Има ли успели от ин витро на естесвен цикъл?

  • 34 516
  • 353
# 345
Записвам се да следя темата, много е интересна. Peace
Но нямам опит с ест. цикъл, така че няма какво да споделя.
Виж целия пост
# 346
katia13,благодаря ти за отговора,аз съм правила само един опит ИКСИ но в друга клиника но яйчниците ми трудно реагираха на стимулацията и извадиха само 3 яйцеклетки които пък не се оплодиха и сега съм при Стаменов и той иска да пробваме първо няколко месеца на ЕЦ за да видиме без стимулация дали ще са по качествени яйцеклетките(вярно е че е само една на месец но може да е качествена) а и да ме проследи защото съм нова пациентка при него и няма наблюдение.Успех на всички
Виж целия пост
# 347
katia13,благодаря ти за отговора,аз съм правила само един опит ИКСИ но в друга клиника но яйчниците ми трудно реагираха на стимулацията и извадиха само 3 яйцеклетки които пък не се оплодиха и сега съм при Стаменов и той иска да пробваме първо няколко месеца на ЕЦ за да видиме без стимулация дали ще са по качествени яйцеклетките(вярно е че е само една на месец но може да е качествена) а и да ме проследи защото съм нова пациентка при него и няма наблюдение.Успех на всички
Да една от причините за ЕЦ е - потенциален лош отговор по време на стимулация и по спомен мисля че имаше и нещо с качеството на яйцеклетките. За лош отговор причини също има различни..
Не съм сигурна, но май и когато е на изчерпване яйчниковия резерв .. също се предпочита ЕЦ. Понякога една стимулация може да довърши нещата т.е. да форсира излишно и по-добре бавно , но по-сигурно..
Вижте как ще е първият път /може пък да ви е късметлийски Simple Smile/ и после пиши. Ако не стане поне Стаменов ще има вече някаква основа /без да ти е изсмуквал силиците на организма/ на която да решавате заедно кое как да бъде занапред. Hug
Виж целия пост
# 348
Момичета, какви упойки се поставят при ин витро на естествен цикъл - пълна, частична, само успокоителни? Чух, че е много опасно, ако мръдна... та се притесних, защото ми предстои следващия месец.
Виж целия пост
# 349
Момичета, какви упойки се поставят при ин витро на естествен цикъл - пълна, частична, само успокоителни? Чух, че е много опасно, ако мръдна... та се притесних, защото ми предстои следващия месец.
Слагат същата упойка като при другите пункции- пълна. Няма как да мръднеш, не се притеснявай Mr. Green
Виж целия пост
# 350
Аз и при 2те пункции бях с успокоителни.Такива упойки не са ми бити,както и на другите момичета.В Т.Киркова в Сф. са ми правени ин витротата.Не е имало болка никаква.Явно на всички места е различно.
Виж целия пост
# 351
една от причините за ЕЦ е - потенциален лош отговор по време на стимулация
Друга причина за ЕЦ е, ако стимулацията е противопоказна за черния дроб по рождение и трябва да се избягват високи нива на естрадиола.
Виж целия пост
# 352
Момичета,  по принцип съм планувала инвитро за април'26. (Ноември'25 имах извадена 1 Я по дълъг протокол, и последвало  ИМСИ без имплантация).
 Сега, мартенската ми яйцеклетка нараства достатъчно, и като че ли имам подобрение на яйчниковия резерв.
Вчера при преглед на 11 ден ме попитаха дали не искам да пробвам сега на естествен цикъл (следим се само), в четвъртък пак ще следим за нарастването, по принцип достигам до 25 мм. Цикълът ми е на 31 дни.
Та предлагат  тригер и опити с мъжо за естествено. Тъй и тъй тази яйцеклетка я губим.
 Ще окаже ли влияние хормонът, който ще ползвам за следващата Я? (незнам дали ще е прегнил или ХГГ).
Малко ме притеснява ниският естроген, който наблюдаваме на 1 и 13 ден вече 2 месеца.
Виж целия пост
# 353
Не би трябва да окаже влияние. Аз слагам Овитрел и Декапептил и всеки месец овулирам. Яйцеклетката, която ще овулиратв другия месец се е оформила преди 3 месеца и оттогава само се развива. Така че - смело 🙂

Аз също започнах четвърти последен опит по фонда, този път на естествен цикъл.
Първия път изпуснахме фоликула.
Втория път, въпреки "леката" стимулация имаше само една яйцеклетка, която не се оплоди.
Чакам всеки момент да ми дойде и ще се свържа с доктора. Надявам се да останем на вариант тригер и макс Цетродит, защото според мен всичко друго не ми действа добре на качеството на яйцеклетките.
Остават три пункции, дано всичко бъде наред 🙏
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия