Здравословно хранене за децата - 6

  • 47 734
  • 735
# 75
Nice,
колко често- от време на време. По принцип не пиехме прясно мляко, нямаме този навик.
какво количество- 1-2ч.ч. макс за деня. Така се случва, не че ги ограничавам. А и те повече не търсят.
една водна чаша от колко грама бадеми се получава- специално за теб ще го проверя това, тъй като когато правя, слагам 1ч.ч. бадеми : 4ч.ч. вода. Горе-долу се пада 50гр.
Виж целия пост
# 76
И аз купувам бисквитите на Престиж, но съм тотално бясна на фалша им и даже нямам нерви да им се обадя , както правя обикновено.
-адски сладки
 -адски груби
-съмнително евтини за описания състав
-остатъчен сладък и променяш се след няколко минути вкус (разпознавам го отчетливо, никой не може да ме убеди че има само обикновена захар)
-адски ароматизирани
--ДОПЪЛНИТЕЛЕН НЕСПЕЦИФИЧЕН ВКУС
Ако аз си направя с изброените съставки бисквити, няма да се получи такъв изкуствен продукт.
Обаче купувам ли купувам......

Био бозата вкисна Simple Smile (Много беше трудно, до момента когато мъжът ми скрил от нас за 2 дни на стайна температура Simple Smile  )
Виж целия пост
# 77
И нашата био боза вкисна. И понеже има все 'убави неща вътре и понеже е естествено газирана се реших да забъркам нещо с нея (навремето сестрата на баба ми правеше чуден кекс с лимонада), та да я оползотворя. Стана вкусно, но не можа да бухне и не се изпече добре. Свърши нещото де, не артиса. Но споделям, ако на някой въобще му щукне налудничавата ми идея Peace
Виж целия пост
# 78
И аз купувам бисквитите на Престиж, но съм тотално бясна на фалша им и даже нямам нерви да им се обадя , както правя обикновено.

 Може би имат профил във ФБ, където директно да копираш написаното тук. Интересно какво ще напишат в своя защита Rolling Eyes
Виж целия пост
# 79
За био бозата на Хармоника ли говорите newsm78.Каня и се и аз.
Виж целия пост
# 80
МОмичета,кажете причина да не ще туй мойто ПОНЕ сурови плодове (зеленчуците да не ставам нахална Sad), не ще и не ще; като бебе омотаваше всичко, дори по-кисело киви, а сега само банан; поне сокове не отказва де, ама ме е яд много. Към банана давам и авокадо. Трябва да опитам да смеся и др. плодове с тях, дайте някакви идеи за сурови плодови пюрета, че направо...  Обича сладко, а плодове не ще, у нас винаги има, ние с баща му хапваме. Кърмя го още (2 г.), да не би да си взима от кърмата витамини и да не му се щат други? Нещо го притеснява, не ще и да вкуси като ги види, не близва! bouquet
Виж целия пост
# 81
alen mak, причина не мога да кажа, но аз й правя на моята глезла смути и вътре слагам всичко, на което се мръщи. Ела да видим дали не яде...  Mr. Green
При нас плодовете се ядат, но зеленчуците (без краставица) са нежелани.Често й пасирам към супите сурови - чушки, домати, магданоз и копър, каквото имам под ръка.
Правя й песто с коприва или спанак, слагам от любимите й маслини и всичко се омита. Laughing
Виж целия пост
# 82
благодаря; ще опитам смути и сурови към супата пасирани:)
Виж целия пост
# 83
Nice,
колко често- от време на време. По принцип не пиехме прясно мляко, нямаме този навик.
какво количество- 1-2ч.ч. макс за деня. Така се случва, не че ги ограничавам. А и те повече не търсят.
една водна чаша от колко грама бадеми се получава- специално за теб ще го проверя това, тъй като когато правя, слагам 1ч.ч. бадеми : 4ч.ч. вода. Горе-долу се пада 50гр.

Вери , благодаря ти за отговора ! И не е необходимо чак да претегляш в моя чест . Grinning, ти ми даваш точна пропорция 1:4 , бадеми:вода .

alen mak
,да не те отчайвам , но и при нас положението е само на банан , а вече сме на 5 и отгоре . Напоследък имаме лееко подобрение в сферата на любопитството , поне опитва . Онзи ден изяде половин купа плодова салата -ябълка , банан и почистен от ципите портокал . Стимулът ни е да "рисуваме" с мед върху плодовете , нали знаете как красиво се къдри златната нишка . Wink Зленечуците са "непробиваеми" - само краставица и това е .

Ще почерпя от вашите идеи . Peace
Виж целия пост
# 84
Nice, после прецеди млякото. Пулпата може да я ползваш в някой пастет или печиво. Можеш да и намериш приложение.
Виж целия пост
# 85
От бадемово брашно става ли бадемово мляко и как Blush И още един въпрос от бадемово мляко с мая за сирене може ли да се получи бадемово сирене?
Виж целия пост
# 86
С растителни млека сме правили сирена като ползваме разни пробиотици или стартери. Мая за сирене не сме ползвали, не мога да споделя опит.
От бадемово брашно можеш да направиш мляко. Това на практика са смлени обелени бадеми.
От около 120гр (1/2 чаша) цели бадеми излиза чаша брашно.

За плодовете- помага, но при някои деца, разни фигурки, шишчета, композиции. Simple Smile
Виж целия пост
# 87
За зеленчуците при дъщеря ми помага ако ВЪВ ВСЯКО ПАРЧЕНЦЕ ЗЕЛЕНЧУК (колкото хапка) се сложи парченце маслина/сирене....Ако наруша пропорцията обаче (маслината е твърде малка за хапката чушка) и ми се връща цялата композиция  Grinning

Пробутвам пасирана варена коприва с маслини и сирене. Трябва да пробутвам и пасирани сурови моркови и зеле така Simple Smile
Виж целия пост
# 88
Вери, а можеш ли да ми препоръчаш хубав блендер, може и на лични Blush

Аз чакам след 1-2 седмици да ми пристигне маята и ще споделя дали може да стане бадемово сирене с нея. Иначе гледах в магазина някаква мая за вегетарианци, но като никога нямаше инструкции за ползване, та не знам за какво се ползва.
Виж целия пост
# 89
Вери, а можеш ли да ми препоръчаш хубав блендер, може и на лични Blush

Аз чакам след 1-2 седмици да ми пристигне маята и ще споделя дали може да стане бадемово сирене с нея. Иначе гледах в магазина някаква мая за вегетарианци, но като никога нямаше инструкции за ползване, та не знам за какво се ползва.

Аз също се интересувам от хубав блендер.. И в тази връзка искам да попитам нещо, хубаво ли е наистина да се пасират/разбиват плодовете и зеленчуците, след като казват , че при досега с метал  някой от витамините се губели? newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия