Гърция-27

  • 67 244
  • 747
# 375
tina xris незнам дали 6те ти помогна но ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΎ ΓΙΑ ΌΛΑ ΟΣΑ KΆΝΑΤΕ ΓΙΑ ΜΑΣ....ΜΕ ΑΓΆΠΗ ΑΠΟ... СЛАГАШ И ИМЕТО..ако знаеш какво точно искаш да напишеш ми пиши аз ще ти го напиша..дано съм помогнала
Виж целия пост
# 376
Тина, ей че хубаво! Hug Сигурна съм, че много ще се трогне от един такъв жест. Ето и моят вариант:

ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΔΑΣΚΑΛΑ! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ, ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ, ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ, ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ. ΘΑ ΣΑΣ ΘΥΜΑΜΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!

Любима ми учителко! Горещо Ви благодаря за ентусиазма, търпението, за многото знания, за житейските уроци и как да бъда добър човек. Винаги ще Ви помня!

Надявам се, че не съм допуснала правописна грешка Mr. Green
Виж целия пост
# 377
Благодаря ви, момичета!
denas111, твоето как се превежда?

MaryJane, чудесно е!
Благодаря ви още веднъж!  bouquet
Виж целия пост
# 378
ЗДравейте от няколко дена вкъщи сме доста притеснени,ще разкажа на кратко.Ходихме за имунизация при доктори,които приемат без осигуровки,защото ще сме с ика след 2 месеца.Докторът забеляза нещо,което другите не забелязаха в ика,детето спаднало на кг и т.н. и ни изпрати на изследвания след това искаха да оставаме в болница за изследвания.Решението беше да купим тест,който за сега не откриваме в Солун.Може ли някой от вас,който е от другите градове да попита просто в някоя аптека дали го има за да знаем дали от там да го търсим.Продължаваме и търсенето тук,засега неуспешно.Теста се казва Biogard Celiac Test .
Виж целия пост
# 379
моето в превод е благодаря за всичко което сте направили за мене с много обич и име....нещо такова но мисля че на MaryJane става по добре Simple Smile
Виж целия пост
# 380
Момичета, съжалявам, че така грубо ви нахлувам в темата  Whistling

Имам въпросче за Гърция, на което ми е трудно да намеря отговор. Лятото се женя и ще ни идват гости от ЮАР, близки приятели на мъжа ми. Нямат много възможности и това пътуване за тях си е цяло приключение, надали в близките десетина години ще се наканят отново да дойдат до европа, затова сме организирали след сватбата с тях и още две двойки да отидем и до Гърция на море. Сгодени са и днес мъжът ни заявява, че иска да се оженят в Гърция, докато сме там. Въпросът ми е, възможно ли е това да се организира от дистанция и как ще стане? Ние ще сме там само 1 седмица. Няма да се канят гости освен така или иначе присъстващите. Знам например, че в БГ е невъзможно да се ожениш от днес за утре.

Много благодаря предварително на всички, които ще ми помогнат и отново се извинявам за нахлуването.  bouquet
Виж целия пост
# 381
аз до колкото знам ако са примерно българин и българка се склучва брак в българското посолство а за тука знам че можеш да склучиш брак и в тъй наречено община или църква но нямам идея дали може ако са чужденци и при всички случаи трябва да има свободен час а и както тука работят без събота и неделя без празнични дне без следобедите незанм..може да попитате в някои димархио (община)на самия град или квартал..май не помогнах много Confused
Виж целия пост
# 382
Jane Doe, по принцип е възможно. Идват много чужденци, които се женят по островите за по-романтично. Ще потърся какви документи са нужни за граждански. Имай предвид, че:
- Бракът трябва да е обявен във вестник, мисля че около месец преди датата
- Искат се актове за раждане с апостил, преведени на гръцки
- Свидетелството за брак после трябва да се завери с апостил в най-добрия случай, за да е валидно в чужбина. Твоите проятели какво гражданство имат?
Има фирми, които се занимават с уреждане на бракове за чужденци, защото да дойдеш за сватбата и да тичаш по инстанции е "страшна" романтика Mr. Green Не знам какви са им комисионните обаче.
Ако приятелите ти са българи и ти имаш възможност да прескочиш до тук 1-2 пъти, може и да се получи, иначе сигурно ще е тичане по мъките. Освен ако го правят не за документа.
Всъщност гражданският брак не е нищо особено, никаква тържественост, в България са къде-къде по-хубави церемониите, църковен брак би било по-хубаво, но не знам какви са изискванията, там сигурно и кръщелни свидетелства ще са нужни...
Виж целия пост
# 383
Благодаря ви, момичета   bouquet  Hug

Според мен нашите приятели си представят изнесен ритуал на плажа. Те не са православни християни, та църковният брак отпада. И двамата са с южноафриканско гражданство.

Така като гледам една фирма, като тези, за които споменаваш, би спасила само ситуацията  Crazy
В зависимост от цената ние бихме могли да я платим - като сватбен подарък. Ако някой знае конкретно име, ще съм много благодарна!
Виж целия пост
# 384
Jane Doe, това намерих на пръв поглед
http://www.athensguide.com/practicalinfo/marriage.htm
http://www.marryabroad.co.uk/how-to-marry-in-greece.shtml
Виж целия пост
# 385

Супер, мерси. Както препоръчахте, ориентираха се към сватбен агент   bouquet
Виж целия пост
# 386
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МОМИЧЕТА   bouquet
Виж целия пост
# 387
Честит празник   bouquet
Ей, не ще да идва това лято и това е,продължава да ни мъчи Laughing
Виж целия пост
# 388
Честит Празник!


Мери супер си е времето Laughing
Казват че това лято ще е много горещо ,така че колкото ни
отпусне ще ни е от кяр.
После под климатикът.
Виж целия пост
# 389
 Simple Smile Simple Smile Simple Smile честит и от мене
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия