Колко струва едно бебе?

  • 41 624
  • 413
# 285
Зависи от изикванията на родителите! Аз имам доста средства, ама предпочитам всичко да е Second-Hand. Няма смисъл от нова количка за един сезон, която да бъде омазана от пюрета, децата са като гъбки, купиш му дреха днес, а утре не му става. Е има сега родители, които искат всичко да  е от модно списание, ама няма смисъл, детето не разбира кое колко струва, всичко е показност на родителска основа!
Виж целия пост
# 286
Струва толкова , колкото човек е решил да отдели за него. Аз лично за моето съм дала много и ще продължавам да давам . Доставя ми огромно удоволствие да пазарувам нови шарени дрешки за бебето , без значение че то е само на 8 месеца и не може да ги оцени. Количка, столче за кола,играчки това са все неща които смятам че са задължителни да бъдат купени.Не мисля , че го правя от показност , по скоро ме радва да виждам детето си облечено в сладурски дрешки, возещо се във удобна за него и мен количка....Дано и за в бъдеще имам възможност да му купувам всички тези неща които карат мен и детето ми да се усмихваме Simple Smile
Виж целия пост
# 287
Моето детенце е пораснало, но скоро очакваме второ и започнах да се замислям по този въпрос. За първото не сме купували кошара, подариха ни я(втора ръка), количката я купи сестра ми като подарък. Голяма част от дрешките също бяха подарък. Ползвахме проходилката на племенницата, купихме си лятна количка втора ръка, после я подарихме на нуждаещо се семейство. По-големите покупки започнаха след 6-месечна възраст.
За второто също няма да купувам повечето неща, а ще използвам това, което мога от баткото. Той има бебешки дрешки, които не успя да облече. Безсмислено е да се купуват неща, които няма да ми влязат в употреба.
Всеки купува според възможностите.
Виж целия пост
# 288
бреййй ,не сме бедни ,но ние до сега сме дали много малко пари за подготовката на бебчо.може би защото аз съм по-пестелива ли ,не знам... някои неща са ни подарък,но дори и да не бяха сумата е по-малка от 1000лв заедно с количка и легло.а от списъка в началото не мисля да купувам и полувината неща Simple Smile евентуално ако нещо много ми потрябва за напред ще го купя
Виж целия пост
# 289
И при нас разходите бяха малко над 1000лв с кошарата и количката, но и 2мата с мъжа ми не сме привържаници на излишното изхвърляне и сме гледали да сме практични. Имаше много неща които ни бяха подарък най-голямото количката. Дрешки и са ни давали и подарявали. Всеки все пак си решава за кое колко да харчи и с какво разполага. Аз примерно държа на хубавата козметика и за това най-много пари сме давали.
Виж целия пост
# 290
Бодита или блузки с дълъг ръкав 3-5 бр. -
Бодита с дълъг ръкав и крачол (цели костюмчета) 5-6 бр.
Бодита с къс ръкав (или камизолки) поне 5 бр.
Ританки - 5 бр.
Чорапки 5-8 бр.
до тук всичко се намериха хора да ми подарят и не съм купувала първоначално
Шапка за навън 1-2 бр. - бебето беше лятно и не съм купувала
Шапка за след баня 1-2 бр. (преценете дали ще ползвате, доста майки не ползват такава) - също не съм
Хавлийки за баня 2-3 бр. - подариха ми една, имах една кърпа за след баня чисто нова, просто я нарекох на бебето и това не съм купувала
Възглавнички (до 6-10 месеца са излишни) 1-2 бр. - излишен начален разход
Калъфки за възглавнички 2-4 бр. купих 2бр - 4лв
Лигавници 3-5 бр. в началото взех 2бр, оказа се, че не ми трябват
Обиколник (не е задължително) 1-2 бр. - не ми трябва и до ден днешен
Одеало лекичко (или тънко спално чувалче ) 2 бр. - около 15лв
Одеало плътно (или дебело спално чувалче или олекотено юрганче ) 1-2 бр. 25лв следях разпродажбите и си взех олекотен юрган с обиколник, който така и не ползвах на половин цена
Спално бельо, комплект чаршафчета долен, горен и калъф 2-4 бр. - 2бр 40 лв
Тензухени пелени 2-3 бр. (могат да се ползват и вместо възглавничка, и като завивка през лятото, а и за цедене на сокове) намериха се пак хора да ми дадат и не съм купувала.
Купих си комплект за изписване - 30лв
ДО ТУК 110лв
Аксесоари и принадлежности за хранене
Адаптирано мляко (за всеки случай) - 1 кутия - 12лв
Биберон залъгалка 1-2 бр. тук се излъгах, купих 2 анатомични, то пък се оказа, че детето иска обикновена, та анатомичните бяха 10лв+6лв за две обикновени общо 16
Помпа за изцеждане на кърма - ползвах от друга мама, на която вече не й трябва
Биберони за шише 0-4 м. 2-4 бр.
Шишета - ако ще сте основно на формула 4 бр. иначе най-много 2 бр.
Четка за шишета и биберони 1 комбинирана или 1 за шишета и 1 за биберони
Термобокс за шишета единичен или двоен
 Комплекта за новородено на Авент свърши прекрасна работа, срещу 30лв на промоция и термос за 12лв
70лв общо
Хигиена
Бебешки сапун или гел за измиване 1лв
Гъбка за баня 1лв
Бебешко гребенче и четка купих, но още не съм ползвала, чак толкова коса нямаме
Бебешко олио или зехтин - ако кожата не понася козметика се препоръчва бебето да се маже с преварен на водна баня зехтин в началото вместо с бебешко олио, 20лв
Бебешки клечки за уши с ограничител 2лв
Мокри кърпи 2лв
Ножичка / нокторезачка  2лв но не мога да я ползвам, оказа се, че по-удобно е с обикновена пиличка
Носов аспиратор - не е нужно в началото
Памперси за новородено - 30лв
Прах за пране за бебешки дрехи -7 лв
Сапунерка - не съм купувала имахме си у нас
Термометър за вана - от лакъта на мама, по-добър термометър няма
Крем против подсичане - 1-2 лв не помня вече Бочко
Шампоан за тяло и косичка -25лв
90лв
Аптечка
Капки против колики 8лв
Бебешки термометър 15лв, но не беше нужен в началото
Лепенки за пъпче (може и да не потрябват - на доста бебета пъпчето им пада в болницата) не съм ползвала
Спирт 70% за пъпчето + обикновени клечки за уши (без ограничител) за почистване на пъпчето вместо клечки за уши, взех тампони за сваляне на грим, та общо да са били 4лв
Топоцин - антибиотично прахче за пъпчето - не съм ползвала
25лв
 
По-крупни покупки
Корито/ваничка за къпане за препоръчване е анатомична 50лв със стойка, много важна инвестиция за кръста на родителите
Бебешка количка + чанта - изчакахме от 450 да я намалят на 380
Легло/кошарка + матрак (ако няма дюшече или матрак към леглото/кошарата) 500лв
Маса/шкаф за преобличане повивалник взех от твърдите, които се слагат върху леглото около 25лв
Стерилизатор не е задължително, но е удобство 20лв, възможно най-евтиния
Кошница/столче за кола - нямаме кола, не съм купувала
Бебефони - най-полезната ми вещ, добре че ми я подариха, иначе 100лв
 1100лв
Други
Музикална играчка за леглото + други (3-4 бр.) дрънкалки/играчки   В началото бебето не може да ги вижда или да играе, но е добре да се закачат на леглото шарени играчки. Специалистите твърдят, че така бебето ще прогледне по-бързо и ще има върху какво да съсредоточава погледа си - 40лв, много добра инвестиция
Кофа с капак само за мръсните дрешки на бебето - не съм вземала, имахме в нас
Непромокаема постелка за легло - вървеше подарък с матрака
Непромокаема постелка за повиване, вървеше комплект с количката
Стаен термометър -10лв
50лв
Закръгляла съм сумите, защото са горе-долу и се оказа, че като са ми подарили голяма част от дрешките и други неща, икономисвала съм много от промоции, не много скъпи количка и креват и т.н. 1500лв
Виж целия пост
# 291
И аз съм на мнение, че всеки си преценява според възможностите и схващанията.

Сега е доста по-забавно и интересно да си гласиш детето, когато го оценява. Моето, докато беше бебе, така връщаше и повръщаше, че само лигавници сменях и дрехи не се виждаха.
Имах от приятели някои неща като страхотна, но супер тежка количка (купих си проста, за да ми е удобна и лека  Mr. Green), ваничка, столче за кола и т.н.
Дрешки - бях накупила от разпродажби от Англия - излезнаха без пари - нещо като 2лв. за боди  Crazy
Не съм имала грам разход за мляко и всичко свързано с това (още бременна купих едно шише, но Габи не знаеше какво да прави с него и два биберона - стоящи в опаковката си) - ползва си мама до последната капка  Joy залъгалка = мама

Обиколници, шапчици (еле за в къщи) - нищо такова не съм купувала.

Много от нещата не са нужни в началото, така че разходът е разпределен във времето Simple Smile
Бебетата реално имат нужда от доста малко неща в началото - най-вече от близостта до мама.
Виж целия пост
# 292
Струва точно толкова, колкото си готов да отделиш. Като се роди детето имахме финансовата възможност да си позволим и скъпа количка, и скъпи дрехи и т.н., обаче избрах евтина и маневрена количка, използвах дрехи от племенниците ми, използвах кошче за кола от друго дете. Нещата, необходими за бебето, се ползват много малко време и не виждам необходимост от влагане на много пари, освен, ако от това не зависи надеждността и безопасността на продуктите.
Виж целия пост
# 293
За количка, не, но в добър слинг или ерго раница, бих инвестирала повече пари без да се замислям  Mr. Green
Виж целия пост
# 294
Зависи от изикванията на родителите! Аз имам доста средства, ама предпочитам всичко да е Second-Hand. Няма смисъл от нова количка за един сезон, която да бъде омазана от пюрета, децата са като гъбки, купиш му дреха днес, а утре не му става. Е има сега родители, които искат всичко да  е от модно списание, ама няма смисъл, детето не разбира кое колко струва, всичко е показност на родителска основа!
А бе баш гъбки ... моето още носи дънки от първия си рожден ден и има още да износва. И с блузите е така, с почти всичко. Той е дребен и слаб, та за това.  Mr. Green Той е 84 см., но му купувам размер 86-92 та да има да износва поне година напред  Mr. Green
Виж целия пост
# 295
Аз количка чак сега ще купувам, детето стана на 6 месеца. Вероятно ще взема лятна на Макларън.
Виж целия пост
# 296
Грубо около 7000 -7500 лева
Много е относително понятието колко струва едно бебе. Ние държим на качеството и комфорта на бебето. Не пием алкохол, не пушим и в името на детето се въздържаме от необмислени покупки. Живот и здраве да имаме още едно дете, всичките ни покупки за първото ще са годни и за второто. За 1 година количката не ни е съдрала проблем, не скърца и е в идеален вид. Дори  НенорМалните  BG тротоари не можаха да я съсипят.

раждане + храна за първите 10 месеца - 0,00 лева  Peace




Виж целия пост
# 297
Количка, столче за хранене, шезлонг- все втора употреба ги купих. Лично за мен няма смисъл да давам по 80-100 лв. за шезлонг при положение, че същата работа ще ми върши и такъв за 20-30 лв.
Козметика почти не купувам- крем за 7 лв., 1-2 пакета мокри кърпички от по 2 лв., крем балсам и душ гел в комплект за 19 лв., които ползвам вече 3-4 месеца. Като няма зачервено не мажа с крем, по време на баня също с нищо не мажа, след баня не мажа.
Като видях сметките от горния коментар и ... толкова пари и за двете деца до сега не съм дала. Има време за харчове.
Виж целия пост
# 298
Четох горното изказване на АнаОлсън има много неща, от които могат да се спестят пари, но имАли - дали, друго ми беше интересно 1700лв количка, и не се е счупила цяла година, моята е 380лв и също не се е счупила, а смея да твърдя, че живеем на едно от най-смотаните места, като тротоари, на всеки 3м слизам по улицата, защото в целият квартал колите са по тротоарите, вследствие на което те са разбити.
Виж целия пост
# 299
На нас кумовете ни подариха - кошара и количка /като ние си ги избрахме/
дрешки накупих аз ,козметика , шезлонг ,помпа за кърма,аспиратор носле ,памперси ,но не помня точно колко пари,иначе касовата бележка я мернах някъде вкъщи  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия