Любители на кучета-23

  • 54 349
  • 736
# 315
Деси, как са крачетата на Джеси? Има ли температура? Въобще... мисля ви, дано нещата вървят по-бързо на оправяне!!!! Hug
Виж целия пост
# 316
Яяя каква хубава темичка- здравейте на всички!  bouquet

Позволете да се присъединим към вас- кучовците са ми слабост, а имам щастието да имам едно в семейството от едва 3 години. Всеки ден се питам какво щях да правя без нея:) Да се представим- жълтата пухла се казва Моби и е на 3 години. Биологично Wink дете е два голдъна, но все по- често установявам, че и други не толкова "голдън" ориентирани косматковци имат участие в гените й:) Все е тая, това не й пречи да е най-обичаното куче на света! Със съпруга ми я приемаме почти като за първото ни дете и може би тук- тази тема е мястото където това няма да прозвучи много откачено  Wink Rolling Eyes Живеем в САЩ. Мъкнем си я с нас от България- летяла е общо 3 пъти през Океана- не можахме и да си помислим да я оставим там без нас. Прекрасно същество е, макар и доста плаха и страхлива, но пък виж с играчките си се държи като истински гладиатор Joy Обича да си похапва и да проси, а най- любимо й е да се рови в торбите след като ходим на пазар hahaha
Та така, аз въобще не ползвах Бг- мама-та, но сега съм бременна и често пиша в отчетните- така ви и намерих. Моби ще става кака и сме много развълнувани. Надявам се да има и други мамчета/ татковци с кучовци тук които да дават по някой друг съвет ако има нужда!   bouquet

Ето ни и нас:


.
Виж целия пост
# 317
Иха, какъв позитивизъм ме хълна от поста ти.   Hug

Добре дошли! Моби е очарователна!   Heart Eyes

Страхотно е, че сте си я взели в САЩ. Постът ти ми идва горе-долу навреме, защото и ние сме с мераци за емигриране + кучетата.   Crazy

Желая ти лека и безпроблемна   preggo 

Нагушкай Моби здраво, че така ми се прииска и на мен!   Heart Eyes   Hug
Виж целия пост
# 318
Добър вечер!

Пиша в котешката тема, но често надничам и при вас.
Но днес имам нужда от помощ. Интересува ме дали на някоя от вас й е известно къде да намеря официална информация за изискванията при пътуване на граждани на ЕС до България с домашен любимец куче.

Кеширана информация по въпроса не можах да открия никъде, голямо търсене ще падне, ако няма как да открия линк.
Виж целия пост
# 319
Feeling, добре заварили!:) Още са ми горе-долу прясни спомените за пътуванията, така че ще помагам с каквото мога:)

Емел, ето тук ЦЪК съм чела аз когато пътувахме ( независимо, че е за/от САЩ заради прекачването от Париж или Мюнхен за София винаги е трябвало да се съобразим и с изискванията на ЕС). Основното което са ни искали е редовното- чип (вписан в ЕU паспорта), ЕU паспорт (от сините), ваксина бяс (направена максимум година преди дата на влизане, но помня имаше някакви тънкости при малки кученца) и сертификат издаден от ветеринарен лекар, но за сертификата не съм сигурна когато е само пътуване между страни членки дали трябва. Изискват го със сигурност когато сме влизали в ЕС от САЩ даже го има за сваляне на същия сайт. Другото на което да обърнеш внимание е, че има разлика дали е за комерсиални или не комерсиални цели. Другото важно- ако е пътуване със самолет - звънете и разпитвайте подробно за изискванията на самата авиокомпания- там са доста подробностите. Най- лесно, като че ли ще е ветеринар от страната която пътувате да ви ориентира. Въпреки всичко което споделих чети внимателно там на сайта, че всеки случай е различен. Успех на кучо:)

п.с. Ето тук още някаква статия на български този път БГ статия от сп. Митническа хроника
Виж целия пост
# 320
Добре дошла на Моби и щастливо бременеене на милата и стопанка! Вярвам, че Моби ще бъде много добра и забавна кака! /ех, как ви завиждам в това отношение, като си спомням посрещането на моя син от кучо!/
Виж целия пост
# 321
Привет Simple Smile
Ние от малко и сладко кученце
се превърнахме в голям,полубеззъб, хапещ крокодил 

Основните занимания вече са игра с всичко що има 4 крака
или правене на бъркотии в къщи 


Най-новото, което свърши беше да накълца малката ми пасифлора, която с тооолкова усилие отглеждам от 5 месец. Едва успя да стане 1 педя..беше я направил на ситно нарязан магданоз  Laughing
Виж целия пост
# 322
Разсмяхте ме   bouquet
Виж целия пост
# 323
Добре дошла Zelkata, Моби е прелестна.  Heart Eyes

maranthea, не се оплаквай ами дай на куч да прави салатата довечера.  Laughing

А моята куч има слабост към джапанки, каква е тази мания не мога да разбера.
Ако нещо не и изнася си отмъщава на джапанките ми ... Цяло състояние вече съм
дала за нови и нови ...  Wink
Виж целия пост
# 324
Да, да салатата  Laughing
Той е готов производител на опаковки с фъстъци. Онзи ден съм слязла до долния етаж да оправям и чистя. На масата имаше купа с фъстъци около половин кило. Никога,ама никога не се е надигал на масата. Явно докато ме е нямало нашичкия се качил на столчето, мушнал си зурличката и довооолно си изкльопал почти цялата купа. 2 часа по късно в неговата "тоалетна" ме чакаха 6-7 купчинки доволно стегнати по 100тина грама фъстъчки. Готови да ги пакетираш просто,хич не им личеше употребата  Laughing
Тогава яде бой и имаше яко наказание. Че ако се научи така докато ни няма кой знае какво може да изяде  Tired
Виж целия пост
# 325
Минавам с лека поправка, която трябваше да направя още преди 3 дни.   Blush

Преименувахме малката на Тара.   Peace 

Гореспоменатата се чувства уютно вече - дотолкова, че изразява несъгласие по някои въпроси. Ако й се повиши тон, започва да лае и гледа сърдито. Ама е и гласовита...   ooooh!  Ръмжи също доста и налита да хапе каката,... че и нас. Голям въргал става.   Laughing
Определено е характер.
Отделно, че откакто сме я взели, една вечер(или по-скоро сутрин) не сме спали като хората - часовник е! Между 6 и 6:30 задължително ни буди за игра.
   Close    След като се разсъним - Тара заспива и спи блажено цял ден.   Tired 
Виж целия пост
# 326
Отделно, че откакто сме я взели, една вечер(или по-скоро сутрин) не сме спали като хората - часовник е! Между 6 и 6:30 задължително ни буди за игра.[/color]   Close    След като се разсъним - Тара заспива и спи блажено цял ден.   Tired 

ХахХхахХа хутрушааа  Laughing
Виж целия пост
# 327
Zelkata, Моби е голяма разкошотия!  Heart Eyes

Feeling, колкото повече време минава, малката Тара вади все по-големи рогца, ми се струва.. Laughing Нагушкай я от мен! Hug

Ние смятаме скоро да си направим разходка до язовир Жребчево, като вземем Рошко, разбира се. Голяма веселба ще е.. Mr. Green
Виж целия пост
# 328

Feeling, колкото повече време минава, малката Тара вади все по-големи рогца, ми се струва.. Laughing Нагушкай я от мен! Hug



Ох, и на мен така ми се струва.   Crazy   Ще я видим като поотрасне още малко.
Бързайте за язовира, докато е хубаво времето за разходки още.
   Hug
Виж целия пост
# 329
Привет и от мен, доста време не съм се вясвала насам. Simple Smile
Деси, пожелавам много бързо възстановяване на Джеси! Дано малката скоро бъде в най-добрата си форма, че за такова мъничко животинче твърде много несгоди са му се насъбрали.
Добре дошли на новите попълнения - Пухла, БабаКрадла (май така беше?), дребните чихуахуата и Нора-Тара. Simple Smile Надявам се да не изпускам някой.

Последно бях писала за нашия кокер Рики, който оперирахме и който направи известни усложнения след операцията. Та от 19.08.2011 до миналия петък беше все на антибитик горкия. Оказа се, че спада в малката група кучета, които имат непоносимост към резорбируемите хирургични конци. Направо ни изкара акълите по едно време. Сега продължава да се възстановява - все още раната е грапава, възпалена на места, дано скоро мине.

Някой питаше за пътуване с куче в ЕС. Необходими са: чип, паспорт в международен формат, стикер за противобясна ваксина и май това беше. Повече инфо тук.
На нашите добитъци им предстои скоро преместването в чужбина и направо тръпна в ужас как ще изкарат полета. За жалост няма пряк полет и не ми се мисли как ще се транспортираме...

Някой питаше за миризливи кокерски уши. Simple Smile Ние третираме ушите с капки Митекс, които купихме от ветеринарния ни лекар.

Преди да ви оставя последно четох за едно малко кученце, което се беше поболяло от парвовироза. Жената го беше купила от магазин или нерегламентиран развъдник. Не помня името, за жалост. Какво стана с него, има ли инфо?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия