За ДЕКЕМВРИйки половината се мина, със сладко бебе на ръце ще посрещат новата го

  • 25 217
  • 740
# 225
Лара , много ми е интересно в Испания всеки месец ли гледат на Ехото или и там имаш като тук 3 ехографии по каса ?

Радостче и тук са 3 ФМ, при нормална бременност. Оделно досега имах един преглед където слушаха сърчицето на бебка без да се гледа на екограф. Такъв преглед ще имам и септември и с него ще станат 2, но предполагам че докрая може да имам още един подобен преглед.
Виж целия пост
# 226
Питам , защото си мисля , че тези предвидени по каса прегледи са точно за това - един за установяване на бременност  и два за ФМ...  и че ние пресилваме нещата малко в БГ като ходим всеки месец на ехо, че понякога и по-често ...  Crazy Явно и по света е така и го считат за напълно достатъчно ...
Виж целия пост
# 227
Т.е. края на 8ми - началото на 9ти месец трябва да се пада 3-тата ФМ или около 36-та седмица. А какво се гледа на нея точно, някой знае ли?
Аз се чудя дали не са малко изследванията, които ми пускат на мен. Досега само веднъж са ми пускали ПКК, и по веднъж микробиология, цитонамазка и изследване на урина. В страни от това ранната и днешната ФМ и това е всичко. И веднъж ми измериха кръвното. На вас досега какви изследвания са ви правили?
Виж целия пост
# 228
Привет и от нас с девойката, официално втори 2Д видеозон потвърди че е момиченце Heart Eyes в момента тежи 675гр и пулса и беше 153 удара в минута, док каза че върви в нормите Heart Eyes получих и една много хубава снимка, на която се вижда профила на бебка има си страхотни бузки Heart Eyes забравих да споделя също че ми казаха че е обърната с главичката надолу, обаче според мен си е рано, дано така да си остане, но има още много време до декември Mr. Green
Виж целия пост
# 229
Здравейте  Hug
При мен контракциите са доста често ,бях лежала в болница за това в 16 седмица и сега пак имам от няколко дни по малко,но като ви чета се успокоявам,не са постоянни както преди-започва и след малко спира ,пък и нямам никаква болка.
Пия магнерот и при нужда но-шпа

В един и същи ден ми дадоха 6.12 и 9.12!
Според мен нямаш място за притеснение.На мен ми определиха 3 дати и за термин взеха средната ,че е между двете.Първо беше 02.12 ,после 20.12 ,а сега съм с термин 15.12 и това от лекаря на ФМ.Понеже съм с поликистоза и бях месеци наред без цикъл ,мислят че и овулацията ми е била по-късно за това така.Но термина ми определиха по УЗ ,а не по последен цикъл.
Хубъв ден .
P.S Да добавя само ,че все още и аз нищо  не съм купила за бебе  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 230
Мимето*, чудесно.

То ФМ и ехография не е точно едно и също, поне в БГ.

A_vagabоnd - всеки месец проверяват - килограми, кръвно, обиколка на корема, на доплер сърцето на бебето, ехограф при оплаквания. Иначе - 2 пъти до сега - кръв и урина /при мен е по-често заради отрицателният резус фактор/, 1 път микробиология и другите изследвания за болести - Спин, Сифилис и т.н. - в началото. Мисля, че в началото на септември пак ми идва ред за дупчене.
Иначе 3-тата ФМ - 32-34 седмица някъде.
Виж целия пост
# 231
Привет мами,
за късната ФМ е между 28-32 г.с, (оптимално около 28-30 г.с.)  сега гледах и сравнявах в марковс.

И мен много ме вълнова за пъпната връв, но не знам дали е обект на изследване при ФМ.

Някой ако знае повече моля да споделите  Simple Smile

  bouquet
Поздрави
Виж целия пост
# 232
В 36 -та не се набляга на органите толкова ,колкото на положенито на плода , седалищно , главично , странично , пъпната връв , големината на главичката  и пропорциите на тялото ,  за да се вземе решение как ще стане раждането - вагинално или секцио .

Иначе до сега са ми пускали 2 пъти ПКК и урина,  по мое настояване токсопалзмоза  и един път микробиология . Докторът ми ме гледа всеки път на ехограф  и предишната бременност го правеше, мисля ,че му е маниер на работа . Един път е пускал сърдечни тонове с едно малко усторйство с микрофон .. Всеки път кръвно и килограми . Това е май и не съм доплащала нищо за сега.
Виж целия пост
# 233
Истинските са продължителни  ( много повече от 2 ) и болезнени . Иначе не ти е рано за подготвителни . Съвсем на време си е . Сега можеш да получиш 2 такива и после цял месец да нямаш . Не се притеснявай за бебенцето - добре си е - мърда си естествено , стеснило му се е малко , но това няма как да му навреди  Hug Разбира се говори си с доки , но така както ги описваш според мен са си такива -  подготвителни Simple Smile. Ако пак се появят , направи упражнението с разходката и гарантирано ,че усетиш отпускането  Hug

Ето хубава статия : http://www.webmd.com/baby/guide/true-false-labor


  bouquet Много благодаря! Успокои ме  Hug !

Сега говорих с доки и тя каза, че няма страшно, но ако зачестят да взема магнерич, но-шпа или папаведин. Но-шпа имам, но тоя магнерич ще ми дадат ли без рецепта? И кое е по- добро магнерич или магнерот?
Виж целия пост
# 234
A_vagabоnd - всеки месец проверяват - килограми, кръвно, обиколка на корема, на доплер сърцето на бебето, ехограф при оплаквания. Иначе - 2 пъти до сега - кръв и урина /при мен е по-често заради отрицателният резус фактор/, 1 път микробиология и другите изследвания за болести - Спин, Сифилис и т.н. - в началото. Мисля, че в началото на септември пак ми идва ред за дупчене.
Иначе 3-тата ФМ - 32-34 седмица някъде.

Същото и при мен, плюс Васерман, който включва HIV и австралийски антиген в началото. И освен горните всеки път ми мерят и височината на матката - т.е. разстоянието от пубисната кост до върха на матката, което според майка ми е доста остарял метод, но го правят. Аз ходя на 3 седмици. Другия път ще ми пускат и изследване за глюкоза. Някой знае ли това за какво се прави. Нямам оплаквания и показания аз.
Виж целия пост
# 235
Истинските са продължителни  ( много повече от 2 ) и болезнени . Иначе не ти е рано за подготвителни . Съвсем на време си е . Сега можеш да получиш 2 такива и после цял месец да нямаш . Не се притеснявай за бебенцето - добре си е - мърда си естествено , стеснило му се е малко , но това няма как да му навреди  Hug Разбира се говори си с доки , но така както ги описваш според мен са си такива -  подготвителни Simple Smile. Ако пак се появят , направи упражнението с разходката и гарантирано ,че усетиш отпускането  Hug

Ето хубава статия : http://www.webmd.com/baby/guide/true-false-labor


  bouquet Много благодаря! Успокои ме  Hug !

Сега говорих с доки и тя каза, че няма страшно, но ако зачестят да взема магнерич, но-шпа или папаведин. Но-шпа имам, но тоя магнерич ще ми дадат ли без рецепта? И кое е по- добро магнерич или магнерот?
Ще ти дадат. Магнерич според мен е по-добре. Магнерота беше нещо по-силен. Папаверина-лично аз вдигах кръвно от него,взимала съм го веднъж с предната бременност на хапчета. В системата ми беше ок,но иначе 160 на 90 или нещо подобно вдигнах (нормалното ми кръвно е 90 на 60) Но според мен  магнерича ти стига. И това е магнезиев аспартат тетрахидрат-т.е голямо количеств магнезий,който помага чрез натрупване. Не да го пиеш веднъж и да спреш. На мен в момента ми е предписан 3 пъти на ден,заради едно претоварване,което направих преди време. Peace
Виж целия пост
# 236
Хапвайте си и повече ядки - бадеми , орехи , кашу . Освен ,че съдържат така необходимото ни желязо , те са източник на магнезий и калций , които също са ни много важни през бременността ...
Виж целия пост
# 237
Питам , защото си мисля , че тези предвидени по каса прегледи са точно за това - един за установяване на бременност  и два за ФМ...  и че ние пресилваме нещата малко в БГ като ходим всеки месец на ехо, че понякога и по-често ...  Crazy Явно и по света е така и го считат за напълно достатъчно ...

Да така е, навсякъде са само 3. Другото учудващо нещо са хапчетата, които ви предписват. Скоро една моя позната от тук, която е бременна в 8ма седмица, е прокървила и са и изписали само парацетамол и то да ги пие само ако я боли. А там като знам колко хапчета ви предписват.
Виж целия пост
# 238
Аз от днес съм на вълна ремонт.Утре идва майсторът да започва и днес избирах тапети за детската.Взех много сладки и сега съм развълнувана.Дано се получи както го замислям.Не е това,за което си мечтаех,но все пак сме на квартира и направих компромис.
Успех на всички,на които са на преглед днес и чакаме и само хубави новини.
Виж целия пост
# 239
оффф и аз колко хапчета пия - направо не е истина, по три пъти на ден , но смятам, че щом са ни предписани значи има защо.  пък и се чувствам по-спокойна като си ги пия. така като гледам всички пием горе-долу еднакви илачи, не вярвам да са опасни за бебешоците, щом всички доктори ги предписват.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия