Катаракта /перде/

  • 299 559
  • 755
# 600
desita_g, не обсъдихте ли с лекаря подходящите лещи за Вас? Изборът на лещи е изключително зависещ от индивидуалните особености на пациента.
При мен нямаше период на избистряне, виждах си идеално веднага след сваляне на превръзката. Но освен катарактата, не съм имала други придружаващи оплаквания.
Виж целия пост
# 601
Период на избистряне има. При всеки, и ми е странно как при вас всичко е било оптимално със свалянето на превръзката ? Както и да е..Относно обсъждането на лещите - в повечето случаи когато сте си платили да ви оперират някои от светилата на Офталмологията у нас, вие им виждарте очите едва на другия ден когато ви свалят превръзката. Подготовка за операцията ви прави техния екип от лекари. Лично аз съм много доволна от госпожата която ме диагностицира и определи параметрите на лещата, въпреки че беше страшно затруднена поради факта че бях закъсняла много и не можеше да види дъната. Заради което бях смъмрена.
Виж целия пост
# 602
Период на избистряне има. При всеки, и ми е странно как при вас всичко е било оптимално със свалянето на превръзката ? Както и да е..Относно обсъждането на лещите - в повечето случаи когато сте си платили да ви оперират някои от светилата на Офталмологията у нас, вие им виждарте очите едва на другия ден когато ви свалят превръзката. Подготовка за операцията ви прави техния екип от лекари. Лично аз съм много доволна от госпожата която ме диагностицира и определи параметрите на лещата, въпреки че беше страшно затруднена поради факта че бях закъсняла много и не можеше да види дъната. Заради което бях смъмрена.

Здравейте, а кой Ви оперира?
Виж целия пост
# 603
Кипра Маца, за лещите доктора каза, че по-скъпите не са вариант за мен, защото фокусът им не позволявал хубаво да се вижда надалеч и с тях няма да мога да шофирам в сумрак или по тъмно. Сама съм и единствен шофьор, почти не слизам от колата, така че да виждам хубаво надалеч за мен е важно. Затова каза, че ще трябва да слагам минимален диоптър за гледане наблизо.
След 1 месец ще трябва операция и на другото око и сигурно ще ми е адски некомфортен този период.
Виж целия пост
# 604
Период на избистряне има. При всеки, и ми е странно как при вас всичко е било оптимално със свалянето на превръзката ? Както и да е..Относно обсъждането на лещите - в повечето случаи когато сте си платили да ви оперират някои от светилата на Офталмологията у нас, вие им виждарте очите едва на другия ден когато ви свалят превръзката. Подготовка за операцията ви прави техния екип от лекари. Лично аз съм много доволна от госпожата която ме диагностицира и определи параметрите на лещата, въпреки че беше страшно затруднена поради факта че бях закъсняла много и не можеше да види дъната. Заради което бях смъмрена.
Коя е тя?
Виж целия пост
# 605
В пентаграм клиника как процедират на другия ден след операцията ли отиваш да ти махнат превръзката на оперираното око. , Или след няколко часа ти я махат още в деня на операцията докато си там ?Thinking
Виж целия пост
# 606
След 1 месец ще трябва операция и на другото око и сигурно ще ми е адски некомфортен този период.
На мен не ми беше чак толкова некомфортно, даже да не кажа хич. Просто разликата преди и след операцията беше огромна, чак тогава осъзнах, че на практика почти не съм виждала. И на мен другото око ми го оперираха след месец.


Maria 56, кои са светилата на Офталмологията у нас?
Виж целия пост
# 607
Не се шофира веднага след операцията
Виж целия пост
# 608
След 1 месец ще трябва операция и на другото око и сигурно ще ми е адски некомфортен този период.
На мен не ми беше чак толкова некомфортно, даже да не кажа хич. Просто разликата преди и след операцията беше огромна, чак тогава осъзнах, че на практика почти не съм виждала. И на мен другото око ми го оперираха след месец.


Maria 56, кои са светилата на Офталмологията у нас?

Преди колко време правихте операцията?
Виж целия пост
# 609
Преди колко време правихте операцията?

2021
Виж целия пост
# 610
Във всички клиники ли операцията на окото от катаракта или друго се записва на видео и се дава на пациента после записа ?
Виж целия пост
# 611
Във всички клиники ли операцията на окото от катаракта или друго се записва на видео и се дава на пациента после записа ?

В Токуда нямахме запис.
Виж целия пост
# 612
Във всички клиники ли операцията на окото от катаракта или друго се записва на видео и се дава на пациента после записа ?

В Токуда нямахме запис.

Значи не на всякъде . Благодаря за одговора
Виж целия пост
# 613
Колко време продължава операцията на перде?
Виж целия пост
# 614
Колко време продължава операцията на перде?

Не едното око е около 4-5 мин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия