Юлски деца-тема 47

  • 43 213
  • 722
# 75
много дълъг ферман стана та викам да го разделя в две части Simple Smile

за приспиването - при нас таткото е вещото лице от едно време насам, мен просто ме слагат "у игнора" и най-често заспивам преди тях а те стават от леглото и почват да беснеят Rolling Eyes също забелязвам че ако евентуално остискам да не заспя и стана, по някое време единия от двамата усеща че съм забегнала и надава вой Laughing баща им като ги приспива,гледат да не се събуждат,защото той е лошото ченге  Twisted Evil

и последна мисъл за днес - във вторник влизам за операция, стискайте ми палци  Praynig ако има wifi ще си взема лаптопа  Wink
Виж целия пост
# 76
Чудесна новина за начало на темата, Орхидея, да ти е жив и здрав Влади, както каза Драганов, това е идеалната комбинация, има си кака, която да го дърпа напред и да му дава акъл Laughing.[/size]
Шора мишора, май младежа се е позабързал като гледам часа май по спешност са правили секциото?
Джилка, познах аз за розовото, много се радвам за новината Heart Eyes.
Миме, фармацевт ще е или лекар, спор няма, до тогава я включете в програмите за опити на лекарства, на хората им плащат пари за такива работи Joy. Шегата настрана, не ми се мисли какво ти е било. Ей, сега нахоках баща ми превантивно, защото няколко пъти като чистя и намирам разни хапчета на земята.
Ние все още боледуваме, направо сили нямам, вече месец и две седмици почти. Андреа уж се оправи и изведнъж от нищото се влоши ужасно, едни високи температури по 39, 7, та така 5 дни, направо побелях и остарях. Малкия пак се влошава мисля и той, Андреа вече се оправя понеже антибиотика не ѝ се размина. та така от нашия лазарет.
За баня не смея да я оставям сама, вендъж се хлъзна пред очите ми, веднъж пред Ангел. Ако имаме време пълним ваната да се плацика, но винаги под надзор, иначе аз в повечето случаи я къпя на бегом под душа, Ангел е по водните забавления, негово задължение си е. Малкия горкия пък само мивката е помирисвал, я му се събират 3- 4 пъти във ваничката. Първо месец и половина- два беше заради пъпа, после свикнах къпането да е не повече от 5 минути и ми е много по- удобно. За съжаление много бързо му отесня, та ще ми свърши скоро рахата, но само да започне да сяда и наведнъж с кака си във ваната.
За памперса, не ми се говори, но не си го слагам на сърце, когато тогава. Та за бърсане не ще и дума Laughing.
За приспиването уж си бяхме поделили децата, но сега с тези болести малко ни се поразбиха нещата. Андреа е много кисела, само ме вика, та гледам да приспя малкия и отивам да се гушкаме и с нея

Виж целия пост
# 77
Юлско бебе, хайде вече стига с тези болести, измъчихте се. А коликите спряха ли поне?

Марулка, много благодаря  bouquet!

Виржинити, стискам палци всичко да мине перфектно!

Цветен прашец ,до там ли стигнахте и гланц да слагате Joy. И Стейси иска от всичко, дори за под мишниците Laughing, но е доволна, че й "слагам" дори като са затворени.

Нали писах, че Стейси е на плуване днес и баща й каза, че са си умрели от студ Sad. Стейси посиняла чак. Доста мами познавам, които си водиха децата там, но само една ми каза за това и даже си спря детето.
Виж целия пост
# 78
Добро утро, момичета!
Цветен прашец,  тоалетката върви с всички показани аксесоари. Предполагам, че червилата и лаковете са само декоративни. Ако не са, ще ги скрия. Йоана не тръгва на ясла, ако не сложим парфюм. И понеже ми омръзна да и слагам от моите, купих детски, който пръскам само на плитките и. За червило също се тръшка, ама и аз затворен гланц ползвам.
Когато купихме тоалетката и намерих в нета видеоклипче с нея. Йоана я видя и страшно много се впечатли. И сега само повтаря: дядо Коледа дойде и донесе подаръци. Питам я какъв подарък иска, а тя отговаря: далоо /огледало/. Предполагам, че визира тоалетката.
Драгаааа, много ми е мъчно за вас. Андрея стигна ли до яслата между боледуванията? Дано бързо се оправят!
Маймунче, много неприятна ситуация. Милото Стейси!
Виж целия пост
# 79
Виржинити стискам палци всичко да мине супер леко и бързо да се похвалиш, че си нов човек, родила сидве деца това няма и да го усетиш.
Усмивче няма да е декоративна според мен козметиката, ама ти ще провериш и ще прецениш де.
За гланца и другите гримове ние не се лъжем вече със затворени шишенца, всичко прилежно се отваря и старателно се избира точно коя четка да се използва (нали четките са ни малко като мания). Laughing Аз даже се принудих да й купя един детски гланц от аптеката, който бил абсолютно безвреден (по техните думи, надписа беше толкова ситен, че нищо не успях да прочета) на водна основа, но то падна едно денонощно мазане и докато не го свърши мирка нямаше та не повторих, защото безвреден безвреден, ама колко да е безвреден, все пак не са го измислили да се яде с лъжицата, а пък и по-скъп от моя 6-7 лв. някъде беше. Сега мисля да й налея малко медец в шишенцето и да се маже с четката колкото иска и да залепва. Joy 
Юлско бебе оздравявайте вече де, че децата незнам, ама ти вече ще завършиш за един фармацевт.
Виж целия пост
# 80

Миме, значи Калоян и София не стават за фармацевти ша знаеш, те ще изпият аптеката и ще фалират  Joy моя хубусник изгълта едно шишенце Имунокинд, не знам дали ви се похвалих Tired и малко след това се разболя - бронхит ooooh! та не си ги купувайте - не действат Joy

Как съм се смяла  Joy  Но и аз така с Цитросепта, като изпи половин шише викам, сега това помага ли, не помага ли  newsm78 Laughing
Аз за подарък съм харесала една количка за кукли, но се чудя дали няма да и е голяма  newsm78 Някой да е виждал на живо тази?
 
От няколко седмици София рецитира стихчета и пее песнички, ние чак снощи сколасахме да я снимаме. Сега ще кача клипчета.
Виж целия пост
# 81
Маймунче, много неприятно, чак ми е странно та нали това все пак са малки деца, що за моржуване  Shocked Можете ли да я отпишете или всичко е пито-платено за няколко курса? И аз като Цветен се съмнявам че затворени шишета ще вършат работа и ще се излъже. Че то отварянето  и затварянето й е любимо занимание.
Цветен, умрях от смях с гланца. И мойта снощи ми изложи един ферман как като пораснела щяла да има лак на ръчичките, на крачетата, спирала на очите и червило....
ЮБ май яслата при вас беше грешния вариант  Sad Надявам се скоро да се приключи с тази одисея.

Учудвам се, че толкова много деца се обличат сами. При нас като че ли е невъзможно това.

Вирджинити, стиснати палци от мен!
Роси, как е мъжа ти?

Относно детските червила и мазила дето вървят комплект с играчките - ако помните имаше скоро репортаж че не подлежат на никакъв контрол. Sick
Виж целия пост
# 82




Виж целия пост
# 83
Миме, страхотна е София. И нашия репертоар е същия, стихотворението за пилето ни е любимото, както и една песничка за баба Меца, която тръгнала круши да бере. Слага ръцете зад кръста, навежда се и започва да си пее. После има нещо :Тичайте, тичайте мънички мечета" и тук голямо тичане и смях пада. Ние се опитваме да я снимаме, но тя като види фотоапарата млъква, даже се и сърди, че сме и прекъснали играта. Сега много се забавлява на клипчетата на София. Даже пя с нея.  Hug  Телефона ти пак беше изключен.  Crossing Arms
Вержи, стискам палци за вторник.
Маймунче, много кофти със студения басейн. То бива каляване, но чак пък толкова.  Naughty
И Анди има детски балсам, купих го от един английски сайт, пише че е от мед, но и тя се маже непрекъснато. Веднъж ми беше взела гланца от чантата и няма да ви казвам, на какво приличаше.  Joy Тя също от много отдавна се храни сама, облича се сама - задължително тя си обува бикините и панталоните или клина. Може да си облече и потника и якето.  Heart EyesВ яслата казват, че била много оправна, та макар и една от най-малките. Дано така да расте детето. Praynig
За подарък и при мен е едно мислене. Ходих до Икеа - дървената кухня наистина е страхотна, много стабилна и качествено изработена, но 245лв. Илиян като я видя, каза от раз - Вземаме я! И като видя цената му порасна коса.  Joy Joy Та сега сме в чуденка! Дано да успеем да й я вземем.
Миме, за количката - виждала съм едно детенце в квартала да кара подобна. Тя е на 3 годинки и се справя чудесно. Ако е същия модел, дръжката се регулира на височина.  Hug
Драга, дано бързо да оздравеят децата! Hug Какво е това чудо? Лекарите какво казаха - грип ли е?
Аз във вторник летя до Брюксел. Този път сама и полетите ми са с прикачване. Много гадно. При това имам само по половин час до следващия полет. Ще падне едно тичане. От сега се притеснява.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 84
Миме, страхотна е София  Hug. Как искам и Даниела да започне така да говори.... Rolling Eyes-засега бръщолеви повече неща, които само тя си разбира  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 85
Миме,голяма сладурана е София. Hug Ние си казваме Мама ми купи и песничката за зеленчуците...явно това е на дневен ред в яслата.Казва и едно стихче но немога да разбера ко е.А тя се ядосва ,че не я разбирам  Mr. Green

За подаръци-изобщо не съм мислила още.Аз каквото и да им купя му серрадват точно 5 мин и е захвърлено някъде.Изобщоне си пазятиграчките и в момента стаята им е обезкостена от към такива.Прибрала съм всичко в чували да се научат .Особено плюшените са постоянно на земята и ги мачкат.Имат сега само един отромен констурктор,кола за каране и две колички за кукли.

Вержи,имаш и от мен палци  Praynig Hug

И ние искаме да се лакираме и червисаме но се задоволяват само с парфюмиране без да пръскаме  Mr. Green Иначе като отидат на гости на абаба ми се връщам винаги с лак .


Драга,милите дечица.Дано се оправяте по-бързичко и ви забравят болестите.
Виж целия пост
# 86
Драга, искрено ти съчувствам. Дано двете ти сладурчета бързо се оправят  Hug

Моето малкото човече не е оздравявало май от месеци. От петък е с някакъв алергичен пристъп. Кашля до повръщане, очите му текнаха, носа и той. Вчера дадох вече противоалергично, че се поуспокои малко. Но това трябваше да го направя по рано за съжаление. Явно от яслата от препаратите се дразни, защото ми казваха че понакашлял там. А в нас нямаше нищо.  ooooh! Предупредиха ме още като беше малък и направи първият си ларингит, че вероятността да е алергичен като брат си е почти 90%. Но аз все се надявах да е в тези 10%.  Tired
Леле, Оля, 245 лв кухня  ooooh!, като стане на 18 години трябва да и купувате хеликоптер за РД  Mr. Green

Подаръците за Коледа, както писах и по рано нямам идея какви да са. Ще гледам, ще разглеждам и така. Писти, коли и конструктори имаме с кашони. А и какво да купя, като например вчера Елин при наличието на толкова много играчки се занимаваше с часове с 3 пластмасови чашки  Laughing
Къпя ги и двамата в душ кабината. Като беше по малък го слага Елин вътре седнал, а сега са прави и по бързата процедура.

Още нещо щях да пиша, ама какво беше не си спомням  Thinking Хайде нищо после пак...
Виж целия пост
# 87
Миме, браво на София и на всички деца, които пеят на тази възраст, че и стихчета знаят! Ние сме мнооого назад още.
Оля, ако е хубава кухнята и си планувате още едно дете, защо не. Поне аз бих така направила, а и Анди доколкото знам си играе с играчки. Иначе наистина си е доста скъпичка. Но дано пък намерите някоя по-евтина и пак да ви хареса!
А на летището ще се правиш, с повече питане, за да не се луташ и губиш време. Пиши после!

Не знам как са вашите деца, но Стейси като вземе нещо, сложи го някъде и после не помни къде. Много ми е странно, нормално ли е това newsm78.
За обличането-Стейси може, но едно към гьотере(така ли се пише) и то само блузи, гащички, панталон и обувки. Чорапи в никакъв случай.

Днес се обадих да попитам колко е температурата на водата в басейна-някъде около 20-21 градуса, а на въздуха 26, което ми звучи нормално. Обясних им как Стейси е посиняла от студ и, че още един път ще пробвам и човека ми предложи ако втория път е така да отида и да ми върнат парите. Всичките им други класове бяха пълни и ще ме е яд да не ходи, но ако се наложи ще я спра. Нашия тати, какъвто е кекав каза, че е болен и то от басейна Joy. Ама така е, като му гледам снимките от малък, не само, че не е каляван, ами и лятото с дълги чорапи и със сандали Joy.

Виж целия пост
# 88
Привет от лазарета! Я, какви хубави новини
Орхидея, добре дошъл на Влади, пожелаваме му да е здрав, а и вие, че да може да му се радвате!
Джил, честити розови гащи!
Виржинити, стискам палци всичко да мине перфектно и ти да се възстановиш бързо!
Драга, пак ли болести при вас? Дано бързо да оздравеете всички!
Чочи, и според мен малко прибързано се е изпазал вашия педиатър.
Миме, то хубаво, че на София, а и на теб, й е харесало в Пирогов, но дано е за последно.
И сега малко за нас, вкъщи е лазарет и аптека, таткото си пие неговите хапове, изписаха го официално във вторник, но още миналия петък си го взехме вкъщи, възстановява се много добре, по-добре от предишния път, дори вчера бяхме на двора.
Божидар пък вече цяла седмица ми е болен, изкара една в яслата и пак сополи, кашлици. Реших да го пробвам с хомеопатия, но даде много странна реакция, стана хиперактивен, такова чудо не бях виждала, цял ден търчи, крещи, блъска вратите на стаите, посяга ни да ни удря, направо се побърках, грях ми на душата, но го плеснах два пъти, а колко пъти му крещях не мога да преброя. Лошото е, че на този фон и аз съм болна и на АБ, направих отит, а синузита така ме боля, че ми идеше да си откина главата и да я метна на кучетата.
Ох, малкия се разкашля, оставям ви.
Виж целия пост
# 89
Роси, радвам се да чуя добри новини за таткото  Hug А иначе казаха ли това да му е последната операция?  Praynig
За болестите, и аз съм с отит. Боли ме гърло вече втора седмица, от 1 ме боли и ухо. Карах с хомеопатия, но с лекарката ми се разбрахме, ако няма ефект да минавам на антибиотик. Ухото много ме притесняваше, начетох се за разни гноища в мозъка, и на втория ден купих Зинат. Пия го 5 дни и нищо  Shocked Гърлото си ме боли, поне ухото помина и рядко ме наболва. Какво ли не пих, и инхалации, и лайка и сода. Май добрата стара клеева тинктура най- ми помага. От днес оставам само на нея. Няма ден, в който да не оставя в аптеката 20-30-40 лв, поне да оздравявах  Cry
И София става невъзможна в къщи. Затова един ден след историята с Пирогов я заведох на ясла. Аз хем умирах от гърло и ухо на легло, а тя ме вбесяваше, точно както го описваш Божидар. То не е блъскане, вика, прави всичко на обратно каквото и кажеш, и разхвърля ужасно. Май децата, които свикнат на атмосферата и динамиката в детска градина, после като им се наложи да постоят в къщи им е скучно и всячески се опитват да те побъркат, барем им стане интересно.
Дайте съвет, макар, че пих и Лактофлор, сега май ще лекувам други гадинки от антибиотика. Не ми се ходи в Полимед, че е лудница, нещо ефикасно някой скоро да е пил?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия