Априлски мами, любящи, гадаят за сини или розови гащи!

  • 38 401
  • 784
# 525
 Hug
Добро утро Simple Smile И малко да пофилософствам.. че ми дойде музата  Embarassed Пък и рядко пиша..

Гледам сте се разгорещили в една от така или иначе най-горещите теми - кърменето  Mr. Green
Е то няма да сме ние тия, дето ще открием топлата вода, нито ще можем всички да се съгласим и убедим в нещо - нещата не са черни и бели. Доста по-сложни са, затова няма нужда да се спори или да се налага или отрича нещо напълно..
За последните 6-7 години се убедих, че най-важно е да имаш информация! И да искаш да се възползваш от нея по най-добрия начин.
Нито педиатрите, нито бабите, нито слуховете са тези, които ще определят как да се гледа бебето. Ние сме майките. Всяка една от нас. И ние сме тези, които трябва да решим и преценим как да стане това, независимо, че на останалите точно това решение може да изглежда абсурдно и нелогично..
Но..
Наистина преди да кажете НЕ или ДА на нещо - вижте всички страни.. И най-вече - слушайте бебето! Simple Smile
Убедих се, че кърменето наистина не е за всички, въпреки, че звучи много добре като идея. Не е и самоцел. Нито е надпревара, показно или задължение. Не го приемайте така, защото каузата е обречена още в началото по този начин.. 

Ех.. разприказвах се Simple Smile
Та.. Не живеем в изолатор - четете, питайте.. информирайте се! И то не отделни фрази, извадени от контекста, а вижте цялата картинка..

Другата седмица ще летя до Виена.. Утре съм на Док да каже дали всичко е наред.. пък и отдавна не сме се виждали с мишлето Simple Smile
За пол не искам и да слушам.. Синът ми беше момиче за 2ма различни доктори поне на 3-4 прегледа, единия от които 2 дни преди да родя  Mr. Green А аз знаех, че ще е момче..
Сега го усещам момичешко определено! .. макар че май пак ми се иска да е момче, че съм свикнала (мързел  Blush).
За помощта - Синът ми не е бил за повече от час без мен докато навърши 3г. Никой не ми е помагал, защото не исках.. по-скоро не исках да се карам с населението около мен Simple Smile С таткото сами се справяхме и сега пак ще е така..

Dreamer - това от хормоните. Аз бях така 1вия път.. даже сега пак се оглеждам за космаци.. ама няма  Thinking Изобщо.. все едно не съм била бременна, ама няма нищо общо с 1вия път  Crossing Arms
затуй и очаквам една капризна мадама да ми се пръкне .. пък да видим  ooooh!

Чакам утре с нетърпение да се съберем с пловдивчанки  Hug
Виж целия пост
# 526
И така ли ще ни останат  newsm78. Аз съм с много бяла кожа и така ми бодат очите. На ръцете мисля да отида на козметик. Много е неприятно.
duhi_puhi, после махат ли се? Изчезват ли?
Брук Дейвис, оздравявай бързо  Hug
Виж целия пост
# 527
И така ли ще ни останат  newsm78. Аз съм с много бяла кожа и така ми бодат очите. На ръцете мисля да отида на козметик. Много е неприятно.
duhi_puhi, после махат ли се? Изчезват ли?
Брук Дейвис, оздравявай бързо  Hug

хаха Simple Smile Махат се Simple Smile И аз не знам как и кога Simple Smile Ама изчезват Simple Smile
Виж целия пост
# 528
Здравейте Simple Smile!
и три дни да чета, пак няма да е достатъчно...
честито на всички видели цвета на щъркела  Hug
успех на прегледите предстоящите Simple Smile
за срещата (Софийската) мен ме устройва...но в момента съм едно кашлящо същество, не желая да ви пренасям бацили, за това следващият път  Hug
отново настинах, този път кашлицата е ужасна...не знам как предния път се разминах с малко... дайте някой съвет за кашлица, че има моменти, в които едва дишам  Rolling Eyes
онзи ден пощурях, добре че е мъжа ми да ме освестява... мислих, че ми се е смалил и малкия корем, който имам - естествено след демонстрация от негова страна ме опроверга...  Laughing
тъкмо бях почнала да си връщам и двата кг от началото и сега пак, с тази изтощителна кашлица...
мамите, които не усещат бебето - много индивидуално, не при всяка в 17 г.с. и вече се усеща...така, че споко, добре са бебетата  Praynig Hug
anichka.bs по-добре ли си?
Andromeda_84 аз не обичам сварено цвекло, за това на салата настъргано или нарязано може  Peace
D&G сигурно вече си си купила спанак - със сигурност има в Била  Peace
*dreamer* кога заминаваш за Франс?
duhi_puhi успех на прегледа и приятен полет  Hug
имам работа, за това после ще чета по-задълбочено... Simple Smile
Виж целия пост
# 529
Аз от много години се обезкосмявам и по ръцете и по корема- имах мъхове но ме дразнеха така че и да излизат сега повече няма как да разбера защото ги махам
Виж целия пост
# 530
dreamer, благодаря!  Hug
А за космите не се притеснявай, във фейсбук една мама коментираше, че е питала и са и казали ( специално за тези по корема) да не ги пипа, че ще изчезнат след раждането.
benitabeni и ти оздравявай бързо! Тъкмо вчера се чудех къде се изгуби...
duhi_puhi, лек полет и хубави преживявания във Виена!
Виж целия пост
# 531
Бени  Hug, ти се появи  Grinning Тези дни се губеше и си мислех, че си в къщи и си почиваш. Да оздравяваш бързо и ти  fingerscrossed Kissing Heart
Ние пътуваме или другият петък след работа или другата събота.
duhi_puhi, дано, че  #Cussing out
Брук и аз бях чела нещо такова, че е по-добре да не се махат.
Поне на ръцете обаче ще ги махна, ще все си опъвам ръкавите. Неприятно ми е.
Виж целия пост
# 532
Така като чета, не съм сама с окосмението по корема. И аз като теб *Dreamer* съм много бяла и ми се набиват в очите #2gunfire

И да се обърна към s.kov, ако желае разбира се, да сподели някое упражнение на тия големи топки, че си купих такава, ама оскъдна информация в нета, само силови тренировки има Sad


edit:
намерих в youtube разни клипчета, но ако и ти споделиш ще бъде чудесно, благодаря ти предварително  Peace
Виж целия пост
# 533
Здравейте сладурки, аз по темата за кърменето не мога да се включа. Първа бременност ми е и съм пас. Мисля си за да взема кремче преди да родя. Но има време.
Относно космите аз си имах от преди, заради хормонален дисбаланс, но сега по корема са отвратителни. На мен също ми казаха д ане ги пипам.
За болните мами аз се мъча от днес да се разболея. За сега прилагам чай с мед на работа а в къщи един изцеден лимон с голяма лъжица мед, затоплям на микровето и пия. За нос (имам синузит) вечер малко масълце в ноздрите. Не е пенкилер, но в началото помага. Скорошно оздравяване на всички   bouquet
Искам да питам дали има някой, който пазарува от чужди сайтове. Мисля да почна да се ровя за дрешки и тем подобни. Към момента съм пазарувала само от Ларедут. И съм доволна, напоследък обаче се излагат с цените Simple Smile
Виж целия пост
# 534
Аз от чуждите сайтове следя ASOS и NEXT.
Виж целия пост
# 535
Искам да питам дали има някой, който пазарува от чужди сайтове. Мисля да почна да се ровя за дрешки и тем подобни. Към момента съм пазарувала само от Ларедут. И съм доволна, напоследък обаче се излагат с цените Simple Smile
От 6 години само от чужбина пазарувам Simple Smile Първо Ларедута, докато не стана масовката.. и не почнаха да се бъзикат с доставките Simple Smile Но 2006-7 бяха уникални цени.. После.. нещо почнаха да ме дразнят и ги уважавах само намаленията  Twisted Evil
Последните 2-3 години най-вече от ebay, но също и от Mothercare, Asos-a.. Tesco, Asda..
Че и мъжо беше 2 години в Англия - те тогава само плодовете и зеленчуците си купувах от България  Crazy
Ако на някой му трябва съвет или помощ - насреща съм Simple Smile
Но определено съм любителка на ebay-a защото има тръпка  Laughing А и понякога се улучват наистина уникални цени! От магазина всеки може  Laughing
Като започнат намаленията след нова година смятам да се обдаведа доста Simple Smile
Определено всичко ще ми е от там (чужди сайтове искам да кажа) - вкл. количката и т.н. - големите покупки.
Иначе не би се справила с българските цени  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 536
 И ние пазаруваме дрешки и подобни от чужбина - мадъркеар, марк и спенсър и спорт директ основно. Много по-изгодно е, а нещата са страхотни, на Стоян бодитата от Марк и Спенсър не са мръднали, а съм ги прала на 60гр с белина, даже едно петнясано го бях забравила цял ден накиснато в обикновена белина и щампата му не е мръднала. Хубаво е да се следи за намаления и като ги пуснат бързо да се действа, че нещата се изчерпват.
 Ла редута и аз го ползвах преди, но нещо развалиха нещата и отдавна не съм пазарувала от там.

За излишното окосмяване и аз съм чувала, че не се пипа, след бременността то само си изчезва. Аз за момента не съм забелязала да има излишни косми, мин г със Стоян май имах.  newsm78
Виж целия пост
# 537
Благодаря ви за сайтовете. Аз също се включвам към следенето на намаления и ако изкочи нещо ще пускам инфо Simple Smile
Относно качеството на стоките няма база за сравнение, единствено транспорта е голямо перо в зависимост от държавата.
Духи-пухи не съм запозната с ebay-a, ще поразгледам и ако не се ориентирам ще те потормозя малко ако нямаш против Simple Smile
Виж целия пост
# 538
в e-bay как мога да виждам само новите неща...смисъл тези, които се предлагат от магазините, не от хора???
Виж целия пост
# 539
ааааа за количката и аз като Духи-пухи (за другите неща още незнам) - но няма да е от тук ... На хаук тези, които ги продават тук са от КИтаай, а аз искам немска. От е-бей съм купувала само дрехи  и обувки, но за другите сайтове, които казвате  - нз нищо .. имам pay-pall и смятам да послушам мамите тук и да поогледам... а сега, чао, че тр.да си изправям косата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия