Веганството - да споделим опит - 8

  • 41 187
  • 761
# 510
Щастливата, не знаех. Не е става ли просто да повторя след ден напр.?
Виж целия пост
# 511
Щастливата, този/тази кооп ми прилича на една дето тук и казват Boston.
Обаче се оказва, че има много видове марули.
Гледам ето това:
http://paramount-seeds.com/Paramountonline/Greenhouse_lettuce.htm

Наистина има такива, които виреят и зимата. Обаче коя зима?
А за айсберга пише, че обича топъл климат.

Толкова мога да помогна с моята едновремешна аграрна икономика. Simple Smile))
Виж целия пост
# 512
Момичета, четох (мисля че тук беше) една статия за суровите храни, колоко са полезни и как даже да ядеш готвена храна, но половината от порциона да е сурова (салата например) е достатъчно за да поддържа нивото на холестерола и инсулина в нормални граници (разбира се при вегетариански режим). Търсих назад, но не я откривам, а ми се ще да я цитирам пред някои нуждаещи се хора, които не вдяват от дума.

Те повечето марули по това време ги карат от чужбина и те са си от парници, но има все пак сортове който са студоустойчиви и за Б-я. Ето тук има разни спецификации:
http://www.enzazaden.com/binaries/Bulgari08_tcm13-2886.pdf
За салата корн казват, че живее през зимата навън, ама не е същата като кооп.
А айсберга и сега го гледат, но по на топло и в парници.
Виж целия пост
# 513
Скептична съм аз към тази салата айсберг.
Моя позната ми е споделяла, че сина й преди няколко години е бил на
студентска бригада в Англия, бране на такава салата.
Бере се, буквално се облива с химия, слага се дата на приозводство 5  дни напред
и се разпраща по пазарите.
Виж целия пост
# 514
то,ако беше само слатата айсберг ...с химийка да я полееш  Mr. Green
всичко се пръска-по много ,ако е от голяма фирма-производител 
аз затова купувам от малки производители  Peace
Виж целия пост
# 515
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=541500.new#new вижте тук, опитвам се да набера желаещи да си купуваме от Гимел био зеленчуци - имат превъзходни салати и спанак Simple Smile , краставици, домати, ябълки...
Виж целия пост
# 516

Редактирах се , че бях допуснала грешка в информацията. Simple Smile

Виж целия пост
# 517
http://www.raw-food-health.net/Iceberg-Lettuce-Nutrition.html  ето за салатата. Аз я избягвам по причини изредени в статията, бях чула същото от познати.
Иначе сайта е за суровоядство, дано ви е полезен.
Виж целия пост
# 518
Mamagemelar, ужас ме обхваща от написаното. Не знам колко повече пръскат след като вуйчо ми е пръскал 30 пъти това лято. Аз вече направо гледам да не го мисля, защото няма оттърване  Confused

Аз отскоро започнах да купувам айсберг. Струва ми се по-лесно смилаема. Българската маруля ми е ужасна на вкус, една такава жилава и ме боли стомаха след това. Така салата Кооп май не съм виждала.

Търся си ник, къде може да се видят цени? Поръчката до вратата ли е?
Виж целия пост
# 519
Аз не разбрах какъв и е проблема на айсберга от по-горния линк. Освен, че има по-малко полезни хранителни вещества от марулята и повечко вода. Едното за сметка на другото. Simple Smile
То и в динята и в краставицата е главно вода.
Виж целия пост
# 520
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=541500.new#new вижте тук, опитвам се да набера желаещи да си купуваме от Г и м е л био зеленчуци - имат превъзходни салати и спанак Simple Smile , краставици, домати, ябълки...

минал е модератор и яко е изтрил няколко поста, дори не помня какво писах
Солей,ще ти пиша ЛС, който желае да се включи да ми пише лично
 може би производителят се е оплакал или пък е недолюбван във форума  newsm78
не е тайна , че имат магазинче в селото, в което са най-големите им оранжерии
цените там са:
кило краставици 3 лв
салата около 40 ст
спанак 5 лв килото
ябълки 1 лв килото
стар лук около 1.40

Някой ползва ли бял синап за подправка? А черен?
Аз лекувах кашлици на децата и смлях доста бял синап, но  не знам какво да го правя сега
Виж целия пост
# 521
А, сетих се, оставен е поста с координатите на биомагазините  Joy ама че съм недосетлива
Виж целия пост
# 522
Търся си ник, със синап можеш да си направиш най-простото: горчица. Ние много често си приготвяме.

http://www.recipemagician.com/recepti/sosove-i-dresingi/surova-gorchica/

Може и само с вода.
Виж целия пост
# 523
Вери, колко простичка рецепта! Благодаря ви за сетен път за споделянето на вашите открития!
Виж целия пост
# 524
Е, има и прости неща. Wink  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия