НОЕМВРИйче сладко в мен бушува,че ще гушне мама скоро се вълнува!

  • 37 605
  • 761
# 690
MagiA, честита дъщеричка!Нека расте здрава и щастлива и много да ви радва! Бързо възстановяване!  bouquet
Виж целия пост
# 691
Благодаря ви за подкрепака... преди малко се чух с майка ми и е много по-добре... всичко е било от кръвното, но заради раната на главата ще поседи малко в неврохирургията...

аз почти цяла вечер не съм спала... кръста ме боли ужасно, но не са спазми и преди малко се обадих на мъжу да дойде от село да ме закара до АГ, че да видим каква е хавата... вчера цял ден едни прорезни болки отдолу във влъгалището, доста силни, а корема ми беше корема все твърд...
незнам какво ще става, но в хороскопа ми във фейсбук пише: "Денят е подходящ за всякакви промени. Ако не можете да измислите нищо интересно (което не ми се вярва), променете прическата си. Концентрирайте се за изпълнение на най-съкровените си мечти."  Rolling Eyes Simple Smile прическата си я промених преди 2-3 дни... така че нещо друго ще е Wink

хайде до скоро Simple Smile
Виж целия пост
# 692
MagieA   bouquet  bouquet  bouquet честита рожбичка!

Добро утро на всички!
Тази нощ спах добре /пу-пу/ като ставах само 1път до WC-то/. Баткото беше при баба му и дори нямаше кой да ме събуди - нещо несвойствено за нашата къща.
Болките все още си ги имам и продължавам да стъпвам, като препарирана, но доколкото виждам не съм сама и това ми действа успокояващо!
В понеделник съм при доки, а в сряда живот и здраве ще ходя до Шейново, да видим какво ще ме правят!
Майчета, които вече родихте - има ли някоя от вас, която да е била в Шейново?
Chain, Искре - благодаря ви!
цветка - не мила, болката не е от кожата! Усещането е точно, като все едно на менгеме са ме разпъвали!
desislava_iv - и при мен е същото със сладкото! Направо примирам напоследък!
Princess83 - като гледам леко си ме объркала, с въпростчето за кърменето  Laughing Радвам се че Aila и Бубчето са се включили!
Искре - добре че не е нещо сериозно при майчето ти, макар че не мога да си представя какъв шок си изживяла! Гушки!
veronikapb - хубаво пояснение!   bouquet
След една огромна купа с макарони, съм готова да си идва баткото  Laughing
Хубав и усмихнат ден на вички тумбачета и майчета!
Виж целия пост
# 693
bubche, aila: Много ви благодаря  Hug Памперсите са пълни почти на всяко хранене, изпражненията са доста, аз се бях притеснила, че са много светли, ама точно с цвят на горчица, с пресечени бели неща вътре, значи добре се справяме Simple Smile Притесних се като педиатърката в болницата ме "скастри" че я прехранвам, като и сложили термометъра в дупенцето и после като го махнали- оле мале Simple Smile на 2 метра изхвърчало (сори за подробностите). Мислех си и аз да си купим кантарче, и в болницата ни караха да си ги мерим преди и след хранене, ама на ония старите кантари, тя като мърда и кантара изобщо не застава, беше ми много странно и така и не можах да го направя. Ама мисля след съветите ви да си купя нещо за домашна употреба. Иначе и давам и малко глюкоза около час след хранене, така ме посъветваха и от болницата, и педиатъра, като дойде в къщи. (тя не че иска де, много и се цупи...) На мен ореантир знаете ли кое ми стана- след като се нахрани веднага затваря очички и заспива и започва да се усмихва (на мама маймунката сладка Simple Smile) А се самосъбужда през около 3 часа за хранене, изобщо без да я бутна, даже и през нощта аз се будя около 2 минути от напръщелите ми гърди (дето си мислех че нищо няма да има в тях с моя р-р 75 В) и тя след 1-2 мин започва да плаче Simple Smile

Sneakers: Това за водите сподели ли му го на доктора? Сега ще ти кажа защо- една от тия дето бяха приети преди нас в болницата (от малцинствата) и изтеки водите 3 дена преди това, тя отказала да я приемат в болницата, и си тръгнала и след 2 дена през нощта отива адски изтощена с големи болки, просто наистина много зле звучеше и изглеждаше, акушерките ми викат- ти какво си мислиш, тя и започнали болкте още след като са и изтекли водите и така 2 дена, много изтощена, та ако кажеш на доки, поне да ти види нивото на водите, защото доколкото знам сухото раждане било доста болезнено (е, тя иначе и беше 5-то дете , роди го 2400 гр и без нито един шев, за разлика от нас, дето са ни 1-ви и бяхме с шевове , ама пък за сметка на това се мъчихме много малко Simple Smile) Успех, наистина ти пожелавам всичко да мине по най-лесния начин, и се консултирай с другата лекарка за 2-ро мнение Simple Smile

За хапчето- след като отидох на преглед-а (ЖК) в петък, и той видя 4 пръста разкритие, ми вика в неделя ще е, сложи си това хапче дълбоко, вагинално. Аз се поуплаших, като се прибрах четох в нета, питах други доктори от болницата дали не е нещо да сгафим, успокоих се след това, не знам какво е името на хапчето, защото беше четвъртинка и само виждах че името му започва с Se.... Сутринта станах, изкъпах се, сложих хапчето, ама после като пишках то каточели изтече... И така до 8, когато трябваше да звъна на док. Имах стягащи контракции, неболезнени още в петък. Такива си бяха и в неделя, като си сложих хапчето. Звъня му в 8 , ама той ми вика- айде като е такова положението, ще се чуем след половин час. Да, ама след половин час- същото. Мойто мъжле ми вика- пате, аз се успокоих, няма да раждаш днес... Така и не звъннах на доки, щото нямаше промяна в положението, ама след около час ми звъни той, вика кво стана, ами казвам му, същото- той казва ела в болницата да те видя...и така започнахме......Следва разказа за раждането, за който го интересува Simple Smile

Отиваме към болницата, аз му викам на мойто, вземи багажа за всеки случай, после така и така ще се върнем (наистина не вярвах че ще родя него момент) , сложих анцуга, маратонките, паркирахме колата отвън, защтото вътре пускат с коли само за родилки (аз все още си мислех че не съм такава за момента). Вървейки към болницата, някак си ме стягаше все по-силно, но неболезнено, аз започнах да си мисля- май ще е сегаа, а мойто ми казва- ох, толкова съм спокоен, ама защо не ти подейства това хапче, аз му казвам че то май изтече и така се хилим, ама аз не му казвам че усещам че ще стане работата. Влизам при доки- на магарето вкара си пръстите, вика над 4 пръста, както си лежа,(този път прегледа за разкритие даже ми беше приятен) той вика на акушерката-подай ми една кука- абе викам му аз, докторе, водите ли ще ми пукате? Ще ме боли ли с тая кука? и той каза- нищо няма да усетиш- и така беше, наистина-нищо не усетих- само едно топличко че изтича и , продължавам да си лежа аз на магарето, той помоли акушерката да ми направи клизмата- направи я, не болеше, само ми каза да отида 2 пъти до тоалетна (а аз си мисля как нищо няма да направя, защото сутринта бях ходила) , сложиха ми лигнин, малко ми беше трудно да вървя, ама ме накараха даже да приготвя дрехите и да ги дам на мъжо да ги занесе, та подадох му ги аз, и тя понеже вратата е със стъкло, ама такова матово, не се вижда нищо, само някакви сенки, той после ми вика- ако знаеш каква беше смешна- само те виждах как се дупиш и се мотаеш из тая стая Simple Smile . Та, ходих до тоалетна, едното момиче което  раждаше обикаляше с една система окситоцин че и тя раждаше от предната вечер. Акушерката дойде, пита ме- ходи ли до WC, казвам - да, айде идвай в предродилна и така, отиваме натам, бяха ми приготвили леглото, лягам си аз, хилим се там в стаята, сложиха ми апарат за контракции и тонове, лекаря и акушерките постоянно следяха положението, ама ми се радваха по-скоро на това как се хиля постоянно, и ми викат- ама как се смееш, казвам им избор имам ли- иначе трябва да се паникъосам....И така, лека полека започнаха да стават по-силни контракциите, доки проверява разкритието- 6-7-8, вика ехееее, пламенке, ти верно може да родиш 1-ва (от 4-те в стаята) Контракциите до този момент бяха болезнени, но не много, по скалата 1-10 бих казала 5-6. По едно време обаче, той вика- имаш пълно разкритие, сега напъвай, обясни ми как, краката за колената и ги дърпаш към корема. На контракция 3 пъти вдишваш, задържаш, напъваш като за голяма нужда колкото можеш, то и без това точно от там ти идва напъна, няма как да не усетиш. Пробвах да се скатая за една контракция и да не напъвам, защото се бях изморила а и ме болеше много (вече ме  болеше на макс), обаче то още по-зле, направо се виех реших че ще е по-добре да напъвам... После доки пак идва (че през това време дамата от малцинствата и онази с окситоцина, лежащи от предната вечер родиха) , вика ехее- виждам главичката, хайде към родилна зала- станах аз, ама като съм седнала ми е по-добре, моля ги да ме оставят да си седя, те ми викат бързо, бързо към родилна, там- пак сядам, ама бързо ме хвана контракцията и си легнах. И така- започна напъваш, почивка, пак и пак и доки ми сложи някаква месна упойка отдолу, все едно от вътрешната част на крака, викам му туй за кво е, той каза ако се наложи да те цепна, да не те боли- и то така и стана де, явно веднага ме е цепнал, защото беба не и отне много да излезе- горе долу една контракция време- той и понатисна малко от горе корема, и изведнъж- едно облекчение , просто много голям кеф, после тъкмо щеше да ме шие, получих кръвоизлив, той с ръка изтласка кръвта, биха ми малко окситоцин, след като ме заши, после някаква система за бързо заздравяване и възстанвяване, то общо взето нито бях на системи по време на раждането, нито нищо- само малко но-шпа ми сложиха като почваха силните контракции. След това ми сложиха лед и торба с пясък на корема и докато си лежах започнах да звъня на всички, говорих с почти всичките ми приятели докато минат 2-та часа. Като цяло- от приемането ми в болницата до раждането- 2 часа и 25 мин (Мони излязла в 13:25, а не в и 13:45,както аз си мислех) Като излезе ми я показаха, тя веднага се разрева, изпишка се отгоре ми докато ми я показваха и после я опаковаха Simple Smile Това беше моето раждане Simple Smile Сори ако е малко подробно, ама нали искахте да знаете, ако има нещо друго - питайте Simple Smile Целувки и приятен ден на всички

Виж целия пост
# 694
Princess83 , чета за раждането ти и си рева тихичко. Така хубаво си го описала, че направо си представих как си гушкаш бебка  Heart Eyes С много любов да си я гледате  и много да ви радва  Hug

Искре, стискам палци мама да се оправи бързо . Пиши как е минал прегледа.
Виж целия пост
# 695
Честити бебчета на всички Мамита!!!   bouquet Да са ви живи и здрави, послушни и любознателни  newsm30!!! Мамите, възстановявайте се бързо и леко! Simple Smile

Princess83, страхотно си го описала, чак ми подейства успокоитлно, че изобщо не е страшно! Hug

Искре, бъди спокойна! всичко с твойта мама ще е наред! бъди позитивна Hug

Моето шампионче, снощи се разхълца и усетих че главичката му е особено долу.  Малко си стреснах. Grinning  Вчера бях на тонове, но на доки ехографа беше на профилактика и във вторник ще ме види. Аз в понеделник трябва да съм на женска консултация и тогава сигурно пак ще ме гледат Thinking .

Вчера се  влюбих в едно кошче за кола. То е модел от миналата година на бертони - Ферарито, може и вие да сте го засичали по магазините. Наистина перфектното, точно токова търсих, но мъж ми каза, че няма да взимаме нищо предварително, защото не било на хубаво. А пък това е последна бройка и аз искам да го имам... Thinking Close

И аз имам течение, което е супер воднисто и то е от 2 месеца сигурно, май е вагинален секрет, който е нормален за нашето състояние, защото като си правих последните изследвания всичко беше наред!

Много гуш от мен и чакаме хубави вести...  Hug Grinning Hug
Виж целия пост
# 696
Честито на новите мами! Живи и здрави да са малките душички, много да папкат и слушкат!  Hug

Princess83 дано при всички ни мине леко като при теб! Ти в коя болница ражда, че нещо ми се губи?

От родилите вече мами, ако има някоя раждала в Тина Киркова, моля да сподели как е било? Отношение, обстановка и т.н.

За течението на мен от 2-3 дни ми изтича жълтеникаво, но доста по-гъсто от обикновенно. Незнам дали това е "тапата"!?  newsm78 Някъде четох, че трябвало да е примесено с кръв, ама знам ли?

Момичета вие как сте с оттоците? При мен краката са ми като "превтасал козунак".
Виж целия пост
# 697
Момичета, понеже гледам, че избора за заглавие върви към ето това предложение:
"Ноемврийски   бебчета валят, а мамчетата нетърпеливо дните си броят" искам да помоля нещо, не помня кой беше автора на заглавието, но може ли да го редактираме по някакъв начин. Сигурно много ще ми се смеете, ама ми звучи все едно дните са преброени и правя кофти асоциация. Може ли да го сложим пимерно "Ноемврийски   бебчета валят, а мамчетата нетърпеливо дни броят"? Embarassed
Виж целия пост
# 698
Честито бебче на мама MagieA, да е живо и здраво!   bouquet

Бубче, моите асоциации със заглавието са абсолютно същите!  Crazy

Искре, стискам палци всичко да е наред с майка ти и скоро да си е вкъщи!

Принцес.. толкова хубаво го разказа, че преживях моето раждане отново.. и естествено си поревах  Grinning  Hug

Виж целия пост
# 699
Честито и от мен на всички родили мамчета. Бях пропуснала цели 20 страници, но наваксах, а като чета хубавите новини не мога да им се нарадвам. Така ми вдигнахте настроението.
На 18.11 бях на преглед, доки винаги мери само главичката и каза, че бебо вървял голям, с около 15 дена по-рано върви от определения ми 2.12 термин, но не било гаранция - ехографите давали такива отклонения. Иначе плацентата ми е задна, което било добре за секциото, че щяло да има по-малко кървене и се работело по-спокойно.
За стриите - мажа се от самото начало с Перкуталфа и съм доволна, но имам приятелки, които се мазаха с какво ли не и пак станаха на стрии - явно наистина е до кожа.
Бубче - възхищавам се от начина по-който разсъждаваш и на компетентните съвети, които даваш. Личи си, че си доста подготвена и информирана.
Виж целия пост
# 700
Бебчо вика - Не издържам вече, искам да съм гушнато от маминка човече!

Виж целия пост
# 701
Бубче, за заглавието точно същото си мислих, но ме досрамя да не засегна авторката. Моето предложение е "Ноемврийски   бебчета валят, а мамчетата нетърпеливо дни до термина броят".
Виж целия пост
# 702
Принцес и аз искам да ти благодаря за разказа и на мен ми подейства успокоително. Hug
Искре радвам се, че с майка ти всичко е ок Simple Smile Чакаме да кажеш какво са ти казали на прегледа.
Barborana^ как са ти изследванията на кръвта? Аз получавах отоци на краката края на месец август. Отдавах го на жегата. Да ама не. Началото на септември доки ми пусна кръв и урина и какво се оказа- заради повечкото качени килца( към 25 до тук) бъбреците ми бяха почнали да се мъчат и да не функционират правилно. Тогава, за да не ме вкарват в болница поех ангажимента да спра да ям сол, захар, пържено, да не пия газирано и да ям малко и начесто. С ръка на сърцето си казвам, че само след два дни диета спряха всички отоци и изследванията ми се изчистиха. От тогава внимавам какво ям и пия. Излишно е да казвам, че и самата аз почнах да се чувствам много по- добре. Е при теб сигурно е заради напредналата бременност, особено щом до сега не си имала проблеми. Но нали попита, та реших да споделя.
Бубче ако питаш мен редактирай заглавието. До сега не правех никакви асоциации, ама сега като спомена...

Е момичета лек ден от мен. Аз мисля да ида да подремна smile3524Hug на всички и да видим после като влезна дали ще има още някоя обебила се мама Wink.
Виж целия пост
# 703
Честито бебче на MagieA, да ти е живо и здраво, а на теб лесно възстановяване.
Veronikapb относно написаното от теб за документа за раждане, с който се дава болничен на таткото от неговата работа и се заплаща от НОИ. Незнам доколко е така, инфото, което аз имам е, че според Кодекса на труда 2011 г. на бащата се полагат 15 дни отпуск, а не болничен:
(7) (Нова - ДВ, бр. 108 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г.) Когато майката и бащата се намират в брак или живеят в едно домакинство, бащата има право на 15-дневен отпуск при раждане на дете от датата на изписване на детето от лечебното заведение. (цитат от кодекса). Дали не говорим за едно и също нещо?
А относно стриите, аз се мажа с крем на Кокона и Майка, но не мн често. Да чукна на дърво, нямам нито една стрия. По принцип съм предразположена към тях, защото имам от преди отстрани на корема и по бедрата - причината бе рязко сваляне на килограми, като ученичка. Нямам стрии и от предното раждане.
Виж целия пост
# 704
Привет на всички вече обебили се и бъдещи мами на сладки бебета, доста отдавна ви чета, но все не намирах време да се регистрирам. Накрая се наканих след като се спрях и аз вкъщи.
Аз също очаквам бебе през ноември, с термин 20.11.  Имам вече една дъщеричка Ивон родена през 2007г. Този път очакваме момченце.
Смятам, че съветите и споделените неща са доста полезни за всяка бъдеща мама.
Късмет на всички и на финала едни сладки и здрави бебоци.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия