НОЕМВРИйче сладко в мен бушува,че ще гушне мама скоро се вълнува!

  • 37 605
  • 761
# 660
Честита малка, сладка бебка Николета на мама Маги! Да ви е жива и здрава, много да ви радва и да я слушкате  !  smile3525 smile3525 smile3525
Виж целия пост
# 661
ЧЕСТИТО MagieA!!! Да ти е жива и здрава малката кукла,да ви радва много,а на теб бързо възстановяване!Чакаме подробности! Hug
Виж целия пост
# 662
Честито бебче, MagieA! Нека Николета расте здрава и с много късмет!
Ти, обаче, ме втрещи - преди 5 часа родила и вече ведро пишеща във форума! Поздравления!  bouquet


аз също съм от отбора на борещите се с разни течения. лекувах бактерия, след нея почивка, после гъбички (с Гино певарил) и сега пак имам нещо, което уж не ми създава проблеми. Докторът каза, че така или иначе следващата седмица ще ми предпише нещо за саниране на влагалището, за да се застраховаме за всеки случай...
Виж целия пост
# 663
Уфффф,момичета, толкова много сте изписали че ще ме побъркате!

Пъво: ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАМЧЕТА! ДА СА НИ ЖИВИ И ЗДРАВИ ДЕЧИЦАТА И МНОООГО ДА НИ СЛУШКАТ  Simple Smile

Sneakers: Стискам палци всичко да е наред, само не се притеснявай! За предизвикването- не че не сме си говорили де, ама зависи от много неша. При мен се наложи, тъй като за 2 дена от 2 см стана 4 , шийката ми беше напълно изгладена и имах контракции от неболезнените, особено в петък-а след последния преглед и ПРЕДИ да си слжа хапчето, просто вечерта едвам си стоях на краката от стягане. Говорейки с доктора, а и след това с момичето, с което раждахме, разбрах че не е задължително да ти предизвика, той дори ми каза че не дава на всички ей така хапче, трябва да е сигурен. Питах и странични хора в болницата- казаха ми че той няма да си рискува реномето и името и да ми спомогне раждането, без да има причина. Затова и реших да се доверя, но изооообщо не съжелявам! Раждахме 4 момичета едновременно- две бяхме с хапче, две бяха без- е, тия без хапче едно че озвучаваха цялата болница, и в последствие разбрах от предишната вечер, и второ- самото раждане в родилна зала ни протече идентично, на мен поне не ми направи впечатление да имаше някаква разлика...

Искре: То твойто раждане като си тръгне нормално и т.н. защо няма да те сложи в предродилна зала не разбрах? Пък за мъжа ти- истински се надявам да успеете да оправите нещата, все пак това са си вашите отношения и мисля че основно ти си знаеш как да се стекат нещата.

Lika: Въпросче: Как да съм сигурна че беба се храни достатъчно от кърмата? Значи суче си добре, по 15-20-30 мин на гърда- аз лично я държа колкото тя иска, и не спазвам часовете, когато поиска, по колкото поиска. Като я нахраня и заспива, плаче само като огладнее (обикновено на 3-4 часа) или като има памперс за смяна... И нормално ли е като накърмя-те гърддите ми омекват, а няколко часа (1-2) след това имам чуството че ще експлоадират, не знам напълват се ли, какво става?

Виж целия пост
# 664
Princess83 моля те ,сподели за тези хапчета,че аз нещо съм пропуснала ако вече си казала ,но доктора при който ще раждам имал хапчета за разкритие и на 4 ноември като съм на преглед ще го питам за какво точно става въпрос.Твоето такова ли е било или става въпрос за друго  newsm78
Виж целия пост
# 665
Сникърс , как така АГ ти обещава скорошно раждане с 2см разкритие? Аз съм с 2,5 и ми каза, че имам още 2 седмици  #Crazy Дано е така, защото бебчо при мен има още да си дебелее. Може би все пак зависи и от другите показатели- плацента, води, дали шийката е изгладена и пр. С нетърпение чакам с Искрето да се похвалите  Heart Eyes Heart Eyes


 Цветка Ами той така каза,ама аз не искам да стъпвам в болницата с по-малко  от 5см. А и каза че шийката ми е изгладена,но тя мойта е така от 7ми месец! А и добре че сподели при теб как е,та имам още един пример. Има някои жени цяла бременност с 2см изкарват,няма да се вържа че работата ми е тръгнала!
А за коланите за стягане след раждане-на мен ми препоръчаха една турска марка Panty,аз си взех такъв за 17лв,дълбок клин е,и размерите са според височината и кг,т.е. лесно можеш да си определиш размера.

jujinka-15 течението ми е едно много воднисто и бяло,но и мноого обилно,усещам сякаш пишкам. Днес вече колко ежедневни превръзки смених,накрая ще сложа една нормална...

Честита госпожица на MagieA,много много радост да носи вкъщи!
Виж целия пост
# 666
Принцес, аз не съм Лика и не съм специалист, но с Ина винаги съм се водила по памперсите - по колко наакани и напишкани памперса сменяш на ден. Другото, което можеш, е да направиш пробно кърмене, ако имаш кантар мериш бебето преди да го кърмиш и веднага след кърмене пак. Ама с един и същ памперс и дрехи, така разликата отпреди и след е количеството изсукана кърма. Но ако си пишка и ака нормално няма какво да се притесняваш Peace Дано Айла се включи с по-подробно обяснение Flutter
Маги, жива и здрава да ти е щерката, щастлива и винаги усмихната Hug
Виж целия пост
# 667
само ще цитирам доцент Бранков от Пирогов по отношение на двата вида фимоза: вродена и патологична

"При 2 4 % от момчетата се наблюдава вродена фимоза. Това е патологично състояние, което се дели на хипертрофична или атрофична. Именно при нея има показания за хирургично лечение.

Патологична фимоза

Освен вродена, различаваме и патологична фимоза. Насилственото забелване в бебешка възраст води до травма на кожата, нарушение на нормалното клетъчно срастване, увреждане на сетивните нерви на гланса, гъбично или бактериално възпаление (баланит) и деформация на кожата (склерозит). При това възниква нарушаване на нормалната лигавица и настъпват склеротични деформации и хронично възпаление, което води до  вторични рецидивиращи слепвания. Подобна процеси се наблюдават и при проходили деца, които все още стоят с памперси (амониев дерматит).

Именно това състояние, което води до проблеми с уринирането и локални инфекции, се приписва на всяка физиологична фимоза. Вследствие неумелите и повторни опити за забелване кожичката стои като купол, с характерния релеф на дървесна кора, с нарушен цвят и възпалително променена. В центъра на грубия препуциум има много малък отвор на върха, през който урината минава трудно и болезнено дни наред. Всяка манипулация на мястото е болезнена. Децата се стресират и развиват негативни емоции при всеки опит да се извърши преглед."

Което съвсем не означава, че при всяко момче насилственото забелване ще доведе до патологична фимоза.

И още
"В развитите страни вече е възприета позицията, че физиологичната фимоза е нещо нормално и не трябва насилствено да се извършва забелване (аблация).
Всеки опит за амбулаторна или оперативна аблация  се счита за грешка в медицинското изкуство.
Напълно е достатъчно да се поддържа хигиена на пениса,  така както и на цялото тяло, или според думите на един от световните експерти както се поддържа хигиената на окото. "
Виж целия пост
# 668
Сникърс , напълно подкрепям мнението ти, че трябва да си има стабилно разкритие ( както спомена към 5см), за да се ходи в предродилна зала. Мен ме тревожи, че там освен за болката за друго няма да има какво да мисля и смятам и аз да постъпя така... Но въпосът е как ще разбера, че е станало толкова? Сега колко често ходиш да те преглеждат? Иначе Аг ми каза, ч евъпреки разкритието ми т.к. плацентата е млада и водите са достатъчно може и до 40-та с. да изкарам, просто не се знаело  Peace За течението ти- ако е толкова воднисто да не би да са води? Или все пак е слузесто като при овулация? Благодаря ти за мнението за коланчето, цената и препоръката ми стигат за да приключа с избора.  Hug  Остава само да го потърся. Бих те питала за магазин, но сме от различни градове Simple Smile

Принцес, като ти четох поста ми стана едно такова, мило. Темата от - "чакам да родя" бавно, но сигурно се измества към "родих, ами сега"  Hug Нямам опит, но доколкото съм чела  енормално да си чувстваш гърдите напрегнати преди кърмене и да омекват след това. Даже лекарите при прегледа задължително питат (и пипат) дали са напрегнати.

bubcheto15 , в първите дни бебетата не хапват ли едни нищожни милилитри, за да може да се измери промяната или ти визираш електронна везна? Аз още се чудя дали да си купувам ( страх ме е да не се психясам с постоянно теглене както правех със себе си първите месеци).
Виж целия пост
# 669
И аз незнам как ще разбера че са станали 5см примерно,но поне някаква болка да имам че да отида или контракции,а аз сега-нито болка,контракции по 4-5 на ден безболезнени...
А плацента и води последно ми гледаха преди 3 седмици май беше.  
Не знам дали няма да са води това течение,но то не е постоянно,ами като стана от дивана или като се наведа до пода и то не всеки път. Принцес беше писала за един тест на водите с калиев перманганат и така и така имаме в къщи и всеки път като сменям превръзка пробвам,засега е отрицателно според него.
А на прегледи утре ще ходя да види дали се е увеличило разкритието и край,той заминава,ще се върне 5 дни след термина ми. Днес беше последната ЖК. Другата седмица сигурно ще отида при друг док за преглед и да говоря за раждането с нея,но не смея да правя планове за толкова далеч,незнам до кога ще се будя 2 в 1 още.

Принцес и тук да ти благодаря за всички съвети и насоки които ми даде след твоето раждане!  Hug   Hug   Hug  


Да,да бубче за водите знам че веднага трябва,ама контракциите са ми толкова на ден,не на час,затова...А ако са безболезнени-да ги броя ли дали са регулярни?
Виж целия пост
# 670
Цветка, за електронна везна говоря, на Ина първото й сукане в болницата, след коластрата, вече като ми слезна кърмата, беше 20гр. Grinning Нямаше 72 часа още. Аз си бях взела една такава елктронна кухненска везна, която мери до 5кг и ми вършеше идеална работа. А иначе препълването на гърдите е абсолютно нормлно в началото докато се регулира производтсвото. Важното е преди да предложиш втората гърда да оставиш бебето хубаво да изпразни първата Peace Сега може да кажа глупост, но на мен ми се струва доста голяма пауза от 4 часа в кърменето при новородено newsm78
Сникърс, ако проимаш контракции на често и регулярно или ако ти изтекат водите, задължително отивай в болницата, без знаение станало ли е 5см или не е. Аз имам по 4-5 контракции на час и то някои са си бая болезнени, но понеже не са регулярни, не ги усещам в кръста и не са ми изтекли водите упорито си седя на д-то. А и още не ме бъркат за разкритие, щото... а ма бръкна, а се разкрих Mr. Green
Виж целия пост
# 671
Здравейте! Hug
Честито на peppery,kkali,Маринова,katiousha i MagiA!Да са им живи и здрави бебчовците и много щастливи!Мамчетата бързо да се възстановяват! smile3525

Kisa05 и аз като Цветка пих Тотема- само,че по една ампула на ден и хемоглобина ми се качи до 127(от 115).Преди това взимах Малтофер фол,но той не даде резултат при мен.Най-добре е да се консултираш с лекар,защото тези препарати може да не са най-подходящите за твоят случай.
Желая на всички ви много здраве и усмивки! Hug
Виж целия пост
# 672
Да е жива и здрава малката Николета.
Аз днес бях на преглед и бебка се е обърнала с главата надолу newsm44,тоновете ни са добри ,засега няма признаци да раждам.Изписа са ми спазмалгон по 1 на вечер.
И аз да се включа с течението,макар,че секрета ми е чист.

Хайде лека вечер на всички.
Виж целия пост
# 673
Честита госпожица на MagieA! Да ви е жива и здрава и много да ви радва!
Виж целия пост
# 674

Дали тази болка е нещо нормално? С предната бременност съм имала болки от разпъването, но чак такова чудо не е било, а и бяха в костите, а това нещо го усещам, като преразпънато ... но не се сещам да има причина!


относно тази болка... и аз я имам... трябва ми поне 1 мин.. за да мога да тръгна... и не мога да се завъртя в леглото... доки каза, че било нормално, защото бебу притискал нерви разни... но все пак питай лекаря си

момичета, иначе все още моя бебчууу си седи на топло в корема...
а тази сутрин се случи нещо, което все още ме кара да треперя... майка ми отива до ВЦ към 3:30 и я облива пот и припада... удря си главата в плочките и я пука... баба ми стана да види какво се случва и ведна и аз скочих като младо яре... пред очите ми майка ми пак припадна и получи нещо като гърч... веднага извиках баща си да я вдигнем... сложих й памук с реванол на раната и се обадих на бърза помощ... дойдоха към 4 и нещо, а майка ми нищо не помнеше / милата ми тя - от години има проблеми със сърцето, правила е белодробен инфаркт, а преди около 5 год. й разширяваха артерията с балонче - коронаро графия/... баща ми отиде с нея до спешното, направиха й изследвания и снимка на главата - всички показатели били добри, но ще остане под наблюдение 2-3 дни и на системи...
много се уплаших, но незнам как успях да се удържа... преди 2-3 дни майка ми ми разказваше как като малка/на 2 год. и половина съм била/ тя е вдигнала много висока температура и аз съм я наложила с парцали с оцет, а по-големия ми брат само седял и нищо не правил...

сега доста често ми се втвърдява корема и имам ужастни прорезни болки отдолу, но стискам краката... явно не е момента сега Дими да излиза... дано да изчака баба си да я изпишат Simple Smile

извинете, че ви натоварвам, но съм толкова стрестната в момента и затворя ли очи само тя ми е пред тях и как се гърчи на земята Cry Cry Cry...
много си я обичам и косъм не давам да падне от главата й, че тя заради мен е в това състояние... не е трябвало да ме ражда, заради сърцето си, а тя на пук ме е родила... на нейния инат дължа живота си...  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Cry Cry Cry

надявам се да удържа фронта поне до понеделник, но всичко е Божа работа... лека вечер
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия