За ДЕКЕМВРИйки половината се мина, със сладко бебе на ръце ще посрещат новата го

  • 25 217
  • 740
# 150
Точно в този ред на мисли се чудя дали има смисъл от зимен кош.Зимните месеци ще го извеждам най-вероятно с колата в коша,а като се постопли ще стане време за летен кош.АЗ големия си го изгледах  без зимен кош,но гърба на чикото падаше до доло и ставаше за новородено.
Виж целия пост
# 151
За темата с кошовете на количката съм решила да вземем такава количка, чийто зимен кош се преобразува в летен. Така ще мога на момента да реша  в кой вариант да бъде и после няма да се чудя къде да дяна зимния кош.
Момичета, тия дни бебо като мърда имам чувството, че ми скача върху пикочния мехур и ще се напишкам! Много кофти усещане.
В последно време чета и разглеждам помпите за кърма. Решила съм задължително да си взема някаква в багажа за родилното. Много се притеснявам от разните там запушвания на канали, мастит и тем подобни  Sad . Нека мамите, които вече имат дечица да посъветват нещо за помпите за кърма!
Виж целия пост
# 152
запис
Виж целия пост
# 153
Аз пробвах две ръчни помпи на приятелка и не останах доволна. Изцеждах се на ръка в началото, а после малката вече ми изпразваше гърдите. Чувала съм хубави неща за електрическите помпи, но все пак мамите да кажат. И още нещо- не винаги слиза веднага кърмата и може да не ти е нужно още за родилното да решаваш такива въпроси Simple Smile
Виж целия пост
# 154
Честит празник на всички и от мен!!!
Нека именяците да са ни здрави и много усмихнати!
Поздрав и за всички от Варна!
Нека всички мами успеем да стигнем да така чакания щастлив край!
Хубав празник на всички   bouquet
Виж целия пост
# 155
Здравейте, момичета,

от доста време надничам в декемврийските теми, но все ми се струваше, че няма какво да кажа  Simple Smile

Терминът ми е на 22 декември, първо бебе - момиченце- бебе Еми! Поне така казаха на ФМ.

Радвам се,че сте започнали по-сериозни дебати за колички, защото аз лично имам чувството, че няма да се справя с това изпитание - да направя най-удачния избор при покупка на количка! Прекалено много  са факторите, с които трябва да се съобразим - цена, ширина - веднъж, за да е комфортно на Човека, веднъж -да не е пък много широка, за да не влиза в асансьора, да е лека, да е комбинирана ли, да не е ли, та гумите да са здрави, че нали и тротоарите са в по-окаяно състояние от улиците... Често да си призная по-лесно си купихме апартамент  Joy
Виж целия пост
# 156
Аз за мен съм си решила - зимния кош е излишен и парите за него ще отидат за нещо друго . 3-4 месеца макс му давам за употреба - по-добре да се помисли за хубава лятна количка , която е в употреба доста по-дълго време  Peace

Като помпеща 8 месеца ( не се справих с кърменето , но исках да давам кърма максимално дълго ) мога да кажа ,че само помпата на Авент ми пасна на мен . Всички евтини варианти на Бертони - мертони и тн не си струват парите .  Има само един по-евтин вариант тип спринцовка на Нук ( към 20 лв)  , който е добър , но леко болезнен за несвикнали гърди ...

Виж целия пост
# 157
Момичета, току що се прибирам от обиколка по магазините. Харесах си количка и кошара. Това е количката: http://eshop.chipolino.com/?act=inside_product&product_id=917, а това е кошарата: http://www.dizainbaby.com/bg/adelinalux.php.
Поне за сега това е избора ми. Обиколих всички магазини в Пловдив. Искам обаче да чуя мнението Ви.
Виж целия пост
# 158
Привет на новите майки - tinchi_pinchi.

За кървящите венци - аз си имам проблеми по принцип, но ползвам Лакалут Актив и ме спасява.

За бенките и т.н. A_vagabоnd, при мен след първата бременност започнаха да ми се появяват бенки по цялото тяло и от типа брадавички по врата, според личната ми лекарка е точно в следствие на раждането, по-точно цялата буря от хормони и промени в организма и няма нищо притеснително. Аз лично не см много сигурна в това, но ще видим и сега след второто дете как ще е newsm78

За помпите - пробвах най-различни - на мен работа ми вършеше и ми беше най-удобна един модел на Чико http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=747
Виж целия пост
# 159
Сега се сетих че и такава имах , но по-смешното е как я загубих .
Мъжът ми се занимаваше със стерилизарането , но като му я дадах да я стерилизира за първи път я носи след 15 минути , гледа виновно и ми вика " Тая помпа нещо и стана "  . Когато поглеждам , какво да видя : помпата не мога да ви я разкажа . Пластмасата на огромни мехури полуразтопена . Не можеш да познаеш какво е било . Викам  определено нешо й има  Mr. Green - ти какво направи?  Ми сложих я в стерилизатора  и после в микровълновата . А вода сложи ли в него преди това .... Кратка пауза ... ми то и вода ли трябвало ?????  ooooh! Joy Joy Joy Joy Joy . Трябвало и още как  Joy . Та това беше зополучния и край . Не ми допадаше ,че маркучето постоянно се вадеше и трябваше да се наглася ... Колкото по-малко части и частички , толкова по-добре  Peace
Виж целия пост
# 160
gallichka, много е хубава и количката и кошарата Simple Smile
Колко много варианти има за 1 бебенце Simple Smile.
Като гледам тези за близнаците се обърквам толкова много  ooooh!. Да ли да са едно зад друго, да ли да са едно пред друго, минава ли количката през вратите поне /с асансьорите явно удряме греда/, какви да са гумите?
 Абе страшна работа  newsm78 #Crazy
Виж целия пост
# 161
Днес съм особено компетентна  bowuu , някой да ми каже да млъкна  Stop ,

но Margolina,  за близнаци виж това :

http://www.slunce-bg.com/product/13/-aria-twin.html.

Минава през врати и влиза в багажници  и не на последно място - най-лекия вариант е  - 10 килограма не тежат някои колички за едно детенце !  Отпред бордовете са  подвижни  и гръбчето пада достатъчно за новородени .  Вносителят поддържа цялата гама резервни части , ако ти се наложи да подмениш нещо . Аз съм позлвала единичния варинт - стопих му лагерите от разходки и съм повече от доволна !
Виж целия пост
# 162
Radostche, мъжът ти поне има оправдание - мъж е  Mr. Green Но аз я свърших същата - разстопих един стерилизатор на Чико така Embarassed Embarassed заедно с 3-4 шишета.
Виж целия пост
# 163
хахаха , явно имаме всички по една такава история  Joy . Но умората понякога си казва думата  Simple Smile
Виж целия пост
# 164
Хахахахахахах, това със стопената помпичка направо ме разби от смях! Joy Ми мъже, какво да ги правиш... Понякога и ние грешим, та те ли няма... Mr. Green


П.П. Първия пост от темата е актуализиран (в общи линии гледам да го обновявам на всеки 10 страници). Знаете какво да правите, ако искате още промени. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия