ЮНСКИ ЮНАЧЕТА. Тема 114.

  • 46 049
  • 734
# 510
Мони лек път,и когато ти остане време ще се радваме  на новини от тебе  bouquet

SV. Снежи много натоварено при вас но вие се справяте отлично  bouquet

Грети и аз съм все още в редиците на безработните но съм казала след празниците почвам усилено даси търся работа Peace

Днес купихме голяма елха и мноооого играчки и украса и още лампички и сега къщата грейна в коледна премяна Laughing
Децата много се радваха и добре че играчките са нечупливи  Whistling

Сега съм сложила на топло подквасено мляко,от както почнах сама да си правя киселото мляко не мога да им насмогна на моите  Mr. Green

Утре ще правим с децата коледни сладки с джинждифил дано да станат вкусни че ще ми е за първи път да използвам тази подправка Praynig
Виж целия пост
# 511
Св. не се вини толкова. И аз дето съм против шамарите, има моменти в които Никола ме е докарвал също до истерия и не съм го удряла, но здраво съм се разкрещявала. Последният път бях болна, беше ми доста зле с температура и прочие, а той се пльоснал по корем в кухнята на студеното дюшаме, разпасан и по гол тумбак и се прави, че не ме чува, като му казвам да стане. Така избеснях, вдигнах го във въздуха и здраво го разтърсих и му се развиках, че трябва да ме слуша. Така, се стресна, че се разплака. После ми беше съвестно много и му се извиних, и му казах, че мам е болна и и е лошо, затова се кара, но че и той трябва да слуша.

Грета в Х фактор темата пишем, но там много злоба се изля също и малко я бях позарязала. Разсейвам се там, като настане онова тегаво офисно време след четири и половина и няма нищо спешно да се прави  Wink

Анджи, според мен недей да се забиваш да четеш във всякакви теми за болести и т.н. Особено пък това с невролозите. Ако не попаднеш на добър такъв може така да те обърка с някакви диагнози и т.н. Не ти трябва, достатъчно проблеми си иате сега, за да си измисляш нови. Аз дето съм се ровила (умишлено малко) по такива теми ти го казвам. Особено последно време всички станаха големи "специалисти" и всяко второ по-буйно дете е с хиперактивност, а всяко интровертно с аутизъм. Разбира се има и деца с реални такива проблеми, но не вярвам наистина да са толкова много. Просто е буйно детето, и Ники дето само го хвалят колко е послушен на яслата в къщи си наваксва. А като тръгна да обяснявам внимателно, повтарям понякога едно нещо по 10 пъти, за да ме чуе. Направо си калявам нервната система. Пробвай да стои по-малко пред компютър, телевизор, играчки с батерии, а по-често да го извеждаш, пък дори до магазина, че стоенето на затворено изнервя децата също.

Сноу хареса ми това с "помислянето" ще го пробвам  Wink

Имуностимуланти почнах да давам след като почна голямото боледуване в яслата. Преди това нищо не съм давала, но и Ники боледуваше веднъж годишно и то тридневен вирус. Просто отначало беше много  нещастен, че го водя на ясла, почна да се разболява, от това пък падна имунитета, в следствие на това почна още по-често да се разболява и така... НО просто нямам кой да го гледа, за да си поостане десетина дни в къщи здрав, за да се позакрепи повече. Около Коледа се надявам да го организирам това.





  
Виж целия пост
# 512
Здравейте,
не ми остава време да пиша напоследък Whistling
Мони,дано бързо да свикнете и да ви хареса Peace,ако имае положителна нагласа,всичко ще се подреди Hug
Анджи-успокойсе мила,просто е по-буйно детето.ще го израсте

Относно викането,ами да крещя на Ванеца пончкога,но тч и за минутка,може да ме изкара от нерви,много е започнала да се инати и налага.Незнам,момент ли е ,какво е,но....прекалява.Ако трябва да сам чесна и някой друг шамар е изяла.Понякога и говоря,а тя се прави на луда,че не чува и си знае нейното,ей в такива моменти #Crazy
Но живи и здрави да сме и ние и децата,ще се забравят изнервящите моменти
Всичко най-най и да няма болнички Praynig
Виж целия пост
# 513
Здравейте и от мен, срам и позор че не пиша, но от тоя ФБ, почти не остава време за писане по форуми, но ви чета немога без да ви знам следите  Mr. Green

И аз съм в голяма чуденка за подаръците , паркинга е избран , но на лаптопа му се чудя, Тони изобщо не гледа нито на компа нито на тивито, не го влече и това е , може да си играе с количка два часа или с конструктора , но телеман от него не става и не се и оплаквам от това даже ми е приятно, не съм фен на висенето от деца пред мониторите.

От коли няма накъде да се обърнем , но пак само коли иска та ми идва да ида в някой магазин и да обера от пет шест вида коли и да си изляза без да му мисля толкова.

Иначе да чукна на дърво здравичък е в смисъл че АБ до ден днешен е пил само два пъти , последния бе на Нова година, сополки си има , но с коризалия и инфлуцид и тонзилотрен нещата при нас минават, сега и той пие лимфомиозот защото вечно му е сочно това гърло и нашта лекарка прецени, че само би му помогнало.

Яде за трима, 16кг. е и не е от пакетираните храни както Иви се притеснява, просто при него нищо не се губи каквото хапне се лепи, иначе освен две лентички детски милка нищо друго не му купувам чак някой път ми дожалява как гледа и иска  даже магазинерката ме е плюла че не съм му купувала, а той искал. Ми да иска  Crossing Arms

Грети  Hug всичко ще се нареди, почвай ги там разните методи Силва, ТЕД  и т.н. действат.
  
На всички ви желая да сте здрави и весели празници, лошото вън от къщи, и мен се опитва да ме налегне депресията, но няма да и се дам  Peace

П.П. Днес е св. Варвара, пече се пита и се раздава за да пази децата от шарка, който иска да се пази де, някои искат да я минават, аз незнам какво искам  Grinning

Виж целия пост
# 514
Ние я изкарахме шарката, ще си спестя едно месене Grinning

Георги е с начална пневмония, на гентамицин, и каката е болна, и аз съм болна, край нямаха тези гадости, завиждам/с добро де/ на всички със здрави дечица, все така да са ви. Днес сме на контролен, стискайте силно палци да има подобрение, защото ще си купя един пистолет и ще се гръмна вече.

Анджи, според мен адаша се държи съвсем като за момче на неговата възраст, не сравнявай с форумските деца, огледай се около теб, перфектните деца не съществуват, както и перфектните майки. Щом е палав, значи е здрав, пък ние ще пием успокоителни Laughing
Виж целия пост
# 515
Здравейте!

Дължа ви една почерпка за вчера - остарях с още 1 година Simple Smile. Прекарахме страхотно, сутринта Стефан помогна на татко си да направят торта, следобяд имахме гости, с деца, и те вилняха, а ние се разговорихме, въобще хубаво беше Simple Smile. Най-хубавото е, че всички сме здрави (пу,пу), и се обичаме - от отва по-голям подарък няма!

Поздрави на всички!

Виж целия пост
# 516
Честито, snowwhite! Много здраве, късмет и щастие!
Виж целия пост
# 517
snowwhite Честит рожден ден на патерички, но от сърце! Все така щастлива и много обичана!
Всички болни да оздравяват и ние включително.
Анджи както Виви казва - щом са палави, значи са здрави! Аз моя като беше тия дни с температура и постоянно лежеше се молех да стане и да почне да прави белички - само да ми е здрав. Така че аз си взимам "розовото хапче" и всички сме щастливи  Wink
И ние тия дни ще украсяваме, сигурно утре.
Лека вечер   bouquet
Виж целия пост
# 518
Честит рожден ден, Снеже, да си жива и здрава!


Тоше, не знам, какво точно да ти кажа, така е. Не е лесно да си родител и да си гледаш сам детето. Всички сме хора, изпускаме си нервите, но и детето сигурно му писва еднообразно ежедневие. Нормано е да прелива от енергия на тази възраст. Ти гледай много да не му се впечатлявай. Едва ли ще разруши къщата.  Grinning

Марти като е сам е приказка, ела обаче да го видиш сестра му като си е вкущи. Бях я оставила за два дена вкъщи и майка ми беше луднала.  Laughing
Виж целия пост
# 519
Снежи честит рожден ден!Да си жива и здрава и все така щастлива!  bouquet

Петя и при нас е същото положение Кати като е сама си играе и на мрънка и цял ден пита за ботко си но когато се съберат направо става лудница ooooh!
Тя се вре отгоре му и не му дава с нищо да си играе сам всичко се дърпа и си иска  Crazy

Виви бързо оздравяване ви желая на всички  Praynig и Кати го изкара този вирус но ни се размина пневмонията Praynig

Роси май всички вече сме на розови хапчета аз говоря сериозна за себе си от месец пия успокоителни и вече поне не избухвам толкова  Embarassed

Тази седмица ще ходя да си пускам изследвания за щитовидната жлеза че нали си имам Хашимото,все отлагах но днес една позната ме видя и ме нахока едно хубаво и аз обещах да отида  Confused
Честно да си призная малко ме е страх то резултата но да става каквото е писано Mr. Green

Лека и спокойна нощ ви желая  bouquet
Виж целия пост
# 520
Оу, Нервакова се появи и тук  Mr. Green Кви са тези методи, бе, душа?! Така и не усвоих енергийното насочване от йогата. Забравих къде се пляска и потупва. То се казваше ТЕС. Трябва ми метода КМЯ: пари в КЕШ мъж МЕЧТА и дете в ЯСЛА.  Joy

Аз явно съм гадина, защото крещя на Петър. Не успях да го респектирам с глас. Продължава да прави неща, които му забранявам, само и само да ме дразни. От вчера започнах да броя на глас: 1, 2 и на 3 ставам да го заплашвам отблизо. Засега има ефект, като тръгна към него и се втурва да бяга от "местопрестъплението". Ама си е палаво моето дете. Иска да си играем по цял ден. Иска да "помпи" копчето на телевизора, да "играе" на компютъра, да скача по леглата, да се катери по шкафовете, да "цъка" лампите, да включва пералнята, микровълновата, фурната, каната.... и аз се превръщам на пъдар.
От днес има нова мания - да носи слипове. Няма значение дали има памперс или не. Важното е да е с ГАЩИ. И докато не турим гащите, не може!

Джери, не се връзвам, споко.  Hug
Виж целия пост
# 521
Снежи, честит рожден ден на патерици! Пожелавам ти здраве, усмивки и много щастливи мигове!  bouquet

Михайлова, стискам палци всичко да е наред с изследванията, а също и да ти бъде поне малко по-розово и без розовите хапченца. Wink

За палавост доооста мога да попиша, гледам да съм винаги на една ръка разстояние, че иначе става страшно! Само един пример ще дам от буквално безбройните. Преносимата му кошара от доста време служи за събиране на играчките вътре. Та, преди няколко дни отивам да му обеля една ябълка в кухнята, и след малко чувам някакъв трясък. Влизам и какво заварвам - двете чекмеджета на библиотеката извадени и всичко от тях изсипано (разбирай - книжки, листчета, моливи, пластмасови буквички и куп още дреболии), столът му обърнат на една страна, а кошарата - прекатурена на друга. Съответно, всички играчки от кошарата - разпилени на пода, а черешката на тортата се покатерила върху обърната страна на кошарата (странИцата, която е мрежеста) и се опитва да пробва тая мрежа дали става за батут. И всичко това - за времето, в което се измива и обелва една ябълка! Хах, Нелито като сподели за оная книжка - "365 приказки за лека нощ" (която той получи за именния си ден), та се сетих - спокойно мога да напиша няколко книжки с "365 бели". Mr. Green

Вие правихте ли Коледен календар? Какво сложихте,как реагират децата?
Виж целия пост
# 522
Аморе, аз отдавна съм се убедила, че Алекс е най-палавото и физически най-активното дете в темата. Бобата прави много бели, но сякаш степента на разрушителност е по-малка Simple Smile.

Грета, от кога оставаш без работа? Дано бързо излезе нещо добро!!!

Мони, успех в Полша, да пишеш! В кой град ще сте?

А сега, понеже ме мързи да си пиша доклада ще поразкажа малко за Босна, както бях обещала на Аморето. Понеже не е по нашата си детска тема, можете да не му обръщате внимание Simple Smile! Аморе, аз не правя етнографски изследвания, но иначе правя нещо подобно на това, което описваш - отивам и в продължение на няколко седмици имам по 4-5 срещи на ден, отделно имам много материали, които да изчета и накрая пиша едно изследване. Общо отнема около 2-3 месеца едно такова задание. На мен ми харесва много тази работа, въпреки че е доста стресиращо темпото.. Най-важното е, че ми дава възможност да работя интензивно само от време на време, а през останалото да обръщам внимание на децата, да пътувам и прочие.

Както и преди съм писала аз вече няколко пъти работя в страни от бивша Югославия - работила съм по доста време в Сърбия и по за кратко в Хърватия и Босна. Отделно съм пътувала в останалите страни, без Косово. От гледна точка бит, култура, кухня, тези страни доста си приличат. Силно месоядни са, бих казала повече от нас; има добри заведения. Специално в Босна се усеща по-силно ориенталското влияние (заради исляма) и там масово се пие турско кафе (на което те казват босненско), яде се по-малко свинско месо и прочие. Цените в Босна са като в България, даже валутата им е едно към едно като курс с лева, защото и те имат точно същия валутен борд. Тъй като заради международните проекти, насочени към възстановяването на страната след войната, в страната има много чужденци, ресторантите са дори по-скъпи от българските, което мисля не съответства на икономиката им. Пътищата са много добри, новопостроени с европейско финансиране, но тъй като страната е почти изцяло планинска, се пътува доста бавно из нея, макар и сред много живописен пейзаж. На пръв поглед, особено в Сараево, всичко изглежда много сходно с нещата при нас. Хората изглеждат същите, облечени са доста добре, много са сърдечни, в разговорите не се усеща някаква особена разлика с нашия манталитет. По принцип и за съжаление в цяла бивша Югославия аз усещам леко снизходително отношение към България. Според мен това се дължи на факта, че навремето те бяха много по-добре от нас, повечето не са идвали тук оттогава и продължават да ни имат за леко изостанала страна... Какво да се прави, надявам се да се измени това. Основното в Босна обаче (усеща се след като е прекарал човек известно време там и в говорил с доста хора) е, че 15 години след края на войната това продължава да е една много травмирана и разделена страна и не е ясно как ще зарастнат тези рани. Жертвите от войната са стотици хиляди, освен това както може би сте чували тази война стана известна с масовите изнасилвания - изнасилените жени са десетки хиляди. Сградите почти във всеки град са покрити със следи от куршуми и снаряди. По красивите им планини ти казват в никакъв случай да не се отклоняваш от пътеките, защото все още е пълно с активни и необозначени минни полета. В страната живеят православни (сърби), мюсюлмани (босненци) и католици (хървати). Има смесени села, в които децата мюсюлмани и християни не само че ходят в отделни паралелки, но и влизат през отделни входове, за да не се засичат... В Мостар след футболната среща между Хърватия и Турция стана масов бой между католиците и мюсюлманите. На табелите на входа на разни градове и села е задраскан или надписа на кирилица, или на латиница, според това дали селото в босненско или сръбско. Това най-малко се усеща в Сараево (въпреки че и то е разделено на сръбска и босненска част), но доста повече в другите градове. Националният празник (Деня на независимостта) го празнува само половината държава. Другата половина демонстративно работи. Толкова е разпарчетосана държавата от дейтънския мирен договор, че имат 14 отделни правителства. Католиците искат да се отделят, сърбите искат да се отделят, международната общност иска да ги обединява... няма големи перспективи. Още много впечатления имам, но това е най-общо Simple Smile
Виж целия пост
# 523

Мони, успех в Полша, да пишеш! В кой град ще сте?


Св. ще живеем в Познан. На 200км. от Берлин Simple Smile

Работата ти звучи много интересно. Включвай се с разкази по често Simple Smile
Виж целия пост
# 524
Здравейте момичета Simple Smile
Днес съм в едно такова приповдигнато настроение, малкия звяр е на ясла и аз ще пробвам да украся къщата за Коледа. Като, чета много сме на розови хапчета Laughing

Нашата най-нова беля е да вземе нещо малко, да застане на около метър и нещо от мен и да си го сложи в устата, заплашвайки ме че ще го глътне Sad Как ме усети преди време, че истерясвам като го видя с нещо в устата и сега се забавлява диването.

snowwhite - Честит Рожден Ден!  bouquet
gmarinova - почини си сега малко, идват празници. И аз още не съм на работа, реших че ще си изкарам празниците спокойно и от Новата Година, дано ни провърви на всички дето търсим Simple Smile
wiwi - стискам палци Георги да се оправи скоро Praynig Малко да си починеш, представям си какъв ужас ти е Hug
.Krem - много добре те разбирам като си била болна и той не те слуша. Аз винаги съм болна до 3-4 дни след Криско и направо вече ни ми издържат нервите. Няма по-гадно нещо да си болен и да гледаш болно дете. Всяко е едно мрънкане и тръшкане, които бих подминала като съм здрава ме влудяват, когато съм болна.
Г-жа Нервакова - ееее, къде изчезна бе жена HugВсе се чудех няма ли малко да се веснеш и тук, беше ми домъчняло Wink
Amorevole - при теб положението е страшно с катеренето.....направо да му настръхне косата на човек, няма да забравя как Алекс се качваше по пералнята до шкафа Laughing
rosicp - и аз като теб съм се молела, като е болен да стане да почне да лудее.
Linka10 - как е при вас, вече украсено ли е?
Спирам до тук, много искам да напиша една история, но по-натам, че ще прекаля с този пост Mr. Green

Sv. - много ми беше интересно това, което разказа.
Аз имам връзка със Сърбия, чичо ми е от там и първата ми братовчедка, винаги съм ходила с удоволствие.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия