Любители на кучета-23

  • 54 349
  • 736
# 360
Някой знае ли до колко часа е отворен днес и утре Пет Биз-а в Интер кспо център? Thinking
Виж целия пост
# 361
Здравейте от нас с Чери!
Не сме се отчитали отдавна, но ви следим постоянно  Hug
Zelkata, много ти е красива мадамата, направо ме плени
Feeling, намери ли се дом за красавеца Лъки? Ще поразпитам и аз сред познатите си
Деси, как е Джеската, оправят ли се крачетата вече?
Аз да се похваля - бебето вече е 6 кг, смени всички предни зъбки, но все още хапе като обезумяла  ooooh!
Почти не се изпуска вече вкъщи, а днес дори и на терасата не е вършила нищо, само навън  bowuu
Ето и няколко снимки:
http://nel31.snimka.bg/animals/cherry.620235.25186465
и тя иска да пише в бг мамма  Laughing
http://nel31.snimka.bg/animals/cherry.620235.25186466
http://nel31.snimka.bg/animals/cherry.620235.25186467

Някой знае ли храната Оптима какъв клас се води? Аз сега с това храня и давам калций. Вет ми даде един блистер с 10 хапчета като схемата е 10 дни по половинка, 15 дни почивка и пак 10 дни по половинка и край с калция. Според кучкарите на поляната пък калций се дава до 7-8 месец. Прегледах отгоре - отгоре линковете, които някой тук беше пуснал и останах с впечатление, че ако е хубава храната, калцият не е необходим, та дори може да е вреден... Или не съм разбрала правилно??

ПС Стиснати палчета на болните, с пожелание за скорошно възстановяване  Hug Hug
Виж целия пост
# 362
Аз да се оплача от Пет Биз.Затвориха 20 мин. по-рано и нищо неможах да видя  #2gunfire
е не че и ние не отидохме в последния момент,но за 20 мин поне панделка и полонерче можех да си купя .
Да кажа за Южен парк,че ние се възползвахме от торбичките и бях много впечетлена.Жалко ,че не зареждат често.
Милият Лики дано си намери добро семейство  Hug и аз ще го постна във фейса.
Виж целия пост
# 363
-=Деси=- , няма никакъв проблем да се поставя мускулна инжекция на вратлето и ако твоите ветеринари не могат ги смени ! Даже аз ги поставям на моите когато се наложи, особено при раждане , за да не ги тормозя по пътищата и да стане фал с раждането.
Този калции го имам и аз ,но не го давам ,защото храня Лифи с Роял Канин и ветеринаря ми каза няколко пъти да не го давам.
Да го слушам ли ?
В много случаи калцият от храната изобщо не е достатъчен особено за породи с отворена фонтанела, която тепърва трябва да се затваря, уши да се изправят , зъбки да се сменят .
Zelkata , Моби е много красива и сигурно ще е грижовна кака .
vanass , как е кученцето? Стискам ви палци.
Овч , много сте хубави !!

Мини пинчер е страхотна порода кучета. Вие гледате кучетата от снимките, а там не винаги се показват типичните представители на породата. Това лято на Албена имаше уникални красавци. Накефих се на черноподпалени бебоци , които ги возиха в специална количка за кучета , която е точно като бебешките колички. Ето една сладурана , но я снимах от много далече и не се вижда добре.

У нас чистокръвни мини пинчери има едва от 1-2 години, но не ги развъждат много масово. Продаваните кученца от борси, магазини, обяви и други нямат нищо общо с породата мини пинчер просто така ги наричат. След една-две години същите кученца ще ги наричат чихуахуа ( това вече е факт , но ще е по-масово), защото цената им е по-висока, но няма да са чихуа .
Ако беше по-популярна породата Руски той със сигурност всички в магазините щяха да са продавани като такива
Тойчетата са различни  като характер и са болезнено привързани към стопаните си.
Имам такава дребосъчка и децата са в постоянна надпревара кой пръв ще я докопа да си играе с нея или да я контят с дрехите от куклите , а тя милата си умира от кеф колкото и да я мачкотят.
На това клипче я има на 0:17 мин и на 1:07 мин се вижда как преминава изправена на предни лапи. Това и е коронен номер когато е дъждовно , мразовито или съм мила пода ...много е гнуслива и ако може ще лети само и само да не стъпва по земята  Laughing



От 2012г отпадат за Великобритания много от задължителните тестове и карантини при износ на куче от България. За повечето страни членки на ЕС изискванията са европейски паспорт, обезпаразитяване вътрешно и външно 24 преди пътуване, микрочип, ваксини според възрастта отразени в европейски ветеринарен паспорт. В случай, че кученцето е на 3 м и е ваксинирано  може да пътува 35 дни след ваксинацията. За транспорт - задължително бокс , в който кучето може да стои спокойно право и да е достъпен , за да може да се дава храна и вода.
Виж целия пост
# 364
Чудесна кучешка разходка
Виж целия пост
# 365
Здравейте на всички,Не съм писала от доста време тук,а толкова красавци и красавици видях,Всъщност се надявам да ми помогнете със съвет,Нашия пинчер от 7-8 месеца прави проблеми с аналната жлеза,Веднъж или два пъти в месеца сме на доктор да го стискат плюс инжекция,след два дена пак на стискане и инжекция,Оправя се за около 2 седмици и пак наново,Имам чувството,че се въртим в порочен кръг,Докторите само ми дигат рамене и ми философстват ,че било нормално за пинчерите а аз съм бясна,че животинчето ми се тормози,А около нас те са най-свястната клиника и доктори,Тази седмица пак трябва да го водя,зато пак почна да проявява признаци и моля за съвет,да ми кажете какво мога аз да изисквам от докторите да му направят за да се оправи,Ето и да ни видите         А цяло лято си търси ту сянка ту слънце горкия   
Виж целия пост
# 366
Здравей. Нямам много опит с аналните жлези , но щом се налага ще ги лекувате. Може да се наложи първоначално всяка седмица да ги изстискват и постепенно да разреждат. Така докато секрета стане с нормален цвят. После ще си знаете, че трябва да внимавате и периодично ще продължите да я изстискват на месец и на по-голям период. Ако е много тежък проблема и се получат усложнения  съм чувала , че я махат оперативно. Този проблем не е толкова страшен и трябва търпение  Wink
Виж целия пост
# 367
Ancheto, аз още миналия път питах, лекарите провериха внимателно. Има инжекции, които могат да се слагат И МУСКУЛНО, И ПОДКОЖНО. Противогъбичните обаче са само мускулни, не може да има компромис, провериха и на трите фирми  Sad Най-странното е, че на котки могат да се слагат и по двата начина  newsm78
Страхотни са момичетата и момчетата  Hug Джесика го прави същия номер с ходенето на предни лапички  Mr. Green И когато иска да подпикае някой храст, който е белязан от по-високо куче, също застава на предните крачета и пикае така, хората умират от смях с нас  Laughing

Всъщност се надявам да ми помогнете със съвет,Нашия пинчер от 7-8 месеца прави проблеми с аналната жлеза,Веднъж или два пъти в месеца сме на доктор да го стискат плюс инжекция,след два дена пак на стискане и инжекция
Ние минахме по този път  ooooh! Доколкото помня, беше така: ако ги възпалява през два месеца - горе-долу е нормално, ако е по-често, трябва да се взимат мерки. Най-напред трябва да се опитат да ги промият вътрешно с антибиотик + противовъзпалително през устата. Пинчерите по принцип са силно предразположени към възпаления на аналните жлези и шансът да се оправят с тези промивки е почти нулев  Sad Нас ни тормозеха няколко дни така, ефект нямаше, затова директно ни ги махнаха. Операцията сама по себе си не е нещо страшно, възстановяването отнема малко повече време, подмивахме се с един разтвор около две седмици (ако не беше и повече), но горе-долу след десетина дни всичко си идва на мястото   Peace

Този проблем не е толкова страшен и трябва търпение  Wink

Това не е точно така Thinking Дребните породи (пинчерите и мопсовете, най-вече) често капсулират жлезите, ако не се отстранят оперативно - започват да отравят кръвта. Ние след операцията 2 месеца пихме хапчета да възстановим черния дроб, че беше тръгнал и той заради жлезите, а реагирахме за няма и 20 дена  Peace


Писах, писах, а забравих да се похваля - крачетата вече са съвсем добре, още няколко дена ще ги мажа с Риванол и Гентамицин, но най-страшното мина (пу-пу-пу). Казаха да махнем фунията, за да може да се оправят ушетата  ooooh! Дадоха ни антибиотик да ги мажа, но казаха, че като я няма фунията да ги запарва, ще минат за отрицателно време  Simple Smile
Виж целия пост
# 368
Много Ви благодаря за отговорите,Помогнахте ми много да се ориентирам за какво точно става въпрос и как да реагирам, Hug
Виж целия пост
# 369
Деси, страхотни новини! Много се радвам! Браво  Hug
Виж целия пост
# 370
Деси, поздравления! Радвам се, че оздравявате по-бързо! Да нагушкаш малката чаровница, победителка! Hug
Виж целия пост
# 371
Деси, нямах предвид , че мускулна инжекция се поставя подкожно , а че се поставя на вратлето.
И аз тия дни занимавах ветеринаря. Кученцето ми на вилата , което си живее с нашите там вече е на 12 г и когато си отидох миналата седмица видях , че единият тестис леко се е увеличил. И айде веднага за кастрация. Още нямаше много малоформации и се надявам да сме хванали момента преди да направи метастази на друго място.
Виж целия пост
# 372
Татяна, Марийка, благодаря ви!  Hug

Анчето, чак сега разбрах какво си имала предвид  Embarassed Ще търсят друг начин да се оправят с гъбичките, към тази ваксина имаме алергия, повече няма да ни я бият  Peace
Стискам палци всичко да е наред с кученцето  Praynig
Виж целия пост
# 373
Благодаря ти , Деси. Може да потърсиш Хибитан и с него да къпеш кученцето. Пак попитай твоят вет дали ще е подходящ за вас , но не е лош дезинфектант.
Виж целия пост
# 374
Благодаря ти , Деси. Може да потърсиш Хибитан и с него да къпеш кученцето. Пак попитай твоят вет дали ще е подходящ за вас , но не е лош дезинфектант.

Благодаря, записвам си, в четвъртък ще питам  Hug Ние сега чакаме да зараснат раните, да видим и те какво ще измислят. Но мисля, че тръгнаха по същата логика, защото ме питаха дали ми дава да я къпя  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия