В ПЕТИ КЛАС всичко ново е за нас - тема № 32

  • 73 159
  • 737
# 360
Благодаря, момичета   bouquet Мъжът ми е взел от някаква книжарница на прибиране от работа Simple Smile
Виж целия пост
# 361

Elan пиши кое е помагалото  Praynig
казва се Практическа граматика на българския език Vклас от Петър Пашов, Мария Пашова и Пенка Гарушева, на изд. Хермес - 4лв. има го и по вторите употреби(поне тук) - видях го за 2 лв.

Благодаря, ще го потърся утре по книжарниците  Peace
Виж целия пост
# 362
правиха опити да пишат с технически шрифт.
При нас техническото писане беше по рисуване, само чертането по ДБТ.
Виж целия пост
# 363
А вие докога смятате да помагате на отрочетата си?


Аз не помагам. Учи сама от първи клас. Ако нещо не й е ясно и има нужда от асистенция - насреща съм, но това се случва изключително рядко. Тази година два пъти ме е карала да слушам как разказва урока по история, за друго не ме е търсила.
Виж целия пост
# 364
И ние сме доста самостоятелни, чак се излагам някой път защото нито знам докъде са стигнали по учебниците, нито какво учат в момента, нито по какви издателства учат.............  Embarassed голям срам като някоя мама от старото у-ще ме попиташе за домашно аз я препращах към отрочето  Mr. Green, така в един момент той си говореше повече от мен с майките  Joy

Това си има плюсовете има си и минусите, но не го правя умишлено и целенасочено, такова си ми е детето добро и шантава майка му  Mr. Green
Виж целия пост
# 365
А вие докога смятате да помагате на отрочетата си?
Знаеш ли, откога си го задавам и аз този въпрос?! ooooh!
Пак съм стояла снощи след работа до 9ч. вечерта за да обяснявам задачите за движение по математика. Аз всичко съм забравила, а и математиката никога не ми е била силната страна, та чета наравно с него урока и задачите. ooooh!
Аз съм частен учител на сина ми по математика, по БГ, по немски и по английски. Баща му пък е по ЧП + история и география.
Разпределили сме си зоните на влияние. Joy
Но от 5то класника нямам време за 1-во-класничката и ...докога така- не знам. Thinking ooooh!
Виж целия пост
# 366
То е хубаво това, че са самостоятелни. Hug И моите с ред неща се справят сами -писане на домашното по математика, на това по английски, с ученето на разказвателните.Рядко по последните ги препитвам, обикновено преди контролно.По математика провярявам задачите от сборника, при това не винаги.Но има неща, които откровено не могат да направят сами. Едно от тях беше есето по литература върху "Славки си рожба не трае".Написаха нещо, което не ставаше за нищо.. Mr. Green Помагам определено и по немски, тъй като там вървят с бързи темпове за втори език, а това не е език, който се учи лесно и без  съответното упражнение.Тоест спрягам с тях глаголи, упражняваме задаването на въпросителни изречения и направата на отрицателни, провеждаме някакакви мини диалогчета с познатите им думи и фрази.Тоест нито са напълно зависими от мен, нито пък са изцяло самостоятелни.Някъде по средата са. Laughing
Виж целия пост
# 367
То е хубаво това, че са самостоятелни. Hug И моите с ред неща се справят сами -писане на домашното по математика, на това по английски, с ученето на разказвателните.Рядко по последните ги препитвам, обикновено преди контролно.По математика провярявам задачите от сборника, при това не винаги.Но има неща, които откровено не могат да направят сами. Едно от тях беше есето по литература върху "Славки си рожба не трае".Написаха нещо, което не ставаше за нищо.. Mr. Green Помагам определено и по немски, тъй като там вървят с бързи темпове за втори език, а това не е език, който се учи лесно и без  съответното упражнение.Тоест спрягам с тях глаголи, упражняваме задаването на въпросителни изречения и направата на отрицателни, провеждаме някакакви мини диалогчета с познатите им думи и фрази.Тоест нито са напълно зависими от мен, нито пък са изцяло самостоятелни.Някъде по средата са. Laughing

Е, разбира се, че има неща, с които не могат да се справят сами, а също и неща, които не са доразбрали съвсем в час поради ред причини. Още повече, че в момента и статуквото е различно, и стресът е по-голям - нови предмети, по-труден материал, различни преподаватели ....   Grinning
Аз по-скоро исках да я науча да работи самостоятелно, защото в обкръжението си имам не един пример за деца, които така са свикнали да учат с родителите си /каквото и да значи това/, че дори не им идва на ум идеята да седнат да учат сами. Дъщеря ми има една съученичка, която започва да учи след 19 ч./първа смяна са този срок/, защото майка й тогава се прибира от работа.
Виж целия пост
# 368
А вие докога смятате да помагате на отрочетата си?

Моето дете се справя и само, но АЗ държа да проконтролирам, да съм наясно, нещата да са изрядни.
Просто не мога да си представя - ей, така да попитам "написа ли си всичко"- да получа отговор "да" и да приключа въпроса с училището(въпреки, че детето сигурно би било много доволно от такъв развой).
Искам "цветно" описание на нещата - и той к`во, а ти к`во   hahaha
Виж целия пост
# 369
и аз разпитвам, но да ви кажа повече го правя с цел да ми разказва, да се научи да говори, отколкото слушам какво е казала. карам я да разказва и по разказвателните, нищо че госпожите изпитвали на въпроси - направо съм се втрещила как не могат да вършат цяло изречение. иначе я отбивам вече, сама да учи- даже понякога на някои въпроси отговора, на които може лесно да намери в нета, казвам "не знам, не разбирам, провери в нета" и след малко си го е намерила. иначе когато има проблем помагам разбира се. а слагам засилен контрол при петица - затова си знае, че ако иска да не и се бъркам..... ще се учи Laughing
Виж целия пост
# 370
Моля за малко помощ по математика...ако имате сборника на Архимед на стр.58/зад.9    Не можем да разберем смисъла на дадената таблица,струва ми се ,че има грешки...
Виж целия пост
# 371
Моля за малко помощ по математика...ако имате сборника на Архимед на стр.58/зад.9    Не можем да разберем смисъла на дадената таблица,струва ми се ,че има грешки...
При нас сборникът е на друго издателство.Снимай таблицата и я качи тук. Hug
Виж целия пост
# 372
Моля за малко помощ по математика...ако имате сборника на Архимед на стр.58/зад.9    Не можем да разберем смисъла на дадената таблица,струва ми се ,че има грешки...
не знам дали не се включвам късно, но ето моето мнение.
таблицата наистина е омонтана. поглеждайки отговорите отзад за мен е така.
буквичките м отпред трябва да са отзад и образуват "мм" "см" "дм"
първия ред показна подточките а), б) и т.н.
в първата колонка  е трябвало да бъдат указани а,в,с - страните
забележи че втората колонка е същата. но вместо а,в,с трябва да е м,м,м, което показва че в първия ред 0,09 е в метри, 100 е в милиметри и 1,6 е в дециметри за да се получи Р=9+10+16=35см.
дано съм ти била от полза
Виж целия пост
# 373
И моят уж сам учи, но полудявам като ми сервира вечер, че не е дописал някое упражнение, защото "не го разбирал". Обикновено, като помисли малко или прочете отново урока, се справя съвсем сам, но трябва да седя до него за да го вдъхновявам  Crossing Arms. Мързи го диването, и това си е.
Събота или неделя попоглеждам по разказвателните и най-вече по БЕЛ, че там му е трудно ... не че на мен ми е лесно  Embarassed. Някак не ми се иска да се връщам отново в училище на стари години ... Поне с щерката  вече ще съм "минала материала".
Виж целия пост
# 374
А знаете ли,че всеки преподавател е длъжен да има часове за консултации?Поне веднъж седмично!Там децата могат да питат каквото не са разбрали.Аз нямам никаква възможност да се занимавам със сина си,но го научих да ходи на въпросните консултации,особено по математика.Знаете ли какво се оказа-от 95 петокласника само 2-3-ма ходят на тези консултации!Едва ли на останалите деца всичко им е ясно,но сигурно фамилията е впрегната яко и помага ли,помага...Та,мисълта ми е,използвайте максимално възможностите,които ви предлага училището!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия