Априлски мами, любящи, гадаят за сини или розови гащи!

  • 38 401
  • 784
# 615
Я да питам нещо: За и против епидуралната упойка?
Аз съм твърдо против всякакви упойки.. Не съм ползвала, няма и да ползвам Simple Smile
Но имам приятелки, които раждаха така и са доволни.
Виж целия пост
# 616
Я да питам нещо: За и против епидуралната упойка?

Аз съм за Peace
Виж целия пост
# 617
rosito7 Ами още не,д-р каза,че предполага за момче,не е 100% сигурна.Искам да ви питам аз пиех фолиева киселина,но я спрях а някои мами  продължават да пият. newsm78
Значи все още имам шенс за надежда относно пола на бебето.
Да когато има проблем с майката тоест когато тя е с анемие е добре да са продължи да се пиедо края,но ако всичко е наред се спира след трития месец  и се продължава с някакви витамини в зависимост от това какво ще ви препоръчат.
Виж целия пост
# 618
 Здравейте!

 На въпроса за упойките, аз лично не съм ползвала и не бих, но всеки си преценява. Хубаво е все пак да се проучат различните рискове при ползването на упойка.  Peace

Относно недораслото икономистче, дето още не се бръсне, но пък вече стабилно се дупи на правителството - мисля, че това си е чиста проба замазване на очите и отвличане на вниманието. Както една друга мама в др тема каза - сега ще се появи бате Бойко и ще каже, че правителството няма да предприема такива мерки и всички ще отдъхнат с облекчение и ще забравят, че срокът за стажа се е увеличил на 24м. Това правителство не за пръв път прави този номер.  Peace
Виж целия пост
# 619
Привет, момичета!
Днес съм по-добре. Вчера следобяд вдигнах и лека температура - 37.2, но я свалих. Сега ми остана само леко драскане в гърлото. Обаче предадох вируса на таткото Sad Добре, че малката беше при баба си, та за сега я опазвам, но довечера ще си е при нас и се моля да не го лепне и тя, и да не вдига температура, че ми е много тежка с вземането на лекарства  Confused

Нямам думи за социалната политика на скапаната ни държава. Ако не работиш - получаваш едан камара помощи, но ако работиш - режат ти всичко - отпуски, майчинство, болнични. Трябва всички да седнем да чакаме на помощи, та да ги питам тогава кой ще им пълни бюджета  #Cussing out
Относно детските надбавки аз си имам теория, която и разни икономисти я споделят, но явно не им е удобно на управляващите да я приложат. Детски не трябва да се дават, а трябва да се прави намаление на облагаемия доход на работещите родители. Така, който повече работи - той ще получава повече, за да отглежда децата си. А който не работи, като циганите, а ражда по 5-16 деца - няма!

За упойките нямам мнение, понеже пак ще трябва да раждам секцио и каквото ми сложат - това ще е  Simple Smile

benitabeni не съм питала Колева за витамини и имуностимуланти. И аз мисля сега в сряда да я питам, че е време вече да се взема нещо превантивно против грипа. Иначе продължавам да пия фолиевата, но и за нея ще питам дали да я спирам. А и за но-шпа, също. Май ще мина на магнезий вместо него  newsm78
Виж целия пост
# 620
и аз раждах без упойка и се надявам пак така да е Simple Smile

да ви кажа, според мен anichka.bs не е на почивката, за която спомена ... и на мен ми направи впечатление, че я няма, което е необичайно, дано всичко е наред Hug
Виж целия пост
# 621
Здравейте и от мен! Simple Smile За раждане с или без упойка нищо не мога да кажа. Аз дори не знам как ще раждам Simple Smile Каквото докторката каже,че трябва - така ще е. Иска ми се да родя нормално, но малко ме е шубе да си призная, но ако мога съм ЗА! Simple Smile Секцио само ако е по лекарско предписание. Все се успокоявам,че има много време до тогава, но май бързичко лети - не знам кога мина половината бременност Simple Smile Утре дано е хубаво времето,че да направим някоя разходка в парка Simple Smile Само чакам да се прибере мъжо и се разхождаме до магазина заедно,че не се движа много. Аничка и аз забелязах,че я няма - дано е добре. Последно и в София щеше да идва си спомням. Слънчев и усмихнат ден от мен! Simple Smile
Виж целия пост
# 622
Mia66 мен всеки път ми казва да си пия фолиевата  Peace ти но шпа защо го пиеш? аз сега пия само сутрин, преди пиех по 3 пъти на ден  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 623
Mia66 мен всеки път ми казва да си пия фолиевата  Peace ти но шпа защо го пиеш? аз сега пия само сутрин, преди пиех по 3 пъти на ден  Rolling Eyes
Заради контракциите го пия.

И аз се тверожа за Аничка. Не е писала отдавна, а в неделя имаше прокървяване. Дано всичко с нея ибеебтата са добре и да си почива и затова да не може да пише. Много  Hug и  fingerscrossed
Виж целия пост
# 624


Нямам думи за социалната политика на скапаната ни държава. Ако не работиш - получаваш едан камара помощи, но ако работиш - режат ти всичко - отпуски, майчинство, болнични. Трябва всички да седнем да чакаме на помощи, та да ги питам тогава кой ще им пълни бюджета  #Cussing out
Относно детските надбавки аз си имам теория, която и разни икономисти я споделят, но явно не им е удобно на управляващите да я приложат. Детски не трябва да се дават, а трябва да се прави намаление на облагаемия доход на работещите родители. Така, който повече работи - той ще получава повече, за да отглежда децата си. А който не работи, като циганите, а ражда по 5-16 деца - няма!

Добър ден и от мен.
Хубаво да седнем и да чакаме, ама вярваш ли, че на нас ще ни дадат някакви помощи....ще измислят 1000 глупости като изисквания и пак няма да получим и лев.....Помощите са за богопомазаните, тези в последното ти изречение.
А относно упойките нямам мнение, не съм раждала досега.
Виж целия пост
# 625
Детски не трябва да се дават, а трябва да се прави намаление на облагаемия доход на работещите родители. Така, който повече работи - той ще получава повече, за да отглежда децата си. А който не работи, като циганите, а ражда по 5-16 деца - няма!

Така е.
И в допълнение - колкото по-ниско образование имаш и/или ако децата ти не посещават училище - толкова по-малки помощи!
Не може да се стимулира неграмотността и безотговорността!
Създаването на дете не е самоцел.

А за упойката съм "за".
Виж целия пост
# 626
 За детските не знам, те все пак са социална помощ, но съм много за данъчни облекчения за семействата. Имаше такова предложение, но естествено не се прие.  Crazy

Аничка не е влизала от понеделник, дано да е добре, че и аз я мисля!  Praynig
Виж целия пост
# 627
Хора,не забравяйте че освен циганските има и българки,които карат на помощи и детски,като повечето студентки например.Аз не съм съгласна да завърша на 26 и после 2 години да трупам стаж и после да почна с опитите за деца.И не мисля,че неработилите майки са по-облагодетелствани от работилите,то просто не е така.
Виж целия пост
# 628
samm, kika555 благодаря за отговорите. Пренатал пия от 4-5 дена, но на следващата консултация задължително ще питам до кога да го пия, след като не са ми казали.

За количките, с първото дете смених две колички - кангаро и пег-перего. Кангарото беше триколка много маневрена, но ужасно тежка. Освен това много трудно се сгъваше и разгъваше и при слагането и в колата беше някакъв ужас. Втората беше много лека, но с малки гуми, което се оказа голям проблем, ако трябва да се движиш по разбитите тротоари в центъра. Сега определено ще търся пак триколка с големи гуми, по възможност да е по-лека. Харесала съм една в амазон, неизвестна марка, но не съм решила още. Има време.

За упойките, според мен има значение дали са ти включили система с окситоцин или не. При мен преди системата болката беше една, а малко след като ми сложиха системата бях  Sick. Раждах с упойка и съм ЗА упойките. Не съм имала никакви проблеми след упойката, като главоболие, изтръпване и др.
Виж целия пост
# 629
Детски не трябва да се дават, а трябва да се прави намаление на облагаемия доход на работещите родители. Така, който повече работи - той ще получава повече, за да отглежда децата си. А който не работи, като циганите, а ражда по 5-16 деца - няма!

Така е.
И в допълнение - колкото по-ниско образование имаш и/или ако децата ти не посещават училище - толкова по-малки помощи!
Не може да се стимулира неграмотността и безотговорността!
Създаването на дете не е самоцел.


Абсолютно съм съгласна, аз и по-напред бях писала нещо подобно. Всички знаем, че образованите родители произвеждат образовани деца. Трябва да се стимулира просперитета, стига вече сме били гетото на Европа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия