Автоимунен тиреоидит на Хашимото (20)

  • 73 418
  • 723
# 420
smiley_girl , ТСХ ти е супер за забременяване. Трябва да бъде под 2, но максимум до 2,5 според ендокринолозите. Хапчето се пие на гладно, като това озаначва минимум, ама минимум 2 часа, като е препоръчително да са поне 4 и естествено по възможност 6-8. Аз понеже съм бременна и едно, че огладнявам нощно време и то даже не нощно, ами рано сутрин към5 и второ имам проблем със стомаха, та и заради това се налага да похапвам по никое време. Та питах Начев, обясних му как са при мен нещата и той ми каза това, което по-горе написах, Един вид, ако е инцидентно може след 2 часа, но ако е като мен - всеки ден е хубаво да са минали поне 4, както споменах. Другата седмица ще пускам нови изследвания, та да видя дали не е скочило ТСХ, защото ми зачестиха и нощните забежки към кухнята, също и към антиациди... По въпроса за корекцията на дозата - зима/лято - да има такъв момент, но ти все пак си за 25 дни, не е фатално. Но всички тези въпроси, ако те притесняват можеш да ги зададеш все пак на ендокринолог де...
Много ме учудихте с Начев. Винаги е бил толкова любезен и търпелив. Аз все задавам торба с въпроси, всичко искам да си изясня, а той търпеливо обяснява. Наистина е малко припрян, но никога не е бил груб.
Bliss, като приемаш Л-тироксин се очаква, че се регулира метаболизма, т.е. би трябвало да има положителен ефект в/у слабеенето. А при регулирането на ТСХ би трябвало и пулсът ти да се нормализира.
Виж целия пост
# 421
Момичета, къжете ми поне един добър ендокринолог в Пловдив, че резултатите от изследванията ми са плачевни и ми писна от поставена дозировка по телефона или на коридора. Така поне постъпват последните трима лекари с мен!

Ходила съмв Каспела, не искам там. За Орбецова чух, че била добра. Нончев е пълен абсурд вече, Минах и през него. ooooh!

Д-р Нончев - координатите и телефонния му номер са на първата страница на темата!! Сменил си е адреса на кабинета, питай по телефона за новия адрес. Сега не мога да ти го дам, защото съм на работа, евентуално довечера ще го напиша.

Бърди, честита ти рожденничка, да ти е жива и здрава, усмихната, щастлива, късметлива и само радост и щастие да ви носи!!!    bouquet


Дега, какви са симптомите на това заболяване?
Виж целия пост
# 422
Seti Beti ,мерси много за отговора...Звучи ми логично  Laughing Мен точно това ми беше основното питане - колко на гладно е на гладно ... Половин час нищо не е, смятам нямам да имам ниииикакви проблеми, което е супер...
За бременност 1.5 ... хм, значи още месец и половина поне...И то ако има вдигнат дозата...Май ще трябва да посетя пак ендокринолога ща не ща:)
Поздравчета. Hug
Виж целия пост
# 423
Starlet, ехаааааа 6-8 часа са си доста трудни за напасване в моя случай значи, малко ще ми е сложно, но ще се опитвам поне до 3-4 да ги докарвам Sad Надявам се, че наистина с доза от 25 няма да е много фатално...
Иначе 2 е добре за бременност, йеее, аз си мислех че по-ниско, но явно не съм добре информирана...Значи още една консултация за всеки случай с ендо и гинеколог и почваме да работим за бебче:)
 Simple Smile
Виж целия пост
# 424
Трети ден съм на еутирокс. Изследването е на 45-ти ден. Как да обясня, че нямам търпение до тогава, как ще издържа да си видя резултата чак след месец и половина. Ама мнооого съм нетърпелива....
Виж целия пост
# 425
perunika, нямаш избор - ще издържиш. Много не го мисли, неразположенията ри ще намалеят след около 2 седмици(ако имаш такива).
smiley_girl, не случайно хапчето се пие сутрин, защото трябва да е на гладно. Ако 2 часа глад бяха добре, щяха да казват да се пие м/у храненията, а ако ли пък беше само ограничението да е половин час преди храна, щяха да казват това - преди някое от храненията. Т.е. не часовата зона от денонощието е важна, а часовете глад преди и след. Също ми беше казал Начев, по повод на повръщането ми през първите месеци, че ако повърна хапчето до 1-2 часа след према му, да се нахраня, да изчакам 2 часа, да го пия и след това да чакам още 2.
Виж целия пост
# 426
Ами тогава ще го пия винаги преди сън вечер, независимо къде съм...Тъпото в тоя случай е, че за 24 часа няма да ми е една доза...ами понякога повече, защото през деня ми се струва невъзможно да гладувам по 6-7 часа...Пустото му и хапче:)А това за повръщането всъщност и аз съм го чувала между другото...Мен отначало ми ставаше гадно като го пиех и ми бяха казали същото ....
Виж целия пост
# 427
Няма да гладуваш 6-7 часа, а 4 примерно. Гледай да ги разпределяш до колкото можеш равномерно. До колкото можеш... И внимавай, ако пиеш други хапчета, че и те повечето трябва да са на интервал от Тироксина. АКо пиеш фолиева, тя трябва да е на около 6 часа поне.
Виж целия пост
# 428
Дега, какви са симптомите на това заболяване?

Някои от симптомите, които могат да се наблюдават са:
- диария,
- коремни болки
- забавяне на растежа
- повръщане
- раздразнителност
- намален апетит
- подуване на корема
- слаб растеж и загуба на тегло
- умора
- кожни обриви и рани в устата
- анорексия
- констипация
Виж целия пост
# 429
Сега сефте чувам за интервал с фолиевата киселина, аз я вземам почти след еутирокса. Дано не съм оплела работите.
Виж целия пост
# 430
Аз  питах Начев за разни добавки, които пия. Каза няма проблем стига да не са заедно със Л-тироксина.
Виж целия пост
# 431
Аз се сетих само да питам за Л-карнитина, който пиех. Ендокриноложката каза - за какво ти е, тренираш ли? И каза - по-добре недей го пи.
Виж целия пост
# 432
Аз пък вземам имуностимуланти 30-40 мин след хормона...Специално питах и казаха, че няма проблем...
Виж целия пост
# 433
При мен също става въпрос за имуностимуланти и др - Омега 3, Ко ензим Q10, коластра, астаксин за очите. Изрично ми каза да не е заедно с Л-тироксина.
Виж целия пост
# 434
Аз и друг път съм го казвала тук, но даже витамините за бременни трябва да ги пия на интервал И то 10 часа, заради желязото и калция. Фолиевата ми каза да я пия след обяд. А да попитам за тези имуно стимулатори. Мислите ли, че е добра идея да се пият, при положение, че страдаме от автоимунно заболяване? Аз съм се замисляла по въпроса, макар, че избягвам да пия такива неща по принцип.
Дега, честно ти казвам за пръв път чувам за това заболяване? Как се сети за него? Как вървят нещата с ТСХ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия