Болничен по време на бременност-2

  • 100 073
  • 757
# 30
Привет от мен тук Simple Smile
Имам въпрос може би вие ще ми отговорите?!
от 31.10.11 ми издават болничен - 45 дена преди термина
 аз до момента ползвам редовен болничен който ще ми бъде изплатен от НОИ в последствие
въпросът ми е следния: От кого да очаквам да ми изплати първите три дни от болничния пак ли работодателя ще ми изплати 3 дни на 70% или НОИ ще ми изплати всички 45 дни на 90%

Благодаря за вниманието Simple Smile

НОИ поема всички дни от болничните за бременност и раждане
Виж целия пост
# 31
Благодаря за бързия отговор  Hug
Виж целия пост
# 32
Здравейте! Имам следния въпрос: работя на два трудови договора - основен,на пълен работен ден и втори трудов договор,на половин работен ден.Двата договора са при различни работодатели.От 1-ви ноември пуснах болничен лист.Основният ми работодател ще го представи пред НОИ към 20-ти декември,а вторият работодател - към 25-ти ноември.Въпросът ми е : кога ще ми бъде изплатено обезщетението,след като вторият работодател представи болничния или от НОИ ще изчакат и първият работодател да представи болничен.Другият ми въпрос е: първите три дни от болничния пропорционално от двамата работодатели ли ще се поеме или само от единия?Благодаря!
Виж целия пост
# 33
здравейте!имам следния въпрос- имам 30 дневен болни4ен от 13.10 до 11.11,да се явя на работа на 12.11-събота.моят док по ЖК ми каза 4е следващия болни4ен ще ми бъде пуснат от 14.11-понеделник.той може ли да се води продължен или пак е първи4ен след като не се застъпва с предходния?знам,4е НОИ гледат датите и не ги интересува по4ивен,работен.може ли док да ми пусне новия болни4ен с дата 12.11-събота,като фякти4ески ще може да го напише в понеделник 14.11 - все пак в съботатой  не работи-т.е. със задна дата един вид????как се процедира в такива слу4ай,той ми каза 4е нямало проблем за НОИ ако има разлика от 2 дни,но аз не съм сигурна.посъветвайте ме какво да направя newsm78
Виж целия пост
# 34
Здравейте! Имам следния въпрос: работя на два трудови договора - основен,на пълен работен ден и втори трудов договор,на половин работен ден.Двата договора са при различни работодатели.От 1-ви ноември пуснах болничен лист.Основният ми работодател ще го представи пред НОИ към 20-ти декември,а вторият работодател - към 25-ти ноември.Въпросът ми е : кога ще ми бъде изплатено обезщетението,след като вторият работодател представи болничния или от НОИ ще изчакат и първият работодател да представи болничен.Другият ми въпрос е: първите три дни от болничния пропорционално от двамата работодатели ли ще се поеме или само от единия?Благодаря!

Всеки от работодателите ще ти плати обезщетение за първите три дни, според възнаграждението, което ти изплаща. Обезщетението от НОИ се плаща съобразно това кога са подадени документите, отделно за всеки от работодателите, пропорционално н работното време при всеки от тях.
Виж целия пост
# 35
здравейте!имам следния въпрос- имам 30 дневен болни4ен от 13.10 до 11.11,да се явя на работа на 12.11-събота.моят док по ЖК ми каза 4е следващия болни4ен ще ми бъде пуснат от 14.11-понеделник.той може ли да се води продължен или пак е първи4ен след като не се застъпва с предходния?знам,4е НОИ гледат датите и не ги интересува по4ивен,работен.може ли док да ми пусне новия болни4ен с дата 12.11-събота,като фякти4ески ще може да го напише в понеделник 14.11 - все пак в съботатой  не работи-т.е. със задна дата един вид????как се процедира в такива слу4ай,той ми каза 4е нямало проблем за НОИ ако има разлика от 2 дни,но аз не съм сигурна.посъветвайте ме какво да направя newsm78

Най-вероятно ще ти бъде издадено продължение на предходния болничен лист от 12.11., като единствено датата на издаване на новия ще бъде 14.11 - понеделник. Няма да има проблеми с НОИ.
Виж целия пост
# 36
Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 37
LADY BRINNE Hug благодаря ти за отговора,бях се притеснила защото никой не можа да ми разясни кое как може с НОИ!
 Peace
Виж целия пост
# 38
А в какъв срок работодателят трябва да даде болничния в НОИ - става дума за първият 45-дневен болничен преди термин?
Виж целия пост
# 39
А в какъв срок работодателят трябва да даде болничният в НОИ - става дума за първият 45-дневен болничен преди термин?

2 дни след като внесе осигуровките за октомври
което може да стане през целия ноември
Виж целия пост
# 40
А в какъв срок работодателят трябва да даде болничният в НОИ - става дума за първият 45-дневен болничен преди термин?
2 дни след като внесе осигуровките за октомври
което може да стане през целия ноември

Ехееее, че то сама да си го бях занесла в НОИ.  Confused
Виж целия пост
# 41
А в какъв срок работодателят трябва да даде болничният в НОИ - става дума за първият 45-дневен болничен преди термин?
2 дни след като внесе осигуровките за октомври
което може да стане през целия ноември

Ехееее, че то сама да си го бях занесла в НОИ.  Confused

Дали ще си го носиш ти или някой друг - няма значение. Има си законов срок за това. Освен това работодателят подава б. листове в НОИ.
Виж целия пост
# 42
А в какъв срок работодателят трябва да даде болничният в НОИ - става дума за първият 45-дневен болничен преди термин?
2 дни след като внесе осигуровките за октомври
което може да стане през целия ноември

Ехееее, че то сама да си го бях занесла в НОИ.  Confused

Дали ще си го носиш ти или някой друг - няма значение. Има си законов срок за това. Освен това работодателят подава б. листове в НОИ.

Да, знам, просто срокът не ми хареса. Благодаря за информацията.
Виж целия пост
# 43
Здравейте, аз също имам въпрос! Искам да ползвам болничен освен тези 45 дена, които са задължителни. Общо се получават 2 месеца преди 45 д. задължителен болничен. Това ще се отрази ли на майчинството ми, след като на тази месторабота имам 4 години стаж. 
Виж целия пост
# 44
Здравейте, аз също имам въпрос! Искам да ползвам болничен освен тези 45 дена, които са задължителни. Общо се получават 2 месеца преди 45 д. задължителен болничен. Това ще се отрази ли на майчинството ми, след като на тази месторабота имам 4 години стаж. 

да,ако имаш резки разлики в осигуровките за последните 12 м преди болничния
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия