Кухните - 41 тема

  • 91 433
  • 779
# 225
Със закъснение, но да кажа, че само на долен реотан + вентилатор с топъл въздух готвя абсолютно всичко от 12 години! Питките стават идеални. Не знам изобщо работят ли ми горните реотани - не съм ги пробвала.

Здравейте! Не съм готвила никога по този начин. Ако може малко съвети  Embarassed На кой ред се слага тавата за печене /моите редове са 5/ и на какви градуси се готви по този начин? В смисъл, ако обикновено пека на 150 градуса сладкиш, печено с вентилатор и долен реотан ще имат ли значение градусите?
Благодаря предварително!


И на мен ми стана интересно.
Аз все на долен и горен пека, дори като видя, че отгоре тръгва да става коричка примерно не изключвам винаги, а свалям тавата на долно ниво и слагам фолио отгоре.
Но досега готвех на една стара печка Раховец, със собствено мнение/бях я кръстила "Шесто чувство", понеже се засилваше или спираше когато си реши/. та нямам база за сравнение.
 
Виж целия пост
# 226
Тавата слагам на средно ниво. Не трябва да е много на ниско, за да не дойде много силно нагряването отдолу. Вентиалтора също има свой нагревател и допълнително духа топъл въздух, освен че разнася топлината от долните реотани. Така се избягва схемата, когато се пече баница, примерно, дето трябва да пуснеш първо за 10- 15 мин само долен реотан, пък после и отгоре и отдолу... Питките стават идеални, тъй като отдолу идва с една идея повече топлина и бухват много добре. Няма го изпърлянето отгоре, което веднага прави кора и не дава на тестото да продължи с набухването или пък води до напукване. Никога не слагам фолио отгоре, за да не прегаря, никога не сменям нивата по време на печенето. На същите градуси се пече.
Виж целия пост
# 227
Готвя доста и в големи тави, но пък чак толкова за 2 седмици да се изпоцапа не е. Явно не е на време, сигурно има някакви датчици, въпросът е къде са, че поне там да наблегна на по-всекидневното почистване, че да избягна това постоянно недоволство, че иска пиролиза.

За сега само на долен с вентилатор съм пекла, с изключение на цяло пиле - на горен, грил + вентилатор. Стана супер. Веднъж мислех да пускам размразяване, но като ми изписа някакви 2 ч и се отказах, микровълновата същото го прави за 10-15 мин.
Виж целия пост
# 228
Pina, благодаря! Ще пробвам!   bouquet
Виж целия пост
# 229
Здравейте, момичета! Като сте на тема фурни - а на мен ми предстои да купувам - бихте ли споделили от опит кои функции са най-необходими и кои ги има, но не се използват, или може и без тях. И хак от Вашия опит - коя марка е за препоръчване? Аз леко клоня към някой модел на Електролукс-а, дали не греша?
Благодаря  предварително на всички, които ще пожелаят да ми отговорят!   bouquet
Виж целия пост
# 230
Много са трудни тези препоръки. Аз принципно с чиста съвест мога да препоръчам Горение на база опита ми от 12 години с тази марка. Да, ама се оказва, че последните години уредите на марката са проблемни и ненадеждни. Във форума са описани случаи с тях, които направо ми е бедна фантазията да си ги представя. Сегашната ми фурна е АЕГ и съм доволна, ама колко впечатления мога да събера за 4 месеца  Thinking Нужна е и голяма доза късмет при тези покупки.
Виж целия пост
# 231
Наистина препоръките са трудни преди 5 дни ми дойде обзавеждането за кухня заедно с ел.уредите/фурна за вграждане+котлони и абсорбатор/ и на следващият ден когато включих фурната и започнах да готвя,вентилатора се включи да охлажда и щеше да разтресе къщата.На следващият ден пуш бутона не изкачаше от първият път....Днес звъннах на сервиза и казаха че досега такъв проблем не са имали и днес ще дойдат.Та от опита който аз имам с марки бяла техника и като цяло електроуреди съм на мнение,че всичко е КЪСМЕТ!!!!Мойте ел.уреди са на Пирамис по междудругото.Но както кажа и Пина ГОЛЯМА ДОЗА КЪСМЕТ.УСПЕХ!!!
Виж целия пост
# 232
Жена и кола (техника) са си на късмет. Тук основно се препоръчват АЕГ, Бош, Сименс и други подобни. Ако искаш нещо по-евтино, по рядко има препоръки.

Аз лично за фурната гледах да има пиролиза, студена врата и заключване, от 15-те програми май няма много смисъл. Сега отчитам, че телескопичния водач е удобен, ако намеря на свястна цена бих си взела още един. Както вече писах от размразяването не виждам нужда, особено ако има микровълнова. Другите неща общо взето са стандартни.
Виж целия пост
# 233
Пина и Цветето - благодаря Ви! За марките и изправността вярно е късмет. А за необходимите функции - кои най-много се използват и са необходими хем за улеснение, хем за перфектно приготвяне на ястията?
Виж целия пост
# 234
pina кой модел ти е фурната?
Виж целия пост
# 235
AEG bp5013021m  -  исках да е с пиролиза и да е 74л, не исках малка фурна. За студеното стъкло научих, когато Meggysan каза, че имала и точно готвех, когато го прочетох, отидох и пипнах - брей, наистина било студено стъклото  Laughing  На телескопични водачи изобщо не държах, но свикнах и е удобно. Оцених ги, когато вчера пекох пуйка на друго ниво и набутах тавата без телескопите - ауу... то мъка било.  Simple Smile  Тези програми, дето са готови и пускаш за кекс, за пиле и т.н. и си имат май зададена температура и време - не знам точно как са, никога не съм ги ползвала и не мисля и, че ще ги ползвам. Но някои съфорумки са писали, че са доволни от тях, тъй като успяват да ги ползват децата. Да, за деца може би не е лоша идея.
Виж целия пост
# 236
А, да, забравих, че исках възможно най-големия обем, това беше много важно. А за децата не знам колко е удобно, ако е толкова голямо, че само да си оправя програмите, то ще може и си я нагласи както му е нужно и без програми.
Виж целия пост
# 237
Да, но в нужния момент фурната се изключва сама и почва да пищи, та се избягва момента някой разсеян 11- 12 годишен кандидат тийн да забрави, че е щял да яде  Mr. Green  и да останат само въглени, след миризмата.  Simple Smile
Виж целия пост
# 238
Да, но в нужния момент фурната се изключва сама и почва да пищи, та се избягва момента някой разсеян 11- 12 годишен кандидат тийн да забрави, че е щял да яде  Mr. Green  и да останат само въглени, след миризмата.  Simple Smile

Да, да, права си.

 chef  chef  chef
Виж целия пост
# 239
Имам въпрос към pina, относно ламината на kaindl - от къде точно във Варна е закупен и дали цената над 30 лв/кв.м е била само за ламината или включва и монтаж? Защото гледах, че има фирмен магазин на вносителя, където цената 31,00 лв/кв. е за 10 мм дебелина и с безплатен монтаж


http://www.alexfloor.com/kaindlvarna.html

Иначе kaindl има и в Бриколаж, но са само няколко цвята.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия