никога не "пробутвам" стока с цената на всичко. Това са и първите ми думи и към всяко новоназначено момиче или жена.
Виж целия пост
# 140
*Pukanka* да се сетиш за мен когато решиш да го направиш това със сувенирите  Praynig
Аз не мога да намеря връзка за навън  Confused Можеш да ми пишеш и на ЛС ако нещо те интересува.
За пчелите - имам позната, която получи субсидия.Не е тя, която се занимава с тях, свекър и е, справят се идеално и съвсем задоволително със 150-200 кошера. Но, само свекър и не работи, тя е на 4 часа, другите на по 8 (страшно обяснение дръпнах  Blush). Искат и се занимават с това, не са го зарязали, значи има нещо там!
Виж целия пост
# 141
За меда - там има благоприятният момент, че можеш да започнеш като хоби, може с малко кошери и в един момент да ти станат повече, да се разрастваш до колкото имаш време и желание. Има и кризисни моменти, болести, профилактики, атаки от други кошери, не е да го научиш за една година. Е, на мен в кризата ми дава увереност това, че знам как се гледат кошери /повече теоретично и с гледане до сега, но ако се наложи мисля, че ще се справя Simple Smile/

Аз пък напоследък си мисля за възможностите за сезонен бизнес - тези дни монтирахме нова врата на едно от жилищата ни и майсторите имаха по 2 монтажа на ден. Аз споделих, че това е добър бизнес, а мъжа отсече "да, но само в сезона на ремонтите".  Все повече ще има бизнес за добрите занаятчии в нещо - ето тези с вратите не са известна фирма, препоръчаха ни ги ключарите ни, нищо не бях чувала за тях, а на пръв поглед всичко е добре премислено и изпълнено.

Нашият бизнес - услуги в областта на ИТ не е в особена криза, хората и фирмите не могат без компютри и все нещо се подменя, ремонтира, разширява. Но и тук важи професионализма.

Да ви споделя и нещо радостно - около нас в началото на годината отвориха 2 малки магазинчета за цветя и плод зеленчук. Първоначално си мислех, че ще затворят бързо, но още съществуват и изглеждат свежи. Цветята може би имат договор с някой, защото не са на оживено място, хората от квартала не си купуват толкова цветя.

А видях интерес подход в един плод-зеленчук в центъра, много добър магазин, мислех да ви го предложа, който иска да прави подобен да ходи да види организация, стоки и т.н. А преди няколко дни видях, че предлагат на бабите пенсионерки да им носят торбите до вкъщи. Те имат 2 момчета, които се занимават с зареждането сутрин и след обяд правят доставки.
Виж целия пост
# 142
Лейди, като пишеш за твоя магазин, не забравяй да напомняш и че нямаш конкуренти в града, тоест никакви такива магазини,с изключение на една луда, която всъщност отдавна не ти е конкуренция. Но да застанеш в голям град, където по цялата улица има още 10 такива магазина, си е друго нещо.

Дором, какво всъщност правиш ти свързано със сувенири. Пиши ми на лични да си разменим скайповете и помислим нещо заедно. Тука има и момичета от Гърция и Италия, които също мъдрят какво да правят, ако им хареса идеята може да се включат.
Виж целия пост
# 143
Пуканка, покрай сувенирите се сетих за занаятчийските сувенири. Аз в момента съм във Варна и разглеждах Панаира на занаятите. Била съм и предишни години. Тогава не беше разположен на толкова централно място (сега е в Морската градина), но ми харесваше повече. В сегашния - цените са по-високи от тези в магазините, а изработка на произведенията може да се наблюдава само на 2 места. Когато ходя по такива места из страната или в чужбина винаги най-много ме е привличало наблюдението на изработката. А тук това не се предлага.
И винаги съм се чудила, защото не се предлагат български великденски писани яйца. В чужбина в сувенирни и занаятчийски магазини се предлагат целогодишно и то на доста високи цени. Тук за първи път видях на тазгодишния великденски панаир в София и много се зарадвах. Мисля, че това също е добра идея за разработване. У нас също има различни техники и шарки в различните райони на страната.
Таня, това с отнасянето на стоката е много разпространено в Турция. Дори има услуга за кварталните магазини и сергии - обаждаш се по телефона, издиктуваш си списъка с покупки и те ти го носят. Мисля, че ако се наблегне на удобството на услугата в търговията, това може да е от полза за оборотите.
Виж целия пост
# 144
Вълничка, много е комерсиален и много малко занаятчийски този панаир затова. Жалко, но все още е много далеч от панаир в хубавия модерен смисъл. Надявам се скоро да се промени това. Преди време можехда отида да демонстрирам, но на кого, като до мен продават масова продукция... То всяка година може де, но тогава бях и свободна. Някой ден може би Simple Smile
Виж целия пост
# 145
Лейди, като пишеш за твоя магазин, не забравяй да напомняш и че нямаш конкуренти в града, тоест никакви такива магазини,с изключение на една луда, която всъщност отдавна не ти е конкуренция.

Pukanka, в града ни има 30-тина магазина ВУ /поне 2-3 са на бивши клиентки, повярвали, че щом аз го мога, ще го могат и те/ + една измислена верига магазини Шок. Като, че ли колкото повече расте конкуренцията, толкова повече се вдига оборота ми. Имам обяснение, за което. Предлагат се дрехи, които са с ниско качество, а хората са ревниви към парите си.
Заедно с Лидл миналата седмица предлагахме еднакви блузи, на една и съща марка, аутлет от немските Лидл-и от миналата година. При мен - 6 лв, в Лидл - 16. В градът ни говорят за нас, като ВУ, дето продават нови дрехи.

Ако искаш, ще ти напиша на ЛС мнението на колеги от цяла България за твоя бизнес с ВУ /по-точно за качеството на стоката/. Но и ти сама го знаеш, гледам, че следиш мнението на момичетата в темата за находките ВУ.
Според мен човек не трябва да се "разхвърля" в много дейности, когато развива дребен бизнес, независимо какъв. Но пък сме различни темпераменти с теб.

Евентуална форумска среща във Варна този месец?
Имаме бегла уговорка с едно от момичетата  за 22 август.
А варненски представители има доста тук, май.
Виж целия пост
# 146
Аз съм във Варна само до 20ти Sad
Виж целия пост
# 147
Лейди, мнението на разни  пикли не ме интересува. Не може някой за 1 лв. килограма да има претенции за марки и нови с етикет. Всяко нещо си има цената. Освен това колкото си чувала за мене, си чувала и за другите складове, нали? Или ще излъжеш че не си чувала и всички са доволни от Мания например? Това са глупости. Не може да си склад и да не продаваш и второкачествената стока. Тука няма ценители които да дават добри пари за много добра стока.  Аз много добре си следя работата и съм си много доволна. Така например сега или когато и да е ако  звъннеш на момчето което ми е в склада , ще ти каже че два месеца напред сме претрупани с поръчки и не може да ти даде качество крем например. Кво повече от това да искам? Ако представата ти за работата ми е да продавам най-доброто без пари, щом имам два месеца напред поръчки и на високите цени, незнам.
Освен това клиентите ми са редовни,което си е показателно харесва ли им или не.
Виж целия пост
# 148
абе момичета вие превърнахте това тука в бойно поле #2gunfire
нали говорим за идеи за бизнес?
Виж целия пост
# 149
абе момичета вие превърнахте това тука в бойно поле #2gunfire
нали говорим за идеи за бизнес?

Че кога е било аз да напиша нещо и Лейди да не се изкаже след това.  Laughing Нали тя трябва да знае най-много и всичко. Нищо че е в малък провинциален град и имат 30 ВУ. Ако не ме провокира , хич и няма да пиша за тия глупости.
 Та така, да отклоня темата пак към сувенирите. На Етъра съм виждала ателие където правят икони. Но са много скъпи за износ. Помня бяха около 200 до 600 лв.иконата. На мене ми трябва нещо по-ефтино. Незнам колко би излязло за рисуване на икони върху кора от дърво например. Виждала съм такива в Гърция  и стои много красиво.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия