Автоимунен тиреоидит на Хашимото (20)

  • 73 416
  • 723
# 615
Сеси пробвах с Гугъл и там не става обаче  Thinking
Виж целия пост
# 616
Стискам ти палци Десдемона,всичко ще бъде наред.Кураж. Hug
Мен ме бодоха два пъти за два дни,и мен ме е страх ужасно от игли ,но издържах.
Ендото каза ,че и се виждат неверни резултатите и веднага ме прати в лабораторията за контролни.Излязоха същите ,но щом трябва -трябва

Колкото повече го мислиш толкова по-ужасно изглежда.
Виж целия пост
# 617
desdemona, миличка, стискам палци и вярвам, че всичко ще е наред!  Hug

sesil22, дано по-скоро се почувстваш по-добре!  Hug

Аз също ще ходя края на седмицата да ме боднат, дано новата доза 100 да е дала желания резултат!
Виж целия пост
# 618
desdemona стискам ти палчета, всичко да е ОК и да започнеш без притеснение твоя опит. Аз все още чакам резултати от моето ИКСИ. Мисля като отида да дам кръв за ЧХГ, да дам и за ТСХ. Да го проверя колко е.
sesil22 ти на каква доза Еутирокс си?  Няма как да си предозирана с Еутирокс при това ТСХ. Ако си предозирана, ТСХ ще е от порядъка на нула цяло и нещо си. Да не би да си на ниска доза Еутирокс?
Виж целия пост
# 619
http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http://dailymed.nlm.nih.gov/dailymed/drugInfo.cfm%3Fid%3D10973&ei=OOGbTrLcLo2f-wa2lOziBQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=5&ved=0CEIQ7gEwBA&prev=/search%3Fq%3Dliothyronine%2Bsodium%2B25%2Bmcg%26hl%3Dbg%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:bg:official%26channel%3Ds%26biw%3D1024%26bih%3D578%26site%3Dwebhp%26prmd%3Dimvns

Дано сега стане
това е за лекарството Liothyronin (T3)
Виж целия пост
# 620
Благодаря ви на всички, утре като имам инфо ще пиша повече  Hug Петя78 тоо не останало при теб за теста време май Wink
Ако напишкаш днес, едно тестче пак ще си покаже Simple Smile) На мен, предният път си ми показа и то верно още на 8 ден от ЕТ  Peace
 Хайдееееее, стискам ти палци да е  EFP stork-boy stork-girl 1stroller резултата Simple Smile)))
Сеси отворих с Гугъл за това лекарство, ама много странно го превежда Гугъл преводача  newsm78 като наркотик  Mr. Green Има и някаква книга за него също, ето тук http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http: … 32%26prmd%3Dimvns

Ако попаднете на такава тема/книга само, че за Хипер функцията дайте  я насам ... че аз и Мереленда, май сме в тази и част Wink
Виж целия пост
# 621
Спокойно  Десдемона,просто на английски дрогс е  лекарство ,а гугъл просто го превежда като дрога.Знаеш ,че превода в нета не е точен и понякога дори изречението няма смисъл,но ние го разбираме горе-долу.ОК ако намеря нещо за хиперфункцията ще пиша  bouquet
Виж целия пост
# 622
Спокойно  Десдемона,просто на английски дрогс е  лекарство ,а гугъл просто го превежда като дрога.Знаеш ,че превода в нета не е точен и понякога дори изречението няма смисъл,но ние го разбираме горе-долу.ОК ако намеря нещо за хиперфункцията ще пиша  bouquet

Да, да Сеси аз го разбрах това, все пак с Гугъл преводача  Mr. Green пада и голям смях  Mr. Green Мерси  Hug
Виж целия пост
# 623
Момичета-кокичета  Hug във Варна е шок и ужас, работата за мен и лаборатория утре май  #Crazy ще пропаднат, може би, ще изчакам до сряда аз Sick .... ама вие не ги пускайте палчетата  Praynig Петя 78 много добре ще направиш да комбинираш ЧХГ с ТСХ! Стискам силно палчетата за едно хубаво ЧХГ!  Hug Peace
Виж целия пост
# 624
Хайде и аз с нови резултати:
Tsh 0.025 (0.2-4.2)
MAt 391.4  до 34

Преди три месеца бяха  Tsh-4,32 и МАТ 480,5.На едно съм чак в четвъртък до тогава без хапче.
Виж целия пост
# 625
Хайде и аз с нови резултати:
Tsh 0.025 (0.2-4.2)
MAt 391.4  до 34

Преди три месеца бяха  Tsh-4,32 и МАТ 480,5.На едно съм чак в четвъртък до тогава без хапче.

Мария ти на какво си? В см какво пиеш Еутирокс ли? ТСХ е минало/паднало в хипер функция така с тези ст-сти  newsm78, но пък МАТ паднал малко в сравнение с предишните ти ст-сти Sick
Виж целия пост
# 626
Момичета, не пиша често, искам само да споделя.

Петя, всичко е индивидуално. НЕ се стряскай и не се плаши излишно и предварително. Предварителните страхове за каквото и да е, са чиста загуба на нервни клетки и щастие, и сън...и тн.

Изкарах си първата нормална бременност, без оплаквания и болки до финала с ТСХ между 2,5 и 3,0. Това беше в чужбина, следяха ме всеки месец, всеки месец пусках хормони, приемах и еутирокс. Не искам да обобщавам, но  там където бях се счита за нормално стойностите 1я триместър да са под 2,5, а следващите по 3. Реф: 0,45-4,5.
Май само тук е важно да е под или около 1ца.

Та исках да кажа, спокойно, имам си едно здраво палаво дете, хитрушка, пее, танцува, бърбори, не спира да измисля бели, много подвижна, и физически доста по-развита от връстниците си. Днес си изряза 2 дупки на новия клин и дойде да ми се похвали колко са красиви.

Най-важното за мен през цялата бременност, е спокойствието и психическото здраве на майката. Позитивното мислене, позитивното отношение. Не изключвам посещението на ендокринолог, напротив. Важно е, но без страх и черни мисли.

Успех на всички майчета. Горе главите и без паникааааа!!!
Последното ми ТСХ от преди 1 седмица е 2,85. Докторката, БГ ендо, ми каза че се борим да го свалим до 1ца, увеличи ми дозата от схема 75/50 , на 75 изцяло. Пия си го, не ми пречи Simple Smile Днес бях на лекар, дребното шава Simple Smile.

Виж целия пост
# 627


Мария ти на какво си? В см какво пиеш Еутирокс ли?
На Лтироксин съм -50мг. и СЕЛЕНОГИН

Виж целия пост
# 628
Момичета, да ви попитам, някоя от вас да е ползвала плодове от черен бъз? Една моя позната за заболяване на щитовидната жлеза ходела при проф. /не й помня името/ във Варна. Тя й казала да спре лтироксина и да зпочне да пие плодове от черен бъз - първият ден 1 бр, всеки ден ги увеличава, докато стигне до 21, после започва да намалява до 1. Позната ми каза, че се чувствала страхотно. Освен това, черният бъз помага и за укрепване на имунната система при грип. Аз започнах да пия бъз, попитах ендокриноложката ми дали пречи, тя каза - няма проблем.
Виж целия пост
# 629
Момичета, да ви попитам, някоя от вас да е ползвала плодове от черен бъз? Една моя позната за заболяване на щитовидната жлеза ходела при проф. /не й помня името/ във Варна. Тя й казала да спре лтироксина и да зпочне да пие плодове от черен бъз - първият ден 1 бр, всеки ден ги увеличава, докато стигне до 21, после започва да намалява до 1. Позната ми каза, че се чувствала страхотно. Освен това, черният бъз помага и за укрепване на имунната система при грип. Аз започнах да пия бъз, попитах ендокриноложката ми дали пречи, тя каза - няма проблем.

Перуника за този бъз знам и аз, обаче незнам newsm78 дали от плодовете (май от тях трябва да е сиропа) защото чета, че и от корените и от др части на бъза се правят сиропи, та помагал на ЩЖ . Но неразбрах Embarassed за кой тип ЩЖ хипер или хипо е препоръчителен Thinking
Аз се чудя откъде да си го взема newsm78 Ти готов ли си го купи или си го приготвя домашен? Сподели, откъде го взе евентуално, и аз се интересувам защото ...

Мария 1986 съжалявам, че не се вкл по твоят въпрос, но не съм компетентна  Sick аз съм на Тирозол и с Хипер функция на ЩЗ затова Sick
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия