НОРВЕГИЯ - 42

  • 65 195
  • 741
# 135
Аз точките ги имам, ама учих на английски по програма за обмяна на студенти. Имахме и безплатен курс по норвежки, ама тогава си мислех за какъв дявол ми е този извънземен език  Crazy Laughing.

Каква я мислех, каква стана, та ме е яд, че не се възползвах тогава. Супер ако става само с явяване, нямам намерение да губя толкова време по курсове, които не са ми нужни  Rolling Eyes

Между другото, днес успях да разбера статус във фейса написан на холандски. Голям кеф  Mr. Green
Виж целия пост
# 136
Ех, значи точките няма да ти свършат работа. Яви се на Бергенстест тогава и с него. Ти знаеш езика, остава само да намериш примерни тестове (намират се тук-там), за да видиш какъв тип упражнения са. Нямаш нужда от курс, за да се запишеш за изпита мисля. Питай Фолкеуниверситет кога има дати и как става записването за изпит. Щом аз само с един курс изкарах почти топ оценка на Трин 3, ти ще вземеш повече от 450 точки от раз.
Виж целия пост
# 137
Следващите дати за бергенстест са април/май и октомври/ноември. Записването е  до месец, месец и половина преди това.
 По тоя повод да питам кои учебници препоръчвате  за подготовка за бергенстест освен Her på berget. Хубава, задълбочена норвежка граматика?
Виж целия пост
# 138
Аз имам тези http://www.cappelendammundervisning.no/undervisning/project-detail.action?id=1593 И съм доволна как е обяснено. Купих си ги от университетската книжарница като карах курса.
Но несъмнено най-добре е с някой учител, който да ти обясни, ако не разбираш нещо.  Wink
Виж целия пост
# 139
Той ако беше устен само Бергенстеста, нямаше да се притеснявам. Ама понеже съм самоука и не съм ходила по курсове, правописа малко ми куца и ще трябва да седна да погледна някой и друг учебник  Thinking
Неможах да намеря примерни тестове,някойда има идея къдеда ги търся  newsm78

Уф, днес почивам, голям кеф, успях да се нася и да пия едно кафе с форума.
Тъкмо свършихме един курс в единия хотел и хоп, трябва на още един в другия. отиде ми единствения почивен ден другата седмица на кино  Rolling Eyes

Нощес така гърмя, никога не съм чувала такова нещо, казвам ви. Все едно експлозии имаше наоколо, чак ставах да гледам. Такъв тътен никога не съм чувала... и като запраска един град, да не ви разправям. Егати зимата тази година  ooooh!
Иначе, чета вчера във ВеГе, синотиците обещават едно по- добро лято  Crazy
Виж целия пост
# 140
Здравейте  Grinning  bouquet
Боб4енка ето ти в библиотеката има примерни изпити за Бергенстест, най - горното -
http://www.stavanger-kulturhus.no/soelvberget/soek_i_biblioteket … amp;searchfilter=

Аз се явявах два пъти на писмен бергенс тест ама не успях да го издържа, и впро4ем ве4е от няколко години не е с то4ки а само с Бестот или Годт бестот.

Норск прове 3 го издържах преди 2-3 години писмено и устно, но с резултат Бестот  Mr. Green
Ще се явя на Бергенс тест сега април и дано да го взема 4е ми писна да плащам по 1 800 кр на изпит и да си бавя възможностите да у4а тук в Норвегия.
Виж целия пост
# 141
А Норск прове 3, нали и той важеше, къде го кара Молинке. Да ходя на него, ако е по- лесен от Бергенстеста.  newsm78
Виж целия пост
# 142
А 4е доста по-лесен е от бергенс теста. Ето ти линка където можеш да се запишеш -
http://www.folkeuniversitetet.no/norsk-spraktest/side-id-10068/
Виж целия пост
# 143
Свърших я днес тази работа, записах се, април или май ще се явявам, нямам търпение, отдавна не съм била на изпит, много е забавно  Mr. Green. Струва 480 кр, така ми пише в квитеринга  Peace
Виж целия пост
# 144
Молинке, а за да учиш в университет, не стига само Бестот, така ли?  newsm78

Бобче, моя изпит имаше диктовка, съчинение на тема по избор от 3 възможни, текст четене с разбиране (беше статия от вестник), както и граматически упражнения + устен изпит. Мисля, че се води Трин 3 (след изкаран Хер по берге), но с толкова имена се обърках кое на кое съответства. Учителката каза, че е същото ниво като Бергенстеста и че по-високо ниво от това няма за чужденци.

https://webspeed.fu.no/scripts/cgiip.wsc/wwwnb/prodvalg.html?m=np - виж, тук има за изпитите Норшк прьове 2 и 3. Но виждам, че Фолкеуниверситет предлага и Test i norsk - høyere nivå, който е за тези, които искат да учат в университет?  newsm78 http://www.folkeuniversitetet.no/sider/norsk-spraktest/test-i-no … st/side-id-10159/
Аз мислех, че Трин 3 е за университет, но как е самото ранжиране на триновете, прьоветата и другите - не знам.  Confused
Виж целия пост
# 145
Хора, изнамерих в учебниците на мъжа ми, Klar For Norge 3, това на нивото на изпита ли е, да се подготвя по него. Някой да знае  newsm78
Виж целия пост
# 146
Бобче, виж какво намерих: http://fagbokforlaget.no/?artikkelid=379 Виж най-долу какво пише за Temahefter for høyere nivå.
Виж какво пише и за Nøkler til Norge
Nøkler til Norge er for deltakere som har vært gjennom første del av språkopplæringen (for eksempel Ny i Norge). Verket følger læreplanen i norsk og samfunnsfag for voksne innvandrere, og vil forberede deltakerne til norskprøve 3. Колко ъпдейтната е информацията ...  Confused

Ние учихме по PÅ VEI, STEIN PÅ STEIN, HER PÅ BERGET - тия трите дават подготовка за университетския вариант на Бергенстест. Но в тях няма много обяснена граматика, тоест не мисля, че са добри за самоподготовка конкретно за граматика, но за речников запас - да.

Защо не питаш там, където се записа за изпит, кои учебници съответстват за нивото на изпита и дали Клар фор Норге 3 е от тях?  Thinking Така поне ще знаеш какво да четеш.
Виж целия пост
# 147
bob4enka - съветвам те да се обърнеш към библиотеката и да си вземеш Nøkler til Norge това е най-добрия варият за подготовка за ниво 3. Аз съм се явявала 2009 на него и същата  година на Бергенс тест. За съжаление скоро изхвърлих всички под. материяли за Бергенс тест, единствено имам едно хефте с примерни изити за ниво 3, което мога примерно да ти сканирам и пратя, но е е много елементарно.
Виж целия пост
# 148
Тереза Изискват минумум Бестот на Бергенстеста за да можеш да у4иш в университет. Хер по бергет е у4ебника за Бергенстест, това е което знам от познати и от у4утеля ми на последния ми курс.
Виж целия пост
# 149

Норск прове 3 го издържах преди 2-3 години писмено и устно, но с резултат Бестот  Mr. Green
Ще се явя на Бергенс тест сега април и дано да го взема 4е ми писна да плащам по 1 800 кр на изпит и да си бавя възможностите да у4а тук в Норвегия.

Ето това имах предвид. Щом си го издържала с Бестот, защо да ходиш на Бергенстест и да не можеш да учиш?  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия