Бавно лятото си отминава, ДЕКЕМВРИйчето с ритници вече буди мама

  • 25 256
  • 744
# 165
Добър ден!
За спането на татковците в друга стая-при нас беше така, но иначе той много помагаше в останалото. Аз обаче към 6 ия месец вече бях така уморена, че не знаех ден ли е, нощ ли е.
Сега пък сме в различни стаи заради бременността, до 00-1 часа съм при него, а после отвивам при малката, за да мога дасе въртя на спокойствие и да ставам да пишкам безброй пъти. LaughingНо истината е, че много ми липсва спането зеадно, обичам да се гушкаме слепени, но и товаще дойде. Когато пращаме детето при баба й, тогава обаче си е нашето време.

М-христова, има една тема във форума за болничните, трябва да видиш, там ще ти отговорят възможно най-компетентно.

Отивам да пълня шаран, че днес имам курбан ище вечеряме с родителите ни.
Виж целия пост
# 166
И аз не смятам, че таткото трябва да се отделя в друга стая да спи, за да не му пречи бебето. Бебето е и на двамата и за мен е нормално и двамата по равно да се грижат за него. Денонощните грижи са много по-изморителни от ходенето на работа, така че този довод не ми минава. Освен това той така или иначе спи малко. Ставането около полунощ и след това около 6 сутринта той може да го поеме, т.к. винаги е буден по това време така или иначе (само ще ми го носи да го накърмя и ще го оправя след това). А аз мога междинното в 3 часа да поемам примерно. Така си ги представяме нещата ние и мисля, че ще ни ок. Майка му е много мила жена и никога не съм имала никакви проблеми с нея, винаги се е грижела да ми е комфортно и спокойно. Ние смятаме сами да си се грижим за бебето, а и двамата не търпим някой да ни се меси така че няма рискове от подобни набези на роднини.
Виж целия пост
# 167
m_hristova за болничния отиди при доки и питай, ако е за по-дълго време в повечето случаи има няколко дни престой в болница

Не е задължително да е в болница. Може да мине на ЛКК Wink
Виж целия пост
# 168
m_hristova за болничния отиди при доки и питай, ако е за по-дълго време в повечето случаи има няколко дни престой в болница

Не е задължително да е в болница. Може да мине на ЛКК Wink

да, не е задължително болница, но пак трябва да пита доктора, би трябвало да я насочи най-добре
Виж целия пост
# 169
Момичета,дайде идея за един уикенд в района-Трявна,Троян и тн. в някои хотел с минерален басейн(на прилични цени..)
Виж целия пост
# 170
А-а-а без такива спанета в другата стая. Той хубаво ще ходи на работа, а аз да не би пък ще си спя по цял ден. Детенцето е наше , а не само мое. Водили сме го този разговор за грижите около беболина и поне засега (дано не си промени мнението после Simple Smile ) иска да участва активно с всичките му негативи и позитиви.
А пък свекървата.... незнам какво ще я правим. Не живеем заедно, но през ден ни е на гости, така че все едно живее у нас. Добра е жената, но е доста досадна и колкото и странно и гадно да звучи от моя страна е толкова добра, че чак дразни и на мен ми бие на преструване. Намислила съм съвсем скоро да й обясня как стоят нещата и да не си мисли, че като се роди бебка и ще се пренесе, едва ли не у нас. Възнамерявам и на нашите и на техните съвсем скоро да обясня, че сами ще си гледаме детето, а ако имаме нужда от тях сами ще си кажем. Първото къпане ще си я изкъпем ние и всичко първо ще си го направим ние. Детето си е наше и ние ще си се грижим за него. Не искам досадни съвети и нежелана помощ.  Naughty
Виж целия пост
# 171
Dobro utro Hug ot nqkolko dni samo vi cheta,shtoto neshto me ponamyrzqva da pisha Laughing
 Ot onq den,obache imam edin problem i iskash da popitam za syvet. Onazi vecher taka me beshe svil stomaha,che s epritesnih,posle se okaza,che e ot raztroistvo i sichko mina(i poneje bqhme na krychma,reshih,che e ot tamoshnata hrana). Da ama vchera kato stana 9h i pak pochna da me sviva korema, i otnovo raztroistvo,pri tova 3 pyti Shocked, a ne sym qla nishto po-razlichno. Otdelno bqh zadrqmala i se sybudih ot kiselini,pareshe mi ujasno na gyrloto,a v sredata tochno pod rebrata useshtah nqkva tejest. Na vsichko otgore me boleshe otzad krysta(vypreki,che beshe po-nagore kym bybrecite) i daje mi i beshe losho i misleh cqa veche,che shte povyrna :ooooh:Abe s dve dumi chusvtavh se dooosta zle Tired dali moje da e neshto pritesnitelno ili moje bi sym lepnala letniq virus,taq sutrin nishto mi nqma sys stavaneto Thinking

Syjalqvam,che stana dylgo i che pisha na latinica,ama na toq komp na bg i da nqkoi beshe dal nqkyde translator,ama pak zbaravh kyde e Embarassed
Виж целия пост
# 172
`KiSs според мен е летния вирус. Аз се чувствах по същия начин, но без разтройство, а с повръщане. Можеш да пиеш парацетамол. Не знам с температурата как си. Вземай мерки докато е време, защото аз стигнах до болница за 4 дни на системи. Не искам да те плаша.
Виж целия пост
# 173
Здравейте мами

Тези дни въобще не съм в настроение за нищо. Този ремонт на банята направо ме изтормози, затова решихме съботата докато ни няма да идват да я довършват. Нямам търпение да идва събота и да се махна. Лошото е, че от понеделник го дават да вали и гърми, така че нищо чудно да ни се провали и почивката.  Confused


Аз живея на 400 км от мама и както се казва "маминка". Така че цари разбирателство и любов. Освен това всички сме на едно мнение по въпроса, че всяко семейство трябва да си има собствен дом за да няма търкане. Като се съберем някъде заедно е временно и съответно всички подхождаме с търпение и разбиране към недостатъците на другия.


И ние сме доста далече, но това си има и недостатък. Няма да има на кого да оставим детето примерно, ако някоя вечер искаме да излезем сами или ако имаме нужда от помощ. Знам че ще се справим и сами, но все пак.


А за това кой ще става нощем и кой къде ще спи, ще го мисля като дойде времето. Досега не съм имала деца и незнам как ще е.
Виж целия пост
# 174
Lara8, този "недостатък" има и плюсове и минуси. Да тежко е, но пък се научаваш чудесно да планираш. Тренинг имам и не ме плаши Peace
Виж целия пост
# 175
Към ЛЛЛ: Здравейте, имам проблем и се надявам, че бихте могли да ме насочите. Зърната на гърдите ми са с много големи корички. Почти нямам зърно, а е кафява тъкан. Не съм сигурна, че ясно обясних вида им. Винаги са ми били леко груби и с малко коричка, но последните дни имам и болка. Първо само ме дразнеха, сега си е болка от вчера. Мажа се с Гармастан от 2 дни и може да се размекват и да са от това по-чувствителни. Болката снощи беше в лявата гърда остра навътре. Помислих в началото, че е нерв, но си беше гърдата. Като се съблякох и постоях 20 мин. без дрехи започна да ме успокоява. Сега усещам пак дискомфорт в същата гърда, но не е така силно. Сякаш към мишницата усещам бодеж на моменти. По време на болките снощи получих и контракции, а съм си на но шпа 3х2 и магнерич 3х2. Да се обърна ли към специалист или да се консултирам с доктора, който си ми следи бременността. Много благодаря предварително и се извинявам ви занимавам...
Виж целия пост
# 176
Здравейте и от мен!
Аз със свекърва си до момента почти нямам проблеми - в смисъл понякога се ядосвам на някои нейни идеи и реакции, но я познавам и знам, че тя изобщо не го мисли по този начин - с цел са мв засегне. Просто не се усеща. Simple Smile Даже в повечето случаи се кара на половинчо, че постъпва неправилно. Предполагам, че няма да имам проблеми и след като се роди детето. Защото тя всъщност не ми е истинската свекърва (поне не и по закон) - на милото майка му е починала, когато той е бил на 3г. Тази жена се е появила в семейството им 5-6 години по-късно, разведена и без деца (има проблеми). Та всъщност тя няма никакъв опит с гледането на малчуган и съм 99% убедена, че що се отнася до детето ще ме гледа в очите и ще прави това, което й казвам. Притеснявам се малко дали със свекъра ще успея да се справя толкова лесно, че в общи линии винаги малко ни е куцала комуникацията, а и за много неща с него сме на различно мнение, но ако се наложи по някое време дори с риск да го обидя и да ми се разсърди ще му обясня, че майката съм аз и е редно за да не ми е трудно в последствие, те да се съобразяват с моят начин на възпитание (освен ако не видя, че техния е по-добър).
Що се отнася до това дали мъжът ми ще помага нощно време с бебето... Не съм го питала дали изразява желание. А и той е малко един такъв - понякога се прави на "голям" и казва, че еди-какво-си не е негова работа, а после като дойдем до там, го прави. За сватбата например се заричаше, че като спрат камерата (официалната) и ще се натика - независимо, че с майка му се убихме да му мрънкаме да не го прави, а той беше непреклонен и каза да не му даваме акъли. Ами прибра си се по-трезвен от утринна роса. Laughing Така че мога да очаквам всичко от него.
И да ви се похваля - снощи за около 5 мин. избрахме име за детето. Аз имах предположения, защото още в началото на бременността мъжът ми беше казал, че иска ако е момиче - да си е на неговата майчица, а ако е момче - по всяка вероятност да вземем първата буква на баща му (не харесваме цялото име). Е то хубаво, ама снощи в разговора се разбрахме, че какъвто и да е пола - все ще е на майка му. Така че мисля да започвам да си свиквам с името на детето. Simple Smile
Виж целия пост
# 177
Здравейте момичета!Малко със закъснение може би,но бих искала да се включа към вас  Laughing.Аз съм от Варна и на 22 декември очаквам 4-та си рожба  .Според лекарите очакваме момиченце,дано все пак на финала не се окаже че са грешали    Joy  Но каквото и да е , да сме здрави,пък другото  не е от значение   bouquet
Виж целия пост
# 178
Здравейте момичета!Малко със закъснение може би,но бих искала да се включа към вас  Laughing.Аз съм от Варна и на 22 декември очаквам 4-та си рожба  .Според лекарите очакваме момиченце,дано все пак на финала не се окаже че са грешали    Joy  Но каквото и да е , да сме здрави,пък другото  не е от значение   bouquet


Охооо! 4 деца! Да не би първите 3 да са момченца, че така треперите над женския пол ? Simple Smile

Желая ти пълен пакет от "най-най пожелания към бременната" Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 179
Моята свеки ме дразни на моменти , но всичко което казва знам , че не го казва за да ме дразни или от злоба , а защото си мисли , че ние не разбираме от гледане на деца и без нейната помощ няма да се справим . Иска да идва с мен когато си избирам креватче , количка и т.н. Хубавото е , че е на 300км. и няма да и дам шанс да дойде с мен Simple Smile
Майка ми от друга страна изобщо не ми се бърка , оставила ме е да си правя каквото си искам Simple Smile
Мъжа ми не мисля да спи в отделна стая , все си мисля , че ще се справя много добре.
Теди радвам се , че сте се спрели на име , аз съм много затруднена в тази насока и не знам какво ще правя  Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия