“ДОМАШЕН АРЕСТ” - НОВ БЪЛГАРСКИ КОМЕДИЕН СЕРИАЛ ПО БТВ

  • 29 544
  • 279
# 180
дори и шегите, репликите, темите, са ми като извадени от американското, а не толкова от българското ежедневие.

Точно, особено снощи с тия Пси елементи....Толкова много типично български "мъки" си имаме, ако започнат с тях ще стане много по- интересно. Така ми е чуждо някак си, далеч от мен
Виж целия пост
# 181
И на мен последните серии не ми харесаха! Да не говорим за стандарта им на живот, който няма нищо общо с реалността в БГ. Учения девственик е наконтен и напудрен все едно взима депутатска заплата, а всички знаем какви мизерни пари получават в действителност учените.
Коцето уж има магазин, а по цял ден виси в хола пред телевизора.
Жената на Коцето нещо работи ли? По цял ден май се размотава с майка си и харчи пари. И се разполага с кухнята и къщата все едно е тяхна и майка й им е на гости, а не обратното.
Абе, прекалено американизиран взе да ми идва и на мен, само  задния двор с барбекюто ми липсва.
Виж целия пост
# 182
Снощи съм се смяла от сърце, че Коцето е от Трапоклово - баба е оттам, та снощи сме ревали със сълзи от смях. Joy А дядо ми се казва Костадин, та циркът си е пълен - цялото ни семейство изтипосаха. Joy
Виж целия пост
# 183
Снощи съм се смяла от сърце, че Коцето е от Трапоклово - баба е оттам, та снощи сме ревали със сълзи от смях. Joy А дядо ми се казва Костадин, та циркът си е пълен - цялото ни семейство изтипосаха. Joy

Аааааааа, моля, моля! КоцИ е от Варна.  Joy Случайно на мама му са изтекли водите в Трапоклово.  Wink
Виж целия пост
# 184
Снощи съм се смяла от сърце, че Коцето е от Трапоклово - баба е оттам, та снощи сме ревали със сълзи от смях. Joy А дядо ми се казва Костадин, та циркът си е пълен - цялото ни семейство изтипосаха. Joy

Аааааааа, моля, моля! КоцИ е от Варна.  Joy Случайно на мама му са изтекли водите в Трапоклово.  Wink
Joy Joy Joy
Е, нали е моряк - претендира, че е от Варна. А и Сисунчето hahaha веднага реагира с: "Да, да..." Joy
Виж целия пост
# 185

 Joy Joy Joy
Е, нали е моряк - претендира, че е от Варна. А и Сисунчето hahaha веднага реагира с: "Да, да..." Joy[/i][/center]

Какво друго й остава на женицата?  Wink

Не съм съгласна с колежките-съфорумки, които говорят за стандарта. Има доста народ у нас, който има и много по-висок стандарт. Не говоря за болшинството хора. Но това е ФИЛМ, все пак. Още повече, комедия.  Simple Smile

Странна работа.  newsm78 В темата за "Етажна собственост" имаше мнения, че не е реален, заради обстановката. Била прекалено мизерна... Там писах, че виждаме типичен софийски квартал. Пиша софийски, защото тези квартали познавам.

Тук обвинението е точно обратното. Но киното, колкото и да се прави по действителни истории, винаги сгъстява краските за постигане на въздействие. Все си мислех, че това не трябва да се обяснява.  Simple Smile
Виж целия пост
# 186
Снощи гледах сериала за първи път. Не ми хареса. Може просто снощните серии да са били слаби, но не ме впечатли с нищо - много дървено и изкуствено ми се видя. Особено играта на Филип Аврамов.
Това, което ми направи впечатление, обаче, е че Мая Бежанска го нарича Костадин, а тъща му - Константин. И не че е важно, но как, в крайна сметка, се казва главният герой?
Виж целия пост
# 187
И не че е важно, но как, в крайна сметка, се казва главният герой?

КоцИ.  Joy Разбира се, че не е важно.

Официално го водят като Коцето. http://www.btv.bg/seriali/domashen-arest/geroi/
Виж целия пост
# 188
Снощи гледах сериала за първи път. Не ми хареса. Може просто снощните серии да са били слаби, но не ме впечатли с нищо - много дървено и изкуствено ми се видя. Особено играта на Филип Аврамов.
Това, което ми направи впечатление, обаче, е че Мая Бежанска го нарича Костадин, а тъща му - Константин. И не че е важно, но как, в крайна сметка, се казва главният герой?
Костадин се казва. В първите серии той спомена (по-скоро - жена му), че той мрази да го наричат Константин. Затова тъщата така му казва. Grinning
Виж целия пост
# 189
Ами "Eтажна собсвеност" наистина е малко мизерен, там отиват към другата крайност. Не може  цяла фамилия да нямат пари за един хладилник.  Mr. Green Но там съм гледала само 1-2 епизода и нямам може би адекватна преценка.
Но за "Домашен арест" си държа на мнението. Филм е, да, но ми прави впечатление и е дразнещо изкривяването на действитеността до такава степен. Да, съгласна съм, че има хора в БГ с много по- висок стандарт, но това определено не са безработните, учените или собствениците на магазин за риба.
В "Стъклен дом" стандарта е много по- висок и не е дразнещ, понеже подхожда на собственици на МОЛ.
Както и да е, принципно не съм от критикуващите ''колежки- съфорумки''  Grinning, с възрастта вероятно се превръщам в мрънкало  Laughing
Виж целия пост
# 190
...Да, съгласна съм, че има хора в БГ с много по- висок стандарт, но това определено не са безработните, учените или собствениците на магазин за риба.
...

Контрастът е един от основните художествени похвати.

Не обичам да споря. Само уточнявам.  Peace Simple Smile
Виж целия пост
# 191
Ма хора, филмът е такъв просто, такъв... жанр е. Не виждам какво ви дразни стандартът на героите  Rolling Eyes а и очевидно бабата е видна богаташка.
Такива са художествените похвати. Седели били на дивана - ами това е ситуационна комедия, като "Приятели" или "Двама мъже и половина" (не че го сравнявам с тях - те са гениални, де..). Там актьорите са си все в къщи и те, и действията се развиват все в едни и същи стаи дори...
Какво е толкова трудно за разбиране?

И наистина, като искате българската софийска, гадна действителност, ето го "Етажна собственост" насреща. Там има колкото щеш от нея, и то доста хиперболизирана. Не че е лош, но мен примерно той ми идва в повече - чак депресира - и не мога да го гледам, защото в хиперболата има немалко истина от нашата действителност. Имам/имах достатъчен личен опит с живенето в софийска панелка и това ми стига  Sad Филмът направо ме потиска, аз искам да се разтоварвам, примерно...
Но съм доволна, че филмите са рзлични. Така всеки може да си гледа каквото го влече.

Много им се радвам аз на тези тук, ама мноооооого  Mr. Green
Виж целия пост
# 192
Ама то не стана ли ясно, че техния апартамент изгоря и живеят при богатата и чешитеста тъща. Също и синчето работещо в БАН. Айде  сега пък кажете, че няма мъже живеещи при мама и не даващи и стотинка за храна и други разходи. Пък даже и да не се занимават с наука, и майките им да не са богати.
Виж целия пост
# 193
И не че е важно, но как, в крайна сметка, се казва главният герой?

КоцИ.  Joy Разбира се, че не е важно.

Официално го водят като Коцето. http://www.btv.bg/seriali/domashen-arest/geroi/


Че е КоцИ е ясно, то няма как да е другояче, нали е виден варненски гражданин.  Laughing
Виж целия пост
# 194
Снощи гледах сериала за първи път. Не ми хареса. Може просто снощните серии да са били слаби, но не ме впечатли с нищо - много дървено и изкуствено ми се видя. Особено играта на Филип Аврамов.
Това, което ми направи впечатление, обаче, е че Мая Бежанска го нарича Костадин, а тъща му - Константин. И не че е важно, но как, в крайна сметка, се казва главният герой?
Костадин се казва. В първите серии той спомена (по-скоро - жена му), че той мрази да го наричат Константин. Затова тъщата така му казва. Grinning


Ахааа, ясно. Много благодаря.   bouquet  А аз се чудех каква е врътката.  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия