ВЪВ ФЕВРУАРСКИТЕ КОРЕМЧЕТА, ШАВАТ РИБКИ ИЛИ ВОДОЛЕЙЧЕТА! - Тема 13

  • 26 259
  • 736
# 525
Валентина007 Честита радост txtloves Two Hearts Много любов и семейно щастие  bouquet
selania добре дошла сред нас Hug и лека бременност до края baby_neutral
Виж целия пост
# 526
Aelita2000, при доктор Бузалов ходя. Той работи в МБАЛ "Свети Иван Рилски", има и частен кабинет, където ходя на прегледи. А раждането ми ще е в тази болница. Там ми прави и серклажа той.
Виж целия пост
# 527
Късметлийки сте вие с добрите свекърви !!! Моята като на Tanita13 разправя,че сам била със сина и заради апартамента .. Държи се меко казано отвратително и само ходи да разправя как нищо не правя , а аз сама си правя всичко в домакинството .Беше разправяла как щяла да ни раздели с мъжа ми (тя си има фикс идея ,че той трябва да е с някаква дето е била с него много преди мен и все ми я навира в очите) - но това няма как да се случи . Въобще не и пука , че ще става баба и от както мъжа ми го няма постоянно ми разправя как щяла да ме гони ...Вярвам че има и добри свекърви , ама моята далеч не е от тях  Laughing
Виж целия пост
# 528
Здравейте ,сладурки, нямаше ме седмица и вие новата темичка почти сте я преполовили,за сега от мен скромен запис,а по-късно ако има време ще пиша повечко
Виж целия пост
# 529
Валентина,супер-честито!И моето мило натиска,аз пък не искам,че вече веднъж съм била"бракувана",обаче май-май,другия месец,като излезе отпуска...само да не вземе да се назландиса сега пък той LaughingЧудех се,дали документа за граждански брак ще важи и в БГ??Дали имаш идея?Или ще трябват заверки в посолството,защото нас евентуално ще ни венчаят в местната община.Селания,добре дошла-тъй сме си ние тук-близки.Дето се опознахме задочно,ами и мъжете си опознахме,свекърви, абе половин роднини си станахме WinkТанитка, и аз съм параноясала,че ми голо и босо детето,после си казвам къде е то края на февруари,ама ако дойде по-рано newsm78.Успокоявам се обаче при мисълта,че и да тръгне по-рано,поне тук,в болницата не ми искат нищо-само чехличките и да си завлека тумбака Simple SmileМен ме стегна яко дисковата,ни да легна,ни да седна.... Cry
Виж целия пост
# 530
Вале честито  Hug  bouquet
Селания добре дошла   bouquet
Ама много стрелци сме се събрали да ставаме водолейски майки  Laughing
Танитка не се тревожи, и да тръгнеш да раждаш без да сте вземи легла, колички и дрешки не е притеснително.Ти ще раждаш секцио и поне 5 дни ще те държат в болница.Имаш късмета майка ти да е от същия град и съм сигурна че ще направи всичко да е както ти го искаш  Peace Те милите по голямо желание и мерак имат от нас.Нали има една приказка-Децата мили, внуците още по мили  Heart Eyes
Виж целия пост
# 531
Валентина, ха честито! И както се казва - таз година булка, до година люлка.  hahaha пригтвили сте я предполагам вече за февруари догодина?   bouquet
Танита, мен също ме е хванала параноята да подготва всичко, да ми е готово, да не е за псоледния момент. Искам да съм си нагласила всичко, приготвила, подредила, изпрала, купила, ушила и да е мой вкус. Като излезна живот и здраве от родилното всичко да ми е ок. Интереснот е, че аз съм малко творческа личност и не съм от най-подредениет, нито съм кой знае каква чистница, ама хормоните явно си казват думата.
По отношение премахването на избор на екип, оф много е сложно да му се невиди. Спящата е права, че ще се почне едно бутане под масата. Като идея е хубаво да го няма, но няма да се получи желаният ефект, а точно от описаното от нея. Нито ние пациентките ще спрем да си търсим доктор, на който да платим, нито докторите ще се примирят, че няма да могат да изкарват допълнително. Тук в Бг още власта принципа - аз да си платя, че да знам, че ще ми свършат работа. Такъв е манталитета и, докато го има, ще има избор на екип, независимо легално или не.
И като споменах Сия, се сетих каква глупост сънувах снощии... Такива ги ражда изфирясалия ми бременен мозък. Може би, защото си писахме на лични с нея вчера по повод на АГ-та и отв. врати, та сънувам аз, че двете заедно раждаме, в един и същи момент, в една и съща болница(нищо, че тя ще ражда секцио). Та седим си двете и си чакаме, сигурно разкритие, ама нямам болки явно. Та се чудим какво да правим и решаваме докато висим да хвърлим едни карти. И почваме да играем канаста - двете. Играта по принцип се играе от четирима, но ние я играем двете....  ooooh! Луда работа. Иначе аз всяка вечер сънувам вече болници, доктори, раждане, бебета и куп глупости. Идват ми и прозрения дори насън.  Joy
Виж целия пост
# 532
Вале - ЧЕСТИТО - видях ви снимките, чудесни и усмихнати - все така да бъдете ви пожелавам и мястото е много красиво, въпреки,че не го знам къде е ....

Танитка - на тебе ще ти се карам - по снимките въпреки дебелите якета и големия корем - ми то ти си останала само корем, бе жена - ще измършавееш - хапвай по-сериозно и по-малко се притеснявай - съвсем сериозно, така ще е по-добре и за тримата ви. Никой няма да остане гол и бос, имаш време бол - ето предвидила си още тази седмица, нали така.... да се похвалиш после и да покажеш снимки, да не забравиш  Heart Eyes

- ако ви кажа пък мен какво спокойствие ме е обхванало специално що е отнася до покупки .... ми верно,че основните неща са ми готови, ама дрешки примерно нямам никакви ,ама изобщо не се притеснявам - като дойде януари ще му мисля...

Емче, за свидетелството, мисля,че ще важи в БГ няма проблеми, но тъй както и българското тук - трябва да се преведе от заклет преводач и вероятно превода да се легализира в посолството - да (За последното не съм сигурна, но на нас това ни искаха като ходихме до посолството да питаме за свидетелството за брак- при нас обратното трябваше, после така и не го направихме де- тъй че според местните органи май не сме официално бракувани, въпреки,че в България сме, абе луда работа)
Виж целия пост
# 533
primavista7, варненки нещо сме струпали мъже стрелци - на Ели е днес, на Неви - на 30, моя - на 1.12, а твоя - на 2.12.

Мойто мъжо е на 03.12.  Mr. Green бандата на Робин Худ е тук

Привет и от мен на края вече от почивните ми дни. Както писах уикенда бях доста зле и все още съм де... За първи път си взимам болничен, което трябва да ви говори, че съм повече от болна (щом първите мес. от бременноста, когато повръщах през 30мин - работех) Тези дни просто не ми остават сили да взезна във форума. От всичко, което ми беше сега яка кашлица ме мъчи. Пия сироп, 2 лекарства за пръскане в устата (едното е Биопарокс) и 2 вида бонбони смуча, пия чайове с кофите и нищо... даже от 2 дена усещам влошаване. Общо вече са 8 дена. Не мога да спя, понеже кашлицата ми е суха и през нощта се будя от кашляне. Спя по 4-5 часа заради това Sad Не знам каква беше тази кашлица нечувана от мен  Tired Face  Утре вече заминавам на работа, въпреки че болничния ми е до понеделник. Не мога да седя вкъщи вече. Залежах се много, а това при мен никога не е било.

Колкото до избора на екип - аз лично може би ще съм "без". Всичките колежки ми казват, че трябва да имам. Но защо трябва да си платя и то немалка сума, за да ми обърнат внимание лекарите, на които това им е работата и затова са там.  Thinking  Не познавам никакви доктори тук в София и между кои да избирам?? За мен всики са еднакви, като нямам мнения за тях. За щастие не ми се е налагало досега да лежа в болница през целия ми живот, нямам познати лекари и нямам досег до тази институция. Наблюдаващия ми лекар е само затова той, защото ми е много удобен за посещение (на горния етаж където живея е). Е проучих го преди това де, оказа се мн добър, но главно това изигра роля. Гадно е, когато знаеш че за да не те оставят на произвола на съдбата, трябва да си платиш близо 1000лв. Ами ако ги нямам?? Чувала съм всякакви случаи, в които ако не искаш да се държат като с животно, те принуждават да плащаш като грешен дявол. Ще ги побъркам след това в тази болница, ако и с мен стане така. Злоупотребяват с най-святия момент за едно семейство, когато знаеш че всичко би направил за детето си, като ти искат за какво ли не пари.  #2gunfire Аз мисля да си платя за лична акушерка след това, която да се грижи за мен и бебето, а колкото до раждането - надявам се да няма проблеми, след като съм отишла в специализирана болница само за това, че иначе ще стане страшно.
Виж целия пост
# 534
Момичета, днес на ЖК ми дадоха талон за намаление 10% за магазин BABYKIDSHOP. Имате ли впечатления дали е скъпо в тоя магазин? И от къде мислите да пазарувате? Ще се радвам да споделите някакви магазини или борси в София,че аз хич не съм запозната.
Виж целия пост
# 535
Аз пък с дрехите съм готова, но не и с другите неща. Всъщност 3 комплекта чаршафчета, 2 хавлийки, 2 биберона залъгалки (подаръци от лекциите на сп. 9 месеца  Grinning), 1 играчка гъсеничка и от днес подложка за повиване (от продавалника за 10 лв, направо новичка и с чуден цвят - зелена  Heart Eyes). Иначе съм направила един списък с желания в Пакостник изчаквам още малко и ще пусна поръчка.

Чакам си порт-одеалото от англия. Да видим дали и на живо ще е толкова хубаво.

Валентина007, честито бракуване!

*starlet*, то реално 4 сте си джиткали картите, ама 2 са под прикритие  Joy

Предлагам ако сте без избор на екип и се притеснявате от лошо отношение - телефонът в джоба и включен на функция диктофон. Не знам дали би се приело като сериозно доказателство, но ако ще ви накара да се чувствате по-добре е вариант.
Виж целия пост
# 536
Балентина, Честито!   bouquet Желая ви дълъг и щастлив семеен живот   bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 537
Да се запиша и аз към стрелчетата  Party 08.12.

She_Moto  и на мен ми е минавало през ума за диктофон  Rolling Eyes Sunglasses
Виж целия пост
# 538
Миленка, ти съвсем като моя мъж - и той става точно на 32 сега на 02.12  Heart Eyes
Стрелците са ми любимата зодия...или поне аз много се "кльопам" с тях.. понеже съм лъв...разбираме се, все огнени зодии, но аз съм доста по-емоционална и експанзивна...мъжът ми е по-уравновесен, по-разумен, и внася баланс в живота ми...аз пък..като че ли правя животът му по-интересен...е, и доста по-труден,ама затова пък мн.ме обича  Mr. Green Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes не сме перфектни и двамата,но винаги съм била с усещането, че буквално сме родени един за друг... txtloves luvbed luvbed luvbed
Днес се замислих,че и ...ние се запознахме на 18.02.2006-та.... сега терминът ми е уж 17.02... бебо да не се роди точно на годишнината ни от запознанството  Heart Eyes Joy Joy Joy Joy
Поздрави на всички именници, както и на всички бъдещи мами с този прекрасен и светъл празник... честито на булката  Heart Eyes  bouquet сигурна съм, че ще сте много щастливи цял живот и че вече сте много,много щастливи!!!
А относно вещите за бебо.... аз имам вече легло-люлка + матрак + протектор, както и 2 рафта дрешки в гардероба ми за бебо... някои са нови, други са ми дадени от приятели, обещани имам столче за кола на Пег Перего+ обиколници+ повивалник от едни др.приятели, както и маркови дрешки от Англия от бившата му учителка от подгответо от АГ-то в Русе, която след като ни изкара нас..замина за Англия и сега след 15 години....имат второ детенце.... бебчето им е сега на 2 месеца някъде... че ще ми праща вс.негови дрешки, стерилизатор за мировълнова+сума ти кремчета за стрии ( засега май няма да са ми мн.нужни, аз се мажа от дъжд на вятър,ама май е време да стана по-сериозна) и още куп др.неща..сега искам да взема и количката, че както казах...има я само в желания цвят по складовете на магазините....в самата мрежа като цяло е поизчезнала...и ще падне търсене.... ако няма сиво със зелено ще тр.май да вземем сиво със жълто... но ми се ще да е каквото сме си наумили.... и в неделя имам среща с д-р Танев от Аг-то... да говорим за раждането... въобще... с тези подготовки..някак усещам все едно с вс.ритник бебчо идва все по-осезателно...в живота ни  smile3504 smile3504 smile3504 smile3504
Виж целия пост
# 539
Добър вечер, момичета!   bouquet

Имам удоволствието да ви представя съвместната инициатива на BG-Mamma и Ла Лече Лига България, която се осъществява успешно във всички отчетни теми вече повече от година и половина.  Simple Smile

На вашите въпроси, свързани с кърмене и захранване Тони и Атракция като помощници по кърмене към ЛЛЛ, с радост ще се отзовават, като ще ви предоставят възможно най-пълна информация, за да вземете най-доброто решение за бебетата си.  Simple Smile

Целта на този проект е да помогнем на бъдещите майки да се чувстват спокойни, информирани и щастливи по време на един от най-прекрасните периоди с техните бебетата. Тъй като бременността е подходящо време за предварителна подготовка и настройка за живота с малкото човече, можете да обсъждаме всичко, което ви вълнува, прочели сте някъде или сте разговаряли с ваша приятелка, вашия предишен опит с порасналото вече кърмаче, факти, митове и легенди, свързани с кърменето и захранването, и т.н.

Ако желаете вашата отчетна тема да участва в инициативата (обмислете и споделете мнението си в темата), ще ви пускаме и информация кога и къде ще се провеждат кърмачески лекции и срещи на ЛЛЛ в цялата страна. Те са безплатни и отворени за вас и вашите близки - татко, по-голямо дете, баба, дядо, приятелки.

За да няма неискани съвети когато имате питане към ЛЛЛ, можете да го маркирате някак, например:

"Тони/ Атракция, интересувам се за... едикакво си", като може и да го форматирате в цвят, за да се откроява по-лесно. Някоя от тях двете ще отговори на питането ви при първа възможност. Техните постове също ще бъдат форматирани, за да се разпознават и откриват бързо за ваше улеснение.

Очаквам да кажете дали проекта ви харесва и желаете да го реализираме и тук.  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия