Операция на щитовидната жлеза -5

  • 79 380
  • 748
# 255
*Colibri* няма защо да съжаляваш . Тук мислим демократично и уважаваме всяко мнение. Wink
МЕЦ, сладуранке, знам си те аз, сръчница си ми ти. Hug Heart Eyes Стискам палци през март да си без хапче. Praynig
Ине, как си бе ЛиБоФ? С килцата де. Laughing При мен застой, покрай празниците качих и не мога да ги смъкна. От утре съм на детокс. Ще съм цял ден на фреш.
*Colibri* има специална тема за детокса. Заповядай
Виж целия пост
# 256
Гелика,сладурке,мен що не ме питаш за килцата бе,аз съм се затъркаляла вече,спокойствие и силна храна при мен. GrinningТи как издържаш тоз детокс?Знам си -вие ще отслабнете,ама аз не...
Виж целия пост
# 257
Ей, мерси за темата за детокса, ще я прочета.

Темир, благодаря ти за съветите, наистина това лудо препускане и стремеж да се справя с всичко всъщност ми вреди, но понякога нещата се надскачат едно друго и няма кой и как да се справи с тях, именно в този стремеж да се оправят околните неща, зарязваме себе си, а може би баланса между всичко е хубаво да се намери някак си, но как? Бих се радвала да споделите и ми помогнете в това. Знам, че щитовидната жлеза страда основно от нашите емоции и възприятието ни на света, от друга страна пък тя е причина и за много от нашите поведения, когато е отклонена от нормалното си действие по някакъв начин.
Бих се радвала да споделите мненията си по тези въпроси или ако сте ги обсъждали, на такова духовно ниво, да ми дадете линк да прочета  Grinning
Виж целия пост
# 258
четох ви и си разсъждавам и си спомням аз как бях преди операцията ... и аз мисля че биопсията е била излишна при тия размери, след като така или иначе Колибри ще се оперира. Не защото е задължително, а защото от страх винаги го правим. Аз например не трябваше да се оперирам, щото си бях добре, нямах някакви кой знае какви проблеми, но се бях притеснила безумно. Такива сценарии си съчинявах и погребения и кво ли не  Mr. Green  Ако ще и господ да беше ми казал ''не се оперирай'' нямаше да го послушам...
Когато за първи път имах проблеми преди 25г. ми направиха сцинтиграфия (нали така се казва) и ми намериха студен възел - било възел който не излъчва каквото и да означава това... Казаха ми не се оперира и точка. Пих всичките години след това пропранолол и си бях добре, пушех по кутия цигари на ден и пиех по няколко кафета. После в пристъп на лудост спрях бетаблокера, нещо се бях уплашила...
Затова си мисля, че с хиперфункция може да си преживее дост време човек, ако се грижи за себе си и е достатъчно информиран. За хипофункцията не знам.
Както и да е, да ви се похваля ТСХто ми е 1.42, чувствам се нормална  Party и много съм щастлива. Другата седмица ще ходя на УЗД, лекарката която ме опипа по гушата каза че няма нищо на първо ''четене''. Значи тази лекарка която ми прави УЗД 1 месец след операцията и ми каза че не съм изчистена изглежда се е объркала, поне искрено се надявам да е грешала ...  Praynig
Меци, ти що пиеш лекарства, 1.38 не е ли нормално? Как ти действат тия хапчета?
Да ви кажа за отслабващите - ако не сте пробвали - опитайте 3 суп. лъжици на ден овесени трици накиснати в мляко или сок или вода. Невероятно действие, полезни са за стомаха и убиват апетита за няколко часа.
Хубав ден на всички   bouquet
Виж целия пост
# 259
Фрипоследното ми тсх беше 0,31,та затова,след месец метизол е 1,38,аз съм от обратните,които с половин жлеза имат хиперфункция.Хапчетата не мога да кажа точно как ми действат,щото не се замислям много,самонамалям си ги и съм добре ,но без тях си бях по добре.Само един гаден световъртеж ми се беше появил,но сега намаля.Абе живейте си живота и си носете новите дрехи,аз вече на този принцип карам.
 
Виж целия пост
# 260
Здравейте сладурки.Гелика радвам се,че се появи бе либоф ,че взех да се притеснявам за теб.Вие с Меци сте много работни трябва и мен да ме научите да плета ,че аз съм от мързеливите.*Colibri* карай,го по леко и не се стреми да си перфектна.Радвам се,че емоциите ти понамаляха.Взех да се чудя дали да се намеся в спора ви с Ина тъй като тя за мен си ни е специалиста в темата.Фри браво за добрите резултати. Hug Hug Hug Heart Eyesнай-много на моите дружки те си знаят кои са.Хайде да ставам,че внуците са при мен и лудеят.
Виж целия пост
# 261
Здравейте! Чета ви от известно време и стигнах до момента с въпросите. На съпруга ми му предстои операция на щитовидната жлеза, с базедова болест, лекувана почти осем години, за съжаление неуспешно. Ендокриноложката, която посещава е много добра, направи всичко по силите си, но вече и тя смята, че е необходима операция. Жлезата е нарастнала много, обгърнала е хранопровода и вече му пречи при преглъщане. През лятото прави консултация с д-р Кънев, който също е на мнение, че трябва да се оперира, дори настояваше да е още тогава. Знаете какви са мъжете, чак сега събра смелост за операция /след сериозно задавяне/, чукам на дърво да не се откаже. Знам, че при всички е индивидуално, но все пак искам да задам няколко въпроса, дано не досаждат, но всички сте толкова мили.
1. Колко време трае самата операция и колко време /като максимум/ е болничния престой? За нас това е важно, тъй като не сме от София и съответно ще правя резервация за хотел;
2. Какво трябва да носи за постъпване в болница?
3. Позволяват ли придружител поне за първите часове след операцията?
4. Кога се свалят конците и кой ги сваля - имам предвид задължително ли е в същата болница?
5. Ходи ли се на контролен преглед след изписването и кога е той?
6. Мислите ли, че е необходимо да се премахне цялата жлеза? /нищо не са му казали, а и той не е питал/
7. Променя ли се качеството на живот след операцията?
Това е, което се сещам да питам засега. И пак правя уговорката че всичко е индивидуално, но ще се радвам на всички отговори, защото съм притеснена повече от него /макар и да се старая да не ми личи/. Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 262
 himera05,добре дошла,ще ти отговоря как беше при мен.
1.операцията при мен беше 2 часа от излизането от стаята,до връщането в нея.
2.обичайните неща,може да си вземеш и обезболяващи и нещо за смучене за гърло.
3.при мен можеше придружител,но аз не съм имала.
4.конците на 5-ти ден при мен,аз ходих в същата болница.
5.контрола след месец,но аз не съм ходила,отидох при ендото направо.
6.това не е от моята компетенция.
7.при мен не е променен,същата съм си ,дори и по добре.
ако има нещо питай,дано и другите се включат.
Виж целия пост
# 263
Благодаря ти, МЕЦАНКА! Сигурно има още въпроси, които ще възникват и ще ги задавам, благодаря на всички, които ще се включат. Знаете ли колко отпуск по болест може да се ползват след операцията, че работата на съпруга ми не е тежка физически, но е доста напрегната и на смени по 12 часа. И още нещо - мислите ли, че примерно 4-5 дена след операцията ще може да шофира 300 км., че не е настроен за обществен транспорт? Последен въпрос засега - кога може да се яде след операцията и евентуално какво? Много здраве желая на всички ви, че вече се убедих, че всичко друго е следствие и може да се постигне!
Виж целия пост
# 264
аз можеше 3 месеца да бъда в отпуск,но на 12 ден отидох на работа.може де си ядеш каквото искаш,щом като поискаш.шофирането не е проблем,но все пак зависи от човека.от кой край на България сте?
Виж целия пост
# 265
От северозапада, аз не съм много добър шофьор /особено при зимни условия/ и той ще държи да шофира, притеснявам се, все пак ще е опериран, а това са три часа... Сподели ако знаеш, колко дни се стои в болницата?
Виж целия пост
# 266
престоя в болницата зависи от много неща,моят лекар всичко ми обясни и аз си знаех какво ще ми се случва по часове.при вас хирурзи няма ли,защо толкова далече отивате.аз се оперирах в търново,което според мен ще ви е доста по близко.русе,варна....
Виж целия пост
# 267
Не, не се правят такъв вид операции в нашия град от няколко години, ендокриноложката /която също е с такава операция/ препоръчва клиниката по ендокринология в София, по-специално д-р Кънев. Тя е добър специалист и щом има доверие на Кънев, то и аз имам.
Мецанка, от Видин сме, доста ми са ми далече и Русе, и Варна, пък и Търново е на 350 км.
Виж целия пост
# 268
извинявай,обърках северозапад със североизток,някак си без да се замисля си представих,че сте от североизточна бг.та затова ти предложих тия градове.то вярно че във вашия край изборът хич го няма.този д-р срещнахте ли се с него?той би трябвало всичко да ви каже.
Виж целия пост
# 269
Направихме консултация с него през лятото, съпругът ми държеше да влезе сам, така че знам само толкова, колкото ми е предал. Той не е много по приказките, та не вярвам да е питал нищо. Докторът е казал категорично, че е за операция, написал е куп изследвания, които трябва да се направят, и след това да му се обади да му каже кога ще има свободни места за постъпване в клиниката. В тази връзка се сещам да питам, дали изследванията, които ще направи тук ще ги признаят там, или ще му направят нови в самата клиника?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия