Колко струва едно бебе?

  • 41 617
  • 413
# 180
Въпросната "мацка" се е оплакала колко е скъпо да се гледа дете в България, хайде прочети пак. И ако си в състояние да отлепиш поглед от 20-те лева за козметика, евентуално ще забележиш сумата за играчки и дрехи всеки месец. Не приемам подобни разходи ако изпитваш материални трудности.

Приемам, че детето е здраво, да. Нормална презумпция в такава тема. Ясно е и за най-елементарния разум, че разходите около дете с хронично заболяване надвишават обичайните, затова не ги коментирам.
Виж целия пост
# 181
Добре де, чакайте малко. Бебето не е новородено, едва ли дупето се маже непрекъснато. Лятото аз лично не бих мазала с нищо след баня, да не говорим, че и през другите сезони ежедневно мазане е излишно.
Сега единствената козметика, от която има нужда, е нещо против слънце и нещо след слънце, а те стигат за цяло лято, че и остават.
Виж целия пост
# 182
Светлица - тя не пише всъщност има ли проблем бебето й с кожа...  ако има то и до 3 години може с тези разходи за козметика...ако няма - да, тогава съм съгласна с Пуци. Това не зависи всъщност дали е новородено или не...
Пуци -  защо приемаме, че е здраво детето? темата е колко струва и всеки си казва неговото, за съжаление в последните години все повече деца/бебета имат алергии, дерматити и т.н. та това не е нещо рядко срещано и е хубаво някой, който си смята бюджет да знае, че има и такива варианти и за тях отива малко повече в тази посока. Това е  най-"евтиният" проблем и без друго, вече ако се говори и за спец млека, за лекарства и т.н.  може изобщо бюджета да стане още по-голям...(но айде просто да кажем, че тази тема ми е  за съжаление позната и "болна" и за това точно на козметиката не ме учудва разхозхода и знам, че и повече може да е)

За обувките писах, за 7 месечно за мен изобщо не са нужни такива, еле пък за по 100 лв чифта Wink
За дрехите - вече въпрос на възможности, аз не виждам чак да се жалва момичето, ако нямаха възможност да ги дават със сигурност сумаа им щеше да е в пъти по-малка за дрехи и играчки Wink

Както и да е - хубав и слънчев ден на всички, никак не съм искала да го тълкувате като нарочно заяждане  bouquet
Виж целия пост
# 183
Защото темата е зададена така - при липса на уточняващи подробности логичната презумпция е, че се говори за здраво бебе без кожни или други проблеми, вече написах.
Виж целия пост
# 184
е да, но когато пишеш вече от личен опит(както в случая), то нещата вече не са само принципни...
иначе темата не е колко най-малко може да струва бебето Wink
и никога не знаеш като се роди какво ще се окаже... ей на - едни например казват  една сума само заради това, че кърмят дълго, другите които от началото хранят на АМ, дават съвсем друга сума(разликата не е малка)...
Едни  пишат ежемесечна сума памперси, други  една начална за пелени и после вече нямат такъв разход....
и т.н. кое трябва да се приеме по презумпция, че бебето ще се храни с кърма, защото е по-естестевено или че ще  се ползват памперси, защото е по-удобно....

за това и още в първият пост писах, че едно бебе(начални и т.н. разходи) може да е 500 може и 50000 лв...и за един месец може да харчиш и 20 и 2000 лв.... няма формула, няма общи положения, няма презумпция, няма как да си направиш предварително точна сметка Wink
Виж целия пост
# 185
Приемаш това, което на теб ти се вижда логично. Толкоз.
Виж целия пост
# 186
нашето бебе излезе около 1000-1200 лв, включващи и избора на екип. В тази сума влизат и нещата, които съм си купила за болницата.
Иначе за вкъщи:
- креватче:250 лв
- корито: 12 лв /най-обикновено/
- дрешки: около 50-60 лв, /бодита, чорапки и тем подобни/, иначе сега ми дават, има и нови купувани, но са по-малко
- количка: дадоха ни Маg England/изключително удобна, когато бебето е до 6-7 месеца и не тежи още много, но стане ли към 1 година бутането се превръща в кошмар, просто е като танк/
- столче за кола - подарък
- козметика и играчки: около 10тина лева на месеца за козметика и пак толкова за играчки/някоя дрънкалка, но с порастването и цената се повишава
- храна: до 8 месец кърмен, а за пюрета давах едно към 60-70 лв н месец, а след това тръгна на кухня.
според мен няма смисъл от даване на луди пари за колички и други щуротии, защото те са за временно ползване. Но пък всеки се простира според чергата си Wink
Виж целия пост
# 187
Аз нещо не мога да схвана защо се заяждате. Къде има боди под 5 лв? И на мен лично не ми харесват, обикновено си купувам по 7-8 лв. Но това вече е въпрос на вкус и възможности. При условие, че едно пюре струва поне 2 лв, изобщо не се циганя за 8 лв за боди. Някои хора дават по 5 лв за цигари всеки ден, ама това не се брои...
И след като момичето е писало, че дава по 80 лв за пюрета и че няма да ползва кухня, а ще готви, това не ви ли говори на каква възраст е детето й? Явно сте забравили колко бързо умаляват дрешките през първата година.
Виж целия пост
# 188
по принцип може да се купят и бодита по под 5 лв на месец Wink въпроса е  за какво имаш желание и възможност.
Виж целия пост
# 189
Някой май не чете за какво говорим, за пореден път.  Stop
Виж целия пост
# 190
нещо на мен ли ми казваш....

не се занимавам с цялостният разговор в момента, само казах, че принципно има бодита под 5 лв.
Виж целия пост
# 191
Не, Ейнджъл, не говорех на теб.
Виж целия пост
# 192
извинявам се тогава... Peace
Виж целия пост
# 193
maminka_yoan, пелени не ползвахте ли, било то еднократни или многократни, и двата варианта струват пари. И за дрехи как 50-60 лв - това за първите седмици ли? Има и страшно много странични разходи, толкова много, че в момента не мога да се сетя и изброя, в първия момент се сещам за одеяла, шапки, прах за пране, подходящ за бебе, козметика и продукти за майката, които все не се смятат, а не са евтини като сутиени за кърмачки, подходящи блузи, олиа против стрии, също черпене на приятели, витамин Д, много неща има, за които се дават пари без да е разчетено предварително и от тук малко, от там малко - сметката става поне двойна от замислената първоначално и от сметката за основни неща.
Виж целия пост
# 194
И аз не разбирам как хората минават само с по 50-60лв на месец. Та те само памперсите са толкова, ако се сменят през около 3-4часа, както е първоначално.
Да не говорим за дрехи, козметика и др.  разходи по-нататък. И то ако е на кърма.
А ако е на АМ и то такова за алергии или рефлукс...там сметката е мнооого по-голяма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия