ВЪВ ФЕВРУАРСКИТЕ КОРЕМЧЕТА, ШАВАТ РИБКИ ИЛИ ВОДОЛЕЙЧЕТА! - Тема 13

  • 26 259
  • 736
# 135
Привет и от нас  Blush
Tanita13 браво за хубавите резултати, клипчето е невероятно - моята бебка и тя прави лупинги, но вие биете всякакви рекорди  Mr. Green Hug
Стар радвам се че вече си по добре  Hug
Поздрави на всички минали прегледи с хубави резултати, а на останалите на който им предстои - успех  Peace
Ние с бебка сме добре, ритаме и се въртиме доволно, аз имам изпит в събота така че стискайте палчета да го взема  Praynig Praynig Praynig Сега отивам да чета, така че приятен следобяд   bouquet
Виж целия пост
# 136
jiji_m добре дошла. Аз съм със същият термин, но се надявам раждането да е естествено и да дочакам датата... Естествено нищо не се знае, че има доста време. Аз също като теб чакам мадамка   bouquet
Виж целия пост
# 137
Здравейте,мамчета! Наполседък такава шайба ме е завърляла, че само хвърлям по едно око във форума да се осведомя кой как е  Wink
Смешното при мен е,че хем хемоглобина ми пада, хем аз ( типично за зодията си) съм на обратно, и вършея от сутрин до вечер, все едно крилца са ми поникнали  Laughing Е, ще послушам чичо доктор и ще пия сок то червено цвекло  Sunglasses

Танита, направо ме срази с това клипче! Laughing При теб всеки ден има представление  Laughing Laughing Laughing При мен също бебата рита активно, но в никакъв случай не така, пък и аз съм доста по тапицирана ;о)

Вики, късмет в събота!  Peace

При мен новото е, че нямах планове за покупки рано-рано, се сдобих с първата - количка ;о) Таткото си е от време на време у дома и сега както се беше завърнал и за 2 дни взехме,че си я избрахме и купихме. Хубавото,че ще я държат в магазина до средата на януари,че сега съвсем нямам къде да я държа  Grinning

Слънчево настроение от мен bouquet
и ако някой ще ходи утре на училището на 9 месеца или на Бебемания може да се видим! до скоро  Wink
Виж целия пост
# 138
Здравейте момичета!Как сте?
За болките в кръста- от една седмица насам се събуждам с такива и то сутрин към 05:00- 05:30!Даже тази сутрин си подложих и възглавничка,но нямаше ефект.
Искам да ви попитам има ли някоя бъдеща мама която да пие магнерот? Аз изпих вече 2 опаковки (200)таблетки и няма ефект  Tired През деня продължавам да получавам контракции (неболезнени)Може би по 2-3 пъти на ден.
Добре дошла jiji_m   bouquet
Гледах клипчето с близнаците -супер е просто  Simple Smile
Айде аз ви изоставям за сега,тази вечер ще ходим да гледаме филма "Шменти капели"
 всички казват ,че бил мн смешен.Малко се притеснявам , че в киното винаги е мнооого силен звука.Да видим дали ще ми понесе.
Лека вечер  Hug
Виж целия пост
# 139
Незнам дали е точно диета, не се лишавам от нищо полезно, просто не ям сладко, тестено, хляб само сутрин две филийки диетичен на Вита, гледам да ям повече салати и супи, поне два пъти в седмицата риба и месо, ако ми се прияде между храненията гледам да е някакъв плод /без грозде, банани, портокали че са доста сладки/ или кисело мляко. Газирано и сокове не пия. Е ако много ми се прияде нещо си хапвам но гледам да не прекалявам.  Освен това мъжа ми много помогна, беше с мен на ЖК като ми се караха и сега само ме следи какво ям и ми мрънка.  Mr. Green

desperate_m ами толкова казаха на ЖК, и аз не очаквах да е толкова голям, мислех си около 1000 гр. То се изчислява май по някаква формула спрямо обиколката на корема на бебо. Иначе наистина бебока си върви малко напред по ехограф, но термина не ми го сменят.

deyzi   bouquet
jiji_m  welcome
Виж целия пост
# 140
Приветики!
И аз бях на преглед днес. Бебо е ОК, все така върви с 10 дена напред. Тежи 1 266гр. и ехографския термин отива къмто 06.02 Shocked Но винаги имам едно наум за грешка при измерване обиколката на главата. Показа си физиономийката, вече не прилича на страховито извънземно, което много ме радва Mr. Green Верно съм забравила вече колко малки са новородените бебета...докато чаках за прегледа по коридора една акушерка мина с новоизлюпено беленце, което тъкмо щяха да връчат на прясната майка. Еми то си е мишок отвсякъде hahaha

starlet, , радвам се, че вече си по-добре Hug
elsi, вече да не чувам за системи... и не се преработвай, жено Wink

Мисля, че е крайно време да се самономинират и вестителките. Все пак някои са в края на 7 месец и е твърде вероятно след месец да има новини за родени бебенца. Дотогава ще можете да обмените телефони и "системата да заработи" Peace
Виж целия пост
# 141
Tamina, аз пия Магнерот, но по 1 на ден. Не е като да нямам изобщо контракции, но намаляха от преди. Ако видя, че нещо много зачестяват пия 2. Но само докторът може да ти каже до колко е нормално и какво още може да пиеш.

Болките в кръста. Моите са ту остри с прищипване и схващане на крака, ту тъпи постоянни. При някои контракциите се съпровождат с болки в кръста, но това май са нормалните за родилния процес.

Аз пък днес харесах играчка за малкото - една гъсеничка от тия дето са опъват и като я пуснеш се прибира вибрирайки и дрънкайки. Много е свежа. Намерих и ватирани ританки. Много готини и най-хубавото е, че не са пухени, плюшени, хавлиени и разните там, а от трико, че и оранжевки. Таткото ще е много доволен Simple Smile)))

Имам въпрос към опитните мами. Нещо не мога да взема решение какъв аспиратор за нос да взема. Такова - или
Виж целия пост
# 142
Hi мамита,

Аз ще съм първа писта на Бебеманията...е когато успея да стана и приготвя в събота, че обличането вече ми отнема половин час, едва ли не. Разгледах кои фирми участват и мисля, че има какво да се види, особено за хора дето не купуват, а правят списъци за таткото Confused
И мен от няколко дни Магнерота нещо не ми действа, хем вземам по 3 на ден Cry
Виж целия пост
# 143
Момичета, за Магнерота, да не плаша, но аз пиех по 3х2 на ден и пак няма ефект, та затова от днес венозно, започнах с 2 ампули и уговорката ако няма драма чак в понеделник пак.
Лекарката ми каза, че е възможно да не се абсорбира добре през стомашната стена и затова така да се получава при някои. Имайте го предвид и при признаци за тревоги свиркайте на докитата си. Но моите конткракции взеха да стават и болезнени де, затова минавам на план Б.

Нов ден, и аз съм в събота на Бебемания. Ако ме питаш още утре щях да отворя сутринта, но няма как Mr. Green
Сигурно ще се засичаме тук там, но ако не си уговорим отличителен знак няма как да се питаме като лудите "Ивинете, ама вие, дали не пишете в една тема, в един форум  Joy
Пепито, холът е много приятен и просторен и цвета наистина е от любимите ми.

Моята беба, не стига, че съм с контракции, ами е заела и поза стартова позиция, обърнала се е, а главата доки каза, че й е супер ниско, а тежи само кило. И закъде е тръгнала и тя не знае. Мъж ми вика бутни я навътре Laughing
Виж целия пост
# 144
Мамите,я кажете къде да търся таблица с мерки и теглилки-аз за 3 месеца съм +5-последно края на август съм била на консултация сега съм във вторник.То като си погледнах книжката-че то само на две консултации съм ходила,много не си дават зор тука хорицата Simple SmileТа да знам как се движа и аз с кг

http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm
Виж целия пост
# 145
EMA ES , ми с теб сме с 5 седмици разлика.На мен  ми остават около 6 седмици само,за това казах,че му се вижда краят.Пък и едно е да си в 3-ти месец и да ти остават още 6,а съвсееем,съвсем друго-да си в 6 и да остават само 3,нали? Mr. Green Споко,всичко ще мине и ще замине ,само да сме добре и ние,и бебенцата!! Praynig Peace И на мен ми върви много бавно и много тегаво тази ми бременност,ама търпение му е майката Whistling
Виж целия пост
# 146
Явно се започва с болежките вече, надявах се да започнат тези пусти болки в гърба и кръста към 9-я месец....ама явно само съм си мечтала!  Thinking  Щом и вие се оплаквате от тях... newsm78
Виж целия пост
# 147
Благодаря за успокоенията, момичета, но аз си знам какви са реалните изгледи само. Единствено се моля да издържа и да не тръгне по-рано раждане!  Praynig
елзи, какви контракции, бе жена? Не ти действа магнерота ли? Ако трябва системи, каквото трябва, че до 9-тия трабва да се избута! То и моят е с главичката още от 4-ти месец и така си седи, ама не знам дали е ниско. През първата бременност го носих нависоко и така си и остана. Това, дето мъжът ти го казал ми напомни на едно разказче на едно мамче- как щяла да ражда секцио, обаче тръгнало нормално и, докато стигне до родилното имала 10 см разкр и главичкта се подавала. Та акушерката й казала: ами не можем да го натъпчем обратно, за това ще си го раждаш нормално.  Joy
she_moto, успокоително звучи верно това обяснение, че имам достатъчно запаси, от които да се черпи. Ама аз съм отслабнала и как няма... Сутринта призанвам си без бой ядох форнети и мляко с какао. Толкова ми беше тежко, че не можах да обядвам. А съм изяла стотина грама. От обяд ми се повръщаше постоянно, но аз се бях запекла да не повръщам. Е в 16 часа вече  Sick всичко. И интересното беше, че добре си разгледах стомашно съдържимото, преброих си форнетките, какаото... Снощи също си повърнах мизерната чинийка зеленчукова супичка и препечена черна филийка хляб. А преди да влезна в болницата 2 дни не бях яла... До деветия току виж съм се сдобила с теглото мечта  Joy . А иначе да ви кажа какви чудеса правят витамините. Преди да забременея Хемоглобинът ми беше 127. В 11-та седмица - 121, в 20-та седмица-117. Почнах витамините и сега резултатът е 134...
mayanka,  аз също мисля, че е крайно време да си изберем вестителки. Предлагам момичетата, които мислят, че са готови да поемат тази задача да се самономинират. Другият вариант е по двама, по трима да се организираме  и да си разменим телефони. Ето ние с Любомира примерно си имаме телефоните. Да се уговорим примерно, когато някоя от нас роди-другата да информира във форума. Има варианти де...
Виж целия пост
# 148
Tamina аз пия Магнерот от 2 дена, но все още не мога да кажа дали действа, ама другите мами както ме обезкуражиха май ще има промяна. Доки ми каза че ако не действал да съм го заменила с но щпа , или да добавя ( не можах да разбера добре , така че ако има нужда ще се обаждам да питам ). Изписа ми и Биозин мама, не попитах защо но като прочетох че засилва имунитета и предположих защото ми спря витамините.
За болките в кръста имам ги отдавна особено вечер, но днес цял ден ме болят хълбоците, както и чатала, а нищо не съм правила за да ме боли.... дали е от разширяването.

Днес се пробвах да ям салата от цвекло, ама то има дъх като пръст, някой знае ли как се неутрализира неприятния дъх?
Виж целия пост
# 149
Днес се пробвах да ям салата от цвекло, ама то има дъх като пръст, някой знае ли как се неутрализира неприятния дъх?

Не знам как точно си я направила тая салата
ама аз понеже обичам на всичко да слагам лимон на цвекло+моркови по равни количества (Примерно 2 малки глави цвекло и 3 моркова) слагам половин ябълка горе долу, малко копър, студенопресован зехтин който също придава вкус, сол и бухам отгоре много лимонов сок - сока на един голям лимон...
и няма дъх - поне аз не усещам де....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия