Потресена съм! Някой иска ли да стане приемен родител на едно слънчево детенце?

  • 43 206
  • 387
# 60
Някои ще ме обвинят в изместване на темата, но не я измествам, напротив. Бас ловя, че детето от темата е от ромски произход и това е една от причините да не е осиновено. Дете от български произход дори и със здравословен проблем, който е решим, рядко остава неосиновено. Убедена съм, че ридаещите и триещите сополи в темата като го разберат, ще се откажат веднага и ще насочат темата в друга посока - за помощите и т.н.

Сещам се за една тема от преди няколко месеца, в която искаха децата от ромски произход да бъдат отделени от средата си, да не прихващали от вредните навици. Ами питах: "Добре де, кой аджеба, ще се грижи за тези деца?", "Ами ще отидат в домовете" ми отговориха. "Ама домовете, викам, са лош вариант, не са решение. Решение са приемните семейства. Кой от вас ще стане приемен родител на едно от тези деца?". Никой не пожела, да ги пращали по домовете или в жилища от типа СОС Киндредорф.

Ето затова темата е лицемерна. И не визирам само авторката, а и точещите сополи по въпроса.

И приключвам темата с етноса.

Много искам да им помогна, но нямам финансова възможност, а и нямаме свободна стая в момента.

Само дето иронията ви не я схванаха, момичета  Peace

Тонка, с писане не става, става с действия. Не е нужно да си приемен родител. Има организации, които набират доброволци, да ходят при децата, да ги учат, да ги гушкат. Това не изисква даване на пари, даване на време иска. който иска помага, не пише сърцераздирателни постове. Начини за помагане има много, ама за съжаление на авторката не се заплащат. Има начини да помогне и тя самата, ама нея не я устойва финансовата част. Щото е проверила колко плащат, но пък административната част не е проверила. Така не се помага.





Какви са тези организации и имат ли някакви изисквания към доброволците? По определено време ли може да се ходи или който когато има възможност ( все пак се предполага, че някои от нас работят, ходят на курсове и т.н.) Ако може нещо телефони на такива организации?

Ходила съм по домове за сираци, но нито един път директорка или персонал не са ми казвали, че мога да идвам ей така просто, за да се занимавам с децата, да ги гушкам и т.н.
Виж темите на ДБМ в Благотворителния  Peace

И аз като родих второто си дете имаше едно бебе в родилния дом, чиято майка беше избягала. Плачеше по цяла нощ в стаята до моята. Да не би да ми е било лесно, при положение, че си представях как големият ми син така е плакал цели две години. И какво трябваше да направя, да тръгна да пускам теми да му търся родители ли? Има си институции, обърнах се към тях, търсих сметка на тези, които нищо не правеха, но не съм била камбаната по форумите.
Виж целия пост
# 61

Понеже ти определи темата като лицемерна , задавам въпроса към теб .

Този подфорум не е собственост на майките , които са осиновили деца .
Той се чете от много други , включително нерегистрирани , включително такива които имат планове и намерения да дадат шанс на дете , без значение дали ще го осиновят или ще бъдат приемни родители .


Вие скочихте така , сякаш някой е дошъл неканен у вас .
По-спокойно ! Освен 20-те майки ( може и да сте повече ) , които пишете във подфорума , има и много други , които са на етап проучване и намерения .

И все пак решението темата да се премести е на модератор . Peace

Само за сравнение , понеже съм разведена и пиша в "Родители , отглеждащи сами децата си " , няма да реагирам така гневно , ако някоя тема от "Сем. отношения" , свързана с проблеми на сами родители  я преместят в "Родители , отглеждащи сами децата си ".

Затова хич не ви схващам логигата ... ooooh!


 Peace   bouquet


Виж целия пост
# 62
Някои ще ме обвинят в изместване на темата, но не я измествам, напротив. Бас ловя, че детето от темата е от ромски произход и това е една от причините да не е осиновено. Дете от български произход дори и със здравословен проблем, който е решим, рядко остава неосиновено. Убедена съм, че ридаещите и триещите сополи в темата като го разберат, ще се откажат веднага и ще насочат темата в друга посока - за помощите и т.н.

Сещам се за една тема от преди няколко месеца, в която искаха децата от ромски произход да бъдат отделени от средата си, да не прихващали от вредните навици. Ами питах: "Добре де, кой аджеба, ще се грижи за тези деца?", "Ами ще отидат в домовете" ми отговориха. "Ама домовете, викам, са лош вариант, не са решение. Решение са приемните семейства. Кой от вас ще стане приемен родител на едно от тези деца?". Никой не пожела, да ги пращали по домовете или в жилища от типа СОС Киндредорф.

Ето затова темата е лицемерна. И не визирам само авторката, а и точещите сополи по въпроса.

И приключвам темата с етноса.



Много близка моя приятелка - фотографка осинови точно такова момиченце от ромски произход.

Да дам ли снимки за доказателство или тел. номер нещо?
Виж целия пост
# 63
Аз пък искам да споделя нещо относно даряването на дрехи, играчки и т.н.
Лятото, докато бях при майка ми в провинцията, се запознах с една жена, която работи в Дом за деца. Много се зарадвах, че попаднах на такъв човек, за да ме упъти как става това с даряването - например имам много хубава бебешка люлка, страхотни и много на брой дрешки, играчки, проходилка и всякакви бебешки асесоари. Жената само ме погледна и с половин уста ми каза: "Недей. Няма да стигнат до децата."  Rolling Eyes Какво правя при това положение? Не искам да си позная някоя дрешка на гърба на нечие внуче или дете на човек от персонала. А децата в домовете ходят облечени в дрешки в окаяно състояние. Егати и скапаната държава.  ooooh! Няма ли някакъв контрол върху даренията?!
Виж целия пост
# 64
В повечето домове децата нямат нужда от дрехи, освен това имаше една наредба за това, че дрехите втора употреба за децата не могат да се продават и даряват.

Децата в домовете имат нужда от персонален контакт, от персонални грижи. материалното е осигурено в повечето случаи. децата в домовете са пречупени и отглеждани на стаден принцип губят инициативността си, губят в голяма степен идентичността си. Затова има нужда от доброволци. Дрехите, храната, памперсите са неща, от които децата нямат такава нужда.
Виж целия пост
# 65
Дрехите, храната, памперсите са неща, от които децата нямат такава нужда.

Не е съвсем така когато домът се намира далеч от голямо населено място.
Виж целия пост
# 66
Аз пък искам да споделя нещо относно даряването на дрехи, играчки и т.н.
Лятото, докато бях при майка ми в провинцията, се запознах с една жена, която работи в Дом за деца. Много се зарадвах, че попаднах на такъв човек, за да ме упъти как става това с даряването - например имам много хубава бебешка люлка, страхотни и много на брой дрешки, играчки, проходилка и всякакви бебешки асесоари. Жената само ме погледна и с половин уста ми каза: "Недей. Няма да стигнат до децата."  Rolling Eyes Какво правя при това положение? Не искам да си позная някоя дрешка на гърба на нечие внуче или дете на човек от персонала. А децата в домовете ходят облечени в дрешки в окаяно състояние. Егати и скапаната държава.  ooooh! Няма ли някакъв контрол върху даренията?!

Голяма доза истина има.
Всичко зависи от директорката и от персонала. Кажи, че ще ходиш често, за да видиш дали нещата, които си дарила, се използват и ако можеш, ходи. Доказано действа!
Виж целия пост
# 67
Дрехите, храната, памперсите са неща, от които децата нямат такава нужда.

Не е съвсем така когато домът се намира далеч от голямо населено място.

За дрехите и обувките съм съгласна. За памперсите - не.
А никой не носи колички в домовете. И бебетата си стоят вътре.

Обаче това е предмет на друга тема вече.
Виж целия пост
# 68
В повечето домове децата нямат нужда от дрехи, освен това имаше една наредба за това, че дрехите втора употреба за децата не могат да се продават и даряват.



Значи съм срещала все обратния случай.
Като отидеш там като Дядо Коледа, нищо не се връща.  Mr. Green
Виж целия пост
# 69
Аз пък искам да споделя нещо относно даряването на дрехи, играчки и т.н.
Лятото, докато бях при майка ми в провинцията, се запознах с една жена, която работи в Дом за деца. Много се зарадвах, че попаднах на такъв човек, за да ме упъти как става това с даряването - например имам много хубава бебешка люлка, страхотни и много на брой дрешки, играчки, проходилка и всякакви бебешки асесоари. Жената само ме погледна и с половин уста ми каза: "Недей. Няма да стигнат до децата."  Rolling Eyes Какво правя при това положение? Не искам да си позная някоя дрешка на гърба на нечие внуче или дете на човек от персонала. А децата в домовете ходят облечени в дрешки в окаяно състояние. Егати и скапаната държава.  ooooh! Няма ли някакъв контрол върху даренията?!

Ти остави това, но аз търсех дом, в който да занеса подобни неща, не дрехи, а проходилки, шезлонг, люлка, активна гимнастика, колички...И не успях да открия такъв. Дадох ги на едни читави бедни хорица. Не само че може да си видиш нещо твое, носено/използвано от друг- ненуждаещ се, но няма и на кого да го дариш.
Виж целия пост
# 70
Та, има ли някой с възможности и желание да приюти едно мило детенце, което ми скъса сърцето миналата седмица?

Разбирам чувствата на състрадание, които е предизвикало у Антена това дете... Sad Но на мене лично цитираното по-горе изречение ми се стори крайно необмислено и неподходящо. Какво всъщност означава: "Та, има ли някой възможност и желание..."? Confused  

Относно желанието няма смисъл да коментираме, а конкретно ВЪЗМОЖНОСТ в крайна сметка имат само онези, които са преминали през процедурата за приемни родители и са одобрени като такива. Но дори и те нямат право да ПОСОЧВАТ/ИЗБИРАТ определено дете, което биха искали да "приютят"... Не всичко опира до финанси...

Не разбрах освен това, по каква причина и с кои аргументи се смята, че приемен родител би бил по-добрия (оптималния) вариант за това дете, а не осиновител...

Затова според мене темата е по-скоро с цел единствено споделяне и изплакване на емоциите и не може да има претенции за нещо по-сериозно...
Виж целия пост
# 71
За дрехите и обувките съм съгласна. За памперсите - не.
А никой не носи колички в домовете. И бебетата си стоят вътре.

Сигурно си права. Аз наблюдения на домове за деца под 3 години нямам много, освен в четири областни града и то преди 3 - 4 години. Там пък дрешки не искаха, но на памперси и пресни плодове се радваха.
Виж целия пост
# 72
В повечето домове децата нямат нужда от дрехи, освен това имаше една наредба за това, че дрехите втора употреба за децата не могат да се продават и даряват.
Ами да им ... таковам на наредбата. Да видят първо дрехите и да си скъсат наредбата.  ooooh!
Не вярвам някой да тръгне да носи износени и скъсани дрешки. Би било подигравка.
Аз не че няма да намеря приемник на тези бебешки неща, но ми се искаше да отидат там, където най-много има нужда от подобни неща.

Голяма доза истина има.
Всичко зависи от директорката и от персонала. Кажи, че ще ходиш често, за да видиш дали нещата, които си дарила, се използват и ако можеш, ходи. Доказано действа!
Estellia, става дума за град, в който надали ще ходя повече от 1 път годишно.  Peace

Съгласна съм, че децата имат нужда от внимание, грижи и прегръдки - това е безспорно! Ходих преди като доброволец от училище, но се отказах след първото посещение. Изплаках си очите, чак ме е яд, че не мога да се стегна и да бъда полезна. Затова търсех друг начин - чрез дарения.
Виж целия пост
# 73
В повечето домове децата нямат нужда от дрехи, освен това имаше една наредба за това, че дрехите втора употреба за децата не могат да се продават и даряват.
Ами да им ... таковам на наредбата. Да видят първо дрехите и да си скъсат наредбата.  ooooh!
Не вярвам някой да тръгне да носи износени и скъсани дрешки. Би било подигравка.
Аз не че няма да намеря приемник на тези бебешки неща, но ми се искаше да отидат там, където най-много има нужда от подобни неща.

Не ти се вярва, но носят точно такива скъсани, мръсни и от 75-та година дрехи. Със собствените си уши съм чувала директор на дом  да крещи на две "дарителки", че децата й не са клошарчета, а домът не е място, на което да си изтръскат ненужните парцали от килери и тавани.
Това че, ти си съвестна и имаш желание да дариш прекрасни неща, не се отнася за всеки.
Виж целия пост
# 74

Само за сравнение , понеже съм разведена и пиша в "Родители , отглеждащи сами децата си " , няма да реагирам така гневно , ако някоя тема от "Сем. отношения" , свързана с проблеми на сами родители  я преместят в "Родители , отглеждащи сами децата си ".

Затова хич не ви схващам логигата ... ooooh!
хайде де, а защо затриха темата за любовниците - самотни майки  newsm78

ПП извинявам се, че оспамвам темата, ама тя самата тема си е спам, та затова си позволявам
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия